[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
10-09-2017, 13:11
Post: #1
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
Witam, piszę tego posta ponieważ chciałbym zapytać się co jest nie tak:
- Niezarejestrowany prepaid Orange loguje się do sieci tylko za pomocą UMTS i prawdopodobnie EDGE (nie jest wpuszczany do sieci po LTE).
Automatyczny wybór pasma:
Kod:
AT+CREG?
+CREG: 0,1

OK
Tylko LTE:
Kod:
AT+CREG?
+CREG: 0,2

OK
- W obu przypadkach jestem w stanie odczytywać SMSy ze skrzynki poleceniem AT+CMGL="ALL" po wcześniejszym wpisaniu AT+CMGF=1 ale nie jestem pewnien czy moge nowe wiadomości SMS odczytywać na bierząco, skoro dostaje w odpowiedzi na LTE: +CREG: 0,2
- W trybie tylko LTE nie mogę napisać wiadomości SMS, AT+CMGS="123" po wcześniejszym AT+CMGF=1 dodaje błąd: +CMS ERROR: 500
- W trybie tylko LTE nie mogę też wysłać kodu USSD ani w trybie tekstowym ani zakodowanym w PDU, dodaje błąd:
Kod:
AT+CUSD=1,"PDU CODE"
OK

+CUSD: 2
- Po aktywacji prepaida Orange Free, dostaje: "Stan konta glownego: 0.00 zl."
- Po wykorzystaniu danych z pakietu przydzielonych do startera, dostaje SMS od Orange:
"Wszystkie GB z bonusu na internet zostaly wykorzystane. Mozesz nadal korzystac z internetu za darmo z ograniczona predkoscia do (tutaj-data)."
Problem w tym że dostęp do internetu jest odcięty, starter nigdy nie został doładowany, może dlatego?
- Po zaciągnięciu kredytu internet działa, lecz jestem rozliczany 1 gr/100kB

O ile problemy z LTE bym zrozumiał (dziękuje szopen, morfik, jakubd za wskazówki w odpowiedzi do innego mojego postu).
Sprawdziłem na kilku starterach i te problemy z pustym stanem konta głównego czy odcinaniu dostępu do internetu po wykorzystaniu danych z pakietu przydzielonych do startera się powtarzają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 14:17
Post: #2
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
Ale tu jest tyle tego, że w zasadzie nie wiem jakie jest pytanie Smile
1. Komunikaty tekstowe na 'styku' pakietów/taryf/aktywacji mogą być bez sensu. Obowiązują regulaminy.
2. Na LTE SMSy w większości sieci nie działają.
3. Wysyłanie i odbieranie danych jak i SMSw przed rejestracją SIMa nie powinno działać.
4. Lejek na OFnK w końcu wprowadzili? bo mi się nie wydaje - dopiero po zakupie pakietów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 20:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2017 20:24 przez Unix-like.)
Post: #3
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
No wiem jest tutaj troche dużo ale streszczając.

Na wymuszonym łączeniu po LTE:
Nie zalogujesz się do sieci z niezarejstrowanego startera Orange Free.
Nie działają kody USSD jak i SMS.

Aby aktywować niezarejestrowany starter trzeba ustawić automatyczne łączenie lub po 3G/2G.

Tutaj teraz pytania:
1. Po aktywacji prepaida Orange Free, dostaje:
Kod:
Stan konta glownego: 0.00 zl.
Dlaczego nie ma na moim koncie np. 5zł które zapłaciłem za starter?

2. Po wykorzystaniu danych z pakietu przydzielonych do startera, dostaje SMS od Orange:
Kod:
Wszystkie GB z bonusu na internet zostaly wykorzystane. Mozesz nadal korzystac z internetu za darmo z ograniczona predkoscia do (tutaj-data).
Problem w tym że dostęp do internetu jest odcięty, starter nigdy nie został doładowany, może dlatego?

3. Po zaciągnięciu kredytu internet działa aż do wykorzystania kredytu, jestem rozliczany 1 gr/100kB

Sprawdziłem na kilku starterach i te problemy z pustym stanem konta głównego czy odcinaniu dostępu do internetu po wykorzystaniu danych z pakietu GB przydzielonych do startera się powtarzają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 21:23
Post: #4
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
Unix-like napisał(a):Dlaczego nie ma na moim koncie np. 5zł które zapłaciłem za starter?
A regulamin startera mówi o jakim saldzie?
Unix-like napisał(a):Problem w tym że dostęp do internetu jest odcięty, starter nigdy nie został doładowany, może dlatego?
I znowu - co mówi regulamin startera i taryfy? Bo o ja nie wiem jaki to starter.
Unix-like napisał(a):Sprawdziłem na kilku starterach i te problemy z pustym stanem konta głównego czy odcinaniu dostępu do internetu po wykorzystaniu danych z pakietu GB przydzielonych do startera się powtarzają.
Byłoby dziwne, gdyby każdy starter z takiej samej serii zachowywał się inaczej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 22:05
Post: #5
RE: Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
Dzień dobry
Ale problem zarejestrować i doładować konto nie rozumiem
Staniesz się pełnoprawnym klientem a wtedy do Bok
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 22:25
Post: #6
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
To w ogóle działa niezarejestrowany starter? Sorry ale to chyba jakieś trollowanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 22:37
Post: #7
RE: Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
(10-09-2017 21:23)jakubd napisał(a):  
Unix-like napisał(a):Dlaczego nie ma na moim koncie np. 5zł które zapłaciłem za starter?
A regulamin startera mówi o jakim saldzie?
Unix-like napisał(a):Problem w tym że dostęp do internetu jest odcięty, starter nigdy nie został doładowany, może dlatego?
I znowu - co mówi regulamin startera i taryfy? Bo o ja nie wiem jaki to starter.
Unix-like napisał(a):Sprawdziłem na kilku starterach i te problemy z pustym stanem konta głównego czy odcinaniu dostępu do internetu po wykorzystaniu danych z pakietu GB przydzielonych do startera się powtarzają.
Byłoby dziwne, gdyby każdy starter z takiej samej serii zachowywał się inaczej.
Starter to Orange Free i jest to nawet napisane w tytule tematu Wink
Nie sprawdzałem regulaminu, no cóż a powinna to byś jedna z pierwszych rzeczy które powininem przejrzeć.

(10-09-2017 22:25)Ekonomista napisał(a):  To w ogóle działa niezarejestrowany starter? Sorry ale to chyba jakieś trollowanie.
Przeczytaj jeszcze raz Post: #3
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 22:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2017 22:51 przez Ekonomista.)
Post: #8
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
A to, że po wykorzystaniu pakietu przy pustym koncie głównym Internet staje jest chyba oczywiste, chyba że ma się pakiet "nolimit" po którym przechodzi się na lejek. Chociaż coś mi świta, że w Virgin mobile nawet po wykorzystaniu darmowego pakietu był lejek, ale 32kbps, więc nie wiem do czego... Może GG na telefonie z Javą.

Czyli zarejestrowany? W pierwszym poście napisałeś, że niezarejestrowany starter Ci się loguje a w trzecim było tłustym drukiem, więc myślałem, że chodzi o cytat. No to sorry. Wszystko jasne. I tak jak pisałem przed chwilą nie ma raczej szans na lejek. Trzeba doładować i kupić pakiet albo skorzystać z bonusu po doładowaniu. A właściwie to co chcesz uzyskać? Bo jeśli chodzi o Internet mobilny lepiej olać Orange i od razu brać RBM DIL. Było miło parę miesięcy temu, teraz już po ptakach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 23:06
Post: #9
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
Napisze to raz jeszcze, nie da rady zarejestrować ani nawet się zalogować do sieci z wymuszonym LTE jak masz niezarejestrowany starter, dlaczego? Dlatego że operatorzy (chyba wszyscy) myślą że każdy ma automatycznie wybieranie LTE/3G/2G i modem przejdzie od razu do automatycznego wyboru 3G/2G.
jakubd potwierdził to też w innym wątku że nie wyślesz kodu USSD czy SMSa przez wymuszenie LTE, ale nie było mowy o tym że nie zalogujesz się z do sieci wymuszonym LTE aby zarejestrować starter. Pomijam już to że musiałbyś że znowu przełączyć na tryb automatyczny LTE/3G/2G lub wymusić 3G/2G aby wysłać np. SMSa do innego zarejestrowanego startera aby go zarejestrować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-09-2017, 06:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2017 15:20 przez szopen.)
Post: #10
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
Ktoś zrozumiał ten tekst? Bo ja tylko domyślam się z ostatniego posta, że chodzi jednak o niezarejestrowany starter. W takim wypadku trzeba iść do jednego z punktów, których listę operator ma zapewne na swojej stronie internetowej. A jeśli chodzi o zalogowanie się do sieci starterem Orange to nie zrobisz tego na 2g. Na pozostałych bez problemu, ale może to potrwać nawet kilka kwadransów.
A jeśli chodzi o rejestrację nowego nru przez już zarejestrowany na stronie konta abonenckiego (nie sądziłem, że Orange na to pozwala) to sms'a dostajesz na nr ZAREJESTROWANY. Nie ma możliwości, aby niezarejestrowana karta w ogóle się zalogowała do sieci. Dopiero jak potwierdzisz kodem z sms'a wysłanego na zarejestrowany nr, na stronie, chęć rejestracji nowego nru, to wkładasz ten nowy nr do urządzenia, które obsługuje 3G i/lub 4G i nie ma wymuszonego 2G i po chwili (choć czasem dłuższym czasie) karta się loguje. A karta pierwsza, czyli wcześniej zarejestrowana musi być w urządzeniu z nie wymuszonym 4G, ponieważ tak jak już dowiedziałeś się z własnego wątku, z posta Jakubd:
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e337...7#pid41597
najczęściej na LTE nie działają sms'y ani kody USSD.


Ekonomista napisał(a):Nie ma możliwości, aby niezarejestrowana karta w ogóle się zalogowała do sieci.
A sorry, wszedłem właśnie na stronę Orange i jest opisana rejestracja sms'em z niezarejestrowanej karty. Dobra, jestem w tyle.
ps. Jak przekreślić tekst w poście?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-09-2017, 08:45
Post: #11
RE: Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
Unix-like napisał(a):Starter to Orange Free i jest to nawet napisane w tytule tematu Wink
O ile pamiętam było co najmniej 10 różnych starterów, sam w szufladzie mam 4 kompletnie inne, a w tej chwili najnowsze są dwa.
Ekonomista napisał(a):Napisze to raz jeszcze, nie da rady zarejestrować ani nawet się zalogować do sieci z wymuszonym LTE jak masz niezarejestrowany starter, dlaczego? Dlatego że operatorzy (chyba wszyscy) myślą że każdy ma automatycznie wybieranie LTE/3G/2G i modem przejdzie od razu do automatycznego wyboru 3G/2G.
Obstawiam, że chodzi jednak o infrastrukturę sieci.
2G i 3G to sieci z komutacją łącz i doklejoną komutacją pakietów jako GPRS, natomiast sieci LTE są już tylko z komutacją pakietów w oparciu o IP i nie ma w nich żadnej obsługi innej, niż IP. A domyślnie ustawiono wszystko tak, że póki nie masz aktywnego konta, to powiadomienia dostajesz tylko poprzez komutację łącz - i tak to gest dobrej woli, bo powinno nie działać wcale. zgodnie z ustawą inwigilacyjną sprzed roku.
Dopiero jak dostaniesz prawa dostępu do sieci, włącza się obsługa połączeń pakietowych i zaczyna działać LTE.
Poza tym w LTE w większości sieci nie działa ciągle nawet SMS, nie wspominając o połączeniach głosowych (tylko kilka modeli z odpowiednim oprogramowaniem od danego operatora ma VoLTE - tak, z głosem też jest problem w sieci LTE).
No i jak wymuszasz daną technologię i pasmo to znaczy, że wiesz co robisz. A jak nie wiesz, to nie ruszasz i działa na ustawieniach dostarczonych przez operatora. Dla mnie to dość proste.
Anyway - interesująca informacja, że LTE nie jest dostępne w "trybie demo" dla starterów Orange.
No i to napisałeś bardzo... niejasno:
Unix-like napisał(a):nie zalogujesz się z do sieci wymuszonym LTE aby zarejestrować starter
Rozumiem, że chodzi ci o przypisanie startera do konta innego już zarejestrowanego numeru w celu jego rejestracji. Bo np. w Play tak się nie dało kiedyś (nie wiem jak teraz) - startery są martwe całkiem i wcale nie logują się do sieci póki ich nie zarejestrujesz.
Ekonomista napisał(a):Nie ma możliwości, aby niezarejestrowana karta w ogóle się zalogowała do sieci.
Orange prawie od początku wprowadził taki tryb informacyjny - starter się loguje, dochodzi SMS z ostrzeżeniem, że trzeba rejestrować, wszystkie połączenia zablokowane, próba nawiązania głosowego - komunikat o konieczności rejestracji.
Ekonomista napisał(a):ps. Jak przekreślić tekst w poście?
za pomocą tagu s (od striketrhough), ale nie ma przycisku w interfejsie, to fakt. Czyli:
Kod:
[s]tekst przekreślony[/s]
Daje tekst przekreślony
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-09-2017, 12:18
Post: #12
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
Źle robisz quote, jakubd. Ale to szczegół.
To że na LTE nie działają:
- Rozmowy głosowe
- SMSy
- Kody USSD
To ja już się bardzo dobrze przekonałem wcześniej.

Mi chodziło wcześniej bardziej o to że LTE nie jest dostępne w "trybie demo" dla niezarejestrowanych starterów Orange. Czyli niezarejestrowana karta do sieci się w ogóle nie zaloguje jak wymusisz łączenie po LTE (patrz tutaj mój pierwszy post i komendy AT).
Nie mówie tutaj już o tym że aby ją zarejestrować musiałbyś wyłączyć wymuszenie LTE i włączyć albo automatyczny wybór częstotliwości (tutaj przełączyło by Cie na UMTS) lub ustawić na sztywno UMTS lub EDGE (czyli 3G lub 2G). Innej opcji nie ma aby niezarejestrowany starter został wpuszczony do sieci w celu zarejestrowania przez SMS.

A co do tego że nie wiem co robie, to po prostu nie wiedzałem wcześniej że LTE "sieci LTE są już tylko z komutacją pakietów w oparciu o IP i nie ma w nich żadnej obsługi innej, niż IP". Czyli dziękuje za sprostowanie chociaż wcześniej już o tym zdążyłem się na własnej skórze przekonać.
Moim zdaniem operatorzy mają to w d... że na LTE nie działają rozmowy głosowe VoLTE, obsługa SMS, kody USSD, no chyba że LTE wg. nich służy tylko do obsługi protokołu IP. Wszystko się już zrobiło jasne jeśli chodzi o ten internet RedBull Mobile z limitem transferu 100GB tylko po LTE Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-09-2017, 19:22
Post: #13
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
Unix-like napisał(a):Źle robisz quote, jakubd. Ale to szczegół.
A jak powinienem wg ciebie?
Dokładnie wiadomo kogo cytuję. Tutaj nie ma wątkowania, więc w jednej odpowiedzi cytuję kilka osób.
Wycinam także to, co nie jest potrzebne.
Unix-like napisał(a):Mi chodziło wcześniej bardziej o to że LTE nie jest dostępne w "trybie demo" dla niezarejestrowanych starterów Orange. Czyli niezarejestrowana karta do sieci się w ogóle nie zaloguje jak wymusisz łączenie po LTE (patrz tutaj mój pierwszy post i komendy AT).
I mniej więcej wyjaśniłem ci dlaczego tak (prawdopodobnie) jest.
Unix-like napisał(a):Moim zdaniem operatorzy mają to w d... że na LTE nie działają rozmowy głosowe VoLTE, obsługa SMS, kody USSD, no chyba że LTE wg. nich służy tylko do obsługi protokołu IP.
Tutaj wjechałeś na kilometr różnych kwestii Smile
Zgłoś to Orange - na pewno się ustosunkują. A jak zgłosisz, to może problem rozpoznają w końcu i rozwiążą to. IMHO warto.
Ale "na LTE nie działają rozmowy głosowe VoLTE" - chyba chodziło ci o rozmowy głosowe, a nie VoLTE.
VoLTE jako takie działa tylko na wybranych urządzeniach. I to innych dla każdego operatora na razie - zobaczymy co będzie dalej. Do tego teraz trwa awaria platformy VoLTE i VoWiFi w Orange.
SMSy działają w niektórych sieciach po GPRS a więc także w LTE. W nich także powinno działać wtedy USSD, które w zasadzie jest specyficzną wersją SMS.

Zapewniam cię, że operatorzy chcieliby pełnej integracji LTE i 2G/3G, ale to po prostu nie jest możliwe ot tak, bo to tak różne technologie - prawie tak różne, jak kablowa telefonia analogowa i ISDN (o ile ktoś pamięta o co chodzi) - niby kabel ten sam, a jednak kompletnie coś innego. LTE do tego stopnia się różni, że do obsługi roamingu potrzebne są nowe platformy wymiany informacji i ruchu - dlatego o ile roaming 2G i 3G działa świetnie, o tyle mało który operator ma działający roaming LTE poza PL.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-09-2017, 03:12
Post: #14
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
Unix-like napisał(a):1. Po aktywacji prepaida Orange Free, dostaje:
Kod:
Stan konta glownego: 0.00 zl.
Dlaczego nie ma na moim koncie np. 5zł które zapłaciłem za starter?

startery OFnK za 5zł i za 7zł mają stan konta 0zł, dlaczego? - pytaj operatora
jedyna różnica między nimi to "startowy" pakiet danych który wynosi odpowiednio 1GB lub 2GB
(mam na myśli "edycję 2017" czyli "internet za darmo do 100GB" z czarnym nadrukowanym kółkiem "zarejestruj…", były one też dostępne jako "edycja grunwaldzka" gdzie standartowy blister jest umieszczony w dodatkowej kopercie typu blistrowego z hasłem marketingowym "internet za darmo zdobywajcie / nawet 1410GB po doładowaniu konta")

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2017, 16:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2017 16:35 przez Unix-like.)
Post: #15
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
Z tego co zdążyłem ostatnio zauważyć, to w starterach Orange Free na karte zaraz po aktywacji czy to SMSem czy to osobiście z dowodem mamy:
Kod:
Stan konta glownego: 0.00 zl.
Jeśli jednak wykorzystamy GB internetu dołączonego do startera potrafią przyjść takie SMSy:
Kod:
Na Twoim koncie wlasnie skonczyly sie srodki. Aby dalej korzystac ze wszystkich mozliwosci, kt?re daje Ci Orange na Karte doladuj sie.
Kod:
Zostala Ci do wykorzystania mniej niz zlotowka. Doladuj sie jak najszybciej albo wez darmowy Kredyt aby dzwonic i SMS-owac bez obaw.
I to właśnie w takiej kolejności jak wyżej automat mi je wysłał. Druga wiadomość została wysłana po 6 sekundach od pierwszej Wink
Taki błąd występuje praktycznie w każdej edycji startera Orange Free na karte (zdążyłem już to przetestować na wielu egzemplarzach)

Pojawia się tutaj pytanie, ciekawe czy Orange robi celowo zaraz po aktywacji stan konta 0zł żeby wymusić na użytkowniku doładowanie konta podczas gdy pieniądze które zapłaciliśmy za starter być może są tam ale są zablokowane dla użytkownika?
I nie wydaje mi się żeby był tutaj jakiś błąd w ich systemie bo zdarzało mi się bardzo rzadko otrzymywać od nich pieniądze zapłacone za starter nawet dostałem SMS o zmienionym stanie konta...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2017, 21:34
Post: #16
Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free
1. Saldo 0, żeby nie dało się wytransferować kasy np. SMS Premium.
2. Za dużą uwagę przykładasz do kolejności SMSów - po prostu jak skończy się pakiet danych, następują dwa warunki wyzwalające te SMSy i akurat tutaj kolejność ich wyzwolenia jest taka.
PIERWSZY: dotyczy ogólnie stanu konta wynoszącego 0 PLN
DRUGI: tylko salda < 1 PLN
Oba wyzwalane dopiero, jak nie będzie żadnych pakietów (danych czy głosowych/SMS)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Orange systematycznie likwiduje wszelkie oferty bonusowe w prepaid szopen 1 4 619 29-07-2020 15:16
Ostatni post: jakubd
  Orange internet domowy 4G Lector 1 5 369 06-04-2020 20:07
Ostatni post: grzech1991
  Chat z doradcą Orange - korzystaliście z tego kiedyś? szopen 11 16 107 11-02-2019 14:40
Ostatni post: szopen
  Virgin Mobile problemy z zarządzaniem kontem szopen 10 7 955 30-08-2018 15:24
Ostatni post: szopen
  Orange Free na Kartę (OFnK) to_ja 148 379 469 24-07-2018 16:14
Ostatni post: szopen