[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru?
14-02-2019, 14:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 17:43 przez szopen.)
Play odNowa - jak zmniejszyć koszt utrzymania numeru?
Poczytaj i sprawdź, bo teraz jako-tako przejrzałem tylko aktualny cennik, ale z tego co pamiętam kasę mi żarło z konta tylko bardzo dawno (to był zmigrowany numer z innej taryfy), ale też ostatnio chyba nieco aktywniej używam tego numeru…

Cennik zawiera definicję aktywnego użytku "aktywność na koncie" i taką aktywnością jest m.in. korzystanie z zakupionych pakietów (oprócz oczywiście doładowań czy po prostu wydawania kasy z konta podstawowego) a jedyne co jest napisane wprost, to że przepadają również złotówki z konta podstawowego wraz z upływem ważności konta, czyli jeśli na koncie było >24zł (tyle zniknie po roku zalegania szuflady, o ile było z czego ściągać - środki na koncie podstawowym), to po roku niekorzystania i tak przepada wszystko bez względu na pozostałą kwotę, a nie jest nadal pożerane po 2zł.

Tracę na to więcej czasu niż to wszystko warte, ale przejrzałem regulamin "stanu darmowego" i faktycznie jest kasowany przy zerowym stanie konta i wykryciu braku aktywności, a ponowne włączenie wymaga stanu konta już niezerowego…

W regulaminach pakietów płatnych niczego podobnego nie znalazłem (choć oczywiście skasuje je wraz z numerem utrata ważności konta, czyli ponad rok nieaktywności).

Pozostaje jeszcze znalezienie aktualnego regulaminu, bo takiego brak na stronie poświęconej tej taryfie (ewentualnie obowiązuje zwykłe OWU).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2019, 17:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 17:55 przez szopen.)
Kody USSD sprawdzające stany subkont w tej taryfie to:
*101# złotówki (podstawowe i promocyjne)
*103# promocyjny pakiet danych (np. "darmowy internet" 3x 10GB do końca kwietnia 2019)
*104# stan minut do innych sieci (z pakietu płatnego)
*106# stan SMS do innych sieci (z pakietu płatnego)
*108# stan konta transmisji danych (z pakietu płatnego + chyba też z przeliczonych złotówek podstawowych?)
*109# stan promocyjnego konta transmisji danych (np. "pakiet zimowy" lub "rozmowa z botem", te które nie mają terminu ważności)
14-02-2019, 23:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 23:58 przez Ekonomista.)
Dzięki za research. Czyli moje na wierzchu - trza sekundę z pakietu minut do innych sieci. Kwestia, co by było, gdyby było 0<$<2 zł i jedynie co rok zadzwonić na sekundę w celu "odświeżenia"... Gdyby można 6000 lat darmowych rozmów i SMS'ów do Playa za 15 zł. Tongue Cebula rulez piekła nie ma. Big Grin

Oczywiście można taniej, ale to wymaga migracji taryf co dwa tygodnie: z PnK do innej taryfy (nie pamiętam teraz jaka to była, ale być może mogłaby posłużyć OdNOWA).

Chociaż teraz do końca kwietnia przenosząc się codziennie pomiędzy taryfami uzyskujemy prawdopodobnie 10 GB dziennie w promocji 3*10 GB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2019, 00:15
Ekonomista napisał(a):Kwestia, co by było, gdyby było 0<$<2 zł i jedynie co rok zadzwonić na sekundę w celu "odświeżenia"...
kasa mniejsza od 2zł znika po 1 miesiącu nieaktywności konta, więc eksperymentalnie możnaby dzwonić raz na rok jedynie z kupionego pakietu
15-02-2019, 01:05
Właśnie o to mi chodzi.
25-03-2019, 16:44
RE: Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru?
(14-02-2019 23:42)Ekonomista napisał(a):  Dzięki za research. Czyli moje na wierzchu - trza sekundę z pakietu minut do innych sieci. Kwestia, co by było, gdyby było 0<$<2 zł i jedynie co rok zadzwonić na sekundę w celu "odświeżenia"... Gdyby można 6000 lat darmowych rozmów i SMS'ów do Playa za 15 zł. Tongue Cebula rulez piekła nie ma. Big Grin

Oczywiście można taniej, ale to wymaga migracji taryf co dwa tygodnie: z PnK do innej taryfy (nie pamiętam teraz jaka to była, ale być może mogłaby posłużyć OdNOWA).

Chociaż teraz do końca kwietnia przenosząc się codziennie pomiędzy taryfami uzyskujemy prawdopodobnie 10 GB dziennie w promocji 3*10 GB.

To dziala i nie działa Smile Tak robilem przez 1.5mies. na 3 numerach ze przenosiłem do innych taryf i uruchamiałem 10GB po wykorzystaniu inna taryfa.Skończyło sie jak zgłosiłem reklamację przez strone bo wyczyściło mi konto 7zł za 6mb przy przenoszeniu na inna taryffę. Pieniadze mi wrócili ale sprawdzam a tu na 3 numerach juz z przenosin i 10Gb nici Big Grin zablokowali. Big Grin
Odpowiedz