[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
18-07-2013, 11:56
Post: #1
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Witam mam problem z zasięgiem sieci Aero2 w miejscowości Stale koło Tarnobrzega, woj. podkarpackie. Mianowicie na modemie Huawei E-173u-2 nie ma żadnej kreski zasięgu ale sieć jest wykrywana i się z nią łączy. Dodam, że modem musi być umiejscowiony przy oknie, aby się to udało zrobić.
Dziwna sprawa, bo podobno Aero2 działa na przekaźnikach PLUS-a, który w tym miejscu ma prawie "full" zasięg jeżeli chodzi o telefonię komórkową. Czym to jest spowodowane, że telefon z sieci Plus w tym miejscu ma wszystkie "kreski" zasięgu na wyświetlaczu a modem nie ma żadnej?

Czy zastosowanie antenki zewnętrznej podłączanej do takiego modemu coś poprawi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2013, 12:11
Post: #2
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Bo Aero2... po prostu NIE działa na nadajnikach Plusa, tylko na własnych (co prawda często zainstalowanych na tych samych wieżach, ale jednak niezależnie od sprzętu Plusa).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2013, 12:35
Post: #3
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Ale w opisie w modemie jest informacja Roaming PLUS.

Myślisz, że antenka pomoże? Jak tak to jaka?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2013, 12:38
Post: #4
RE: Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
(18-07-2013 11:56)bogdanzieba napisał(a):  Witam mam problem z zasięgiem sieci Aero2 w miejscowości Stale koło Tarnobrzega, woj. podkarpackie. Mianowicie na modemie Huawei E-173u-2 nie ma żadnej kreski zasięgu ale sieć jest wykrywana i się z nią łączy. Dodam, że modem musi być umiejscowiony przy oknie, aby się to udało zrobić.
Dziwna sprawa, bo podobno Aero2 działa na przekaźnikach PLUS-a, który w tym miejscu ma prawie "full" zasięg jeżeli chodzi o telefonię komórkową. Czym to jest spowodowane, że telefon z sieci Plus w tym miejscu ma wszystkie "kreski" zasięgu na wyświetlaczu a modem nie ma żadnej?

Czy zastosowanie antenki zewnętrznej podłączanej do takiego modemu coś poprawi?
Zamiast dowiedzieć się, jak jest, to tworzy sobie własną rzeczywistość, a później zdziwiony, że nie działa. Trzeba go dać do zdziwionych!

Nie opowiadaj głupot, że aero2 działa na nadajnikach Plusa. A jak już gdzieś zdobywasz informacje, to czytaj ze zrozumieniem, a nie tak, jak jest Ci wygodnie, bo będziesz budził się z ręką w nocniku i zastanawiał, czemu jest mokra. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2013, 12:48
Post: #5
RE: Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Spokojnie "mistrzu" nie napinaj się tak, na szczęście nie mieszkam tam tylko czasem bywam i pytam grzecznie. Zasugerowałem się tym, że mają coś wspólnego z PLUS-em, bo na modemie nie wyświetla się informacja, że jest połączenie z siecią Aero2 tylko Roaming PLUS. Nawet przed połączeniem modem się "pyta" czy zgadzam się na łączenie z Roamingiem Plusa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2013, 13:30
Post: #6
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
mistrz1 ostatnio jakiś nerwowy się stał - gorąco czy jak? Smile

bogdan: http://jdtech.pl/2012/10/aero2-krajobraz-po-bitwie.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2013, 13:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2013 13:38 przez bogdanzieba.)
Post: #7
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
I wszystko jasne Pan Jakub jest poprostu rewelacyjny:

"Niestety praca w roamingu sieci Plus nie oznacza, że automatycznie zasięg Aero2 został rozszerzony na całą sieć Polkomtela: niestety nadal jesteśmy ograniczeni tylko do nadajników uruchomionych na podstawie koncesji Aero2, czyli pracujących w technologii 3G w paśmie 900 MHz. Próba zalogowania do sieci 2G albo 3G w paśmie 2100 MHz kończy się odmową rejestracji w sieci."

Antenka pomoże?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2013, 14:12
Post: #8
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
O ile sygnał jest słaby, ale jest - odpowiednio zainstalowana (wysoko i z widokiem na nadajnik) antena zwykle pomaga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2013, 07:53
Post: #9
RE: Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
(18-07-2013 13:30)jakubd napisał(a):  mistrz1 ostatnio jakiś nerwowy się stał - gorąco czy jak? Smile
Nie lubię upałów i głupoty, a im bardziej gorąco tym bardziej nie lubię głupoty. Natomiast wcale nie jestem nerwowy, tylko złośliwy. Big Grin

A złośliwość czasem kieruję do osób, które nie znają się, więc zamiast zapytać, dowiedzieć się, wydają opinie o czymś, o czym nie mają pojęcia. Zanim coś się powie, trzeba się zastanowić, żeby później nie być zdziwionym, że ktoś się naśmiewa. Co niekoniecznie należy odbierać, jako coś złego, ale jak naukę. A jak wiadomo uczenie się nie zawsze jest przyjemne. Tak jak w szkole, nauczyciel wystawi ndst., udzieli reprymendy, to też jest zły, nerwowy? Smile

P.S.
Aby przetrwać do jesieni, do normalnych temperatur. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2013, 19:58
Post: #10
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Ja to dokładnie rozumiem, ale wiesz, celem jdtech jest... pomoc, a nie wyśmiewanie się i jak zauważyłeś powyżej - ludzie sobie właśnie to cenią. Czasem wystarczy link do informacji i już.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2013, 15:09
Post: #11
RE: Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
mistrzu@ Jak chcesz na kogoś naskakiwać, a nie udzielać pomocy to lepiej wcale się nie udzielaj w takich wątkach. Może lepiej z Antkiem emigrantem na onecie...
Większość początkujących użytkowników oczekuje na jakiekolwiek nakierowanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2013, 17:37
Post: #12
Odp: Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Myślę ze na tym można zakończyć , bo szkoda ciągnąc wątek w inne rejony niż Tarnobrzeg.
Sam bywam czasem zgrzyzliwy i mnie aż zęby bola zeby odpisac komuś po raz setny, ale chyba tak lepiej niż kogoś zniechcecic. niektórzy i tak niekiedy nie zrozumieja o co chodzi więc może wtedy rusza głowa i poszukaja na własna rękę.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2013, 14:13
Post: #13
RE: Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Też jestem za pomaganiem, więc pomogłem, uświadomiłem w czym problem. Wyprowadziłem z błędu rozumowania. No i bądź tu pomocny, nawet odrobinę wdzięczności, ach, co za świat... Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 20:57
Post: #14
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Witam panowie problem wrócił jak boomerang, poradźcie mi jaką kupić antenkę zewnętrzną, by polepszyć odbiór Aero2 w okolicach Tarnobrzega a dokładnie w miejscowości Stale?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 23:12
Post: #15
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Ale masz sygnał, czy zanika całkiem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2014, 22:51
Post: #16
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Sygnał jest ale na granicy zasięgu, Jakub na tym kupionym od ciebie modemie Huawei E173u-2, sygnał pływa, 1,2 kreski a czasem żadnej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 00:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 00:14 przez tps4.)
Post: #17
Odp: RE: Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
(17-12-2014 20:57)bogdanzieba napisał(a):  Witam panowie problem wrócił jak boomerang, poradźcie mi jaką kupić antenkę zewnętrzną, by polepszyć odbiór Aero2 w okolicach Tarnobrzega a dokładnie w miejscowości Stale?

Skoro wrócił to znaczy że było wcześniej Ok, a jak tak to wina jest po stronie operatora. Napisz do plusa o problemie.

_____________________________
Za wszystkie posty ponosi odpowiedzialność tapatalk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 01:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2014 01:15 przez szopen.)
Post: #18
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
tps4 napisał(a):Napisz do plusa o problemie.
dlaczego problemy abonenta innej sieci miały by interesować akurat sieć Plus?
jeśli do kogokolwiek należy pisać to oczywiście do Aero2 (i raczej należy)

sygnał GSM pływa i to jest normalne (i szczególnie widoczne na granicy zasięgu)

Jakub już w shoutboxie napisał co w pierwszej kolejności wypada zrobić (przedłużacz, okno, w razie konieczności antena)

jeśli antena to sugeruję na wstępie ATK-10 w tej sytuacji

chociaż "słynne śmieci 11dBi" też mogą pomóc (ale w mniej więcej takim stopniu jak przedłużacz usb)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 09:28
Post: #19
Odp: RE: Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
(19-12-2014 01:13)szopen napisał(a):  dlaczego problemy abonenta innej sieci miały by interesować akurat sieć Plus?
jeśli do kogokolwiek należy pisać to oczywiście do Aero2 (i raczej należy

Jak już to użytkownika, nie abonenta. Po drugie dlatego, że to plus fizycznie obsługuje btsy.

_____________________________
Za wszystkie posty ponosi odpowiedzialność tapatalk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 16:32
Post: #20
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
użytkownika nie abonenta, o ile mi wiadomo nie będąc abonentem Plusa nie masz podstaw do reklamacji

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z zasięgiem Aero2 w Nowej Dębie woj. podkarpackie bogdanzieba 13 2 673 09-08-2021 09:33
Ostatni post: tps4
  Aero2 nie ma zasiegu Portinon 11 10 293 08-11-2020 23:28
Ostatni post: szopen
  Aero2 - zasieg 3G, 4G i UMTS damianosr3 3 5 942 19-08-2016 01:11
Ostatni post: szopen
Brick Problem z Aero2 po 3 miesiącach Heibonna 10 9 886 04-08-2016 10:07
Ostatni post: K4r0lSz
  Pomoc w ocenie nadajnika Aero2. Jozek1024 20 20 241 14-09-2015 01:13
Ostatni post: jakubd