[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rabka Zdrój Huawei E398 brak połączenia z Aero2
16-10-2012, 15:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2013 01:24 przez szopen.)
Post: #1
Rabka Zdrój Huawei E398 brak połączenia z Aero2
Mam modem Huawei e398 od września br. Łączę się przeważnie bez problemów z siecią poprzez kartę sim mBank Mobile (w której operatorem jest PLUS) . We wrześniu w w/w medemie na ręcznym wybieraniu sieci na liście operatorów było AERO2. A więc zasięg był (lokalizacja Rabka Zdrój - w pobliżu 2 BTS-y). 10 października dostałem kartę sim z AERO2 - a więc zakładam, że tzw. kartę nową. Wg informacji od 01 października nie ma już blokady TN11 w sieci AERO2. Jednak niestety modem po jej włożeniu nie może się połączyć z internetem. W okienku aplikacji Mobile Partner koło ikonki anteny w miejscu, gdzie winna się pokazać siła sygnału jest czerwony x, a modem pomruguje sobie na zielono (sekwencje 2 mrugnięć - a więc próbuje nawiązać połączenie). Oczywiście ustawienia modemu są obecnie na sieć domyślną AERO2 - wg aktualnych zaleceń AERO2 konfiguracji tej sieci. Ustawiałem wybór sieci automatyczny i ręczny - bez efektu. Przy ręcznym po bardzo długiej chwili modem znajduje między innymi sieć Plusa, ale nie może się do tej sieci zarejestrować. Oczywiście po zamianie kart sim z AERO2 na mBank Mobile i zmianie sieci w ustawieniach internet działa normalnie, a więc świetnie (prędkość 42,3 Mb/s). Gdzie leży problem? Czy to może być wina niekompatybilności modemu z siecią AERO2 ? Choć przecież Huawei e398 winien pracować w tej sieci. Konfiguracja sieci AERO2 była już "fabrycznie" wprowadzona do modemu (zakup nowego modemu we wrześniu br. na aukcji internetowej). Może należy usunąć tą sieć z pamięci modemu i dodać niby nową, czyli tą samą i zapisując ją ponownie do pamięci modemu - choć wg mnie nie powinno to przynieść porządanego efektu, gdyż ta konfiguracja jest dokładnie taka sama jak obecna AERO2 (APN: darmowy; numer do wybrania: #99*).... .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 16:27
Post: #2
Odp: HUAWEI E398 brak połączenia z Aero2
Przypuszczam że każdy Huawei ma tak samo jest sieć= kolor niebieski
Nie ma sieci =zielony
42Mb w mbank mobile? Próbowałeś speedtest.net? Czy windows ci pokazuje prędkość z jaką maks może pracować
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 16:46
Post: #3
RE: HUAWEI E398 brak połączenia z Aero2
Z ciekawości - jaka to wersja tego modemu? Od jakiego operatora (lub jaka jest pełna jego nazwa - pod kartą SIM jest wydrukowana obok IMEI i S/N).

Pomóc może to samo, co wszystkim innym posiadaczom modemów Huawei - wymuszenie pasma UMTS 900 MHz: http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 17:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2012 19:22 przez jakubd.)
Post: #4
RE: HUAWEI E398 brak połączenia z Aero2
Jeszcze nie sprawdzałem SpeedTest'em - prędkość podawana w "dymku" przez Windows. W każdym bądź razie strony "bardzo ciężkie" otwierają się bez zająknięcia (mam zasięg 3G, siła sygnału wg pasków Mobile Partner na full). Ale nie to jest tematem mojego problemu.
Korekta Twojej wypowiedzi - przynajmniej dla modemu Huawei E398: świeci dioda zielona - modem połączony w 2G; dioda turkusowa - modem połączony w 3G; dioda niebieska - modem połączony w 2G+/4G. Itp., ale nie założyłem tego wątku w celu opisywania funkcji technicznej HUAWEI E398......

(16-10-2012 16:46)jakubd napisał(a):  Z ciekawości - jaka to wersja tego modemu? Od jakiego operatora (lub jaka jest pełna jego nazwa - pod kartą SIM jest wydrukowana obok IMEI i S/N). .......

Nie mogę teraz odpowiedzieć na to pytanie - dziś modem wziął syn, oczywiście z kartą sim mBanku. Jak tylko będę go miał w swoich rękach, sprawdzę i odpowiem.
W każdym bądź razie nadruk na modemie jest: TELE2. Jeśli można rozpoznać typ po nr IMEI, to mogę go podać z oryginalnego opakowania. Co do podpowiedzi rozwiązania mojego problemu, dzięki za odpowiedź, spróbuję tak zrobić jak tylko modem do mnie wróci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 23:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2012 23:45 przez spag.)
Post: #5
Odp: RE: HUAWEI E398 brak połączenia z Aero2
(16-10-2012 17:08)kliniec napisał(a):  Korekta Twojej wypowiedzi - przynajmniej dla modemu Huawei E398: świeci dioda zielona - modem połączony w 2G; dioda turkusowa - modem połączony w 3G; dioda niebieska - modem połączony w 2G+/4G. Itp., ale nie założyłem tego wątku w celu opisywania funkcji technicznej HUAWEI E398......


Chyba mnie nie zrozumiałeś skoro masz zielony to nie masz zasięgu aero (aero jest tylko 3g) jeśli masz.niebieski.JEDYNY PRAWIDŁOWY KOLOR DLA HUAWEI Z AERO to jesteś w zasięgu
dymek windows to w sumie.ściema jakbyś się połączył z aero jestem na 99% pewien że pokaże to samo, chyba że jakiś błąd sterownika
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2012, 10:23
Post: #6
RE: Odp: HUAWEI E398 brak połączenia z Aero2
Chyba mnie nie zrozumiałeś skoro masz zielony to nie masz zasięgu aero (aero jest tylko 3g) jeśli masz.niebieski.JEDYNY PRAWIDŁOWY KOLOR DLA HUAWEI Z AERO to jesteś w zasięgu .....

O kolorach napisałem dla Twojej infrmacji. O tym jaki mam zasięg wiem nie po włożeniu karty sim AERO2 - bo wówczas modem tylko mruga, gdyz nie jest w stanie znaleźć jakiejkolwiek sieci, a z korzystania w tym modemie z karty sim mBank Mobile (wówczas mam wyświetlaną pełna listę dostępnych sieci). Przy karcie sim z AERO2 modem udaje, że nic w eterze nie ma...... co jesdt oczywistą nieprawdą i "ściemą" z jego strony - notabene przy aktywnym uczestnictwie (w tej ściemie) karty sim AERO2). Krótko mówiąc wychodzi obecnie na niekompatybilność modemu (mimo ustawień zgodnych z wytycznymi AERO2) z tą siecią. Jak wykonam "siłowe" przypisanie do pasma UMTS 900 MHz i będzie to skutecznym antybiotykiem dla tego modemu, to oczywiście poinformuję o tym na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2012, 20:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2012 20:45 przez spag.)
Post: #7
Odp: RE: Odp: HUAWEI E398 brak połączenia z Aero2
(17-10-2012 10:23)kliniec napisał(a):  O kolorach napisałem dla Twojej infrmacji.
Ależ nie trzeba było się tak trudzic specjalnie dla mnie wow Blush
A tak na serio popatrz ma moj awatar Wink
Cytat:O tym jaki mam zasięg wiem nie po włożeniu karty sim AERO2 - bo wówczas modem tylko mruga, gdyz nie jest w stanie znaleźć jakiejkolwiek sieci, a z korzystania w tym modemie z karty sim mBank Mobile (wówczas mam wyświetlaną pełna listę dostępnych sieci). Przy karcie sim z AERO2 modem udaje, że nic w eterze nie ma...... co jesdt oczywistą nieprawdą i "ściemą" z jego strony - notabene przy aktywnym uczestnictwie (w tej ściemie) karty sim AERO2). Krótko mówiąc wychodzi obecnie na niekompatybilność modemu (mimo ustawień zgodnych z wytycznymi AERO2) z tą siecią.
Mnie interesuje ten speedtest jakbyś mógł zapodać wynik na mbank mobile byłoby super

Modem e398 chyba jest najbardziej wszechstronny w tej chwili więc nie wiem czemu ci robi takie jaja z brakiem sieci może masz uszkodzona kartę? Muszę sprawdzić czy modem na "sucho" wykryje sieć jakąkolwiek. Niestety nie da rady nic zrobić modem na sucho bez karty Sad


Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 08:06
Post: #8
RE: HUAWEI E398 brak połączenia z Aero2
No cóż postaram się powalczyć z tym modemem w piątek lub w sobotę - poprzez wymuszenie pasma UMTS 900 MHz. Wykonam też test na karcie sim mMobile. Też jestem ciekaw co pokaże SpeedTest. Karta uszkodzona powiadzasz - no z punktu widzenia statystyki jest to możliwe, ale w rzeczywistości? Fabryczna nówka prosto "z piekarni" - no chyba, że powstał "zakalec", ale mam nadzieję, że nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z zasięgiem Aero2 w Nowej Dębie woj. podkarpackie bogdanzieba 13 2 679 09-08-2021 09:33
Ostatni post: tps4
  Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega bogdanzieba 62 41 904 12-11-2020 18:33
Ostatni post: szopen
  Aero2 nie ma zasiegu Portinon 11 10 298 08-11-2020 23:28
Ostatni post: szopen
  Aero2 - zasieg 3G, 4G i UMTS damianosr3 3 5 943 19-08-2016 01:11
Ostatni post: szopen
Brick Problem z Aero2 po 3 miesiącach Heibonna 10 9 888 04-08-2016 10:07
Ostatni post: K4r0lSz