[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP-Link MR3420 v2 + Huawei E353s-2 (T-Mobile)- utrudniony download
15-04-2013, 18:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2013 15:20 przez szopen.)
Post: #1
TP-Link MR3420 v2 + Huawei E353s-2 (T-Mobile)- utrudniony download
Od kilku dni mam - pierwszy w życiu - router : TP Link MR3420 v.2, działający z modemem Huawei E353 s-2 (z T-Mobile) i oczywiście z ...Aero2.

Byłam mile zaskoczona, że nie było żadnych problemów z wstępnym uruchomieniem urządzenia. Po połączeniu ze skonfigurowanym modemem - wszystkie ustawienia połączenia poprzez Aero2 zostały automatycznie przeniesione do routera, który bez żadnej "ręcznej" ingerencji natychmiast automatycznie zestawił połaczenie z internetem (wznawiane co godzinę automatycznie - również bez żadnych opóźnień).

Przeglądanie stron internetowych odbywa się bardzo płynnie, ale jest problem z bardzo wolnym ściaganiem plików (download).
Widać to wyraźnie na załączonym do tego postu obrazku. Jest to wykres działania internetu z NetWorx, a konkretnie ściąganie pliku (ok. 20 MB).
Nierbieski kolor - download; żółty - upload.
Część oznaczona numerem 1, to sciąganie odbywające się poprzez router + modem.
Ponieważ to ściąganie odbywało się bardzo ślamazarnie - połączenie zostało rozłączone, a modem został podłączony bezpośrednio do komputera (numer 2).
Po wznowieniu połączenia internetowego - ściąganie dalszej części tego samego pliku (IDM) odbywało się prawidłowo i z pełną prędkością. (numer 2 na wykresie)
Wyraźnie więc widać, że przyczyną problemów downloadu przy użyciu połaczenia przez router nie są problemy z siecią Aero2 lub modemem, a działanie samego routera.

Ten wykres (część 1 - połaczenie przez router) jest bardzo dziwny : wg niego prędkoęści downloadu i uploadu są podobne, a download nie odbywa się w sposób ciągły - jest strasznie "poszarpany" (chociaż połączenie z internetem nie było w międzyczasie rozłączane).

Czy ktoś wie o co tu chodzi i jak to poprawić ?


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2013, 19:06
Post: #2
TP-Link MR3420 - utrudniony download
egri napisał(a):wszystkie ustawienia połączenia poprzez Aero2 zostały automatycznie przeniesione do routera
to brzmi mocno podejrzanie, ale nie miałem w ręce v2

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2013, 19:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2013 19:24 przez egri.)
Post: #3
RE: TP-Link MR3420 - utrudniony download
(15-04-2013 19:06)szopen napisał(a):  to brzmi mocno podejrzanie, ale nie miałem w ręce v2
Rozwiń swoją myśl. Co sugerujesz, bo nie bardzo rozumiem ?....

Sam modem był wcześniej używany bezpośrednio w komputerze, więc skonfigurowany.
Kiedy po raz pierwszy podłączyłam go do routera - połączenie zostało zestawione via router bez wprowadzania od nowa danych konfiguracyjnych (chciałam dokonać tej konfiguracji, ale te dane już tam były !).

Szopen, a obejrzałeś ten załączony wykres ?
Dlaczego ruch przez router (część nr 1) wygląda zupełnie inaczej niż - BEZPOŚREDNIO - przez modem (część nr 2) ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2013, 19:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2013 20:01 przez szopen.)
Post: #4
TP-Link MR3420 - utrudniony download
na pierwszy ogień proponuję użyć przedłużacza usb przy podpinaniu do routera lub choćby znaleźć miejsce o możliwie najlepszym zasięgu Aero2

a podejrzane jest to, że router ruszył bez konfiguracji, bo konfiguracja dla Aero2 jest inna niż typowa (APN - darmowy), a karty SIM nie są przygotowane przez operatora do autokonfiguracji urządzeń (no chyba, że się to zmieniło w najnowszej generacji kart?)

egri napisał(a):Sam modem był wcześniej używany bezpośrednio w komputerze, więc skonfigurowany.
to o ile się nie mylę nie jest HiLink (gdzie konfiguracja jest przechowywana zawsze w modemie)
w przypadku zwykłego modemu możliwe jest wprawdzie zapisanie ustawień profilu połączenia, ale zasadniczo jest mało prawdopodobne, aby te ustawienia zostały "automagicznie" użyte przez router

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2013, 20:19
Post: #5
TP-Link MR3420 - utrudniony download
A może masz podłączone kilka urządzeń, pc jest zawirusowany albo sieć wi-fi jest niezabezpieczona?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2013, 20:43
Post: #6
Odp: TP-Link MR3420 - utrudniony download
Może masz parę innych routerów wifi wokół siebie i sie nakładają ich kanały przez to połączenie router komp szwankuje, czy to samo występuje gdy polaczysz przez lan? Jeśli tak to spróbuj zmienić kanał auto na jakiś inny

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2013, 08:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2013 09:24 przez egri.)
Post: #7
RE: TP-Link MR3420 - utrudniony download
Okazuje się, że podałam za mało szczegółów. Oto one :

@szopen
Usytuowanie modemu : modem NA STAŁE jest przymocowany na górnej ramie okna i kablem USB (0,80 - 1,50 m) połączony z komputerem bądż z routerem, router zaś kablem LAN jest podłączony do komputera.
W próbie downloadu, której efekt pokazałam na wykresie z Networx usytuowanie modemu było więc TAKI SAMO przy korzystaniu z samego modemu (nr 2) jak i routera + modemu (nr 1) - polegało tylko na przepięciu kabla USB.
A więc jak widzisz szopen - Twoje postulaty zostały spełnione apriori.

@grzech1991
3 x NIE.
Jestem świadomym i w miarę obeznanym użytkownikiem, więc komp jest "zadbany" i NIE JEST zawirusowany.
W czasie dokonywanej próby był podłączony jako JEDYNE urządzenie i to przez LAN Sieć wi-fi - na tym wczesnym etapie prób nie była jeszcze skonfigurowana (teraz oczywiście już jest zabezpieczona) i nie była używana - anteny do wi-fi nie były nawet wkręcone.
Ale na wszelki wypadek przeprowadzę zaraz jeszcze jedną próbę i zobaczymy, czy coś się zmieniło.

@spag
Jak napisałam wyżej - to BYŁO połączenie przez LAN z desktopem (tablet, który będzie używał wi-fi jeszcze NIE ZOSTAŁ kupiony).

WSZYSTKO WIĘC CO PISZĘ DOTYCZY POŁĄCZENIA LAN.
A jednak transmisja przez router + modem oraz przez sam modem (usytuowany cały czas w tym samym miejscu i przełaczany tylko kablem USB) ma zupełnie INNĄ CHARAKTERYSTYKĘ.
DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE ?
CZY KTOŚ SIĘ Z TYM RÓWNIEŻ SPOTKAŁ ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2013, 12:01
Post: #8
Odp: TP-Link MR3420 - utrudniony download
A może zaktualizuj firmware w routerze?

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2013, 13:47
Post: #9
TP-Link MR3420 - utrudniony download
Przyczyn tutaj może być bardzo wiele i trudno w 5 minut wskazać winnego.
Zacząłbym od:
1. Aktualizacji firmware routera, przywrócenia ustawień fabrycznych i ponownej konfiguracji
2. Wypróbowania połączenia kablowego i WiFi
3. Zrobienia większej liczby testów na różne sposoby - zaczynając od speedtest.net i podobnych.

Istotny jest poziom sygnału sieci (a niech będzie w procentach) podawany przez router i przy podłączeniu przez komputer (tutaj można już bez problemu odczytać precyzyjnie moc).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2013, 19:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2013 19:12 przez egri.)
Post: #10
RE: TP-Link MR3420 - utrudniony download
(16-04-2013 13:47)jakubd napisał(a):  Przyczyn tutaj może być bardzo wiele i trudno w 5 minut wskazać winnego.
Zacząłbym od:
1. Aktualizacji firmware routera, przywrócenia ustawień fabrycznych i ponownej konfiguracji
2. Wypróbowania połączenia kablowego i WiFi
3. Zrobienia większej liczby testów na różne sposoby - zaczynając od speedtest.net i podobnych.

ad 1.
Firmware został zaktualizowany natychmiast po pierwszym uruchomieniu routera.
Następnie została zrobiona zupełnie podstawowa konfiguracja polegająca na zabezpieczeniu sieci (nazwa + hasło sieci bezprzewodowej) oraz zmiana danych dostepowych (login + hasło) do panelu konfiguracyjnego TP-Linka online.
Dane konfiguracyjne sieci Aero2 zostały wypełnione automatycznie (nie robiłam tego ręcznie).
Innej konfiguracji na razie nie robiłam.
Ponieważ wszystko to, co zostało opisane powyżej, było zrobione JUŻ PO AKTUALIZACJI firmware - pytam : czy mam przywracać ustawienia fabryczne (to też robiłam to już 2 razy) i jeszcze raz wprowadzać te nowe hasła zabezpieczające ?
A może chodzi o jakąś inną konfigurację ?

ad 2.
Router jest połączony z desktopem poprzez LAN i w takiej sytuacji były wykonywane dotychczasowe testy.
Niestety nie mogę w tej chwili wypróbować sieci wi-fi, bo nie mam aktualnie pod ręką żadnego urządzenia posiadającego wi-fi (tablet otrzymam dopiero za ok. miesiąc).

ad 3.
Speedtest zaraz zrobię....

(16-04-2013 13:47)jakubd napisał(a):  Istotny jest poziom sygnału sieci (a niech będzie w procentach) podawany przez router i przy podłączeniu przez komputer (tutaj można już bez problemu odczytać precyzyjnie moc).

Czy wystarczy te dane odczytać w TopNetInfo ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2013, 19:12
Post: #11
TP-Link MR3420 - utrudniony download
1. Tak, po każdym wykonaniu aktualizacji warto wykonać przywrócenie stanu fabrycznego.
2. A telefon komórkowy także nie posiada WiFi?
4. Tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2013, 19:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2013 20:02 przez egri.)
Post: #12
RE: TP-Link MR3420 - utrudniony download
@jakubd
ad 2.
Telefonu komórkowego używam tylko do telefonowania i zależy mi na jego małych rozmiarach. Dlatego trudno mi się rozstać ze staruszką Nokią E50. :-)))

Pytanie na marginesie :
Czy router można bezpiecznie włączać i rozłączać przy włączonym komputerze - czyli "Plug and Play" ?
Czy dla bezpieczeństwa należy zachować jakieś specjalne procedury ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2013, 22:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2013 22:10 przez szopen.)
Post: #13
TP-Link MR3420 - utrudniony download
egri napisał(a):Pytanie na marginesie :
Czy router można bezpiecznie włączać i rozłączać przy włączonym komputerze - czyli "Plug and Play" ?
Czy dla bezpieczeństwa należy zachować jakieś specjalne procedury ?
1) tak, jeśli chodzi o podłączanie, tak jeśli chodzi o łączenie/wyłączenie zasilania
2) zasadniczo nie należy wyłączać routera w trakcie jego rozruchu (powiedzmy przez pierwszą minutę po jego włączeniu), w przypadku zmiany firmware nie należy tego robić przez wifi (lecz przez kabel)

jakubd napisał(a):1. Tak, po każdym wykonaniu aktualizacji warto wykonać przywrócenie stanu fabrycznego.
powrót "do fabryki" należy zrobić przed zmianą firmware
powody są 2
- nowsze firmware może mieć zmieniony wewnętrzny format zapisu danych konfiguracyjnych
- niektóre routery zapisują dane konfiguracyjne (a przynajmniej ich część) w innych miejscach niż dostępna część pamięci flash (np. w karcie wifi lub wydzielonym obszarze) i w przypadku nieudanej aktualizacji może być utrudnione odzyskanie w trybie recbvery

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2013, 13:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2013 20:52 przez egri.)
Post: #14
RE: TP-Link MR3420 - utrudniony download
Wykonałam zalecenia Jakuba i w teście na speedtest.net uzyskałam zupełnie przyzwoite wyniki.
Średnia z 7 prób wygląda następująco :
* download 0,53 Mb/s
* upload 0,28 Mb/s
* ping 62 ms.
Wygląga na to, że użytkowo wszystko jest już OK.
................................................................................​.........................................

Ale dalej ciekawi mnie - dlaczego wykres ruchu internetowego w Networx ciągle wygląda dziwnie dla sytuacji, w której korzystam z routera (w porównaniu z tą, kiedy modem wpięty jest bezpośrednio do komputera).

[ruch przez ROUTER]

Oto wyniki 3 kolejnych testów na speedtest.net :
speedtest 1
speedtest 2
speedtest 3

Na wykresie w Networx wyglądają one następująco
   

Na powyższym obrazku widać także proces ściągania pliku.
Załączam też widok okna Internet Download Managera w trakcie tej operacji
   

Z wykresu Networx - tylko GDY ROUTER JEST WŁĄCZONY - nie można odczytać prawidłowych prędkości downloadu, a zwłaszcza uploadu.
Na wykresie powyżej - prędkości UP oraz DLD sa właściwie podobne, co przecież nie jest prawdą w Aero2 i co potwierdzają zamieszczone wyżej wyniki speedtestów.
Dlaczego tak się dzieje ? Czy można coś z tym zrobić ?
............

[ruch BEZ routera]

Dla porównania : wykres w Networx ściągania tego samego pliku, ale z modemem wpietym bezpośrednio w komputer (BEZ ROUTERA)
   
Widać wyraźnie, że - GDY NIE UŻYWA SIĘ ROUTERA - wykres jest prawidłowy...
................................................................................​.........................................................................

Czy na podstawie przedstawionych danych można stwierdzić, ze router działa całkowicie prawidłowo, a tylko aplikacja Networx nie radzi sobie z prawidłowym zobrazowaniem (na wykresie) ruchu odbywającego się przy jego (routera) pomocy ?
Czy jednak coś w pracy routera należy jeszcze poprawić (może jakaś szczegółowa konfiguracja, której nie zrobiłam, bo się na tym nie znam ?) ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2013, 15:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2013 15:25 przez szopen.)
Post: #15
TP-Link MR3420 - utrudniony download
egri napisał(a):Czy na podstawie przedstawionych danych można stwierdzić, ze router działa całkowicie prawidłowo, a tylko aplikacja Networx nie radzi sobie z prawidłowym zobrazowaniem (na wykresie) ruchu odbywającego się przy jego (routera) pomocy ?
niestety nie można tego stwierdzić, oczywiście nie można wykluczyć wadliwego działania networx, jakkolwiek podejrzewam problemy z routerem

zrób screenshot'y z następujących zakładek interfejsu konfiguracyjnego routera
1) Network
- Internet Access
- 3G
- WAN
2) zakładam, że nie były zmieniane żadne ustawienia poza
Wireless
- Wireless Security
i hasłem do panelu konfiguracyjnego
jeśli coś jeszcze było zmieniane też daj zrzuty ekranu

dodatkowo plik "bin" poprawiający współpracę tego modemu z routerami 3G TP-Linka
http://www.tp-link.com/resources/compatible/E353s-2.zip
teoretycznie nie powinien być potrzebny jeśli masz najnowsze firmware w swoim routerze (jaką masz wersję?)

PS zmieniłem tytuł wątku aby nieco uściślić temat

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2013, 17:46
Post: #16
TP-Link MR3420 v2 + Huawei E353s-2 (T-Mobile)- utrudniony download
Jeżeli opiszesz nam (wyciągniesz od autora) jak działa rysowanie wykresów w tej dziwnej aplikacji, to można by spróbować ustalić przyczynę. Nie mam pojęcia, co i na jakiej zasadzie mierzy ten program. Jeżeli np. bierze on pod uwagę ruch na interfejsie lo (loopback, standardowo niewidoczny w systemie dla normalnego człowieka), to wykres może mieć sens w niektórych sytuacjach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2013, 19:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2013 20:50 przez egri.)
Post: #17
TP-Link MR3420 v2 + Huawei E353s-2 (T-Mobile)- utrudniony download
@jakubd
Nie chodzi mi o "niektóre" sytuacje, tylko o odpowiedź dlaczego GENERALNIE przy korzystaniu z samego modemu wykres wygląda inaczej (nie używając już słowa - "prawidłowo"), a przy korzystaniu z routera inaczej.

Networx to nie żadna "dziwna" aplikacja. Jest znana od dawna i bardzo dobrze oceniana :
Networx na dobreprogramy.pl
Networx na softpedia.com
Program służy przede wszystkim do mierzenia ruchu internetowego. Rzeczony wykres mam na pasku zadań, bo przy korzystaniu z internetu komórkowego - trzeba mieć stale oko na to co dzieje się z transferem. Ma to jednak sens tylko w wypadku, kiedy wykres prawidłowo odzwierciedla rzeczywistość.

Powiem jeszcze jedno (może się przyda) :
przy różnych perturbacjach które przeżywaliśmy dotychczas z działaniem usługi Aero2 - taka charakterystyka wykresu w Networx zdarzała mi się już wcześniej nawet przy używaniu samego modemu (nie miałam wtedy routera). Ale wtedy było to związane zę źle działającym internetem (brak transferu / bardzo niski transfer /zrywanie połaczeń itp. Gdy usługa Aero2 wracała do pełnej sprawności - to samo działo siw z wykresem.
Natomiast w tej chwili - przy routerze - zjawisko występuje przy bardzo dobrze działającym internecie... No a poza tym - zupełnie nie występuje przy korzystaniu z samego modemu.
TO WYDAJE MI SIĘ DOŚĆ DZIWNE !

@szopen
Oto zamówione zrzuty:
Network - Internet Access
   
Network - 3G
   
Network - WAN
   

W zakładce Security - Basic Security zostały zaznaczone chyba jeszcze 2 pozycje (te w ramce). Na marginesie : czy one powinny być zaznaczone czy lepiej nie ?
   
Próbowałam też coś ustawiać w System tools - Time settings, ale chyba ostatecznie mi to nie wyszło ze względu na wiosenne przesunięcie czasu (choć jest opcja Time savings).
   

Wiecej grzechów naprawdę nie pamiętam ...
A tak nawiasem mówiąc : czy jest gdzieś w necie ściąga - jak prawidłowo skonfigurować te dziesiątki ustawień routera, które ja - ze względu na swoją niewiedzę - po prostu olałam ? Czy może zostawienie wszystkiego na ustawieniach domyślnych jest właśnie najwłaściwszą metodą ?

Do pliku bin dla mojego modemu również dotarłam, ale jego data jest sporo wcześniejsza niż moja wersja firmware, wiec zmiany zostały już uwzględnione.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2013, 21:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2013 21:45 przez szopen.)
Post: #18
TP-Link MR3420 v2 + Huawei E353s-2 (T-Mobile)- utrudniony download
to co najważniejsze jest OK pozostałe ustawienia możesz sobie odpuścić
skąd masz to firmware??? (to jest wersja beta, a nie oficjalnie stabilna)
normalne firmware dla tej wersji routera są dostępne np. tam:
http://www.tp-link.com/en/support/downlo...version=V2
http://www.tp-link.com.pl/support/downlo...version=V2

co wiarygodności wskazań, to oczywiście zależą od prawidłowej konfiguracji programu
u góry networx, u dołu netmeter (który od lat uznaję za 100% wiarygodny niestety nie zawsze działa na windowsach nowszych od xp)
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2013, 23:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2013 23:20 przez egri.)
Post: #19
RE: TP-Link MR3420 v2 + Huawei E353s-2 (T-Mobile)- utrudniony download
@szopen
(17-04-2013 21:10)szopen napisał(a):  skąd masz to firmware??? (to jest wersja beta, a nie oficjalnie stabilna)

Z tego samego źródła, które podałeś w 2-gim linku !
Ja też byłam zdziwiona, ze w opisie nie podali że to Beta. Dowiedziałam się o tym dopiero po instalacji - właśnie z panelu konfiguracyjnego !

Co do porównania wskazań Networxa z Netmeter - to te wykresy są prawie identyczne. Dobrze to świadczy o obu programach !

Twój wykres z Networxa jest prawidłowy. Przy jakiej konfiguracji go wykonałeś : miałeś modem wpięty bezpośrednio w kompa czy korzystałeś z jakiegoś routera ?

Zadałam pytanie dotyczące mojego problemu na forum developera (SoftPerfect). Zobaczymy co mi odpowiedzą.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-04-2013, 00:38
Post: #20
TP-Link MR3420 v2 + Huawei E353s-2 (T-Mobile)- utrudniony download
test wskazań networx'a oczywiście przy użyciu routera

skoro wersja beta nie jest opisana, to jest to błąd polskiego wsparcia technicznego
ponadto spokojnie możesz wgrać tą nieco starszą (z grudnia 2012) - z opisu wynika, że najnowsza (niedostępna na głównej witrynie TP-Linka) różni się jedynie obsługą modemu, którego i i tak nie używasz

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Router D-Link DWR-921 Aguero 9 15 066 09-04-2021 12:24
Ostatni post: Victor
  Router do pracy ciągłej z Huawei e173-u2 raven.michal17 9 20 924 22-05-2017 06:47
Ostatni post: jakubd
  TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131 [OK] gregdex 208 351 112 13-04-2017 17:15
Ostatni post: szopen
  Sagemcom F@st 2704 + Huawei E3131s-2 [taki zestaw nie działa] tytoos 30 77 675 14-03-2017 00:03
Ostatni post: szopen
  Vodafone hg553 i huawei e3131 Yulian 6 15 479 09-03-2017 18:23
Ostatni post: Yulian