Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Nokia CS-15 nie łączy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzisiaj spotkałem się z ciekawym problemem: Nokia CS-15 (model sprawdzony niegdyś przeze mnie, że działa) - po włożeniu karty SIM Aero2 i nawiązaniu poprawnie skonfigurowane połączenia - internet nie działa.
IP jest poprawne, sygnał jest OK, dioda świeci poprawnie, karta sprawdzona w innym modemie - OK, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powinno działać, ale... nie ma absolutnie żadnego ruchu na łączu.

Okazuje się, że do modemu dostępna była aktualizacja firmware na stronie Nokii:
http://europe.nokia.com/support/product-...t/software
Po instalacji tego pakietu uaktualniony nieco program sterujący wykrywa, że modem wymaga aktualizacji (niestety wymaga chyba dostępu do Internetu), aktualizuje firmware i... modem śmiga bez problemu.

Więc jeżeli macie taki problem z CS-15, to sprawdźcie, czy aktualizacja firmware (jak zawsze bardzo ostrożnie aktualizacje wszelkie róbcie) rozwiąże problem.
Mam tez problem z Nokią cs-15 , zasięg jest , dioda miga na niebiesko i przy próbie połączenia komunikat - połączenie nieudane. (APN wpisany darmowy)Zainstalowałem powyższą aktualizację i przy starcie program wykrywa że jest dostępna aktualizacja oprogramowania dla modemu - klikam w link aktualizacji i wyskakuje informacja brak urządzenia - mimo że dalej dioda miga na niebiesko a aplikacja pokazuje zasięg oraz urządznie nokia cs-15( z włozona kartą freem dzieje sie podobnie) co może byc przyczyną?
Połączenie nieudane może być z kilku powodów, między innymi z powodu złego APN (ustaw profil jako domyślny), zbyt słabego sygnału sieci, problemów lokalnych w sieci Aero2, ale także zakłóceń ze strony innego programu (np. Top NetInfo).

Co do aktualizacji: musisz mieć połączenie z Internetem (aktualizacja jest pobierana z netu, z tego co zauważyłem), poza tym w trakcie pracy aktualizacji modem jest "resetowany" do stanu DFU, w którym modem musi zdążyć się ponownie wykryć i zainstalować w Windows odpowiednie sterowniki do aktualizacji firmware - nie zawsze się to udaje za pierwszym razem.

W razie czego odinstaluj wszystkie sterowniki Nokii i zainstaluj je ponownie - w tej zaktualizowanej wersji, przy odłączonym modemie.
Witam!
Mam problem z tym modemem....
W ogole nie wykrywa go system (na paru komputerach sprawdzone) dioda nie miga. Moze ktos z Was spotkał sie z podobnym przypadkiem....?
Za podpowiedzi bede wdzieczny
Smile
Jeżeli modem nie jest w ogóle wykrywany i nie zapala się dioda, to pewnie modem jest po prostu martwy.
Przekierowanie