[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
router do nju
08-11-2019, 21:20
Post: #61
router do nju
zresetowałem do ustawień fabrycznych, bez zmian. Nie da się grać, ping robi co chce jakiś czas jest normalnie potem leeeeci najwyżej jak narazie poleciał do 8000... Restart routera jak kiedyś nic nie daje. Orange mi odpisał, że to moja wina bo w mojej okolicy lte wygląda świetnie. Co ciekawe zauważyli jak przełączałem się na 3g i uczepili się tego jako kolejnego winowajcy. Na e-mail nie mogę odpowiedzieć bo to automat i jak pan chcesz to pisz pan od nowa reklamajcę którą będzie rozpatrywać kolejna osoba tłumacząc jakim to pan jest złym klientem.
Jak w ogóle można zdiagnozować usterkę routera?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2019, 01:12
Post: #62
router do nju
robi się ciekawie... co kilka- kilkanaście minut mam skoki do 30000 (sic!) 30k pingu.... ludzie co się dzieje ja już mam dosyć chyba wracam do aero
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2019, 09:01
Post: #63
router do nju
No, a weź spróbuj włożyć kartę do choćby modemu LTE, żeby sprawdzić czy wina jest może po stronie routera, a nie sieci Orange. Ja bym od tego zaczął. Wystarczy Huawei e 3372.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2019, 16:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2019 17:35 przez szopen.)
Post: #64
RE: router do nju
(09-11-2019 01:12)lalalala napisał(a):  robi się ciekawie... co kilka- kilkanaście minut mam skoki do 30000 (sic!) 30k pingu.... ludzie co się dzieje ja już mam dosyć chyba wracam do aero
30000 to jest 30 sekund, taki wynik świadczy o poważnym problemie, ale nie wiemy gdzie jest jego źródło (komputer, router, operator, serwer docelowy)

Nie zamierzam bronić Orange, ale zachowujesz się jak troll konkurencji.
Czy wiesz jak działają sieci bezprzewodowe i komórkowe?
Czy wiesz od czego zależy ping? (i że to nie zależy tylko i wyłącznie od samej sieci?)
Podasz IP tego serwera?
Możesz wykonać jakiekolwiek miarodajne testy i zamieścić ich wyniki?
(powiedzmy po 1000 pakietów na IP tego serwera, IP google np. 8.8.8.8 i IP routera, najlepiej wykonać je z 3 konsol i równocześnie - wtedy widać jak na dłoni gdy problem leży po stronie routera - ping rośnie wtedy mniej więcej w tej samej chwili we wszystkich 3 okienkach)
a na dobry początek wynik z:
tracert 8.8.8.8
(zakładam, że masz peceta pod windowsem)

PS komputer masz podpięty skrętka do routera czy po WiFi? (jeśli to drugie to jaka jest szansa na kabel?)

lalalala napisał(a):ta niemiecka aplikacja nie chce mi się połączyć z routerem, wpisywałem hasło, bez skutku.
ona nie działa z każdym routerem Huawei, może akurat masz taki, z którym nie współpracuje (przecież to nie są oficjalne aplikacje - Huawei się nie postarał i nie wypuścił nic sensownie działającego swojej produkcji), a oprócz hasła (warto w GUI ustawić jakieś swoje i dość proste do wpisania) trzeba też wprowadzić prawidłowy IP routera (zgodny z rzeczywistością, zazwyczaj to 192.168.8.1 lub 192.168.1.1, ale u mnie jest inaczej), wspierana jest tylko 1 nazwa użytkownika i musi nią być admin:
   
w każdym razie szkoda, bo z jego poziomu też można wybrać pasma (oczywiście też tylko w przypadku współpracującego routera)
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2019, 22:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2019 22:06 przez lalalala.)
Post: #65
router do nju
jaki troll konkurencji.... tak wiem jak działają i widzę, że tutaj to jest nie działanie. Dziś włożyłem sim Aero2 i działa bez zarzutu, ping ok 55 utrata pakietów 0% tam gdzie jest pokazane.
Chodzi o gry, nie pisałem szczegółów żebyście nie traktowali mnie jak jakieś dziecko, tak dorośli grają w gry mmorpg.
Próbowałem szukać jakichś konkretnych adresów ip serwerów Lola i coś tam niby znalazłem na ich stronie bo się zbytnio nie chwalą. Zgodnie z ich zaleceniami na stronie z rozwiązywaniem problemów użyłem program winmtr i do końca nie ogarniam co się tam dzieje ale widać na kolejnych wersach ping worst 1k i więcej utrata pakietów przy niektórych 60%. Druga gra, t.j. War thunder miała te same problemy chociaż tam ping zatrzymywał się na 999 ale to pewnie z limitu, pewnie więcej po prostu nie pokazuje no bo to i tak już jest nie halo.

Także router działa bez zarzutu jak też podejrzewałem. Wina komputera także odpada. Serwery także powinny być w porządku, w końcu inni nie mają takich problemów z którymi gram. Gdyby taki cyrk się dział w najpopularniejszej grze online to nie wiem, chyba by coś z tym zrobili nie? Tak kabel jest na skrętce z tym atestem czy jak to się nazywało ten numer, ok. 3 m skrętki. Jest to tylko i wyłącznie wina operatora. Zrozum, że nastąpiło karygodne pogorszenie jakości połączenia nie z mojej winy, uniemożliwiające mi - a jakże - granie w to co dotychczas, no bo jak mam grać gdy ping lata od 50 do 100 w ciągu sekundy a co ok. 5 minut nagle zaczyna frunąć do 30 tysięcy, utrzymuje się tak aż minie te pół minuty i wraca sobie powoli do tych 50 -100 w ciągu sekundy.
Nie było czegoś takiego, stąd moja frustracja, nie mogę korzystać z usługi za którą płacę.
Tu ktoś troluje operatorów? Przecież oni sami siebie trolują taką jakością usług. Tym bardziej, że kiedyś miałem neostradę i pamiętam ten syf. Po prostu pytałem się o alternatywy.

Czy ten program winmtr się do tego nada? Ewentualnie mógłbyś mi wyjaśnić jakie komendy wpisać w cmd żeby puścić te 1000 pakietów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2019, 22:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2019 00:42 przez szopen.)
Post: #66
router do nju
lalalala napisał(a):Chodzi o gry, nie pisałem szczegółów żebyście nie traktowali mnie jak jakieś dziecko, tak dorośli grają w gry
Domyślałem się, bo to jedyne popularne zastosowanie gdzie nieregularny ping ma znaczenie.
Sorry za podejrzenia o trollowanie, rozumiem jak się można zagotować gdy coś działało i przestało, ale niestety taka jest specyfika sieci bezprzewodowych - skoro nie działa dobrze po prostu zmień operatora, ale nie da się z góry przewidzieć na jakiego - wszytko zależy od warunków lokalnych, więc nie licz na taką podpowiedź (u mnie idealnie działa zarówno Plus jak i Orange, a Play beznadziejnie, a mimo to korzystam głównie z Playa ze względu na pakiet danych do przejedzenia - skumulowany z dawnych promocji).

Nie słyszałem, aby jakikolwiek operator się przyznawał do swoich porażek za pośrednictwem pracowników infolinii Big Grin a najwyraźniej nie potrafisz udowodnić, że problem leży po ich stronie (swoją drogą NJU to budżetowa marka, wnioski wyciągnij sam).

WinMTR to takie okienkowe Traceroute (skrzyżowane z możliwościami Ping'a), ale nie wiem co masz wpisać - musisz znać IP serwerów.
https://sourceforge.net/projects/winmtr/files/Latest/

ping -n 1000 8.8.8.8
wyśle 1000 pakietów do google

jeśli równocześnie otworzysz sobie 3 linie poleceń i w każdym wyślesz ping w odpowiednie miejsce to będziesz widział co się dzieje

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2019, 21:14
Post: #67
router do nju
A przy okazji może to rozwiązać problem, choć to mało prawdopodobne. Stały ruch utrzymuje modem w trybie szybkiej transmisji i to pomaga (ale tylko czasem) na takie przypadłości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2019, 19:26
Post: #68
router do nju
hej dzięki za odpowiedź, zapomniałem odpisać a wyszło ciekawie.
Tego samego dnia co się zagotowałem Tongue napisałem kolejną reklamację takim powiedzmy sarkastycznym tonem kończąc oświadczeniem, że rozwiążę umowę jeśli nie będzie poprawy (chodzi o to pogorszenie czy raczej brak działania internetu przez kilka dni które nigdy wcześniej nie występowało). Nawet nie sprawdzałem odpowiedzi ale od następnego dnia jakość połączenia wróciła do poprzedniego stanu tzn. da się w miarę komfortowo używać i reset routera rozwiązuje te skoki do 500 ms. Jak na razie przez ten tydzień było w miarę dobrze, czasami coś zaczynało pływać ale wracało do normy.

Nie wiem, czyżby stał się cud i ktoś się tym zajął? Najlepsze jest to, że każdy e-mail z ich odpowiedzią jest równoznaczny z zamknięciem reklamacji i jak chce odpisać to muszę zakładać nową... Niee nawet nie próbowałem infolinii, nie będę im jeszcze płacił za ich błędy.

Jak tylko zacznie się ten sam cyrk zrobię tak jak napisałeś z tym programem.

Co do tego utrzymywania połączenia pamiętam to z aero2 tyle, że tam bez ruchu potrafiło zerwać połączenie ale to inna bajka. Może spróbuję włączyć radio internetowe czy coś w tym stylu w takich sytuacjach i sprawdzę co się stanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2019, 21:14
Post: #69
router do nju
lalalala napisał(a):nawet nie próbowałem infolinii, nie będę im jeszcze płacił za ich błędy.

Masz "zwykły" nr na infolinię 690610610, więc za to połączenie nie zapłacisz z nru z ofertą "nolimit" na "komórki".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2019, 01:02
Post: #70
router do nju
mam nju internet mobilny umowa na czas nieokreślony mam zablokowane połączenia wychodzące z tej sim bo używam tylko do internetu. Musiałbym dzwonić z nr innego operatora
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2019, 14:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2019 15:03 przez Ekonomista.)
Post: #71
router do nju
Matka/brat/dziewczyna/ciocia/babcia/wnuczek?

A może sam masz nolimit w innym telefonie?
W czym problem, żeby zadzwonić z nru innego operatora?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 260 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 273 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 952 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 633 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991
  Jaki solidny router do starego modemu E398? whiteindian 94 63 863 21-02-2019 15:00
Ostatni post: szopen