[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
12-10-2017, 16:40
Post: #41
RE: Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
https://www.power-cube.pl/PowerCube-Original?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 18:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2017 18:42 przez szopen.)
Post: #42
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
powercube?
przecież to żaden filtr - to zwykły rozdzielacz gniazd sieciowych

nagrodę na targach dostał za modułową konstrukcję (można wpinać kostki kaskadowo) i przede wszystkim za nowatorski wygląd

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 18:43
Post: #43
RE: Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
A coś co działa?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 20:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2017 20:14 przez szopen.)
Post: #44
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
a jaki efekt chcesz uzyskać? i jakie masz realne problemy z instalacją energetyczną?

skopanej instalacji w budynku, przepięć spowodowanych energetyczną linią napowietrzną czy sąsiadów eksploatujących maszyny o mocy przekraczającej obciążalność linii nie zniwelujesz nawet bardzo dobrą listwą zasilającą

to sprzęt głównie dla zapewniania sobie dobrego samopoczucia (jeśli instalacja w budynku jest skopana, a nastąpi poważne przepięcie, to nawet dobra listwa nie zawsze uratuje sprzęt, a w przypadku bliskiego uderzenia pioruna nawet bardzo dobry filtr nie da rady)

zabezpieczenia zadziałają jedynie w określonych warunkach

(kiedyś jeden z potentatów branży w cenie urządzenia dawał ubezpieczenie na zniszczony sprzęt, ale czy to dalej istnieje nie mam bladego pojęcia)

Ekonomista napisał(a):Tydzień temu skojarzyłem, że komputer po odłączeniu grafiki zaczął się wyłączać dopiero po zakupie i podłączeniu używanego wzmacniacza.
to tu szukaj przyczyny
ilo-fazową masz instalację?
jest wykonana porządnie?
dysponujesz choćby prostym multimetrem?
"bolce" w gniazdkach masz prawidłowo połączone z uziemieniem? (czy "na archaiczną modłę" zmostkowane z przewodem neutralnym - to prowadzi do powstawania znacznej różnicy potencjału na masie urządzeń wpiętych w różnych miejscach i w ten sposób dość łatwo skopcić sprzęt)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 20:13
Post: #45
RE: Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
Trójfazową

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 20:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2017 20:18 przez szopen.)
Post: #46
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
no to teraz pytanie czy wszystko co łączysz ze sobą jakimikolwiek kablami (hdmi, ethernet, audio itd. jedynie optyczny toslink się nie liczy) jest zawsze i bezwzględnie na tej samej fazie?

no i jak są podpięte bolce?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2017, 12:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2017 12:43 przez orgasmusmaximus.)
Post: #47
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
W lutym poskładałem budżetówkę do domu i takich numerów nie ma. Całośc oparłem na Gigabyte GA-B250M-D3H z Pentium G4560. Obecnie ma 16GB DDR4 2400 Goodram Play i Toshibe P300 1TB.
Działam na zintegrowanej HD610. Miałem w nim krótko Sandiska Plus (120GB) ale odsprzedałem sąsiadowi bo jeszcze działał. Po 3 m-c pracy Sandisk pokazał mi 11% zużycia więc go poszorowałem. Cały czas jadę na starym zasilaczu z zestawu Acer (zasilacz Chicony 230W). W planach jest wymiana na coś nowego z przedziału cenowego 180-220zł. W planach tez jest ssd m.2 Samsung 960 no i jakaś tańsza karta grficzna oraz na koniec w przyszłości gdy już potanieją i pojawią się masowo używki na allegro to albo i7-7700 (bez K) lub i5-7600 (też bez K). Chciałem mieć 32GB RAM bo mam 4 sloty i chciałem zejśc z używania swapu'u ale powariowali z cenami RAMu i odpuściłem. W lutym za 8GB-DDR4-Goodram Play Black płaciłem 219zł (jedna kostka). Dziś za to samo chcą 319zł. Szaleńcy.
A grafikę wybrałem GT710 lub GT730 bo i tak nie gram w gry a potrzebuję kompatybilności z MacOS Sierra High bo udało mi się na tym zestawie zrobić bardzo dobrze działajacego Hamaka.
Zestaw był naprawdę budżetowy więc dziwię się koledze że ma takie przeboje.
Kolega musi zrobić w pierwszej kolejności raz jeszcze testy RAM, procka, dysków, sprawdzić miernikami jak zachowują się poszczególne szyny w zasilaczu pod obciążeniem (odpalić w tle kilka filmów 4k, odpalić dodatkowo jakąś naprawdę prądożerną gierkę lub zrobić mu jakich obciążeniowy Benchmark) i tym czasie sprawdzić linie +3.3, +5, +12, -12, 0 - dobrym miernikiem. Niewykluczone tez że sam procesor może mieć wadę fabryczną. Pamietam gdy grymasił mi Pentium III 1000. Zawsze jakies ale. Wziałem od kolegi drugiego PIII 1000 (identyczny!) i wszystkie problemy jak ręką odjął.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2017, 13:33
Post: #48
RE: Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
(16-12-2017 12:43)orgasmusmaximus napisał(a):  W lutym poskładałem budżetówkę do domu i takich numerów nie ma. Całośc oparłem na Gigabyte GA-B250M-D3H z Pentium G4560. Obecnie ma 16GB DDR4 2400 Goodram Play i Toshibe P300 1TB.
Działam na zintegrowanej HD610. Miałem w nim krótko Sandiska Plus (120GB) ale odsprzedałem sąsiadowi bo jeszcze działał. Po 3 m-c pracy Sandisk pokazał mi 11% zużycia więc go poszorowałem. Cały czas jadę na starym zasilaczu z zestawu Acer (zasilacz Chicony 230W). W planach jest wymiana na coś nowego z przedziału cenowego 180-220zł. W planach tez jest ssd m.2 Samsung 960 no i jakaś tańsza karta grficzna oraz na koniec w przyszłości gdy już potanieją i pojawią się masowo używki na allegro to albo i7-7700 (bez K) lub i5-7600 (też bez K). Chciałem mieć 32GB RAM bo mam 4 sloty i chciałem zejśc z używania swapu'u ale powariowali z cenami RAMu i odpuściłem. W lutym za 8GB-DDR4-Goodram Play Black płaciłem 219zł (jedna kostka). Dziś za to samo chcą 319zł. Szaleńcy.
A grafikę wybrałem GT710 lub GT730 bo i tak nie gram w gry a potrzebuję kompatybilności z MacOS Sierra High bo udało mi się na tym zestawie zrobić bardzo dobrze działajacego Hamaka.
Zestaw był naprawdę budżetowy więc dziwię się koledze że ma takie przeboje.
Kolega musi zrobić w pierwszej kolejności raz jeszcze testy RAM, procka, dysków, sprawdzić miernikami jak zachowują się poszczególne szyny w zasilaczu pod obciążeniem (odpalić w tle kilka filmów 4k, odpalić dodatkowo jakąś naprawdę prądożerną gierkę lub zrobić mu jakich obciążeniowy Benchmark) i tym czasie sprawdzić linie +3.3, +5, +12, -12, 0 - dobrym miernikiem. Niewykluczone tez że sam procesor może mieć wadę fabryczną. Pamietam gdy grymasił mi Pentium III 1000. Zawsze jakies ale. Wziałem od kolegi drugiego PIII 1000 (identyczny!) i wszystkie problemy jak ręką odjął.
To też był budżetowy komputer i o wiele słabszych parametrach niż Twój, bo składany na początku 2015 roku, kiedy to części były nie tańsze niż podobne w 2010 roku - przynajmniej tak twierdził składający znajomy. Przykładowo jeden z najtańszych RAM DDR3 4 GB jaki wtedy był na rynku dostępny, kosztował mnie podobnie co Twój.

Ostatnio - ze 2 m-ce temu zmieniłem zasilacz na pożyczony stary, ale dobry i komputer ani razu mi się nie wyłączył. Jakiś tydzień temu zaczęła iskrzyć rzecz, którą jako ostatnią uznał bym za słaby punkt - ogromną, masywną listwę zasilającą z Lidla - szczególnie, że nie przypominam sobie, abym ją kiedykolwiek eksploatował w złych warunkach.
Ostatni "serwisant" zostawił mi wgrane programy FurMark i OCCT. Chciałbym trochę potestować nimi, ale jeszcze nie podpiąłem grafiki, bo ma ona dodatkowe gniazdo zasilające - 2 złączki takie sześciopinowe, a zasilacz chyba jedną czteropinową i nie wiem czy mogę po prostu kupić przejściówkę i podłączyć (?).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2017, 15:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2017 15:16 przez orgasmusmaximus.)
Post: #49
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
Jeśli zasilacz w mocą się wyrobi to czemu nie? W moim zestawie dodatkowo są teraz jeszcze DVD-RW, BR-RW, drugi dysk 750GB 2.5", trzeci dysk 1TB 3.5", czwarty dysk 250GB 3.5" oraz siedzi już GT730. Prócz tego jest jeszcze czytnik kart pamięci (panel) i wyświetlacz modecoma. Pod zasilanie podpięte są jeszcze: wentylator na PCU, wentylator na przedzie i na tyle obudowy oraz wentylator na grafice. Wszystko arctica więc w miarę ciche. Nie widzę by 230W było mało no ale jak już przejdę na i7 i dodam ramu gdy stanieje to na bank zasilacz wymienię na choc by 320-400W. Musisz poczytać dokładnie w specyfikacjach elementów jakie maja maksymalne TDP i wtedy wszystko zliczyć by zobaczyc czy zasilacz wyrobi.
To może być pomocne:
https://www.enermax.outervision.com/

Nie wiem jednak czy liczy dobrze bo mi wyliczyło 354W bez udziału płyty głównej której tam wybrac nie mozna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2017, 00:59
Post: #50
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
te kalkulatory to są o kant tyłka
mobo itx
g3258 4.2GHz 1.2V
4GB ram
SSD
60 watt Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2018, 23:11
Post: #51
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
Od dwóch mcy mam inny zasilacz i się komp nie wyłącza, ale problem z usb się czasem pojawia (znikają czasem urządzenia). Ale od dwóch dni sama opera zrzera mi 2 GB zamiast paruset MB. Wyczyściłem wszystkie ciastka, historie i obrazy w pamięci podręcznej. Odpalam ją - niby ok, ale wystarczy odpalić 5 kart i jest to samo. Co jest?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2018, 00:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2018 01:00 przez szopen.)
Post: #52
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
aktualizacja? wirus? "lewy" plugin?
400MB/kartę to raczej sporo (nawet chrome zwykle mieści się w 200MB)
ale zależy co przeglądasz

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2018, 13:08
Post: #53
RE: Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
Odpaliłem kilka kart plus to co widać na ss     . Nie dawno
potrzebowałem odpalić około 100 kart w trzech przeglądarkach plus parę programów plus kilka filmów fullHD z plików, aby uzyskać 100 % obciążenia procesora, a zajęcie pamięci operacyjnej było jakieś 3,7 GB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2018, 16:20
Post: #54
RE: Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
Przeskanowałem pełnym skanem avastem i nic nie znalazło. Wyczyściłem wszystko ccleanerem. Komputer chodzi teraz dużo szybciej, ale pamięć przy podobnej ilości kart i aplikacji jak poprzednio zajęta 3,6 - 3,7 GB.    
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2018, 16:27
Post: #55
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
Zajętość ram bliska maksimum to normalne zachowanie każdego zdrowego systemu operacyjnego. Patrz na zajętość ramu przez poszczególne procesy przeglądarki. Ale to też wiele ci nie powie, bo zwykle wychodzi wielokrotnie więcej, niż masz RAMu, ale większość się powtarza więc OS optymalizuje to robiąc im wirtualnie wspólną pamięć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2018, 20:09
Post: #56
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
Zasilacz chyba dostanę od sprzedawcy taki sam. Ogólnie skomplikowana sprawa z reklamacją. Jeśli będzie znowu z kolejnym coś nie tak to później dopytam o dobry. Jednak przerywające porty USB i Sata na dobrym zasilaczu wg mnie świadczą o wadliwej płycie głównej. Co sądzicie? A chciałbym teraz zapytać o płytę główną dobrą i tanią pod socket 1150 , ram DDR3 1600MHz 9cl. Czy może być ASRock H81M-DG4 ? Trochę się boję, że też jakaś lipa, bo jest na tym samym chipsecie Intel h 81 co obecna MSI H81M-P33.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 12:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2018 13:56 przez Ekonomista.)
Post: #57
Nieustające problemy z pc od nowości - (prawie) nikt nie dał rady ogarnąć.
Wątek ostatnio umarł, nikt wtedy nie odpowiedział. Więc sam się pochwalę. Zamontowałem później tego Asrocka H81M-DG4, wstawiłem nowy zasilacz, ten sam model co miałem, czyli Corsair VS450, wgrałem system od nowa. Jak na razie śmiga jak złoto od prawie miesiąca. Czyli tak jak przypuszczałem - zasilacz oraz płyta były niesprawne od nowości (bo zmiana samego zasilacza na pożyczony wtedy "pewniak" poskutkowała nie wyłączaniem się komputera, ale reszta problemów została). Poza tym ten Asrock ma jak dla mnie "realny" port PCI Express 2.0 x1, ponieważ jest z tej strony, z której nie wystaje karta graficzna podłączona do portu PCI Express 2.0 x16.
Podsumowując: "nikt nie dał rady ogarnąć", a ja jako amator, kierujący się głównie intuicją dałem radę na pohybel, czy raczej na przekór wszystkim "informatykom", "serwisantom" i serwisom gwarancyjnym. Co prawda poszedłem z naprawą "modułowo", ale kto tam dzisiaj ma sprzęt i wiedzę, żeby naprawić płytę główną i zasilacz. Po to jest gwarancja. Nie dajcie sobie wmówić, że na gwarancji coś Ci naprawili albo stwierdzili w 1 dzień, że jakaś część jest sprawna - zawsze trzeba cisnąć o zwrot pieniędzy, ewentualnie wymianę na nową część.
Osobiście ponad rok jeździłem z komputerem po tych wszystkich partaczach. Współczuję ludziom, którzy nie znają się na komputerach i nie chcą znać, bo są niestety skazani na tych "specjalistów".

Jednakowoż dziękuję za pomoc na forum, szczególnie, że Szopen nawet proponował sam mi naprawić, ale mieszkamy od siebie zbyt daleko, poza tym nieładnie tak korzystać z każdej pomocy jeśli jest szansa na samodzielne rozwiązanie problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 22:22
Post: #58
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
Przede wszystkim super, że udało się znaleźć winnego. Przy tej złożoności sprzętu takie niespecyficzne objawy są czasem trudne do zdiagnozowania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2018, 16:01
Post: #59
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
Po wgraniu Win 10 wszystko śmiga i to bez żadnych sterowników, za to są 2 dziwne sprawy, jeśli chodzi o klawiaturę:
- komputer wyłączony opcją "Zamknij" włącza się od dowolnego przycisku na klawiaturze PS2, chociaż z podpiętą klawiaturą USB zachowuje się normalnie;
- nie raz np. teraz pisząc ten wątek po wciśnięciu zdaje się klawisza Shift sam już chce wysłać post (!), czyli tak jakbym nacisnął 2 razy tabulator i raz enter.
Nie wiem czy po prostu klawiatura do wymiany?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2018, 00:33
Post: #60
Nieustające problemy z pc od nowości-nikt nie dał rady ogarnąć.
przerobiłem problemy z klawiaturą w windows 10 na asrocku p67 pro3.

Tam nie było transferu (kochane aero2). Wystarczyło system zaktualizować Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problemy z połączeniem do Play PsiNer 4 5 491 24-06-2012 18:03
Ostatni post: PsiNer