[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia - różne modele
14-12-2011, 15:55
Post: #1
Nokia - różne modele
Sprawdziłem osobiście: E52 działa z Aero2 podobnie jak E6. Konfiguracja E6 przebiega identycznie jak N8 (i zapewne reszta smartfonów Nokii z Symbianem^3). Zacytuję użytkownika Lesiu z jednego z komentarzy:

Cytat:Konfiguracja noki N8
Ustawienia -> Łącznosc -> Ustawienia adminsitracyjne -> Dane Pakietowe:
Polaczenie pakietowe: kiedy dostepne
Punkt dostepu: darmowy

Ustawienia -> Łącznosc -> ustawienia -> Sieci docelowe -> Uslugi WAP
Opcje -> Nowy punkt dostepu
Wybieramy: Dane pakietowe
jako nazwe wpisujemy: darmowy
i gotowe

Czekamy chwile az telefon zaloguje sie do sieci i POKAZE
poziom sygnalu i nazwe sieci
i dopiero teraz odpalamy przegladarke

Chciałem przy okazji powiedzieć, że jestem mile zaskoczony jakością wykonania E6, z radością wymieniam iPhona 3GS na ten telefonik. Poziom frustracji wykastrowanym aparatem Apple przelał u mnie szalę Tongue.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 23:10
Post: #2
RE: Nokia - różne modele
Widzę, że nie tylko mnie iPhone nie przypadł do gustu Smile Używałem 3GSa właśnie przez kilka miesięcy i nie dałem rady, mimo jailbreak i innych podobnych chwytów. Choć z drugiej strony rozumiem, co przyciąga ludzi do tej platformy.
Co do Symbiana - to niestety już historyczna sprawa, nawet te nowe, dotykowe - choć taka Nokia 500 działa nad wyraz sprawnie (nie testowałem z Aero2).
Ja czaję się na E7, ale musi znacząco stanieć, żebym zaryzykował. Na razie przesiadam się powoli na... Palm Pre 3 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2011, 22:48
Post: #3
RE: Nokia - różne modele
Słowo wytrych - telefon firmowy. Do wyboru miałem tę Nokię (albo gorsze) lub jakieś najtańsze dotykowe z Androidem. E6 jest bardzo fajna, wykonana o niebo lepiej od E52 (strasznie delikatna), najnowszy Symbian prawie nie ustępuje ergonomią od konkurencji, ale tak jak wspomniałeś - to platforma martwa. Nokia wycieńczona złymi inwestycjami, zgwałcona przez Microsoft jest rozstrojona emocjonalnie i większość developerów już z niej uciekła. Gdyby wprowadzili ten model na początku roku 2010 to mieliby spore szanse na sukces. Zamiast tego bawili się w ciągłe zmiany wizji. Ale nawet w tej chwili ten telefon robi to, co powinien, czyli:

- obsługuje karty pamięci
- ma host USB
- opcję zapisywania rozmów
- radio
- pełnoprawny bluetooth

Stracę kilka fajnych aplikacji z iPhona, dostęp do UNIXowego shella (fajny bajer Tongue). Gdybym mógł, to zostawiłbym sobie pewnie produkt Apple jako przeglądarkę do Internetu ale i tak nie obsługuje Aero a w przyszłym roku zamierzam kupić jakiegoś e-czytaka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2011, 22:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2011 18:42 przez Yarpen.)
Post: #4
RE: Nokia - różne modele
Witam,
Od wtorku jestem szczęśliwym posiadaczem karty SIM Wink
W Nokii E63-1 działa dość przyzwoicie - z tym że niestety sam telefon słabo się nadaje do używania w sieci.
Nigdy nie używałem aplikacji wbudowanych, bo jakoś nie było okazji prze wifi, dopiero teraz trochę potestowałem "za darmo" - i w zasadzie tylko "Internet radio" jest OK.

Na E63 można zainstalować i uruchomić hot-spot - wybór też znikomy (znalazłem darmową wersję lite JoikuSpot) i jakoś tam się podłączyłem z laptopem po wifi - ale transfer cieniutki - nie jest to raczej wina Aero jako takiego, bo testy w Wawie, więc sygnał powinien być silny.
O Palmie Pre 2 osobny wątek Wink

EDIT: na E63 zgłasza się operator i pokazuje sygnał Wink
http://images46.fotosik.pl/1230/42d2baba11c3fb41med.jpg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2011, 12:59
Post: #5
RE: Nokia - różne modele
Witam,
dziś dobrałem kartę, nie mogę jej uruchomić w E7 wpisuje :

Ustawienia -> Łącznosc -> Ustawienia adminsitracyjne -> Dane Pakietowe:
Polaczenie pakietowe: kiedy dostepne
Punkt dostepu: darmowy

Ustawienia -> Łącznosc -> ustawienia -> Sieci docelowe -> Uslugi WAP
Opcje -> Nowy punkt dostepu
Wybieramy: Dane pakietowe
jako nazwe wpisujemy: darmowy

Komunikat:
Konfig. nieud.
Połączenie nie dostępne.

Brak zasięgu, wyświetla się tylko 3.5G.


Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2011, 13:36
Post: #6
RE: Nokia - różne modele
Nie testowałem w E7 (być może za tydzień będę miał możliwość) ale nie widzę tutaj ustawienia profilu połączenia i APN (system Symbian pod względem ustawień jest strasznie zagmatwany).
W Starej E75 ustawienia są 3:
1. Konfiguracja samego połączenia, a w nim jest APN (przetłumaczony niepotrzebnie jako Punkt dostępu)
2. Konfiguracja grupy połączeń, do których należy dane połączenie (całość się nazywa znowu dla zmylenia przeciwnika listą Punktów dostępu)
3. Wybranie domyślnego połączenia w ramach punktu dostępu
Dodatkowo w konfiguracji danego programu często jest opcja, przez który punkt dostępu (ten z 2, nie z 1) ma się łączyć.

Dodatkowo raczej nie chodzi o WAP, tylko o zwykłe WWW/dostęp do Internetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2011, 17:40
Post: #7
RE: Nokia - różne modele
Witam,
w ustawieniach mam "Kontrola APN" ale jak klikam w tą pozycje wyskakuje "Odczytywanie zawartości karty SIM" i komunikat "Błąd karty SIM"

P.S. w Iphone 4s tez nie działa.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2011, 18:15
Post: #8
RE: Nokia - różne modele
W iPhone 4S akurat Aero2 działa bez większych problemów (poza tym opisanym w FAQ, Punkt III.4) - wystarczy wpisać APN.
Co to jest "kontrola APN" w Nokii to nie mam pojęcia Smile kolejne bezsensowne tłumaczenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2011, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2011 19:50 przez szopen.)
Post: #9
RE: Nokia - różne modele
tylko gdzie jest to FAQ? Wink
o ile z blogu można przejść 1 kliknięciem do forum, to odwrotnie się nie da
http://jdtech.pl/2011/09/aero2-najczesciej-zadawane-pytania.html

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2011, 21:41
Post: #10
RE: Nokia - różne modele
No tak Smile przysnąłem dzisiaj trochę i zapomniałem wrzucić link Smile
Brakuje jeszcze przycisków przechodzenia Forum<->Blog i jakiś standardowych linków - FAQ jest tylko gdzieś jako przyczepiony wątek o ile pamiętam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2011, 16:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2011 21:12 przez eclip.)
Post: #11
RE: Nokia - różne modele
Witam,
W nokii po "...Ustawienia -> Łącznosc -> Ustawienia adminsitracyjne -> Dane Pakietowe:
Polaczenie pakietowe: kiedy dostepne
Punkt dostepu: darmowy.."

Wyświetla siłę sygnału i loguje się.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2011, 16:52
Post: #12
RE: Nokia - różne modele
Niestety TS11 utrudnia działanie wielu aplikacji w Symbianie (w Androidzie podobnie), w tym przede wszystkim właśnie takie udostępnianie przez WiFi. Jednak jak połączysz się przez Ovi Suite wszystko działa jak trzeba.
W iPhone 4S jak rozumiem mówisz, że wszystko działa poprawnie i tylko nie wyświetla siły sygnału? Bo troszkę zamieszałeś Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2011, 20:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2011 21:05 przez eclip.)
Post: #13
RE: Nokia - różne modele
Witam,
z iphonem 4S jest dziwna sprawa:
- nie wyświetla siły sygnału, jest tylko napisane "AERO2" / nokia E7 pokazuje full
- sam Iphone nie ma internetu (safari, App Store itp), wyświetla komunikat "Nie udało się uaktywnić sieci komórkowej. Nie masz subskrypcji do transmisji danych "
Ale uruchamiam HotSpot osobisty i łącze się przez wifi drugim Iphonem/laptopem/E7 i jest internet .

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2011, 21:13
Post: #14
RE: Nokia - różne modele
A to ciekawe, że u ciebie taki objaw - sprawdzone na innym iPhone 4 i 4S - z oporami, ale sam telefon uzyskiwał połączenie z siecią - zobacz, może coś jeszcze źle ustawiłeś. - z 4rką nie mam doświadczenia za dużego, ale większość potwierdza działanie bez problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2012, 19:00
Post: #15
RE: Nokia - różne modele - C5-00 i nowa karta micro SIM Aero2
Witam

Czy Ktoś ma doświadczenie - sprawdzał, czy z Nokii C5-00 da się połączyć z Aero2 z użyciem nowej karty SIM z wbudowaną kartą micro SIM i jakie są ewentualne problemy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-02-2012, 19:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2012 20:10 przez m1z99.)
Post: #16
RE: Nokia - różne modele - C5-00 i nowa karta micro SIM Aero2
(15-02-2012 19:00)Theofilos napisał(a):  Witam

Czy Ktoś ma doświadczenie - sprawdzał, czy z Nokii C5-00 da się połączyć z Aero2 z użyciem nowej karty SIM z wbudowaną kartą micro SIM i jakie są ewentualne problemy?

Witam

Dzis otrzymalem kartę sim. Po zmianie ustawień na zacytowane na początku wątku internet w Nokii C5-00 działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 07:49
Post: #17
RE: Nokia - różne modele
Ja mam Nolie N79, w instrukcji jest: ...opisane w tej instrukcji urządzenie zostało zatwierdzone do użytku w sieciach (E)GSM 850, 900, 1800, 1900 i UMTS 900, 2100 MHz... Przyszła karta (z micro kartą w środku), wkładam do telefonu i dupa... Ręczne wyszukiwanie sieci w telefonie pokazuje PL17, natomiast sam telefon się do niej nie loguje, brak dostępu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 09:43
Post: #18
RE: Nokia - różne modele
(16-03-2012 07:49)Zephyr napisał(a):  Ja mam Nolie N79, w instrukcji jest: ...opisane w tej instrukcji urządzenie zostało zatwierdzone do użytku w sieciach (E)GSM 850, 900, 1800, 1900 i UMTS 900, 2100 MHz... Przyszła karta (z micro kartą w środku), wkładam do telefonu i dupa... Ręczne wyszukiwanie sieci w telefonie pokazuje PL17, natomiast sam telefon się do niej nie loguje, brak dostępu...

dobra juz wiem, FAQ pkt. III, ppkt 4 !!! Smile

"...telefon nie loguje się do sieci Aero2, nawet przy próbie ręcznego wybrania sieci.
To niestety objaw uboczny zastosowanej przez operatora blokady TS11, czyli zablokowania wszystkich usług poza transmisją danych na poziomie karty SIM"
oraz "...wystarczy skonfigurować APN (Punkt dostępu) na 'darmowy' i spróbować nawiązać połączenie np. przez uruchomienie przeglądarki internetowej i wybranie jakiejś strony."
Są to kluczowe informacje dla takich jak ja, laikowatych, telefonowych użytkowników netu... Wink

N79 działa z Aero.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2012, 13:04
Post: #19
RE: Nokia - różne modele
Właśnie dlatego zapisałem sobie i zapamiętałem - FAQ 3/4 (specjalnie dobrałem taki łatwy do zapamiętania punkt Smile - staram się wygospodarować trochę czasu na zrobienie opisów dla różnych systemów operacyjnych - od Symbiana, przez Androida, aż po bezsystemowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2012, 21:04
Post: #20
RE: Nokia - różne modele
sprawdzane na noki C2-01, konfiguracja APN przeprowadzona. Widzi tylko sieć Aero2 ale bez możliwości zalogowania się do niej. Blokada TS11, prawda? Ona powoduje te problemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Nokia 301 Dual SIM - Problem z Aero2 Hokeistka 16 10 935 15-10-2014 13:26
Ostatni post: jakubd
Information Nokia X/X+/XL (Dual SIM) K4r0lSz 11 10 703 06-06-2014 19:37
Ostatni post: grzech1991
  Nokia 7230, czyli S40 i Aero2. Jak skonfigurować? Pentium320 2 4 717 10-05-2014 15:20
Ostatni post: Pentium320
  Nokia C2-01 / capcha problem! tomcio__26 1 2 470 08-05-2014 08:24
Ostatni post: spag
Exclamation Nokia 225 (Dual SIM) K4r0lSz 1 5 046 10-04-2014 07:38
Ostatni post: jakubd