[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia 7230, czyli S40 i Aero2. Jak skonfigurować?
10-05-2014, 01:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2014 01:06 przez Pentium320.)
Post: #1
Nokia 7230, czyli S40 i Aero2. Jak skonfigurować?
Witajcie.
Pytanie może nieco trochę dziwne, bo w końcu kto na takim telefonie chciałby normalnie korzystać z internetu, ale.. wpadła mi za darmo Nokia 7230 i chciałem uruchomić Aero2 - ot tylko dla testu. Jak się zabrać za skonfigurowanie tego telefonu aby współpracował z tą siecią? Próbował ktoś? Zasięg jest i wykrywa sieć jako Aero2 (mimo iż wg mgsm telefon nie posiada UMTS900, chyba to musi być jakiś błąd w ich danych). Stworzyłem punkt dostępu w: Ustawienia -> Konfiguracja -> Własne ustawienia, dokładnie tak: https://www.dropbox.com/s/13yorpihswbvy4x/CAM00160.jpg
Wybrałem go jako domyślny, ale i tak jakiekolwiek nawiązanie połączenia kończy się tylko komunikatem "Nieprawidłowe ustawienia internetu". Nie widzę innych ustawień dotyczących punktów dostępu, choć nie wiem, czy nie są gdzieś schowane głębiej.
Jakieś pomysły?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2014, 09:45
Post: #2
Nokia 7230, czyli S40 i Aero2. Jak skonfigurować?
Skonfigurować połączenie się da, ale od czasu założenia kapci na Aero2 niestety nie przebijesz się przez to samym telefonem z s40 - kod captcha się nie wyświetli. Co prawda możesz albo udostępnić łącze (przez BT lub USB, bo wifi to pewnie odpada) do komputera lub tabletu i tam wpisać kod, albo przełożyć kartę do innego urządzenia, ale to mało wygodne.
W tych wynalazkach były dwa (czasem trzy, ale to raczej w symbianie, czyli s60) etapy konfiguracji:
1. Utworzenie punktu dostępu, w którym ustawiasz... punkt dostępu (czyli po ludzku APN).
2. Przypisujesz punkt dostępu do wybranej aplikacji/zastosowania. Zwykle jak chcesz użyć przeglądarki internetowej, to w niej jest konfiguracja połączenia, gdzie wybierasz punkt dostępu, przez który chcesz się łączyć.
3. Symbian dołożył trzecią warstwę - punkty dostępu połączył (żeby było czytelniej) w grupy punktów dostępu, które też nazywają się punktami dostępu. I drabinka się zrobiła kompletnie nieczytelna i rozłożona po wielu menu: Aplikacja-(korzysta z)->punktu dostępu-(w którym są)->punkty dostępu-(połączenia wifi, połączenia komórkowe, VPN itd.)-(w którym jest)->właściwy APN nazywany punktem dostępu. Być może trochę naciągam z tymi identycznymi nazwami, ale taki mi to utkwiło w pamięci i boli do dziś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2014, 15:20
Post: #3
Nokia 7230, czyli S40 i Aero2. Jak skonfigurować?
Co do Symbiana, to wiem jak to wygląda, bo kilka dni temu konfigurowałem Nokię E66, ale to jest S40, czyli ten śmieszny, nazwijmy to w cudzysłowie "system" na javie, więc tu jest nieco inaczej.

Jak się okazuje, ze zdjęcia którego dałem ta konfiguracja jest ok. Wgrałem Operę Mini 4 kablem i z niej mogę wejść do internetu (problem pojawi się dopiero jak wywali kapcia, ale to działa tak losowo, że raz 3 tygodnie nie przepisywałem kodu z obrazka a internet działał w najlepsze). Przypisywać aplikacji do punktu dostępu nie musiałem - to nie Symbian, tu nie ma czegoś takiego. Co ciekawe, wbudowanej przeglądarki nadal nie mogę użyć, bo wywala błąd konfiguracji internetu... dziwne zjawisko Tongue. Ale nie mniej jednak - zaczęło działać, więc to właściwie wszystko, co chciałem sprawdzić.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenovo k6 note + Aero2 BDI gonzogonzo00 6 5 854 03-02-2020 20:03
Ostatni post: szopen
  Xiaomi Redmi 5 lub podobny cenowo czy działa z Aero2 Jolka 7 15 603 15-06-2018 18:21
Ostatni post: szopen
  Lenovo phab aero2 piotro9X 6 8 771 24-11-2016 13:52
Ostatni post: jakubd
  Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się Plati 7 8 802 29-08-2016 09:31
Ostatni post: spag
  Aero2 - kod PIN i PUK sp200 10 16 762 30-07-2016 10:51
Ostatni post: jakubd