Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Witam, pod koniec roku Play zasypał nas lawiną ofert związanych z internetem mobilnym na kartę. Oferta RedBulla to darmowy youtube w telefonie, w komputerze też działa sprawdziłem, oraz nielimitowany internet LTE za 30zł miesiecznie, również w Play, jednak nie jest on do końca nielimitowany. Limit jest, ale spory bo 200gb, 2 warunkiem jest połączenie, musi być w technologii LTE(Nie dotyczy to w takim razie tech HSPA,HSUPA itp itd), czyli musimy posiadać i urządzenie obsługujące tę technologię i oczywiście sam zasięg. Takie modemy można już kupić za ok 120 zł dlatego myślę, że to dobra opcja, a dla skromnych posiadaczy modemów pokroju Huaweii E173u2, starsze bądź nowsze polecam rozwiązanie, które przedstawiłem w filmie mojego autorstwa. Zapraszam do oglądania, wszystko bez zobowiązań

http://www.youtube.com/watch?v=bdyqZK49FVQ
Orientuje się kolega czy ten youtube w MRB działa też w LTE oraz czy brane jest pod uwagę wysyłanie?

Zamówiłem sobie karte z Play i Mobile Red Bull modem zakupiłem e398 i czekam aż wszytko spłynie (dotrze z Polski).
Ja testuję LTE gratis (200 GB chyba limit jest) w RBM - działa to całkiem zacnie, choć oczywiście Plus jest znacznie szybszy prawie zawsze.
Tak działa również w tech LTE, ale promocja obejmuję tylko pobieranie danych strumieniowych czyli oglądanie. Jakość nie ma znaczenia,możesz oglądać nawet w 1080p, niestety za wysyłanie filmów do serwisu, wchodzenie w wszelkie reklamy są pobierane dane z pakietu, który w tej usłudze jest drogi i ubogi Big Grin
Masz rację Jakub, Plus jest szybszy, ale uwierz mi, że się to zmieni, a jeśli nie, oferta Plusa cenowo atrakcyjna nie jest i atrakcyjniejsza od Play nie będzie.
Pamiętam jeszcze rok temu chciałem wziąć ten LTE w Plus na 2 lata, z jakims prostym modemikiem, abonament miesieczny miał wynosić 89 zł : D a limit danych wynosił 20GB, nie wyobrażam sobie mieć tego dzisiaj jeszcze przez rok, na tle obecnych ofert bez zobowiązań ;p

PS: Jakub jak znajdziesz chwile to podziel się speed testem z tego LTE RMB na twoim modemie, jestem ciekawy wyniku jak to w WWA tam śmiga
Ja akurat siedzę pod samym eNodeB, więc mam prawie zawsze 15 Mbit/s. W wolnej chwili zrobię testy.
Rozumiem ze ten limit 200 GB jest łączny dla downloadu i uploadu.

Ogólnie to mam netie do 20 Mb/s, ale od połowy grudnia chodzi jak chce. Nie wiem czy coś grzebią, czy przez przeciążenie centrali.

LTE chcę jako awaryjne łączę, zamiast Aero2. W netii upload mam 1,2 Mb/s (konsultant się dziwił bo jest limit do jednego) i dlatego dodatkowo będę się wspierał playem (MRB) przy wrzucaniu filmików HD na YouTuba.

Jestem w głupięj sytuacji, mieszkam w Poznaniu pomiędzy blokowiskiem w domku jednorodzinnym w dodatku 10m od centrali (podziemnej) dalekosiężnej TP SA. Dlatego nie ma możliwości podłączenie innego źródła kablowego neta. No jest jeszcze WiMax ale tylko do 6Mb/s i pewnie by mniej stabilniej chodził niż w netii.
Co do WiMax oferujacego w poznaniu przez inea to szczerze nie polecam, ten ich odbiornik motorola jest bardzo wrazliwy na warunki atmosferyczne. Nadajnik maja chyba tylko na ekonomiku, ten duzy czerwony budek, jesli z masztu twego dachu go nie widac, to nie skorzystasz z tego,chyba,ze sa nowe nadajniki. A netia 20 mb i upload 1,2 to kiepski cos ten wynik Big Grin

Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2
Jak kiepski? Więcej niż na 1mbps teoretycznie nie pozwala technologia. Kolega jest pod samą centralą i dlatego ma pewnie te 1.2mbps

Co do uploadowania, to pamiętajcie, że na sieci komórkowej upload i tak jest już dosyć słaby.
No niby pod samą centralą, ale są problemy ze stabilnością - a to mnie bardzo wkurza.
Próbowałeś na innym routerze?
Mam Netgeara (na którym działam prawie 3 lata) i było ok do połowy grudnia - czyżby świąteczne promocję ORANGE i przeciążenie centrali?
Mam ich netiaspota i linksys wag354g, oraz tp-linka TD-8816.
Podłączałem ten ostatni i to samo.

Ostatnio zauważam ze ruter (netgear) wykrywała ADSL łączy się z różnymi szybkościami, które nie mają wpływu na to iż nie mogę uzyskać IP. Lampka od netu świeci na czerwono i tak zostawiłem wczoraj po 23 i dzisiaj go tak zastałem, restart i się połączył.

Tu zaznaczyłem co łączy a co nie:
[Obrazek: stanruter_ehhphsp.jpg]

A tak wyglądają parametry w chwili obecnej przy połączeniu z netem:
[Obrazek: statystyk_ehhphsh.jpg]
Lector napisał(a):ruter (netgear) wykrywała ADSL łączy się z różnymi szybkościami, które nie mają wpływu na to iż nie mogę uzyskać IP [...] Tu zaznaczyłem co łączy a co nie: [...] A tak wyglądają parametry w chwili obecnej przy połączeniu z netem:
opisałeś to w dość niezrozumiały sposób
na pierwszym zrzucie ekranu w czerwonym obramowaniu widać jak najbardziej prawidłowe adresy w sieci Netia (zarówno IP jak i brama jest prawidłowa jeśli chodzi o okolice Poznania)
jeśli mimo poprawnego połączenia adsl nie otrzymujesz adresu IP to reklamację i pretensje powinieneś kierować do swojego dostawcy czyli Netii a nie Orange

parametry łącza widoczne na ostatnim screenshocie mogą pomóc w diagnostyce ale musiałbyś je sprawdzać w różnych sytuacjach (również braku dostępu do sieci)

jeśli natomiast parametry linii (tzw. ostatnia mila) są zmienne i nie pozwalają na poprawne połączenie to pretensje możesz kierować do Orange (w przypadku usługi u innego operatora na linii telefonicznej innego jest to dość trudna sytuacja dla klienta, ze względu na powszechną "spychologię" - generalnie reklamację i tak powinieneś kierować do swojego operatora, a on powinien zająć się problemami technicznymi linii)
lub do... siebie ewentualnie instalatora, który kładł ostatnie metry linii telefonicznej (niestety dość często "pajęczarsko" wykonana instalacja w mieszkaniu/domku bywa przyczyną wadliwego działania linii) dość łatwo wykluczyć tą ostatnią ewentualność - wystarczy modem adsl podłączyć bezpośrednio do przyłącza "z miasta" odłączając równocześnie całą resztę instalacji telefonicznej
Screeny dałem z poprawnym połączeniem, zaznaczyłem na czerwono z czym ruter miał problem wczoraj.

Struktury okablowania w domu nie ruszałem przez ostatnie 5-7 lat więc nie ma to raczej wpływu.

Mimo to i tak dziś rano zgłosiłem reklamacje (w netii) i przed chwilą dostałem SMS ze niby po problemie - zobaczymy.
Lector napisał(a):zaznaczyłem na czerwono z czym ruter miał problem wczoraj.
szkoda, że nie zrobiłeś obu skrinszotów wczoraj - nie znamy parametrów linii podczas awarii
jakkolwiek podtrzymuję to co napisałem wyżej - za przydział parametrów połączenia (adresów) z DHCP odpowiada w twoim wypadku wyłącznie Netia

Lector napisał(a):Struktury okablowania w domu nie ruszałem przez ostatnie 5-7 lat więc nie ma to raczej wpływu
co nie znaczy, że parametry instalacji nie uległy pogorszeniu - naprawdę zwierzęta domowe, dzikie gryzonie (choćby myszy) czy warunki atmosferyczne/wilgoć mogą mieć znaczny wpływ na (nie)sprawność instalacji, na połączenia a szczególnie te umiejscowione na zewnątrz budynku
jakkolwiek na ten temat można tylko gdybać, bo parametry widoczne na drugim obrazku wyglądają całkiem przyzwoicie
Dziś znowu zastałem router święcący na czerwono.
[Obrazek: stanruter_ehhewqa.jpg] [Obrazek: statystyk_ehhewqq.jpg]

Restarty nie pomagały, podpiąłem netiaspota i się połączył, przełączyłem na netgeara i tez się połączył.

Czyżby netgear się sypał po nie całych 3 latach?
Przy zakupię (2011-09-05) wykupiłem przedłużona gwarancje i mam ją do 2014-09-04 oraz na przypadkowe uszkodzenia.
Jak mogę sprawdzić czy z ruterem jest wszystko OK?

Usilnie się trzymam z netgeara bo mam tu ustawioną całą sieć: dyndns, drukarkę, telefon IP, 3 kamery.

Czy porostu zalać go wodą i oddać Tongue
Potrzebujemy kogoś o doświadczeniu z ADSLem. Ja nie potrafię ocenić parametrów linii.
Panowie ale na temat bym prosił mam taka sama sprawę jak tu gość opisuje.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2750382.html

Chodzi o to ze żeby mieć darmowy internet w Play to trzeba być w zasięgu LTE, problem pojawia się jak czytam, jak się straci zasięg LTE to pobiera z konta a nie z aktywnego pakietu darmowego LTE. Na Play czytałem ze jak ma się słaby zasięg LTE to współpracuje razem z HSDPA+ wiec będzie wtedy nie darmowy prawda?

Pytanie do was bo akurat jeszcze nie mam modemu jaki kupić modem żeby miał ustawienia tylko do wyboru LTE i zeby tez miał wejście na antenę zewnętrzną.

Modemy 3g np 3131 pamiętam ze miały do wyboru takie opcje jak HSDPA i starsza technologie wcdma chyba, na aero2 wybierało się ta nowsza technologie a czy w Modemach LTE tez jest do wyboru takie coś i np tylko LTE?

Jak tak to czy potem jak wsadzę to do routera wi fi to będzie to pamiętał? tak jak na PC jak wsadzam i instaluje na pc i zapisuje.

Dzis na próbę chciałem wsiąść LTE na 7 dni tzn umowe podpisac na 24m i do 7 dni mogę zrezygnować ale dają marny modem ZTE MF823, marny bo ma marne opinie te modemy i nie ma zewnętrznego złącza na antenę i aktywacja 20zł biec sory dziękuje wole kupić od razu modem. Tylko jaki. U mnie zasieg jest teoretyczny a w praktyce to właśnie miałem sprawdzić na 7 dni ale miałem nadzieje ze aktywacja będzie tańsza
Tak, większość modemów ma opcję wymuszania pracy "tylko 4G".
MF823 (zarówno z Plusa i Play) nie jest taki zły mimo, że to HiLinkowy wynalazek. Złącza antenowe ma dwa, jak prawie każdy modem LTE.
Mam modem E398 bez żadnych anten, Play na mapce pokazuje zasięg na dworze i mieszkaniu (domek jednorodzony) i nie ma LTE, łapie tylko 3G.
Więc przed zakupem sprzętu warto sprawdzić czy na pewno będzie zasięg.
A w jaki sposób sprawdzasz zasięg? Sam modem, to za mało - musi być jeszcze karta SIM z aktywnym dostępem do LTE.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie