[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia Asha 302
16-05-2012, 12:46
Post: #1
Nokia Asha 302
Kupiłem parę dni temu telefon Nokia Asha 302 i męczę się z ustawieniami aby skonfigurować go z Aero2. Czy ktoś już z was bawił się tym telefonem i może coś podpowiedzieć ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-05-2012, 13:25
Post: #2
RE: Nokia Asha 302
A standardowa konfiguracja z podaniem APN nie działa? jakie są objawy? co zrobiłeś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-05-2012, 14:18
Post: #3
RE: Nokia Asha 302
ustawienia --> konfiguracja --> własne ustawienia następnie dodaj web.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-05-2012, 14:36
Post: #4
RE: Nokia Asha 302
I jakie są objawy?
Czy widać sieć Aero2/PL17 przy ręcznym wyborze operatora?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2012, 10:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2012 10:59 przez dragonite.)
Post: #5
RE: Nokia Asha 302
Tak, jak wyszukam ręcznie to podaje nazwę Aero2 ale nie mogę się zalogować (odrzuca mi próbę zalogowania ręcznego). Nie za bardzo wiem czemu. Normalnie na modemie Huawei E3131 działa bez problemu. Musze wcześniej skonfigurować ustawiania ?? bo na razie mam wgrane play-a które przychodzą sms-em po zalogowaniu się do ich sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2012, 13:15
Post: #6
RE: Nokia Asha 302
To normalne, że odrzuca połączenie przy ręcznym wyborze sieci - to objaw blokady TS11. FAQ Aero2, punkt III.4 - http://jdtech.pl/2011/09/aero2-najczesci...tania.html
Musisz utworzyć konfigurację APN ręcznie (Aero2 nie wysyła konfiguracji), ustawić ją jako aktywną i użyć Internetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2012, 17:37
Post: #7
RE: Nokia Asha 302
Dzwoniłem do Nokii. Przyznali, że to błąd w oprogramowaniu. Skierowali mnie do serwisu chociaż mam aktualne oprogramowanie Big Grin. Mam nadzieje, że chociaż coś zadziałają w tym kierunku by to naprawić i wydać nową wersje oprogramowania. Może, złoże reklamację na funkcjonowanie telefonu ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2012, 22:42
Post: #8
RE: Nokia Asha 302
Zaraz zaraz, ale to w zasadzie poprawne działanie telefonu z siecią, na której karcie jest blokada TS11 - telefon oczekuje możliwości wykonania połączenia w domenie połączeń komutowanych (rozmów głosowych), a karta SIM odmawia mu tego. W zasadzie trudno mieć tutaj pretensje do Nokii - wszystkie telefony wszystkich firm tak działają i to jest w miarę zgodne z oczekiwaniami.
Zapomnij o zmianie oprogramowania i rozwiązaniu tego problemu przez Nokię. Zwłaszcza, że nie przeszkadza on w korzystaniu z dostępu do Internetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2012, 08:08
Post: #9
RE: Nokia Asha 302
Ja nie miałem pretensji do Nokii. Zadzwoniłem tylko do nich i powiedziałem jaki mam problem z kartą "only data" i czy można się z tym jakoś uporać, żeby się zalogować. To oni a nie ja stwierdziłem, że jest błąd w oprogramowaniu. Nie powiedzieli, że to prawidłowe funkcjonowanie telefonu i że np.ten typ tak ma i już. Poza tym jak już telefon obsługuje tyle częstotliwości i staje się coraz bardziej wszechstronny (pewnie za niedługo będzie obsługiwał LTE) to powinien też współpracować z kartami "only data" na zasadzie modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2012, 10:06
Post: #10
RE: Nokia Asha 302
Ale on prawie na pewno (nie jestem pewien, ale czytałem gdzieś raport) współpracuje z Aero2 i (jedyną na świecie) kartą "data only" (czyli z blokadą TS11). Po prostu bzdury wypisuje na ekranie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2012, 21:28
Post: #11
RE: Nokia Asha 302
Też mam pytanie odnośnie tego telefonu i internetu. Wzięłam go na abonament, więc przydałoby się kontrolować wydatki. Łączę się z internetem w domu, za pomocą sieci WLAN, a mimo wszystko na stronie pokazuje mi zużyty transfer. Chodzi o to, że aktualnie mam nielimitowany internet, ale tylko do końca miesiąca, a pakietów nie chcę wykupywać, bo, jak już pisałam, korzystam z internetu tylko w domu. Czy jest jakaś możliwość zablokowania połączeń z internetem poza siecią WLAN? Wolałabym uniknąć wysokich rachunków. Oraz, dlaczego, mimo że korzystam z domowej sieci, jest naliczany mój transfer?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 01:04
Post: #12
Odp: RE: Nokia Asha 302
(12-12-2012 21:28)ruda1992 napisał(a):  Czy jest jakaś możliwość zablokowania połączeń z internetem poza siecią WLAN? Wolałabym uniknąć wysokich rachunków.
Pewnie da się wyłączyć prościej ja (nie znam tego modelu ) zastosowałem w androidzie po prostu dopisałem _off do nazwy apn i się nie łączy.
Cytat:Oraz, dlaczego, mimo że korzystam z domowej sieci, jest naliczany mój transfer?
Może model ma wspólny licznik bez rozdziału na wifi i 3g. Czasem tak bywa ale jeśli masz zamiar używać tylko wifi to co za różnica.


Wysyłane z mojego S3 LTE za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 20:19
Post: #13
RE: Nokia Asha 302
W androidzie można wyłączyć data. Działa zawsze i po problemie. Dawniej trzeba było kombinować apn droidem bądź zabawą z nazwami dostępowymi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 20:43
Post: #14
RE: Nokia Asha 302
Niestety Asha to własna platforma Nokii (chyba nawet nie Symbian).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2013, 09:16
Post: #15
Nokia Asha 302
A ja mam pytanko... może się orientujesz? .. mąż kupił sobie telefon Asha 301 Dualsim, czy wiesz czy jest możliwość żeby działało w nim aero? a jeśli tak to jak ... krok po kroku go skonfigurować?
będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam Monika
ps. podpięłam się pod temat bo też dot. Nokii Asha ale 301 a nie 302.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2013, 09:51
Post: #16
Nokia Asha 302
Jest w tabeli zgodności:
http://jdtech.pl/2013/03/aero2-i-telefony-dualsim.html
- jako zgodny.

Jeżeli możesz spotkać się w Warszawie - chętnie pomogę i przygotuję opis. Niestety nie miałem w ręku ŻADNEGO telefonu z nową platformą Asha, więc nie mam pojęcia, gdzie w menu są opcje dotyczące konfiguracji transmisji danych.
Na pewno: karta Aero2 musi być ustawiona (albo włożona do odpowiedniego gniazda) z obsługą 3G, profil z APN: darmowy, zezwolona praca w roamingu i profil ustawiony jako domyślny do połączeń dla przeglądarki i innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2013, 23:42
Post: #17
RE: Nokia Asha 302 & 301
Witam Panie Jakubie. Postaram się opisać co dotychczas zrobiłem z moją 301 odmiana RM-839 made in India
1. Nazwałem jeden z p-kt dostępu "aero2" dostępnych w soft OS wgranym do 301 w następujący sposób: Menu>Ustawienia>Łączność>Dane Mobilne>Modem GPRS>Punkt dostępu i tutaj jest do wyboru, u mnie 12 p-tów dostępu,
1.2. Włączam aero2, telefon zgłasza że został ustawiony aero2 jako aktywny p-kt dostępu,
1.3.U góry nad możliwością wybory aktywnego p-ktu, wyświetla się info że zmieniam ustawienia w Modemie GPRS. Tutaj, oprócz wyboru aktywnego p-ktu, mogę edytować aktywny p-kt dostępu tzn: Modem GPRS>Ustawienia i w nim Nazwa p-ktu oraz "Pkt dost. danych mob" - pozwala edytować dowolny pkt dostępu. Ja tutaj wpisałem "darmowy",
1.4 W zakładce Dane mobilne jest możliwość wyboru jw. pisałem p-ktu dostępu oraz ustawienie połączeń danych mobilnych do wyboru: Włącz, Wyłącz, Wył. w roamingu. Ja wybrałem włącz i w wył. w roamingu. Przy jednym i drugim wyborze, nie uzyskuje połączenia, pomimo wyświetlania info o dostępie i pozostawaniu w zasięgu sieci na ekranie głównym słuchawki.
Oprócz wyborów dokonanych w zakładce Ustawienia jest jeszcze zakładka Menadżer SIM w którym ustawiam zadania które ma obsługiwać dana karta. Edytując SIM1 ( tylko ten slot obsługuje połączenie w 3G ) mam do wyboru Połączenia, Wiadomości SMS, Wiadomości MMS, Dane Mobilne. Ja zaznaczyłem dla karty Aero 2 umieszczonej w slocie SIM1 tylko Dane Mobilne a dla karty operatora umieszczonej w slocie SIM2 wszystkie pozostałe opcje, prócz Danych Mobilnych. Ustawiłem SIM1 na sieć 3G/2G a SIM2 na 2G ( zakładka Menu>Ustawienia>Telefon>Tryb Sieci i tu zagadka zarówno w trybie dwu zakresowym jak i 3G, na wyświetlaczu głównym widać siłę sygnału i ikonkę 3G). Ok, to chyba wszystko co do tej pory starałem się zrobić uruchomić kartę w 301. Panie Jakubie czytałem na anglojęzycznych forach o updat-ie do tej słuchawki softu wgranego przez producenta, może to coś by pomogło? Ciekawe czy stracił bym gwarancję po wgraniu takiego softu. Pzdr, licząc na fast re[/font]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2013, 07:00
Post: #18
Nokia Asha 302
ad. 1.4 - nie można wybrać opcji "Wyłącz w roamingu", bo właśnie w roamingu sieci Plus działa Aero2.

Teoretycznie wszystko wygląda OK, ale w Symbianach były jest ustawienia domyślnych punktów dostępu dla poszczególnych zadań - aplikacji, javy, przeglądarki itd. Czasem, jak się nie ustawiło w zestawie punktów dostępu tego od Aero2 jako głównego, połączenie także nie następowało - najlepiej wywalić wszystkie inne punkty dostępu i zostawić ten od Aero2.
BTW: głąba, który wymyślił, żeby przetłumaczyć APN na polski w Nokiach bym normalnie rozszarpał - bo teraz w telefonach Nokii jest Punkt Dostępu jako zestaw sposobów dostępu do sieci oraz Punkt dostępu, jako APN.

Aktualizacje oficjalne można wrzucać do telefonu za pomocą oprogramowania Nokia bez wpływu na gwarancję - sami to zalecają, choć trzeba to robić ostrożnie. Wrzucanie innymi sposobami przez boxy, alternatywne aplikacje itd. faktycznie nie jest objęte gwarancją.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Nokia 301 Dual SIM - Problem z Aero2 Hokeistka 16 10 936 15-10-2014 13:26
Ostatni post: jakubd
Information Nokia X/X+/XL (Dual SIM) K4r0lSz 11 10 704 06-06-2014 19:37
Ostatni post: grzech1991
  Nokia 7230, czyli S40 i Aero2. Jak skonfigurować? Pentium320 2 4 719 10-05-2014 15:20
Ostatni post: Pentium320
  Nokia C2-01 / capcha problem! tomcio__26 1 2 471 08-05-2014 08:24
Ostatni post: spag
Exclamation Nokia 225 (Dual SIM) K4r0lSz 1 5 047 10-04-2014 07:38
Ostatni post: jakubd