[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OPTION iCON 711 pod Windows 8.1 nie działa
02-09-2016, 18:26
Post: #1
OPTION iCON 711 pod Windows 8.1 nie działa
Witam.
Mam problem z modemem OPTION iCON 711 który działa z Aero2 ale jedynie na Windows XP. Na Windowsie 8.1 już nie.

Windows 8.1, komputer z 64-bitowy system operacyjny, procesor x64.
Zainstalowałem (z dołączonego do modemu oprogramowania) uCAN Connect na Windowsie 8.1. Program zainstalował się bez problemu, ale nie łączy z internetem. W menedżerze urządzeń widnieje jako Stacja dysków: USBModem Disc USB Device, Stan urządzenia - działa poprawnie, szczegóły pliku sterownika C:\Windows\System32\drivers\disk.sys ...\EhStorClass.sys ...\partmgr.sys. Po uruchomieniu programu uCAN Connect nie widzi modemu i nie łączy.

W Microsofcie powiedzieli mi że to producent urządzenia jest odpowiedzialny za przygotowanie sterownika działającego w Windowsie nowszym iż wersja 7

Na stronie producenta OPTION do tego modelu nie ma nic. Oprogramowania i sterowniki do innych modeli zatrzymały się na Windowa 7 i roku 2013.

Czy jest szansa uruchomić ten modem, czy dać sobie spokój.

P.S. Nie jestem informatykiem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 18:57
Post: #2
OPTION iCON 711 pod Windows 8.1 nie działa
chyba czas na wymianę modemu

Option już dawno wycofał się z rynku modemów dla użytkowników indywidualnych

być może jest cień szansy na zainstalowanie sterowników od win7 ale nie podejmuję się próby pomocy zdalnej w tym wypadku, tu masz opis jak samodzielnie przerobić sterowniki
http://www.getdriver.com/how-to/2410/mak...dding.html
(zapewne potrzebny jest też komputer z windows 7 aby je wyizolować, bo UcanConnect jest bodajże jedynym istalatorem na wirtualnym cd)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 20:02
Post: #3
OPTION iCON 711 pod Windows 8.1 nie działa
Samodzielnie raczej nie przerobię.
Trochę wkurzające że po 4 latach sprzęt który jest sprawny, a brakuje do niego sterownika, trzeba wyrzucić do kosza.
Trudno, nowy modem do areo2 nie kosztuje majątek. Mam nadzieję że za trzy miesiące aero2 będzie nadal działać.

Dzięki za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 20:51
Post: #4
OPTION iCON 711 pod Windows 8.1 nie działa
nie musisz wyrzucać do kosza - poproś kogoś przytomnego, kto poradzi sobie z tym problemem na miejscu

Aero2 BDI za 3m-ce będzie, ale za 4 już niekoniecznie

co dalej nie wiadomo - teoretycznie UKE powinno odebrać pasmo 38 (przeznaczone na LTE 2600TDD) spółce Aero2, a ta może zlikwidować BDI, ale nie musi - może także skonwertować BDI w usługę typu prepaid (i tak pakiety płatne funkcjonują na podobnej zasadzie) oraz być może znacznie uprościć procedury

za brak sterowników podziękuj jednak
a) microsoftowi, który nie po raz pierwszy zmienił architekturę sterowników (jak widać zmiana w win8 nie była drastyczna skoro można dostosować sterowniki opd win7 samodzielnie)
ja takich zmian przeżyłem już kilka więc jakoś mnie nie dziwią (a jeśli chcesz używać nowoczesnego systemu operacyjnego na starym sprzęcie, to pomyśl o… linuxie)
b) sobie, za kupno czegoś "innego niż wszyscy" (tania chińszczyzna, czyli Huawei i ZTE nadal działa)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2016, 00:34
Post: #5
OPTION iCON 711 pod Windows 8.1 nie działa
Nie mam nikogo takiego co by umiał i chciał dłubać. Prościej kupić modem za 130 zł. A OPTIONA polecił mi specjalista z Komputronika. Może wiedział że sprzęt bez przyszłości i chciał się ich pozbyć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2016, 14:35
Post: #6
OPTION iCON 711 pod Windows 8.1 nie działa
Wtedy jeszcze nie było tego wiadomo, jak sądzę, ale iCONy nie były zbyt chodliwe poza może jednym modelem w Orange. Jednak podobnie Sierra Wireless (dziś część NetGeara) też nie są chodliwe, bo drogie, a jednak mają lepsze po prostu wsparcie.

Mając ten modem w ręku mogę sprawdzić, czy procedura grzebania w INFach zadziała, ale bootowanie systemu specjalnie pod ten modem jest trochę chore - choć w Win10 chyba nie ma już wymuszania podpisywania sterowników.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows 8 - jak działa z Aero2 jakubd 12 37 332 22-01-2020 23:39
Ostatni post: szopen
  Skrypt wyłączający autostart napędów pod windows szopen 2 6 887 27-10-2017 19:29
Ostatni post: szopen
  Program do zliczania danych z podziałem na wifi i LTE (windows) shivy 1 4 505 02-02-2017 00:42
Ostatni post: Arathefu
  Huawei HiLink - aplikacje dla Windows Fred 18 51 404 23-09-2016 22:09
Ostatni post: kaliope
  Kolejny manager połączeń który działa z różnymi producentami spag 1 7 691 06-07-2014 04:07
Ostatni post: szopen