[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
06-02-2014, 14:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2014 14:56 przez yes83.)
Post: #21
RE: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
(06-02-2014 13:34)jakubd napisał(a):  Tak, większość modemów ma opcję wymuszania pracy "tylko 4G".
MF823 (zarówno z Plusa i Play) nie jest taki zły mimo, że to HiLinkowy wynalazek. Złącza antenowe ma dwa, jak prawie każdy modem LTE.

Aha dzięki za odp, to w takim razie opis który czytałem był błędny i może się tyczył 821? 823 mówisz ma 2 czyli jedno do LTE a drugie do HSPDA?

Polec proszę coś jeszcze ale stawiasz na ten modem ze względu na cenę tak?
Dla mnie rzeczywiście cena gra role a ruter polecasz ten co na elektrodzie dział Hyde park?

A co z zapisem ustawień zapisze na PC a wepnę w router i będzie to zapisane? ten ZTE 832 pasuje do tego proponowanego routera z USB?

Do kolegi wyżej weź podepnij przedłużkę w ekranie (USB przedłużkę) i sprawdź za oknem albo po prostu wyjdź wyżej w domu na balkon jak masz i szukaj sygnału.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 15:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2014 16:07 przez szopen.)
Post: #22
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Lector napisał(a):Restarty nie pomagały, podpiąłem netiaspota i się połączył, przełączyłem na netgeara i tez się połączył.

Czyżby netgear się sypał po nie całych 3 latach?
Przy zakupię (2011-09-05) wykupiłem przedłużona gwarancje i mam ją do 2014-09-04 oraz na przypadkowe uszkodzenia.
Jak mogę sprawdzić czy z ruterem jest wszystko OK?
[...]
Czy porostu zalać go wodą i oddać Tongue

możliwe, że netgear się sypie albo po prostu ma wbudowany modem o gorszych parametrach niż netiaspot
parametry linii z ostatniego skrinszota są już na tyle kiepskie, że łącze faktycznie może nie działać poprawnie
oczywiście wskazania modemu wbudowanego w router można traktować tylko orientacyjnie, bo to nie jest przyrząd pomiarowy, jakkolwiek prawdopodobnie występują tu na raz 2 przyczyny:
- utrata parametrów modemu wskutek starzenia/wadliwych materiałów czy konstrukcji
- linia telefoniczna której parametry zmieniają się od przeciętnych do złych (czyli też do bani)

jeśli "gwarancja" obejmuje też zalanie sprzętu, to nie jest gwarancja lecz zwykła umowa ubezpieczeniowa

jak sprawdzić netgeara? no cóż to jest dość trudne zagadnienie, najprościej podmienić na nowy i sprawny identyczny model Wink czyli sensowne jest skorzystanie z ubezpieczenia

możesz też podmienić zasilacz na taki o identycznych parametrach (ewentualnie większej obciążalności) - utrata parametrów zasilacza dość często prowadzi do niestabilnej pracy modemu adsl

kolejnym krokiem mogłoby być otwarcie obudowy i sprawdzenie stanu kondensatorów elektrolitycznych + ewentualna wymiana na nowe, ale czy to ma sens...

już chyba prościej będzie zmodyfikować/uzupełnić konfigurację netiaspota, jeśli to jest "nowy netiaspot" (zaokrąglone rogi) to jest on na tyle "wszystko-mający", że chyba da radę ze wszystkim co opisałeś dodatkowo ma jeszcze 2 zalety:
1) jest to sprzęt dostarczony przez operatora - to na wypadek konieczności składania reklamacji na niestabilnie działającą linię
2) możesz włączyć w nim FON-spota (co się czasem przydaje w przypadku zagranicznych wakacyjnych wyjazdów, gdy możesz korzystać z FON-spotów na całym świecie)

no i tym razem dokładniej doczytałem wstęp (ostatnio ogarnąłem w zasadzie tylko posty na które odpowiedziałem)
Lector napisał(a):Ogólnie to mam netie do 20 Mb/s, ale od połowy grudnia chodzi jak chce
Lector napisał(a):w dodatku 10m od centrali

jeśli faktycznie twoja "ostatni mila"ma 10m to wyniki zaprezentowane wyżej wcale nie są dobre
dodatkowo wspominasz, że bywało lepiej a parametry z pierwszego skrinszotu (gdy działało) były w miarę typowe dla stabilnie działającego łącza 10/1 Mbps

PS ten temat jest zupełnie nie powiązany z zasadniczym tematem wątku, ale w tej chwili nie mam pomysłu na sensowny podział wątku

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 17:09
Post: #23
RE: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
(06-02-2014 13:34)jakubd napisał(a):  Tak, większość modemów ma opcję wymuszania pracy "tylko 4G".
MF823 (zarówno z Plusa i Play) nie jest taki zły mimo, że to HiLinkowy wynalazek. Złącza antenowe ma dwa, jak prawie każdy modem LTE.
Właśnie sprawdzam to nie każdy modem ma złącza 2, każdy nowy owszem, widziałem ze nie które nie maja 2 od czego to zależy ? jakie wersje maja a jakie nie?
A po co 2 złącza antenowe?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 17:48
Post: #24
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
LTE to technologia opierająca się na MIMO, czyli odbieraniu sygnałów nadawanych na tej samej częstotliwości, ale docierających do klienta różnymi drogami. Dodatkowo są one nadawane w dwóch polaryzacjach - pionowej i poziomej, a nie tylko pionowej jak w 3G. Dlatego optymalny odbiór zapewnia podłączenie dwóch anten, których polaryzacja jest obrócona o 90 stopni.
Dwóch gniazd nie ma w modemach tylko 3G.
Wszystkie modemy i routery LTE jakie miałem do tej pory w ręku mają albo dwa gniazda, albo żadnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 17:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2014 18:20 przez yes83.)
Post: #25
RE: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Aha a co powiesz na modem huawei E398, ten modem ma może tylko LTE a nie łączony sygnał?albo HUAWEI E3272,
Taki modem mogę mieć za 130zł bez gwarancji... Antenę zewnętrzną, tzn anteny jakie polecasz i jaką długość kabla?
Rozumiem ze routery LTE tez maja 2 złącza, a jaki router jeśli nie modem USB?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 23:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2014 23:01 przez Lector.)
Post: #26
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Mam Moblie Red Bull z Playa i aktywowałem LTE i łączy się tylko 3G, transfer też na to wskazuje.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 23:41
Post: #27
RE: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
(06-02-2014 23:01)Lector napisał(a):  Mam Moblie Red Bull z Playa i aktywowałem LTE i łączy się tylko 3G, transfer też na to wskazuje.

Ale zżera ci kasę z konta na tym 3G ? Czy 30zł jaki jest warunek uzupełnienia ci zostało?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2014, 10:07
Post: #28
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Jesteś w zasięgu sieci i masz odpowiedni sprzęt?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2014, 10:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2014 10:27 przez Lector.)
Post: #29
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Tak jak mówiłem, jestem w zasięgu, według mapki play LTE na powietrzu i w domu, mam modem E398 i kartę red bula z aktywnym LTE i kwotą +30 na koncie i mam tylko 3G.
Mieszkam w Poznaniu (Winogrady).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2014, 11:52
Post: #30
Odp: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
A spróbuj jak sie da ustawic 4g only

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2014, 13:54
Post: #31
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Chyba sprawdzałem i nie chciał się połączyć.
Teraz nie mam takiej możliwości by sprawdzić, ale postaram się sprawdzić i napisze.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2014, 03:34
Post: #32
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Mam modem ZTE 823, ustawiłem zasięg tylko LTE w Play i mam necik przy słabym zasięgu 106dbm 112dbm, na balkonie mam -80dbm, (download 15Mb/s na 5Mb/s) jutro zobaczę na strychu gdzie umieszczę ten modem w ruterze "Dovado tiny" ale mam takie pytanie jak długi kabel usb można użyć od modemu do routera. Jak wepnę bezpośrednio modem w pc to logowanie pod 192.168.0.1 śmiga a jak mam już 5m kabla w ekranie (kiepskiej jakości chyba bo z allegro) to muli strona do logowania. Podejrzewam ze max 2 metry
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2014, 09:59
Post: #33
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Standard USB mówi o 5m, jednak wymogi elektryczne standardu powodują, że kabel taki kosztuje około 50 PLN, żeby je spełniał. Najdłuższy bezpieczny to 4,5 za około 15 PLN - testowałem, zwykle działa, ale są urządzenia odmawiające współpracy. Klasycznie polecam dobrej jakości 3m kable - trochę testów i trzymam się m.in. gembirdów. Przy 3m zalecany jest ferryt na kablu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2014, 13:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2014 01:02 przez yes83.)
Post: #34
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Mam 5 Metrów (kabel w ekranie, jest ferryt ale widzę opóźnienia) znaczące!! podczas logowania na stronę modemu (modem wpięty w laptop) ciekawe czy jak będzie modem w router to tez tak będzie. Dzis lub jutro będę miał "Dovado Tiny" ale moglem kupić tańszy router np tp link 3420 bądź ten malutki 3020 jak dobrze pamiętam? tez obsługuje ZTE 823 ale co do Tiny to chyba błąd wzmocnienie 2dbi ? a zwykły tp link 5 dbi to chyba standard... A jaka moc ile mw tam wychodzi na wyjściu z tej malutkiej anteny w TINY i w TP link ? 20 mw??

Co do kabla tak jak piszesz myślę ze to kabel kiepskiej jakość bo właśnie tyle kosztował ile pisałeś 15zł, max to chyba 3 metry zależy właśnie od jakości kabla, ale do karty Wi fi na usb sie sprawdził, wcześniej miałem od drukarki bez ekranu i zrywało neta to kupiłem ten z ekranem

Edycja jakiejś wtyczki wtedy nie miałem dziś mi chodzi na tym samym kablu szybciutko (5 metrów) od razu się loguje do strony modemu, wczoraj system stawiałem to może wtyczki nie było jakiejś. Byłem teraz na Dachu to zasięg max taki jak na balkonie. Mam dylemat gdzie montować router (poddasze nie ocieplone) sygnał -90/-96 czy balkon w lecie plus 50/60 pewnie w słońcu a w zimie jak w zimie -20 np. Modemy to chyba urządzenia wewnętrzne a nie zewnętrzne wiec pewnie będzie modem pod balkonem w pokoju z sygnałem - 100 Sad ale i tak to LTE idze przy -112 dBm właśnie teraz pisze z LTE o takim sygnale.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2014, 01:01
Post: #35
RE: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
(13-02-2014 09:59)jakubd napisał(a):  Standard USB mówi o 5m, jednak wymogi elektryczne standardu powodują, że kabel taki kosztuje około 50 PLN, żeby je spełniał. Najdłuższy bezpieczny to 4,5 za około 15 PLN - testowałem, zwykle działa, ale są urządzenia odmawiające współpracy. Klasycznie polecam dobrej jakości 3m kable - trochę testów i trzymam się m.in. gembirdów. Przy 3m zalecany jest ferryt na kablu.

Odnośnie Play na 4G i modemu ZTE823 + Dovado Tina to tak...
Router nie widzi modemu wer firmware 7.0.5 taki dostałem firmware ze sklepu kupując nowy.. Po zaktualizowaniu od razu widzi modem ale nie ma obsługi SMS to raz, dwa nie ma ustawien do PLAY i apn, Same cyfrowe polsaty i Aero2 na cyfrowym, T.Mobile jest, orange chyba? ale nie ma Play! Zastanawiam się jak podłączyć się do sieci.. Do Aero2 wystarczy darmowy wpisać APN i nie trzeba wybierać konfiguracji. Najlepsze jest to a raczej najgorsze ze router po 3 min od włączenia dopiero ma połączenie z Aero2. Pewnie jak po 1h się rozłączy to jak jest ustawione wznawianie to pewnie znów 3 min czekania. No ale ok Ja to mam do LTE i play, najnowszy firmware oczywiście nie ma konfiguracji, i oczywiście po aktualizacji firmware przełączyło na automatyczny tryb 3G i 4G wsysło mi przez chwile kasę.. Co do samego Modemu 823 ZTE to jest super poza jednym... Po konfiguracji routera na PC za cholerę jak wepnę modem do PC nie połączę się z nimSad , zmieniłem nawet w routerze na 192.168.5.1 bo modem ma 192.168.0.1 tak jak ruter i wszystko ze sklepu poza Air life, ale dalej lipa nie łącze sie z Modem na PC, na 2 PC tez odkąd wsadziłem tam kartę Aero2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2014, 06:33
Post: #36
Odp: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Apn play to internet wiec jeśli jakaś inna sieć ma taki sam to uzyj z tej sieci albo dodaj jak możesz.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2014, 10:48
Post: #37
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
MF823 nie może oferować obsługi SMS, bo nie działa jak zwykły modem, a jest odpowiednikiem Huaweiowego HiLinka. Musisz wbić się do niego bezpośrednio - więc sądząc po problemach z IP musisz odłączać go od routera, albo odczytywać SMSy przez interfejs operatora, o ile coś takiego oferuje (w Play chyba było?).

W przypadku MF823 to modem odpowiada za wznawianie, a nie router - więc to jego wina.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2014, 12:54
Post: #38
RE: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
(14-02-2014 06:33)spag napisał(a):  Apn play to internet wiec jeśli jakaś inna sieć ma taki sam to uzyj z tej sieci albo dodaj jak możesz.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送

O tym samym myślałem , Orange nie ma na liście pomyliło mi się jak i IP modemu 192.168.1.1 tzn wczoraj zauważyłem wcześniej wydawał mi się IP standardowy, co router, ale router ma już zmienione IP, Wiec mam do wyboru T mobile na samym dole jest i daje APN Internet, jeżeli to to samo co w Play to powinno pójść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2014, 13:02
Post: #39
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Wszyscy operatorzy infrastrukturalni (Orange Play Plus T-mobile) używają APN "internet", tylko Aero2 w BDI ma inny. MVNO mają różne niestety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2014, 13:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2014 13:09 przez yes83.)
Post: #40
RE: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
(14-02-2014 10:48)jakubd napisał(a):  MF823 nie może oferować obsługi SMS, bo nie działa jak zwykły modem, a jest odpowiednikiem Huaweiowego HiLinka. Musisz wbić się do niego bezpośrednio - więc sądząc po problemach z IP musisz odłączać go od routera, albo odczytywać SMSy przez interfejs operatora, o ile coś takiego oferuje (w Play chyba było?).

W przypadku MF823 to modem odpowiada za wznawianie, a nie router - więc to jego wina.

W Play mogę pisać sms w oprogramowaniu PLAY na tym modemie, usługa SMS jes aktywna i USSD, Co do Aero2 mówisz ze to wina modemu ze 3 min to sie uruchamia?
Ale sam Router tez szybko nie wstaje. Co do problemów Hilinkowych z tym modemem to właśnie problem polegał na tym ze przez router mogłem sobie zmieniać z 3G na 4G itp i nie które funkcje modemu, ale odkąd zapodałem go do router (modem) to juz nie dało sie połączyć modemu z jego str "http://m.home/index.html#home"
Słychać widzi urządzenie jak sie wpina modem instaluje itp ale tylko 3 stery a nie dodatkowe jakieś i lipa, odinstalowanie i ponowna instalacja nie pomaga, dopiero wpięcie w trzeci PC i odnowa instalacja pomaga na odblokowanie tego modemu, ale czerwona dioda świeciła długo na nim, musiałem przełączyć na 3G na chwile żeby w ogóle LTE się odblokował, po takich zabiegach dopiero działa pod PLAY oprogramowaniem, teraz nie zamierzam dawać Aero2 do tego modemu i tylko spróbować od razu na routerze z konf T-Mobile. "Jakubd" czytałem twój artykuł o 3131 hilinkowym i nie hilinkowym to pisałeś ze wszystkie sieci dają nie hilinkowe a ten jest z sieci play jest logo. Wiec w modemach LTE to juz jest inaczej tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Play ma zwrócić klientom ofert prepaidowych niewykorzystane środki tps4 15 4 444 23-02-2021 17:37
Ostatni post: morfik
  Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru? Ekonomista 15 9 776 25-03-2019 16:44
Ostatni post: adamus581
  Kody USSD Play (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 9 307 245 13-02-2019 14:41
Ostatni post: szopen
  Play oraz MVNO na jego infrastrukturze z ograniczeniem do 3Mbps w roamingu? mshmaster 6 8 648 23-07-2018 13:32
Ostatni post: mshmaster
  Od kiedy działa roaming LTE danych w Play? Ekonomista 12 6 722 12-03-2018 21:13
Ostatni post: mshmaster