[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
15-01-2013, 03:19
Post: #1
pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
Witam, mam nadzieje, że na dobry dział trafiłem, mam takie pytanie odnośnie lokalizacji : http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/50.939255...77637/z/14 . Mieszkam tak dosłownie ;p centymetr nad napisem Wiśniówka Smile obecnie posiadam modem Huawei E173U-2 oraz Huawei E5832. z Huawei E173u, jest tak że działa (czyli odbieram sygnał nazwijmy to jedną kreską, po wzmocnieniu anteną 13 lub 15 dBi nie pamiętam już jaką kupiłem (by nie promować nikogo z allegro podam tylko obrazek http://www.easy-wifi.pl/3G/3GSM_1.jpg ) sygnał jest 3 kreski, jak to się ma w prędkościach czasem (przy 3 kreskach) jest do 3MB a tak około 2 do 2,5MB) Natomiast na Huawei E5832 nie ma wcale zasięgu (zakładam jak by miał możliwość podłączenia anteny zewnętrze to pewnie by działał jak jego kolega). Tu nasuwa się pytanko czy warto zmienić operatora?? Jeśli tak to na jakiego?? czy można ten sygnał jakoś jeszcze wzmocnić?? lub zrobić coś, co poprawi parametry. Dodam tyle że rozdzielam ten sygnał jeszcze na ruterze TP-link TL-MR3220 i przy 2 kompach jest po prostu słabo...

serdecznie pozdrawiam i czekam na odp Smile

ps, jeśli wybrałem zły dział, to proszę adminów o wyrozumiałość i przyklejenie do właściwego Smile liczę na Waszą pomoc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 09:28
Post: #2
RE: pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
Ojciec Rydzyk raczej nie dostarcza netu w dobrej cenie Smile

może spróbuj wyrazić moc sygnału w innych jednostkach niż "kreski" ? Czy prędkość to megabajty są czy megabity?

antenka którą kupiłeś nie jest znakomita; 8 metrów kabla nienajlepszej jakości (długi i cieniutki), do tego oddzielny konektor (następne straty); w sumie te decybele zysku podawane przez sprzedawcę pozostają w sferze fantazji i marzeń;

do play'a masz po drodze jedyne przeszkody, jakie udaje się na mapie zaobserwować - jakieś lasy; ale jeśli transmisję i połączenie uzyskujesz, to powinieneś popracować nad poprawą jakości sygnału; tylko właśnie o tym sygnale mało wiem, bo 3 kreski niewiele mówią Smile

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 10:45
Post: #3
RE: pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
Witaj, miło ze odpisujesz Smile a play online mam zasięg podawany w kreskach ;p Smile więc je tak opisałem Smile na stronie speedtest pokazuje mi około 2 do 2,5 Mb/s

co do anteny to powiem tak gdy jej nie ma to praktycznie nie mam neta czyli jednak coś daje, tylko chciałbym mieć te 4Mb/s Smile

podpowiedz mi proszę jak mam określić jakość sygnału Smile

przepraszam za dość prymitywne podejście do sprawy, lecz jestem jak widać kompletnym laikiem Smile <piwko> a chciałbym się przy okazji czegoś nauczyć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 12:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2013 14:28 przez grzech1991.)
Post: #4
RE: pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
Jeżeli mieszkasz koło węzła przy 7-mce, to przecież 1km w bok jest potwierdzony nadajnik Play - widzisz go, czy po drodze jest wzgórze? Wiele lat jeździłem do Krakowa i z powrotem, ale za moich czasów tego węzła nie było, więc nie pamiętam dokładnie ukształtowania terenu (poza tym, że jest pofałdowany tutaj już).
E5832 nie użyjesz tutaj, bo on nie ma gniazda antenowego - to typowe urządzenie mobilne do trzymania w kieszeni, a nie jako stacjonarny router. E173u-2 z tego co posiadasz + ta antena (wystawiona możliwe wysoko i na zewnątrz) powinna pomóc i tak jest - jak na patyk o zysku 5dBi (prawa fizyki zabraniają mieć takiej konstrukcji większego zysku) to strata na tym kablu wielka nie jest.
Bezpośredniego przełożenia sygnał<->prędkość nie ma. Jeżeli jakikolwiek sygnał jest (nawet -107dBm) i utrzymuje dobrą jakość, to prędkości można osiągnąć maksymalne.
A słabo jest po rozłożeniu sygnału bo 2Mbit/s z butów nie wyrywa dla wielu ludzi teraz Smile
Operatora można próbować zmieniać, ale na próbę trzeba brać (albo wyposażyć się w prepaidy), bo nie wiesz jakie jest obciążenie poszczególnych sieci w tej lokalizacji.
Obok stoi między innymi masz LTE 1800 MHz, więc warto spróbować z ofertą LTE Plusa lub Cyfrowego Polsatu (ceny w zasadzie takie same) - ale koniecznie najpierw na próbę.

Sygnał możesz sprawdzić w aplikacji Play Online wybierając Narzędzia->Diagnostyka, interesuje nas pole RSSI podawanie jako liczba ujemna z dopiskiem dBm. CSQ też nie zaszkodzi podać.

//Chodziło chyba o e5832? grzech1991
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 14:36
Post: #5
RE: pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
Może być aero2 lub orange z innych operatorów. Play ogranicza prędkość downloadu i może u Ciebie wcale nie do 4mbps tylko do 1mbps?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 16:07
Post: #6
Odp: pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
nie bez kozery prędkość podawana jest jako "DO" 4 Mb! a w tym okresleniu mieszcza sie wszelkie wolniejsze połączenia Smile

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 20:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2013 21:17 przez szopen.)
Post: #7
RE: pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
to zależy od wybranej taryfy, być może nie jestem na bieżąco, ale ostatnio gdy wnikałem w ofertę Play wyglądało to tak:
do 4Mbps dla ofert abonamentowych
do 1Mbps prepaid (z możliwością zwiększenia prędkości do 4Mbps za dopłatą)
więc chyba trochę daleko do reklamowania sieci jako 4G ;P umówmy się - technologicznie to jest po prostu 3G

pytający ułatwiłby nam życie podając parametry oferty z jakiej korzysta (lub chociaż linki do regulaminu/wzoru umowy w wybranej przez siebie ofercie)

a teraz konkrety odnośnie pytania
sytek napisał(a):mam takie pytanie odnośnie lokalizacji : http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/50.939255...77637/z/14 . Mieszkam tak dosłownie ;p centymetr nad napisem Wiśniówka [...] Huawei E173u, jest tak że działa (czyli odbieram sygnał nazwijmy to jedną kreską, po wzmocnieniu anteną 13 lub 15 dBi [...] sygnał jest 3 kreski, jak to się ma w prędkościach czasem (przy 3 kreskach) jest do 3MB a tak około 2 do 2,5MB) [...] Dodam tyle że rozdzielam ten sygnał jeszcze na ruterze TP-link TL-MR3220 i przy 2 kompach jest po prostu słabo... [...] czy można ten sygnał jakoś jeszcze wzmocnić?? lub zrobić coś, co poprawi parametry.

uzyskane wyniki są całkiem przyzwoite - myślę, że wielu użytkowników korzystających z mobilnego internetu w PL może Ci ich pozazdrościć

co możesz zrobić:

1) umieścić modem z antenką (lub bez) przy oknie od strony BTSa czyli na pólnocno-wschodniej ścianie domu, najlepiej na najwyższym piętrze

2) zamiast anteny dookólnej użyć kierunkowej np. ATK-LOG (nie patrz na anteny sugerowane dla Aero2 - potrzebujesz szerokopasmowej lub na 2100MHz ja sugeruję szerokopasmową czyli wspomniany model z paru innych względów m. in. dlatego, że jest kompatybilna z każdym operatorem 3G) i wycelować ją w miarę precyzyjnie w nadajnik, jeśli inne zabudowania zasłaniają kierunek do BTS, to ATK-LOG ma jeszcze jedną zaletę - jest przystosowana, a wręcz przeznaczona do montażu na zewnątrz pomieszczeń, więc można ją zainstalować na dachu, bądź na narożniku budynku, aby uniknąć przeszkód terenowych

sytek napisał(a):Natomiast na Huawei E5832 nie ma wcale zasięgu

ten model jest znany z kiepskiej czułości, ale to jest dla nas... zaleta - ponieważ jest to modemo-router mobilny możesz go użyć do znalezienia miejsca w którym poziom sygnału jest największy nawet nie zabierając ze sobą komputera
(oczywiście po wcześniejszej weryfikacji bliżej nadajnika, że łączy się on z siecią Play, bo być może jest nieprawidłowo skonfigurowany?)

sytek napisał(a):Tu nasuwa się pytanko czy warto zmienić operatora?? Jeśli tak to na jakiego??
jeśli potrzebujesz większych szybkości i stabilnego działania, to owszem zmiana operatora ma jakiś sens, ale w zasadzie tylko na takiego świadczącego usługi DSL (na tradycyjnej linii telefonicznej), szczególnie, że użycie w/w routera TP-Link TL-MR3220 sugeruje wyłącznie stacjonarny charakter tego dostępu do sieci a dodatkowo będziesz nadal mógł używać tego routera

jeśli jesteś zdecydowany, to możesz potraktować to jako zadanie do wykonania - wypytanie sąsiadów używających łącz na liniach telefonicznych z jakiego operatora korzystają, jaką mają prędkość i czy są zadowoleni z jakości

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 01:00
Post: #8
RE: pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
Witajcie, szczerze mówiąc jak by to było możliwe to szczerze zabrałbym Was wszystkich na Piwko lub coś mocniejszego Smile

w Piątek będę w swojej miejscowości to coś pokombinuje Smile i napisze np jaka jest diagnostyka sieci, anteny na razie ruszać nie będę ponieważ jest na dachu i na tą porę roku może to być kłopotliwe. Ofertę z Play mam do 4Mb/s dla ofert abonamentowych i w mieście jest wszystko git Smile

Co do DSLa to kiedyś był ale to co mogli mi zaoferować to 1Mb/s za 50zł podobno przez starą centralę

umowa z play kończy mi się za 10 miesięcy ale zastanawiam się nad tym testem z plusa za 7 dni, tylko z tego co wyczytałem to są tam jakieś durne limity. W play obecnie mam tak ze od 1 do ostatniego mam 20GB transferu i nielimitowany w nocy (00 do 9:00) szczerze to tak mam na styk Smile placę za to 59zł. Co do zielonego operatora to Martwią mnie te limity i dopłata za transfer nocny... no ale coś kosztem czegoś.

jeszcze raz dziękuję za cenne rady <piwo i szacun dla Was> pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 22:07
Post: #9
RE: pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
Sprawdź ADSLa - może będzie coś fajnego. Ja bym wolał za 50zł 1mbps - stabilne połączenie bez limitu transferu niż play'a.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2013, 22:23
Post: #10
RE: pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
Witam, wróciłem z mojej "wsi" oto wyniki. Niestety nie mogę mieć ADSLa ponieważ ostatnio bywam tylko gościem i jest to mało opłacalne.

Wyniki pomiarów są zrobione z anteną wzmacniającą sygnał, niestety na razie nie mam możliwości jej przenieść w inne miejsce, jak tylko będzie cieplej to to zrobię

pozdrawiam Mateusz


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2013, 00:41
Post: #11
RE: pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ??
Sygnał Play masz dobry, absolutnie wystarczający do uzyskania dobrych transferów. Dziwi niski upload, ale speedtest.pl miewa takie problemy. Spróbuj na speedtest.net.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Play ma zwrócić klientom ofert prepaidowych niewykorzystane środki tps4 15 4 225 23-02-2021 17:37
Ostatni post: morfik
  Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru? Ekonomista 15 9 609 25-03-2019 16:44
Ostatni post: adamus581
  Kody USSD Play (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 9 306 844 13-02-2019 14:41
Ostatni post: szopen
  Play oraz MVNO na jego infrastrukturze z ograniczeniem do 3Mbps w roamingu? mshmaster 6 8 382 23-07-2018 13:32
Ostatni post: mshmaster
  Virgin Mobile w zasięgu 4 sieci antekwars 9 7 633 18-03-2018 18:59
Ostatni post: mshmaster