[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru?
13-02-2019, 22:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 15:32 przez szopen.)
Post: #1
Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru?
///mod: wątek wydzielony z dyskusji o promocji 3x 1GB ("internet za darmo" w Playu/RBM)
http://forum.jdtech.pl/Watek-30-gb-inter...cji-play24

Nie no i tak kartę mam schowaną, a pewnie musiałbym zużyć najpierw pakiet 10 GB, a mam problem z przejedzeniem 50 GB z Play Next, więc szanse marne, a nie będę na siłę ściągał filmów, skoro nie wiem co jest warte obejrzenia i nie mam czasu. Ale jeśli to jakaś kwestia istotna to mogę to zrobić po kwietniu. Naprawdę 3 zł z konta na którym pakiet 50 GB kosztuje 30 zł, a i tak trzeba to kiedyś "przejeść" to nie to samo co 3 zł gotówki. Aż takim cebularzem nie jestem.

a propos cebularstwa: Kupiłem pakiet 100 minut w Play OdNOWA, czy zatem zamiast wysyłać bezsensu SMS'a z pakietu 100 SMS'ów, wystarczy sekunda połączenia do innych sieci, aby zachować wymóg kosztu w ciągu miesiąca, aby nie stracić ostatecznie karty? Tongue

Koszt rocznego utrzymania by spadł z 60 groszy do 3 groszy. Z resztą już wydałem kasę, na pakiet, wię 500 lat szczęścia przede mną. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2019, 23:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2019 23:43 przez szopen.)
Post: #2
30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
Ekonomista napisał(a):a propos cebularstwa: Kupiłem pakiet 100 minut w Play OdNOWA, czy zatem zamiast wysyłać bezsensu SMS'a z pakietu 100 SMS'ów, wystarczy sekunda połączenia do innych sieci, aby zachować wymóg kosztu w ciągu miesiąca, aby nie stracić ostatecznie karty? Tongue
jakakolwiek taryfikowana aktywność jest wystarczająca - może być i sekunda połączenia

nie skumałem jak to kalkulujesz (o ile 60gr rocznie pojmuję - 12x 5gr/SMS z pakietu) to 3gr rocznie za utrzymanie numeru nie wygląda rozsądnie (za połączenie musi być pobierana jakaś niezerowa ilość jednostek taryfikacyjnych)

innym ciekawym eksperymentem byłyby połączenia lub SMSy w ramach "stanu darmowego" (tylko w obrębie Play) choć oczywiście przy takich eksperymentach trzeba mieć te 2zł na koncie podstawowym, by było z czego pokryć koszt 1 m-ca, w razie gdyby się bilingowo nie zakwalifikował do "darmowości" utrzymania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2019, 23:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2019 23:56 przez Ekonomista.)
Post: #3
30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
Jednostką jest tu sekunda, których masz 6000 za 1500 groszy, co daje 0,25 grosza. A 0,25 grosza x 12 miesięcy = 3 grosze.

Kiedyś mi "zżarło" 2 zł, a chyba korzystałem z rozmów do Playa, ale chyba...nie, bo leżała w szufladzie. Big Grin Tongue
No nie jest to koszt, więc powinno "zeżreć" 2 zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2019, 23:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 00:21 przez szopen.)
Post: #4
30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
Sprawdziłem billing (w PoN) z kilku miesięcy wstecz i trafiłem na miesiąc w którym mam połączenia i SMSy wyłącznie wewnątrz sieci (i akurat jest to miesiąc bez połączeń z internetem) i nie przypominam sobie, aby była za niego pobrana opłata utrzymaniowa (2zł)

niestety z tego co pamiętam ta opłata nawet gdy jest pobierana nie występuje w bilingu (nie jest połączeniem żadnego rodzaju)

oczywiście mogę się mylić…

edit: teraz dodatkowo skojarzyłem, że w PoN pierwszy danego miesiąca nie musi być początkiem cyklu rozliczeniowego i u mnie nie jest… więc całe to sprawdzanie w kubeł - niestety przy poprawieniu dat weszły minuty do innych sieci…

PS jeśli wiesz w którym miesiącu zeszło Ci to 2 zł to możesz sprawdzić co tam widać w billingu

PPS mamy jakiś wątek poświęcony odNowie?
posprzątasz te wątki, w których naśmieciliśmy?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2019, 00:22
Post: #5
30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
szopen napisał(a):PS jeśli wiesz w którym miesiącu zeszło Ci to 2 zł to możesz sprawdzić co tam widać w billingu

Billing mi pokazuje 2 połączenia i sms'a przez pól roku, a najśmieszniejsze, że były na pewno do innej sieci niż pokazuje, bo się dowiedziałem na 100 %, że ten nr zawsze był w innej sieci. Także z billingu na play24 g...o się dowiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2019, 03:03
Post: #6
Play odNowa - jak zmniejszyć koszt utrzymania numeru?
Kilka miesięcy temu nabyłem kartę odNowa z zapewnieniem, że ta bezobsługowo zachowuje ważność, więc nie rozumiem, po co jest ten wątek. Z tego co pamiętam, obciążanie konta opłatą 2 zł jest wtedy, kiedy na koncie ma się to 2 zł oraz w danym okresie nie wykonało się żadnej operacji płatnej. A że tych 2 zł już nie mam, więc teraz jest bezpłatnie bezterminowo ważna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2019, 14:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2019 16:44 przez szopen.)
Post: #7
Play odNowa - jak zmniejszyć koszt utrzymania numeru?
Było warto, choćby po to, abyś napisał co napisałeś.

Od momentu powstania tej taryfy do dziś były już jakieś zmiany cennikowo-regulaminowe i może nie każdy jest na bieżąco?
Sprowokowałeś mnie do zajrzenia w aktualne dokumenty związane z tą ofertą (używam w zasadzie na co dzień, a sobie wcześniej tym gitary nie zawracałem, poza przejrzeniem regulaminu przed migracją na tą taryfę, a było to dość dawno - myślę, że jakieś 2 lata temu? więc nie pamiętam szczegółów) i…
okazuje się, że
1) idealnie podpowiedziałeś jak zoptymalizować korzystanie (doładowanie tylko "na styk" by starczyło na zakup świeżego pakietu), ale muszą zostać choćby grosze, aby działał "stan darmowy"
2) nie masz racji w drugiej kwestii - numer nie jest bezterminowo ważny - a konkretniej od momentu przysłowiowego rzucenia do szuflady (czyli w braku aktywnego użytku) najpierw zostaje "przejedzona" lub "nagryziona" zawartość konta podstawowego (w tempie 2zł/m-c) a od momentu gdy braknie środków zostaje jeszcze 12 miesięcy ważności, potem karta traci ważność
no właśnie - czy to jest prawidłowa interpretacja? - nie ma tu kluczowego znaczenia kasa na koncie, tylko nie można dopuścić do nieaktywności dłuższej od roku! czyli skreślenie powyższego fragmentu
"Po upływie 12 Cyklów rozliczeniowych z rzędu bez aktywności na koncie Użytkownika, konto
Użytkownika ulega dezaktywacji, a tym samym dalsze korzystanie z usług nie jest możliwe."

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2019, 14:32
Post: #8
Play odNowa - jak zmniejszyć koszt utrzymania numeru?
szopen napisał(a):1) idealnie podpowiedziałeś jak zoptymalizować korzystanie (doładowanie tylko "na styk" by starczyło na zakup świeżego pakietu)

Jak rozumieć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2019, 14:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 18:57 przez szopen.)
Post: #9
Play odNowa - jak zmniejszyć koszt utrzymania numeru?
Rozumieć tak, że trzymanie środków podstawowych nie ma sensu, przy założeniu trzymania SIM w szufladzie (co powoduje pobranie opłaty utrzymaniowej aż do wyzerowania konta, jeśli było =<24zł), lepiej je wydać w całości na potencjalnie użyteczne pakiety.

Przy aktywnym korzystaniu środki podstawowe mogą być jednak czasem potrzebne - przykładowo z zerowym kontem nie da się wysłać MMSa (nie zawiera ich pakiet SMS :O).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2019, 14:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 14:48 przez Ekonomista.)
Post: #10
Play odNowa - jak zmniejszyć koszt utrzymania numeru?
Można przez te 12 m-cy korzystać z darmowych rozmów, smsów i pakietów danych promocyjnie darmowych? I czy czasem nie kasują pakietów płatnych w przypadku salda poniżej możliwości pobrania opłaty i braku płatnej aktywności? Bo coś kojarzę, że te parę lat temu jak to weszło nie było tak różowo.

Ja tam wolę raz w miesiącu zadzwonić na sekundę do innych sieci i mieć święty spokój.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2019, 14:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 17:43 przez szopen.)
Post: #11
Play odNowa - jak zmniejszyć koszt utrzymania numeru?
Poczytaj i sprawdź, bo teraz jako-tako przejrzałem tylko aktualny cennik, ale z tego co pamiętam kasę mi żarło z konta tylko bardzo dawno (to był zmigrowany numer z innej taryfy), ale też ostatnio chyba nieco aktywniej używam tego numeru…


Cennik zawiera definicję aktywnego użytku "aktywność na koncie" i taką aktywnością jest m.in. korzystanie z zakupionych pakietów (oprócz oczywiście doładowań czy po prostu wydawania kasy z konta podstawowego) a jedyne co jest napisane wprost, to że przepadają również złotówki z konta podstawowego wraz z upływem ważności konta, czyli jeśli na koncie było >24zł (tyle zniknie po roku zalegania szuflady, o ile było z czego ściągać - środki na koncie podstawowym), to po roku niekorzystania i tak przepada wszystko bez względu na pozostałą kwotę, a nie jest nadal pożerane po 2zł.


Tracę na to więcej czasu niż to wszystko warte, ale przejrzałem regulamin "stanu darmowego" i faktycznie jest kasowany przy zerowym stanie konta i wykryciu braku aktywności, a ponowne włączenie wymaga stanu konta już niezerowego…


W regulaminach pakietów płatnych niczego podobnego nie znalazłem (choć oczywiście skasuje je wraz z numerem utrata ważności konta, czyli ponad rok nieaktywności).


Pozostaje jeszcze znalezienie aktualnego regulaminu, bo takiego brak na stronie poświęconej tej taryfie (ewentualnie obowiązuje zwykłe OWU).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2019, 17:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 17:55 przez szopen.)
Post: #12
Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru?
Kody USSD sprawdzające stany subkont w tej taryfie to:
*101# złotówki (podstawowe i promocyjne)
*103# promocyjny pakiet danych (np. "darmowy internet" 3x 10GB do końca kwietnia 2019)
*104# stan minut do innych sieci (z pakietu płatnego)
*106# stan SMS do innych sieci (z pakietu płatnego)
*108# stan konta transmisji danych (z pakietu płatnego + chyba też z przeliczonych złotówek podstawowych?)
*109# stan promocyjnego konta transmisji danych (np. "pakiet zimowy" lub "rozmowa z botem", te które nie mają terminu ważności)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2019, 23:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2019 23:58 przez Ekonomista.)
Post: #13
Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru?
Dzięki za research. Czyli moje na wierzchu - trza sekundę z pakietu minut do innych sieci. Kwestia, co by było, gdyby było 0<$<2 zł i jedynie co rok zadzwonić na sekundę w celu "odświeżenia"... Gdyby można 6000 lat darmowych rozmów i SMS'ów do Playa za 15 zł. Tongue Cebula rulez piekła nie ma. Big Grin

Oczywiście można taniej, ale to wymaga migracji taryf co dwa tygodnie: z PnK do innej taryfy (nie pamiętam teraz jaka to była, ale być może mogłaby posłużyć OdNOWA).

Chociaż teraz do końca kwietnia przenosząc się codziennie pomiędzy taryfami uzyskujemy prawdopodobnie 10 GB dziennie w promocji 3*10 GB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2019, 00:15
Post: #14
Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru?
Ekonomista napisał(a):Kwestia, co by było, gdyby było 0<$<2 zł i jedynie co rok zadzwonić na sekundę w celu "odświeżenia"...
kasa mniejsza od 2zł znika po 1 miesiącu nieaktywności konta, więc eksperymentalnie możnaby dzwonić raz na rok jedynie z kupionego pakietu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2019, 01:05
Post: #15
Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru?
Właśnie o to mi chodzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2019, 16:44
Post: #16
RE: Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru?
(14-02-2019 23:42)Ekonomista napisał(a):  Dzięki za research. Czyli moje na wierzchu - trza sekundę z pakietu minut do innych sieci. Kwestia, co by było, gdyby było 0<$<2 zł i jedynie co rok zadzwonić na sekundę w celu "odświeżenia"... Gdyby można 6000 lat darmowych rozmów i SMS'ów do Playa za 15 zł. Tongue Cebula rulez piekła nie ma. Big Grin

Oczywiście można taniej, ale to wymaga migracji taryf co dwa tygodnie: z PnK do innej taryfy (nie pamiętam teraz jaka to była, ale być może mogłaby posłużyć OdNOWA).

Chociaż teraz do końca kwietnia przenosząc się codziennie pomiędzy taryfami uzyskujemy prawdopodobnie 10 GB dziennie w promocji 3*10 GB.

To dziala i nie działa Smile Tak robilem przez 1.5mies. na 3 numerach ze przenosiłem do innych taryf i uruchamiałem 10GB po wykorzystaniu inna taryfa.Skończyło sie jak zgłosiłem reklamację przez strone bo wyczyściło mi konto 7zł za 6mb przy przenoszeniu na inna taryffę. Pieniadze mi wrócili ale sprawdzam a tu na 3 numerach juz z przenosin i 10Gb nici Big Grin zablokowali. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Play ma zwrócić klientom ofert prepaidowych niewykorzystane środki tps4 15 4 219 23-02-2021 17:37
Ostatni post: morfik
  Kody USSD Play (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 9 306 826 13-02-2019 14:41
Ostatni post: szopen
  Play oraz MVNO na jego infrastrukturze z ograniczeniem do 3Mbps w roamingu? mshmaster 6 8 378 23-07-2018 13:32
Ostatni post: mshmaster
  Od kiedy działa roaming LTE danych w Play? Ekonomista 12 6 578 12-03-2018 21:13
Ostatni post: mshmaster
  LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego? TheHugo 25 10 634 01-11-2017 11:44
Ostatni post: jakubd