[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router z modemem do LTE dla sieci 25+ urządzeń zamiast ZTE MF28D
12-04-2015, 18:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2015 18:41 przez snor.)
Post: #21
RE: Router z modemem do LTE dla sieci 25+ urządzeń zamiast ZTE MF28D
Wczoraj zainstalowałem dodatkową antenę dual LTE, Dovado Pro, dwa modemy Huawei E398, wymontowałem kartę sim z IDU-ODU i wsadziłem w modem USB jako secondary.

Włączyłem Connection Trackera i opcję "Auto fail-over to backup interface".

Dovado Pro jest podłączone jako zewnętrzny "modem" dla routera Cisco - ma wyłączone DHCP i inny interfejs.

Komendy SMS działają. Wygląda na stabilne połączenie póki co.
Od poniedziałku zobaczymy co się stanie pod obciążeniem Wink

Z ciekawostek - antena tak zachwalana na wszystkich forach (i tutaj) od Cybertecha Dual LTE ma gorszą jakość zasięgu niż ustawiona tak samo antena Dual LTE od Anteny.pl/Yagi.

Sprawdzałem we wszystkich konfiguracjach (dwie różne karty SIM Play i Plus; zamienione kable antenowe, aby była inna polaryzacja - teoretycznie; dwie anteny) i zawsze wychodziło, że ta od Cybertecha miała gorszy zasięg - Dovado pokazywało 67-70% dla Cybertecha, a 80-90% dla drugiej. Było to też widać po pingach i transferach, które byłby odpowiednio 22-25ms dla lepszej anteny i 30-60ms dla gorszej. Transfery różniły się momentami nawet dwukrotnie (szczególnie download), przy powtarzaniu testu minimum 3 krotnie w każdej z konfiguracji.


Załączone pliki Miniatury
           
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-04-2015, 12:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2015 12:48 przez snor.)
Post: #22
RE: Router z modemem do LTE dla sieci 25+ urządzeń zamiast ZTE MF28D
AKTUALIZACJA:

Od soboty modemy chodzą idealnie. Wszystko śmiga z primary, secondary nie włączył się nawet na chwilę. Dzisiaj jest zwiększone obciążenie i jest ok. Primary nawet nie zmienił przez ten czas swojego IP (co godzinę jest odświeżenie DHCP z operatorem).

Także Dovado Pro wymiata! Pierwszy modem chodzi z anteną dual lte z YAGI/Anteny.pl, a nie z Cybertecha (drugi modem). I tak jak pisałem, nagonka na YAGI jest moim zdaniem nieuzasadniona, bo na tej antenie osiągam lepsze parametry i zdecydowanie niższe pingi. Ktoś chyba czarny PR prowadzi w necie. Radzę to zweryfikować przed zakupem albo samemu porównać tak jak ja zrobiłem.

Teraz mogę powiedzieć, że największym G jest D-Link. W życiu nie kupię nic z ich logiem i każdemu będę odradzał.

ZTE nie najgorsze. W domu sobie radzi świetnie.

Plusowe/Polsatowe IDU-ODU też daje radę pod kątem porządny router i modem w jednym. W firmie dawał backup jak inne nie dawały rady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 260 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 275 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 088 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 954 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 634 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991