[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TNI - BTS nie ustanowiono komunikacji AT
07-11-2014, 19:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2014 19:38 przez alaskan_malamute.)
Post: #1
TNI - BTS nie ustanowiono komunikacji AT
Ciągle mi się pokazuje informacja jak w temacie - widoczne w złącznikach.
   
Tylko jak w opcjach zaznaczam Komunikacja AT pokazuje się komunikat, że nie udało się otworzyć portu.
   
   

Wiem, że jest podobny wątek, ale u mnie to się pokazuje przy aktywnym połączeniu.

Do tego chyba mniej ważne, ale wolę się dopytać: Błąd ustawień okres rozliczeniowy
   

Czy to może mieć wpływ na jakość połączeń? Wolałbym mieć to prawidłowo skonfigurowane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-11-2014, 19:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2014 19:55 przez szopen.)
Post: #2
TNI - BTS nie ustanowiono komunikacji AT
alaskan_malamute napisał(a):Ciągle mi się pokazuje informacja jak w temacie - widoczne w złącznikach.
nie uważasz, że to może być za mało informacji?
jeśli zrzuty to zrób wszystkie, również menedżer urządzeń może się przydać
brakuje choćby dokładnego modelu modemu
nie widać jakie masz dostępne jeszcze inne porty szeregowe
(może być np. kilka instancji modemu i portów - powstałych wskutek podłączania modemu do różnych gniazd usb)
nie wiemy czy masz jakiś inny soft mogący używać portu sterującego modemem
czy masz wyłączone autopołączenie w systemowym "bezprzewodowe połączenie szerokopasmowe" które w win7 i 8 jest w stanie "przejąć modem"
lub dialupie?
opis jak się tego pozbyć jest gdzieś w wątku:
http://forum.jdtech.pl/Watek-aero3-by-sebus-modemy-win

nie każdy modem ma możliwość włączenia komunikacji AT

statystyki nie mają żadnego wpływu na działanie modemu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2014, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2014 22:11 przez spag.)
Post: #3
TNI - BTS nie ustanowiono komunikacji AT
Przepraszam. Teraz chyba będą wszystkie wymienione informacje.
W ustawieniach bezprzewodowe → komorkowe szerokopas. 2 mam włączone. To chyba tak ma być?

Modem to E3131-s2
Mam zainstalowany mobile partner play ale nie korzystam z niego. Chociaż na początku korzystałem. Ale chyba nie powinienem go usuwać bo nie chcę tym samym usunąć sterowników.
Rzeczywiście modem był wkładany do różnych portów, ale nie wiem jak zrobić porządek z tymi wpisami.
Złączam inne fotki.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Nie udało mi się załączyć wszystkich załączników do postu więc dodaję odnośniki
[Obrazek: dDLhjjW.png]
[Obrazek: MJ6huEy.png]
[Obrazek: W9qKHMo.png]
[Obrazek: u8gKdw6.png]
[Obrazek: 5r8kjUQ.png]
[Obrazek: 8ZKMPBl.png]
[Obrazek: ncvyw0Z.png]
[Obrazek: IGTzIIc.png]

Domyślam się, że powinno się używać jednego portu, ale nie za bardzo wiem jak rozpoznać, który port który ma numer i jak zrobić z tym porządek.

Proszę o wyrozumiałość, bo kompletnie się na tym nie znam.
Dodam, że korzystam z Aero2 w Warszawie, a nadajnik jest po drugiej stronie ulicy, ale być może jakieś budynki, mury mają wpływ na jakość połączenia. Czasem się rozłącza dość szybko, tj. np. po kilkunastu minutach.

Czasem korzystam też z wi-fi USB.

Zastanawiam się czy np. ustawienia energii USB lub jakieś inne dotyczące portów USB mogą mieć wpływ na jakość połączenia czy zrywanie połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2014, 17:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2014 18:07 przez szopen.)
Post: #4
TNI - BTS nie ustanowiono komunikacji AT
alaskan_malamute napisał(a):W ustawieniach bezprzewodowe → komorkowe szerokopas. 2 mam włączone. To chyba tak ma być?
raczej nie
szopen napisał(a):opis jak się tego pozbyć jest gdzieś w wątku:
http://forum.jdtech.pl/Watek-aero3-by-sebus-modemy-win
no chyba, że masz na myśli skonfigurowane, ale nieaktywne połączenia RAS

linki do konkretnych postów
http://forum.jdtech.pl/Watek-aero3-by-se...4#pid25294
http://forum.jdtech.pl/Watek-aero3-by-se...4#pid25334

Play Online/Mobile Partner musi być całkowicie zamknięty aby TNI mógł pracować prawidłowo, a zazwyczaj te aplikacje są w autostarcie i "lubią" się ukryć w trayu

dostarczyłeś sporo materiału do analizy, a teraz nie mam czasu...

alaskan_malamute napisał(a):jak zrobić z tym porządek.
najprościej - deinstalacja MP i PO przy odłączonym modemie powinna załatwić tą kwestię
(oczywiście usunie tez sterowniki, ale możesz użyć wcześniej pobranej paczki z "gołymi" sterownikami)
http://forum.jdtech.pl/Watek-dashboard-d...0#pid27950
a jeśli sobie nie poradzisz to zainstalujesz MP czy PO (czy to tam masz na wirtualnym CD)

PS
do używania modemu z Aero2 najwygodniejsza jest aplikacja... Aero3 bo ułatwia wpisywania kodów Captcha
http://forum.jdtech.pl/Watek-aero3-by-sebus-modemy-win
no chyba, że faktycznie potrzebujesz zaawansowanych opcji dostępnych w TNI (podejrzewam, że nie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2014, 22:29
Post: #5
TNI - BTS nie ustanowiono komunikacji AT
Problem z wybraniem portu (PC UI Interface) wynika w 99% przypadków z tego, że uruchomiony jest inny program sterujący modemem, np. Play Online.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2014, 01:54
Post: #6
RE: TNI - BTS nie ustanowiono komunikacji AT
(09-11-2014 17:53)szopen napisał(a):  Play Online/Mobile Partner musi być całkowicie zamknięty aby TNI mógł pracować prawidłowo, a zazwyczaj te aplikacje są w autostarcie i "lubią" się ukryć w trayu
Szybko i bezboleśnie można zamknąć PO czy MP w Task Manager->Processes. Sterowniki ocaleją, a nawet aktywne połączenie z siecią się nie rozłączy ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E3131 a pot komunikacji usb cyfra82 10 9 316 29-08-2013 17:55
Ostatni post: spag