[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
10-08-2014, 07:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2014 08:02 przez tamyja.)
Post: #1
Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
Na laptopie z windows 8 64 bit i zainstalowanym Mobile Partner z opcją automatycznego wznawiania połączenia na modemie E3131 (nie hilink) dotychczas przez długi czas było wszystko w porządku. Teraz nie wiem co się stało. Po uruchomieniu laptopa startuje Mobile Partner, modem jest wykrywany ( w lewym dolnym rogu aplikacji pokazywana jest pełna siła sygnału), jednak nie dochodzi do nawiązania połączenia, gdy klikam ręcznie połącz nie ma żadnej reakcji - tak, jakby program się zawiesił lub po którymś tam z rzędu kliknięciu połącz wyskakuje komunikat, że port jest już zajęty, albo dochodzi do momentu uwierzytelniania i czeka bez końca.
Doszedłem do jedynego, jak na razie rozwiązania.
Odinstalowuję sterowniki modemu i Mobile Partner, wgrywam ponownie i wszystko działa jak należy - połączenie jest nawiązywanne, można ręcznie rozłączać i załączać .
Jednak po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu laptopa problem ponownie powraca - nie można połączyć się z aero2 z objawami j.w.
Wychodzi, że przyczyną jest oprogramowanie laptopa, coś co zajmuje zasoby potrzebne Mobile Partner do łączenia, ale w uruchomionych programach nie ma nic innego poza Mobile Partner. Z autostartu też wyrzuciłem wszystko inne oprócz Mobile Partnera, nic nie pomaga, jedynie tak, jak pisałem ponowna reinstalacja Mobile Partner i sterowników modemu.
Co może być tego przyczyną?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 08:54
Post: #2
Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
Prawdopodobnie w Windows 8 w centrum sieci i udostępniania (na tym badziewnym pasku niebieskim) skonfigurowałeś drugie połączenie z tym modemem i może jakąś opcję łączenia.
Może uruchamia się jakiś inny program, typu TNI, albo cokolwiek innego, co grzebie po portach COM - np. sterowniki od innego modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 10:28
Post: #3
Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
a próbował kolega zamiast reinstalacji sterowników po prostu wyciągnąć odczekać 15-30 sekund i włożyć modem ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 12:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2014 13:01 przez tamyja.)
Post: #4
RE: Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
@penknife
Próbowałem i nie pomaga. Czasami jeśli było przycięte można po kliknięciu na połacz przejść do ciągłej próby połączeń, która kończy się na uwierzytelnianiu.
@JD
Tak też myślę, że coś grzebie w portach tylko jak to znaleźć?
Ale nie raz udaje mi się uzyskać połączenie bez reinstalacji tylko jest to tak niepowtarzalne, że nie wiem od czego to zależy (włączam i wyłączam aplikację, wyjmuję i wkładam modem, klikam na połącz).
Gdy już załapie to chodzi ładnie wszystko nawet i kilka godzin, ale po ponownym uruchomieniu znowu kicha i to samo.
Zauważyłem jeszcze, że po ponownym uruchomieniu Mobile Partner uruchamia się i modem wskazuje, że połączenie jest nie miga na nim niebieska dioda - pali się ciągle, ale na aplikacji nie ma śladu połączenia i jest cały czas połącz podczas, gdy modem jest już połączony, gdy klikam to nie ma reakcji tak jakby się zawiesiło.
Oczywiście internetu też nie ma , a na ikonce połączenia w centrum sieci i udostępniania jest wyświetlane cały czas łączenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 20:44
Post: #5
Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
Jak modem świeci i nawiązał połączenie, to znaczy, żecoś innego nawiązało połączenie - nie Mobile Partner. Np. system operacyjny - to widać w centrum sieci i udostępniania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 22:02
Post: #6
Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
wyjmij i odinstaluj wszystko powiązane
zrestartuj komputer i następnie spróbuj instalować wszystko po kolei
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 07:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2014 07:53 przez tamyja.)
Post: #7
RE: Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
@JD
Rzeczywiście wygląda tak, jakby coś innego nawiązało połączenie i blokuje to od Mobile Partnera. Tylko co? W wyświetlanych połączeniach nie ma tego innego pokazanego.
Ale co zauważyłem: w tym przypadku, gdy Mobile Partner wiesza się np. na uwierzytelnianiu, gdy wyjmę modem i zamknę Mobile Partner to nadal w wyświetlanych w centrum aktywnych sieciach jest pokazana aktywna sieć mimo, jak zaznaczyłem wyjętego modemu, a nic innego nie mam podłączonego co by uzasadniało, żeby taka sieć była. Dopiero, gdy po jakimś czasie różnie to bywa 3 - 10 min zniknie ta wyświetlana "fałszywa" aktywna sieć, wtedy mogę bez problemu, bez żadnej reinstalacji uruchomić Mobile Partnera i połączyć się z internetem.
Co może robić tą wyświetlaną fałszywie sieć i jak to usunąć? Gdy wszystko jest OK i wyjmuję modem lub zamykam Mobile Partera wtedy od razu znika aktywna sieć i nic nie jest wyświetlane w pokaż aktywne sieci.
Może wirus? Ale skanowałem i nic nie wykazało.
Reinstalacja windowsa 8 też raczej nie wchodzi w grę, bo jest to kłopot dla mnie.

@penknife
Co znaczy wszystko powiązane?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 08:07
Post: #8
Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
Powiązane - chodzi o wszelkie aplikacje związane z modemami. Instalowałeś jakieś inne programy od innych modemów? Albo nawet tego modemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 10:27
Post: #9
RE: Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
@JD
Nie instalowałem żadnych tego typu programów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 10:59
Post: #10
Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
Czy po podłączeniu modemu próbuje się aktywować połączenie w centrum sieci i udostępniania? Samo z siebie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 20:41
Post: #11
RE: Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2
@JD
Nie aktywuje się samo, dopiero po odpaleniu Mobile Partnera zmienia się w nim napis na łączenie i na tym się zawiesza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows 8 - jak działa z Aero2 jakubd 12 37 330 22-01-2020 23:39
Ostatni post: szopen
  Kompresja grafiki przy ładowaniu stron w Aero2, czy to możliwe? Lorek 20 26 225 26-05-2015 22:21
Ostatni post: jakubd
  Dwa modemy i dwa łącza: Aero2 i Orange na jednym komputerze Morpheus_X 13 12 645 21-01-2015 16:17
Ostatni post: penknife
  Nie można zamknąć systemu przez połączenie internetowe janek9602 6 6 318 29-09-2014 11:54
Ostatni post: jakubd
  Konfiguracja Top_netinfo ver 3.65 do aut. wznawiania połaczeń Aero2 AdamK 1 13 160 10-10-2013 17:16
Ostatni post: jakubd