[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
09-01-2014, 16:28
Post: #1
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Witam, pod koniec roku Play zasypał nas lawiną ofert związanych z internetem mobilnym na kartę. Oferta RedBulla to darmowy youtube w telefonie, w komputerze też działa sprawdziłem, oraz nielimitowany internet LTE za 30zł miesiecznie, również w Play, jednak nie jest on do końca nielimitowany. Limit jest, ale spory bo 200gb, 2 warunkiem jest połączenie, musi być w technologii LTE(Nie dotyczy to w takim razie tech HSPA,HSUPA itp itd), czyli musimy posiadać i urządzenie obsługujące tę technologię i oczywiście sam zasięg. Takie modemy można już kupić za ok 120 zł dlatego myślę, że to dobra opcja, a dla skromnych posiadaczy modemów pokroju Huaweii E173u2, starsze bądź nowsze polecam rozwiązanie, które przedstawiłem w filmie mojego autorstwa. Zapraszam do oglądania, wszystko bez zobowiązań

http://www.youtube.com/watch?v=bdyqZK49FVQ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2014, 23:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2014 23:16 przez Lector.)
Post: #2
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Orientuje się kolega czy ten youtube w MRB działa też w LTE oraz czy brane jest pod uwagę wysyłanie?

Zamówiłem sobie karte z Play i Mobile Red Bull modem zakupiłem e398 i czekam aż wszytko spłynie (dotrze z Polski).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2014, 00:24
Post: #3
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Ja testuję LTE gratis (200 GB chyba limit jest) w RBM - działa to całkiem zacnie, choć oczywiście Plus jest znacznie szybszy prawie zawsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2014, 01:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2014 01:41 przez Zuzix91.)
Post: #4
RE: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Tak działa również w tech LTE, ale promocja obejmuję tylko pobieranie danych strumieniowych czyli oglądanie. Jakość nie ma znaczenia,możesz oglądać nawet w 1080p, niestety za wysyłanie filmów do serwisu, wchodzenie w wszelkie reklamy są pobierane dane z pakietu, który w tej usłudze jest drogi i ubogi Big Grin
Masz rację Jakub, Plus jest szybszy, ale uwierz mi, że się to zmieni, a jeśli nie, oferta Plusa cenowo atrakcyjna nie jest i atrakcyjniejsza od Play nie będzie.
Pamiętam jeszcze rok temu chciałem wziąć ten LTE w Plus na 2 lata, z jakims prostym modemikiem, abonament miesieczny miał wynosić 89 zł : D a limit danych wynosił 20GB, nie wyobrażam sobie mieć tego dzisiaj jeszcze przez rok, na tle obecnych ofert bez zobowiązań ;p

PS: Jakub jak znajdziesz chwile to podziel się speed testem z tego LTE RMB na twoim modemie, jestem ciekawy wyniku jak to w WWA tam śmiga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2014, 10:50
Post: #5
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Ja akurat siedzę pod samym eNodeB, więc mam prawie zawsze 15 Mbit/s. W wolnej chwili zrobię testy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2014, 20:00
Post: #6
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Rozumiem ze ten limit 200 GB jest łączny dla downloadu i uploadu.

Ogólnie to mam netie do 20 Mb/s, ale od połowy grudnia chodzi jak chce. Nie wiem czy coś grzebią, czy przez przeciążenie centrali.

LTE chcę jako awaryjne łączę, zamiast Aero2. W netii upload mam 1,2 Mb/s (konsultant się dziwił bo jest limit do jednego) i dlatego dodatkowo będę się wspierał playem (MRB) przy wrzucaniu filmików HD na YouTuba.

Jestem w głupięj sytuacji, mieszkam w Poznaniu pomiędzy blokowiskiem w domku jednorodzinnym w dodatku 10m od centrali (podziemnej) dalekosiężnej TP SA. Dlatego nie ma możliwości podłączenie innego źródła kablowego neta. No jest jeszcze WiMax ale tylko do 6Mb/s i pewnie by mniej stabilniej chodził niż w netii.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2014, 21:14
Post: #7
Odp: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Co do WiMax oferujacego w poznaniu przez inea to szczerze nie polecam, ten ich odbiornik motorola jest bardzo wrazliwy na warunki atmosferyczne. Nadajnik maja chyba tylko na ekonomiku, ten duzy czerwony budek, jesli z masztu twego dachu go nie widac, to nie skorzystasz z tego,chyba,ze sa nowe nadajniki. A netia 20 mb i upload 1,2 to kiepski cos ten wynik Big Grin

Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2014, 13:13
Post: #8
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Jak kiepski? Więcej niż na 1mbps teoretycznie nie pozwala technologia. Kolega jest pod samą centralą i dlatego ma pewnie te 1.2mbps

Co do uploadowania, to pamiętajcie, że na sieci komórkowej upload i tak jest już dosyć słaby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2014, 16:34
Post: #9
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
No niby pod samą centralą, ale są problemy ze stabilnością - a to mnie bardzo wkurza.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2014, 16:37
Post: #10
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Próbowałeś na innym routerze?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 13:16
Post: #11
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Mam Netgeara (na którym działam prawie 3 lata) i było ok do połowy grudnia - czyżby świąteczne promocję ORANGE i przeciążenie centrali?
Mam ich netiaspota i linksys wag354g, oraz tp-linka TD-8816.
Podłączałem ten ostatni i to samo.

Ostatnio zauważam ze ruter (netgear) wykrywała ADSL łączy się z różnymi szybkościami, które nie mają wpływu na to iż nie mogę uzyskać IP. Lampka od netu świeci na czerwono i tak zostawiłem wczoraj po 23 i dzisiaj go tak zastałem, restart i się połączył.

Tu zaznaczyłem co łączy a co nie:
[Obrazek: stanruter_ehhphsp.jpg]

A tak wyglądają parametry w chwili obecnej przy połączeniu z netem:
[Obrazek: statystyk_ehhphsh.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 16:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2014 16:29 przez szopen.)
Post: #12
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Lector napisał(a):ruter (netgear) wykrywała ADSL łączy się z różnymi szybkościami, które nie mają wpływu na to iż nie mogę uzyskać IP [...] Tu zaznaczyłem co łączy a co nie: [...] A tak wyglądają parametry w chwili obecnej przy połączeniu z netem:
opisałeś to w dość niezrozumiały sposób
na pierwszym zrzucie ekranu w czerwonym obramowaniu widać jak najbardziej prawidłowe adresy w sieci Netia (zarówno IP jak i brama jest prawidłowa jeśli chodzi o okolice Poznania)
jeśli mimo poprawnego połączenia adsl nie otrzymujesz adresu IP to reklamację i pretensje powinieneś kierować do swojego dostawcy czyli Netii a nie Orange

parametry łącza widoczne na ostatnim screenshocie mogą pomóc w diagnostyce ale musiałbyś je sprawdzać w różnych sytuacjach (również braku dostępu do sieci)

jeśli natomiast parametry linii (tzw. ostatnia mila) są zmienne i nie pozwalają na poprawne połączenie to pretensje możesz kierować do Orange (w przypadku usługi u innego operatora na linii telefonicznej innego jest to dość trudna sytuacja dla klienta, ze względu na powszechną "spychologię" - generalnie reklamację i tak powinieneś kierować do swojego operatora, a on powinien zająć się problemami technicznymi linii)
lub do... siebie ewentualnie instalatora, który kładł ostatnie metry linii telefonicznej (niestety dość często "pajęczarsko" wykonana instalacja w mieszkaniu/domku bywa przyczyną wadliwego działania linii) dość łatwo wykluczyć tą ostatnią ewentualność - wystarczy modem adsl podłączyć bezpośrednio do przyłącza "z miasta" odłączając równocześnie całą resztę instalacji telefonicznej

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 16:37
Post: #13
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Screeny dałem z poprawnym połączeniem, zaznaczyłem na czerwono z czym ruter miał problem wczoraj.

Struktury okablowania w domu nie ruszałem przez ostatnie 5-7 lat więc nie ma to raczej wpływu.

Mimo to i tak dziś rano zgłosiłem reklamacje (w netii) i przed chwilą dostałem SMS ze niby po problemie - zobaczymy.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 17:00
Post: #14
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Lector napisał(a):zaznaczyłem na czerwono z czym ruter miał problem wczoraj.
szkoda, że nie zrobiłeś obu skrinszotów wczoraj - nie znamy parametrów linii podczas awarii
jakkolwiek podtrzymuję to co napisałem wyżej - za przydział parametrów połączenia (adresów) z DHCP odpowiada w twoim wypadku wyłącznie Netia

Lector napisał(a):Struktury okablowania w domu nie ruszałem przez ostatnie 5-7 lat więc nie ma to raczej wpływu
co nie znaczy, że parametry instalacji nie uległy pogorszeniu - naprawdę zwierzęta domowe, dzikie gryzonie (choćby myszy) czy warunki atmosferyczne/wilgoć mogą mieć znaczny wpływ na (nie)sprawność instalacji, na połączenia a szczególnie te umiejscowione na zewnątrz budynku
jakkolwiek na ten temat można tylko gdybać, bo parametry widoczne na drugim obrazku wyglądają całkiem przyzwoicie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 10:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2014 10:30 przez Lector.)
Post: #15
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Dziś znowu zastałem router święcący na czerwono.
[Obrazek: stanruter_ehhewqa.jpg] [Obrazek: statystyk_ehhewqq.jpg]

Restarty nie pomagały, podpiąłem netiaspota i się połączył, przełączyłem na netgeara i tez się połączył.

Czyżby netgear się sypał po nie całych 3 latach?
Przy zakupię (2011-09-05) wykupiłem przedłużona gwarancje i mam ją do 2014-09-04 oraz na przypadkowe uszkodzenia.
Jak mogę sprawdzić czy z ruterem jest wszystko OK?

Usilnie się trzymam z netgeara bo mam tu ustawioną całą sieć: dyndns, drukarkę, telefon IP, 3 kamery.

Czy porostu zalać go wodą i oddać Tongue
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 10:42
Post: #16
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Potrzebujemy kogoś o doświadczeniu z ADSLem. Ja nie potrafię ocenić parametrów linii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 12:36
Post: #17
RE: Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Panowie ale na temat bym prosił mam taka sama sprawę jak tu gość opisuje.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2750382.html

Chodzi o to ze żeby mieć darmowy internet w Play to trzeba być w zasięgu LTE, problem pojawia się jak czytam, jak się straci zasięg LTE to pobiera z konta a nie z aktywnego pakietu darmowego LTE. Na Play czytałem ze jak ma się słaby zasięg LTE to współpracuje razem z HSDPA+ wiec będzie wtedy nie darmowy prawda?

Pytanie do was bo akurat jeszcze nie mam modemu jaki kupić modem żeby miał ustawienia tylko do wyboru LTE i zeby tez miał wejście na antenę zewnętrzną.

Modemy 3g np 3131 pamiętam ze miały do wyboru takie opcje jak HSDPA i starsza technologie wcdma chyba, na aero2 wybierało się ta nowsza technologie a czy w Modemach LTE tez jest do wyboru takie coś i np tylko LTE?

Jak tak to czy potem jak wsadzę to do routera wi fi to będzie to pamiętał? tak jak na PC jak wsadzam i instaluje na pc i zapisuje.

Dzis na próbę chciałem wsiąść LTE na 7 dni tzn umowe podpisac na 24m i do 7 dni mogę zrezygnować ale dają marny modem ZTE MF823, marny bo ma marne opinie te modemy i nie ma zewnętrznego złącza na antenę i aktywacja 20zł biec sory dziękuje wole kupić od razu modem. Tylko jaki. U mnie zasieg jest teoretyczny a w praktyce to właśnie miałem sprawdzić na 7 dni ale miałem nadzieje ze aktywacja będzie tańsza
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 13:34
Post: #18
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Tak, większość modemów ma opcję wymuszania pracy "tylko 4G".
MF823 (zarówno z Plusa i Play) nie jest taki zły mimo, że to HiLinkowy wynalazek. Złącza antenowe ma dwa, jak prawie każdy modem LTE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 14:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2014 14:19 przez Lector.)
Post: #19
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
Mam modem E398 bez żadnych anten, Play na mapce pokazuje zasięg na dworze i mieszkaniu (domek jednorodzony) i nie ma LTE, łapie tylko 3G.
Więc przed zakupem sprzętu warto sprawdzić czy na pewno będzie zasięg.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 14:30
Post: #20
Play bez zobowiązań 4G łączny koszt 30zł mc/ 4mb noc bez limitu He173u2 yt
A w jaki sposób sprawdzasz zasięg? Sam modem, to za mało - musi być jeszcze karta SIM z aktywnym dostępem do LTE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Play ma zwrócić klientom ofert prepaidowych niewykorzystane środki tps4 15 4 224 23-02-2021 17:37
Ostatni post: morfik
  Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru? Ekonomista 15 9 609 25-03-2019 16:44
Ostatni post: adamus581
  Kody USSD Play (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 9 306 834 13-02-2019 14:41
Ostatni post: szopen
  Play oraz MVNO na jego infrastrukturze z ograniczeniem do 3Mbps w roamingu? mshmaster 6 8 381 23-07-2018 13:32
Ostatni post: mshmaster
  Od kiedy działa roaming LTE danych w Play? Ekonomista 12 6 579 12-03-2018 21:13
Ostatni post: mshmaster