Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Propozycje przebudowy działów - wrzesień 2019
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
mod: temat wydzielony z wątku
http://forum.jdtech.pl/Watek-darmowe-3gb...dplaconych
sam tam wywołałem ten OFFTOPIC…Z takimi krótkoterminowymi promocjami trzeba zrobić jakiś porządek - proponuję dział
"Ciekawe promocje i oferty" (i tam za parę dni przeniosę wszystkie podobne wątki, jeśli mi to z głowy nie wyleci), ale za wyjątkiem wszelkich długoterminowych ofert, które powinny się na 100% znaleźć w "Oferty operatorów".

Jeśli ktoś ma inne propozycje, to proszę o wpisy (bo nie jestem przekonany do tego podziału - może dział "promocje" pozostawić na wszelkie promocje pozataryfowe, a wszystko związane bezpośrednio z taryfami telekomunikacyjnymi, w tym promocje, należałoby jednak wrzucić w "Oferty operatorów"?

Tematyka Aero2 już od dawna jest martwa (użytkowników Aero2 wśród zaglądających na forum można policzyć chyba już na palcach 1 ręki), więc nadszedł czas na dostosowanie forum do współczesnej rzeczywistości, a tym samym dział "alternatywy dla aero2" stracił na znaczeniu (jeszcze nie mówię, że jest do likwidacji, ale struktura działów jest do ponownego przemyślenia).
Może po prostu zmienić nazwę poddziału "Alternatywy" na "Tanie oferty internetu mobilnego" i tam przenieść wątki o długofalowych ofertach (nie pojedynczych promocjach) jak np. nju, plush, otvarta (oferty na sam internet) i t.p., a resztę wrzucić w "Ciekawe promocje i oferty", z którego z kolei przerzucić nie komórkowe promocje do nowego poddziału "Promocje nie telekomunikacyjne". Tongue

A "Oferty operatorów" zmienić nazwę na "Oferty all-in-one" i tam wrzucić oferty dzwonienia z pisaniem i internetem.
Też uważam, że dział - http://forum.jdtech.pl/Forum-ciekawe-promocje-i-oferty powinien dotyczyć tylko różnych ciekawych promocji poza ofertami dostępu do internetu. Natomiast stworzyć nowy dział ( lub zmienić istniejący) na taki z zawartością dotycząca tylko dostępu do internetu - ofert różnych operatorów w tym poddział Promocje.
Dobry pomysł byłby, żeby stworzyć właśnie dział główny . Tylko, żeby był na oferty operatorów i np. 3 poddziały:
-Oferty głosowe (takie all-in-one);
-Oferty na sam internet lub w tym celu (bo np. z "nju internetowy 29 zł" można zadzwonić, mimo, że to nie ma sensu);
-Promocje telekomunikacyjne.

A http://forum.jdtech.pl/Forum-ciekawe-promocje-i-oferty zostawić, ale wywalić z niego wszystko co jest promocjami "telekomunikacyjnymi" i przenieść do "Promocje telekomunikacyjne".
Spoko, ale przy tak małym ruchu i ilości wątków spokojnie ogarniemy się w ramach istniejącej ilości działów (forum na obecnym engine jest "płaskie", a "duże" działy opierają się tylko na filtrowaniu) więc wszystkie zmiany można wykonać precyzując w komentarzach do działu jedynie co ma się w nich znaleźć (no i przez konsekwentne przeniesienie wątków).

Przydałaby się jeszcze opinia Jakuba (tworzenie/usuwanie działów jest "na jego głowie", ponieważ to dość duża ingerencja w strukturę forum).

Podsumowując widzę to mniej więcej tak:
1. Popieram
tps4 napisał(a):Też uważam, że dział - http://forum.jdtech.pl/Forum-ciekawe-promocje-i-oferty powinien dotyczyć tylko różnych ciekawych promocji poza ofertami dostępu do internetu.
Ekonomista napisał(a):A http://forum.jdtech.pl/Forum-ciekawe-promocje-i-oferty zostawić, ale wywalić z niego wszystko co jest promocjami "telekomunikacyjnymi" i przenieść do "Promocje telekomunikacyjne".

2. Popieram
tps4 napisał(a):Natomiast stworzyć nowy dział ( lub zmienić istniejący) na taki z zawartością dotycząca tylko dostępu do internetu - ofert różnych operatorów w tym poddział Promocje.
Przypomnę jeszcze, że już mamy dział "Oferty operatorów" i tymczasowo tam bym upchnął wszystko

3. Przy tak radykalnych zmianach
Ekonomista napisał(a):Może po prostu zmienić nazwę poddziału "Alternatywy" na "Tanie oferty internetu mobilnego" i tam przenieść wątki o długofalowych ofertach (nie pojedynczych promocjach) jak np. nju, plush, otvarta (oferty na sam internet) i t.p., a resztę wrzucić w "Ciekawe promocje i oferty", z którego z kolei przerzucić nie komórkowe promocje do nowego poddziału "Promocje nie telekomunikacyjne".
należałoby się zastanowić nieco bardziej, ale kierunek jest dobry

Cały OFFTOPIC przeniosę zaraz do właściwego działu (forum) - dajcie mi na to czas do 17:00
zrobione, ponieważ w tym dziale mogą być nieco bardziej restrykcyjne ustawienia niektóre nowe posty mogą się nie pojawić od razu (ale bez obaw - zwykle przynajmniej raz na dobę ktoś z moderatorów zajrzy i zatwierdzi)
To może jeśli ten dział - http://forum.jdtech.pl/Forum-oferty-operatorow pozostawiamy na wszystkie oferty operatorów "normalne" i promocyjne to założyć w nim poddziały dotyczące co najmniej głównych operatorów, tamże przenieść tematy podpięte z kodami i inne oraz założyć poddział "Promocje krótkotrwałe/czasowe" dotyczące wszystkich opów ( promocji nie ma dużo, więc mogą być w jednym poddziale) oraz kolejny poddział dotyczący wszystkich opów - "Internet mobilny za granicą", Pozwoliłoby to na uporządkowanie i zlikwidowanie tematów podpiętych w dziale głównym, które obecnie zajmują całą pierwsza stronę, połowę drugiej i nie widać normalnych topików.
Ze względów technicznych forum jest "płaskie", więc nie istnieje coś takiego jak "poddział" (nie wiem czy to zmieni aktualizacja).

Zrozumiałem twój problem gdy wszedłem niezalogowany - domyślne ustawienia forum wyświetlają bardzo mało wątków na stronie, możesz to zmienić tam na maksymalną wartość
http://forum.jdtech.pl/usercp.php?action=options
aby było widać normalne tematy bez przeklikiwania się przez kilka stron

Jakkolwiek mam pomysł jak ograniczyć ilość podwieszonych tematów (w pewnym stopniu) i to akurat tam, tylko jest z tym trochę roboty…
jednak mnie poniosło - prościej uporządkować to wszystko w ramach działów o węższej tematyce (więc będzie trzeba stworzyć nowe działy)
Skoro nie da się na tym silniku forum poddziałów to może faktycznie zrobić kolejne zestaw działów - "Oferty Operatorów" ( jak LTE, 4G, 3G i 2G ) i tam stworzyć działy dla każdego głównego operatora. Byłoby IMHO przejrzyściej. Ale to tylko propozycja oczywiście.
W zasadzie poddziały można zrobić, tylko nie będą się wyświetlały w sposób takie jak reszta działów, dlatego pozostaliśmy przy kategoriach i działach.
tps4 napisał(a):i tam stworzyć działy dla każdego głównego operatora
no niestety z braku "opiekunów" takich działów jestem zdecydowanie na nie, jeśli jakiś dział tego typu to bez wyróżniania konkretnych operatorów, chociaż fakt - "zagranicę" można by wydzielić do osobnego działu, tak samo kody USSD/MMI i inne kwestie, które się praktycznie nie zmieniają można by przerzucić do działu, który roboczo nazwałbym "operatorskie FAQ"

jakubd napisał(a):tylko nie będą się wyświetlały w sposób takie jak reszta działów,
no właśnie - jest jakieś ograniczenie techniczne, z tego co pamiętam problem był nieco głębszy niż niejednorodność wizualna

Przebudowę działów trzeba jednak zrobić, bo jest niezbędna dla zwiększenia czytelności. swoją drogą "główny" dział Technologie podniósłbym powyżej Aero2 (który naprawdę należy już traktować jako "historyczny").
Stron: 1 2
Przekierowanie