[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia CS-15 nie łączy
07-03-2012, 01:12
Post: #1
Nokia CS-15 nie łączy
Dzisiaj spotkałem się z ciekawym problemem: Nokia CS-15 (model sprawdzony niegdyś przeze mnie, że działa) - po włożeniu karty SIM Aero2 i nawiązaniu poprawnie skonfigurowane połączenia - internet nie działa.
IP jest poprawne, sygnał jest OK, dioda świeci poprawnie, karta sprawdzona w innym modemie - OK, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powinno działać, ale... nie ma absolutnie żadnego ruchu na łączu.

Okazuje się, że do modemu dostępna była aktualizacja firmware na stronie Nokii:
http://europe.nokia.com/support/product-...t/software
Po instalacji tego pakietu uaktualniony nieco program sterujący wykrywa, że modem wymaga aktualizacji (niestety wymaga chyba dostępu do Internetu), aktualizuje firmware i... modem śmiga bez problemu.

Więc jeżeli macie taki problem z CS-15, to sprawdźcie, czy aktualizacja firmware (jak zawsze bardzo ostrożnie aktualizacje wszelkie róbcie) rozwiąże problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-03-2012, 11:27
Post: #2
RE: Nokia CS-15 nie łączy
Mam tez problem z Nokią cs-15 , zasięg jest , dioda miga na niebiesko i przy próbie połączenia komunikat - połączenie nieudane. (APN wpisany darmowy)Zainstalowałem powyższą aktualizację i przy starcie program wykrywa że jest dostępna aktualizacja oprogramowania dla modemu - klikam w link aktualizacji i wyskakuje informacja brak urządzenia - mimo że dalej dioda miga na niebiesko a aplikacja pokazuje zasięg oraz urządznie nokia cs-15( z włozona kartą freem dzieje sie podobnie) co może byc przyczyną?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-03-2012, 12:22
Post: #3
RE: Nokia CS-15 nie łączy
Połączenie nieudane może być z kilku powodów, między innymi z powodu złego APN (ustaw profil jako domyślny), zbyt słabego sygnału sieci, problemów lokalnych w sieci Aero2, ale także zakłóceń ze strony innego programu (np. Top NetInfo).

Co do aktualizacji: musisz mieć połączenie z Internetem (aktualizacja jest pobierana z netu, z tego co zauważyłem), poza tym w trakcie pracy aktualizacji modem jest "resetowany" do stanu DFU, w którym modem musi zdążyć się ponownie wykryć i zainstalować w Windows odpowiednie sterowniki do aktualizacji firmware - nie zawsze się to udaje za pierwszym razem.

W razie czego odinstaluj wszystkie sterowniki Nokii i zainstaluj je ponownie - w tej zaktualizowanej wersji, przy odłączonym modemie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2012, 13:35
Post: #4
RE: Nokia CS-15 nie łączy
Witam!
Mam problem z tym modemem....
W ogole nie wykrywa go system (na paru komputerach sprawdzone) dioda nie miga. Moze ktos z Was spotkał sie z podobnym przypadkiem....?
Za podpowiedzi bede wdzieczny
Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2012, 20:10
Post: #5
RE: Nokia CS-15 nie łączy
Jeżeli modem nie jest w ogóle wykrywany i nie zapala się dioda, to pewnie modem jest po prostu martwy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nokia 7M-01 [niezgodny] myyysiak 4 9 274 28-10-2017 09:24
Ostatni post: jakubd
  Nokia Booklet 3G, a Aero2 szymek 3 9 479 11-07-2015 18:53
Ostatni post: jakubd
  Nokia 21M-02 - problem z Ubuntu swotki 17 17 162 24-07-2014 23:04
Ostatni post: jakubd
  modem Nokia 21-m02 pokazuje połączenie ale net nie działa Paweł 5 6 724 22-03-2014 11:13
Ostatni post: Paweł
  Nokia internet modem [link szukam] spag 12 12 384 20-03-2014 20:54
Ostatni post: szopen