[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
08-09-2019, 12:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2019 16:43 przez szopen.)
Post: #1
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
mod: temat wydzielony z wątku
http://forum.jdtech.pl/Watek-darmowe-3gb...dplaconych
sam tam wywołałem ten OFFTOPIC…



Z takimi krótkoterminowymi promocjami trzeba zrobić jakiś porządek - proponuję dział
"Ciekawe promocje i oferty" (i tam za parę dni przeniosę wszystkie podobne wątki, jeśli mi to z głowy nie wyleci), ale za wyjątkiem wszelkich długoterminowych ofert, które powinny się na 100% znaleźć w "Oferty operatorów".

Jeśli ktoś ma inne propozycje, to proszę o wpisy (bo nie jestem przekonany do tego podziału - może dział "promocje" pozostawić na wszelkie promocje pozataryfowe, a wszystko związane bezpośrednio z taryfami telekomunikacyjnymi, w tym promocje, należałoby jednak wrzucić w "Oferty operatorów"?

Tematyka Aero2 już od dawna jest martwa (użytkowników Aero2 wśród zaglądających na forum można policzyć chyba już na palcach 1 ręki), więc nadszedł czas na dostosowanie forum do współczesnej rzeczywistości, a tym samym dział "alternatywy dla aero2" stracił na znaczeniu (jeszcze nie mówię, że jest do likwidacji, ale struktura działów jest do ponownego przemyślenia).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2019, 15:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2019 16:10 przez Ekonomista.)
Post: #2
Darmowe 3GB od Orange w ofertach przedpłaconych
Może po prostu zmienić nazwę poddziału "Alternatywy" na "Tanie oferty internetu mobilnego" i tam przenieść wątki o długofalowych ofertach (nie pojedynczych promocjach) jak np. nju, plush, otvarta (oferty na sam internet) i t.p., a resztę wrzucić w "Ciekawe promocje i oferty", z którego z kolei przerzucić nie komórkowe promocje do nowego poddziału "Promocje nie telekomunikacyjne". Tongue

A "Oferty operatorów" zmienić nazwę na "Oferty all-in-one" i tam wrzucić oferty dzwonienia z pisaniem i internetem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2019, 09:41
Post: #3
Darmowe 3GB od Orange w ofertach przedpłaconych
Też uważam, że dział - http://forum.jdtech.pl/Forum-ciekawe-promocje-i-oferty powinien dotyczyć tylko różnych ciekawych promocji poza ofertami dostępu do internetu. Natomiast stworzyć nowy dział ( lub zmienić istniejący) na taki z zawartością dotycząca tylko dostępu do internetu - ofert różnych operatorów w tym poddział Promocje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2019, 14:11
Post: #4
Darmowe 3GB od Orange w ofertach przedpłaconych
Dobry pomysł byłby, żeby stworzyć właśnie dział główny . Tylko, żeby był na oferty operatorów i np. 3 poddziały:
-Oferty głosowe (takie all-in-one);
-Oferty na sam internet lub w tym celu (bo np. z "nju internetowy 29 zł" można zadzwonić, mimo, że to nie ma sensu);
-Promocje telekomunikacyjne.

A http://forum.jdtech.pl/Forum-ciekawe-promocje-i-oferty zostawić, ale wywalić z niego wszystko co jest promocjami "telekomunikacyjnymi" i przenieść do "Promocje telekomunikacyjne".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2019, 16:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2019 16:45 przez szopen.)
Post: #5
Darmowe 3GB od Orange w ofertach przedpłaconych
Spoko, ale przy tak małym ruchu i ilości wątków spokojnie ogarniemy się w ramach istniejącej ilości działów (forum na obecnym engine jest "płaskie", a "duże" działy opierają się tylko na filtrowaniu) więc wszystkie zmiany można wykonać precyzując w komentarzach do działu jedynie co ma się w nich znaleźć (no i przez konsekwentne przeniesienie wątków).

Przydałaby się jeszcze opinia Jakuba (tworzenie/usuwanie działów jest "na jego głowie", ponieważ to dość duża ingerencja w strukturę forum).

Podsumowując widzę to mniej więcej tak:
1. Popieram
tps4 napisał(a):Też uważam, że dział - http://forum.jdtech.pl/Forum-ciekawe-promocje-i-oferty powinien dotyczyć tylko różnych ciekawych promocji poza ofertami dostępu do internetu.
Ekonomista napisał(a):A http://forum.jdtech.pl/Forum-ciekawe-promocje-i-oferty zostawić, ale wywalić z niego wszystko co jest promocjami "telekomunikacyjnymi" i przenieść do "Promocje telekomunikacyjne".

2. Popieram
tps4 napisał(a):Natomiast stworzyć nowy dział ( lub zmienić istniejący) na taki z zawartością dotycząca tylko dostępu do internetu - ofert różnych operatorów w tym poddział Promocje.
Przypomnę jeszcze, że już mamy dział "Oferty operatorów" i tymczasowo tam bym upchnął wszystko

3. Przy tak radykalnych zmianach
Ekonomista napisał(a):Może po prostu zmienić nazwę poddziału "Alternatywy" na "Tanie oferty internetu mobilnego" i tam przenieść wątki o długofalowych ofertach (nie pojedynczych promocjach) jak np. nju, plush, otvarta (oferty na sam internet) i t.p., a resztę wrzucić w "Ciekawe promocje i oferty", z którego z kolei przerzucić nie komórkowe promocje do nowego poddziału "Promocje nie telekomunikacyjne".
należałoby się zastanowić nieco bardziej, ale kierunek jest dobry

Cały OFFTOPIC przeniosę zaraz do właściwego działu (forum) - dajcie mi na to czas do 17:00
zrobione, ponieważ w tym dziale mogą być nieco bardziej restrykcyjne ustawienia niektóre nowe posty mogą się nie pojawić od razu (ale bez obaw - zwykle przynajmniej raz na dobę ktoś z moderatorów zajrzy i zatwierdzi)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2019, 13:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2019 13:57 przez tps4.)
Post: #6
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
To może jeśli ten dział - http://forum.jdtech.pl/Forum-oferty-operatorow pozostawiamy na wszystkie oferty operatorów "normalne" i promocyjne to założyć w nim poddziały dotyczące co najmniej głównych operatorów, tamże przenieść tematy podpięte z kodami i inne oraz założyć poddział "Promocje krótkotrwałe/czasowe" dotyczące wszystkich opów ( promocji nie ma dużo, więc mogą być w jednym poddziale) oraz kolejny poddział dotyczący wszystkich opów - "Internet mobilny za granicą", Pozwoliłoby to na uporządkowanie i zlikwidowanie tematów podpiętych w dziale głównym, które obecnie zajmują całą pierwsza stronę, połowę drugiej i nie widać normalnych topików.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2019, 15:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2019 15:08 przez szopen.)
Post: #7
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
Ze względów technicznych forum jest "płaskie", więc nie istnieje coś takiego jak "poddział" (nie wiem czy to zmieni aktualizacja).

Zrozumiałem twój problem gdy wszedłem niezalogowany - domyślne ustawienia forum wyświetlają bardzo mało wątków na stronie, możesz to zmienić tam na maksymalną wartość
http://forum.jdtech.pl/usercp.php?action=options
aby było widać normalne tematy bez przeklikiwania się przez kilka stron

Jakkolwiek mam pomysł jak ograniczyć ilość podwieszonych tematów (w pewnym stopniu) i to akurat tam, tylko jest z tym trochę roboty…
jednak mnie poniosło - prościej uporządkować to wszystko w ramach działów o węższej tematyce (więc będzie trzeba stworzyć nowe działy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2019, 19:44
Post: #8
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
Skoro nie da się na tym silniku forum poddziałów to może faktycznie zrobić kolejne zestaw działów - "Oferty Operatorów" ( jak LTE, 4G, 3G i 2G ) i tam stworzyć działy dla każdego głównego operatora. Byłoby IMHO przejrzyściej. Ale to tylko propozycja oczywiście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2019, 20:01
Post: #9
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
W zasadzie poddziały można zrobić, tylko nie będą się wyświetlały w sposób takie jak reszta działów, dlatego pozostaliśmy przy kategoriach i działach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2019, 21:56
Post: #10
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
tps4 napisał(a):i tam stworzyć działy dla każdego głównego operatora
no niestety z braku "opiekunów" takich działów jestem zdecydowanie na nie, jeśli jakiś dział tego typu to bez wyróżniania konkretnych operatorów, chociaż fakt - "zagranicę" można by wydzielić do osobnego działu, tak samo kody USSD/MMI i inne kwestie, które się praktycznie nie zmieniają można by przerzucić do działu, który roboczo nazwałbym "operatorskie FAQ"

jakubd napisał(a):tylko nie będą się wyświetlały w sposób takie jak reszta działów,
no właśnie - jest jakieś ograniczenie techniczne, z tego co pamiętam problem był nieco głębszy niż niejednorodność wizualna

Przebudowę działów trzeba jednak zrobić, bo jest niezbędna dla zwiększenia czytelności. swoją drogą "główny" dział Technologie podniósłbym powyżej Aero2 (który naprawdę należy już traktować jako "historyczny").

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-09-2019, 00:07
Post: #11
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
Na razie zmieniłem kolejność, bo to da się zrobić szybko Smile

dalej to:
Forum-ciekawe-promocje-i-oferty -> nie-telko
+ Promocje telekomunikacyjne

Popieram "nierobienie" z tego forum telepolis, tam mogą robić takie działy dla poszczególnych operatorów.

Uwaga ogólna - pamiętać warto, że ludzie trafiają tu z google prosto do konkretnych postów/wątków, a rzadko siedzą na forum jak my Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-09-2019, 14:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2019 14:00 przez szopen.)
Post: #12
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
a zatem do konkretów: proponuję w ramach obecnych porządków "recykling" 2 działów:

- "Alternatywy" -> przeniesienie do grupy "LTE, 4G, 3G i 2G" oczko niżej niż obecne "Oferty operatorów" przemianowanie na ??? nie mam pomysłu jak, ale powiedzmy, by zawierał "promocje (taryfowe, krótkoterminowe) operatorów GSM"
+ kwestia porządków w ofertach promocyjnych…

- "Support in English" -> przeniesienie do grupy "LTE, 4G, 3G i 2G" 2 oczka niżej niż obecne "Oferty operatorów" i przemianowanie na ??? też brak pomysłu, ale by obejmował "oferty zagraniczne + krajowe stacjonarne i inne cuda związane z dostępem do internetu itd.", czyli by był takim uzupełniającym w stosunku do pozostałych nowych/zmodyfikowanych
pojedynczy obecny wątek się przeniesie i podwiesi w jakimś dziale związanym z Aero2 BDI - edit przeniesiony do 1 działu w Aero2
i tu zostaną wrzucone (i podwieszone, jeśli tylko zawierają jakieś sensowne informacje) wątki o zagranicy + konieczne przejrzenie innych działów i przeniesienie informacji (wątków) o dostępie stacjonarnym/satelitarnym/światłowodach itd.


pozostałe zmiany

- "Oferty operatorów" zmiana nazwy na "Oferty operatorów komórkowych" + doprecyzowanie, że tam mają być tylko stałe taryfy + promocje długoterminowe, w nim pozostaną podwieszone kody USSD/MMI

- "Ciekawe promocje i oferty" - doprecyzowanie, że to ma dotyczyć promocji "pozataryfowych", jakkolwiek pozostawiłbym tam miejsce dla promocji w których przedmiotem jest sprzęt (nawet jeśli dotyczy to operatora komórkowego, główny problem to realny brak takich promocji, bo na kampanie reklamowe abonamentów to tu miejsca nie ma…)
w zasadzie już stamtąd przeniosłem wszystkie wątki "nie na temat"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2019, 13:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2019 14:12 przez szopen.)
Post: #13
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
ponieważ ruchu w tym temacie brak, sam się wziąłem za poprawki działów, mam nadzieję, że po zmianach wszystko będzie nadal działało poprawnie

1) powstały 2 nowe działy, w celu uporządkowania ofert operatorskich i promocji
2) ostatecznie likwidację działu angielskiego wsparcia BDI odsunąłem w czasie do momentu likwidacji BDI
3) natomiast "alternatywy" idą do recyklingu (po przesunięciu wątków do pasujących działów idzie do likwidacji)
4) zmieniłem kolejność niektórych działów (by sąsiadujące ze sobą były możliwie pokrewne)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2019, 15:29
Post: #14
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
Pozostaje jeszcze robota dla pozostałych moderatorów - trzeba przejrzeć działy i ewentualnie poprzenosić wątki do miejsc bardziej pasujących (w szczególności chodzi o przegląd "Oferty operatorów komórkowych").

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2019, 22:03
Post: #15
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
Czekaj. Jutro ogarnę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2019, 22:24
Post: #16
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
Czego mam dokładnie szukać? Mogę w sobotę zacząć, z czego do czego przerzucić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2019, 22:42
Post: #17
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
do ogarnięcia zostały
Oferty operatorów komórkowych
Promocje operatorskie
Pozostali operatorzy

warto sprawdzić te 2 ostatnie działy czy zwykły użytkownik tam może normalnie pisać (nie wiem czy wszystkie uprawnienia są OK) a nie mam siły sprawdzać

w szczególności trzeba przejrzeć ten pierwszy i prawdopodobnie poprzerzucać co nieco do 2 pozostałych

oprócz tego jeśli są jakieś świeże pomysły to piszcie, niestety większość ruchu to czytelnicy (nie posiadający kont), którzy trafiają z wyszukiwarek, więc jakaś totalną rzeźba z formą forum chyba nie ma głębszego sensu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2019, 17:46
Post: #18
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
Przeniosłem promocyjne oferty z "Oferty operatorów komórkowych" do
"Promocje operatorskie". Na razie to tyle. Nie mam czasu na dalsze działania teraz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2019, 10:44
Post: #19
Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
Chciałem zasygnalizować, że coś jest nie tak, bo wczoraj napisałem 2 posty, które były normalnie widocznie w temacie o kradzieży tożsamości Virgin i o pakietach i teraz ich nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2019, 10:51
Post: #20
RE: Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
(31-12-2019 10:44)tps4 napisał(a):  Chciałem zasygnalizować, że coś jest nie tak, bo wczoraj napisałem 2 posty, które były normalnie widocznie w temacie o kradzieży tożsamości Virgin i o pakietach i teraz ich nie ma.

Najwidoczniej coś dzieje się nie tak, z powodu Update'a forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wprowadzenie nowych poddziałow w działach np. Modemy - wstępne propozycje szopen 21 40 461 09-08-2015 17:06
Ostatni post: szopen