[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nexxx WT3020, routery GL-inet i TP-Link H5
20-03-2017, 08:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2017 17:36 przez szopen.)
Post: #1
Nexxx WT3020, routery GL-inet i TP-Link H5
///mod: wątek wydzielony z wątku typu "misz masz" (TP-Link TL-MR3420 v1 instalacja gargoyle pytanie), ale po pierwszych cięciach wycięty ostatecznie stamtąd (to wątek już powstały z podziału)
http://forum.jdtech.pl/Watek-pytanie-o-a...epu-jdtech

[…ten fragment jest w wątku źródłowym…]
Gdzieś ktoś też chwalił jakiś chiński zamiennik nex3020 czy jakoś tak ale nie będę wydawał na takie coś
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2017, 13:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2017 17:21 przez szopen.)
Post: #2
TP-Link TL-MR3420 v1 instalacja gargoyle pytanie
nexx WT3020 (w zasadzie to pewnie chodziło o wersje WT3020F lub WT3020AD a może WT3020H)
mechanicznie zbudowany na wzór TL-MR3020 (z grubsza, bo jest inny, ale ta sama idea)
elektronika jest jednak z innej bajki - przede wszystkim inna rodzina procesorów (mediatek)
parametry ma faktycznie dość ciekawe, ale

jest to jakaś opcja dla tych którzy
1) zamierają używać alternatywnego softu i mają doświadczenie w grzebaniu w sprzęcie
2) szukają nowego sprzętu <100zł (słyszałem, że jak się poluje można go kupić za ~50zł, na szybko poszukałem po chińskich sklepach i jest w okolicach 80-90zł, ale zagadnienie kupowania w ChRL chyba zdrowo przekracza ramy tego wątku)


jako inną alternatywę tego typu widzę to
https://www.gl-inet.com/products/


na twoim miejscu pewnie bym pomyślał o asusie (no ale to zależy jak sam oceniasz swoje umiejętności względem grzebania w sprzęcie)


co do modemu, to się nie wypowiem - wszystko zależy od aktualnej oferty w danej chwili i tego czy szukasz także używanych

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2017, 15:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2017 15:35 przez 90tomash.)
Post: #3
TP-Link TL-MR3420 v1 instalacja gargoyle pytanie
Raczej szukam nowości, bo szczerze boję się używek...
A ten Asus na oryginalnym sofcie nie da rady ??

Ps w x-kom jest promocja na "TP-Link H5 zestaw PowerLine AP (600Mb/s a/b/g/n) + PLC" - 149 z 199, co to jest ?

"jako inną alternatywę tego typu widzę to
https://www.gl-inet.com/products/"
Co to ????
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2017, 18:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2017 21:53 przez szopen.)
Post: #4
TP-Link TL-MR3420 v1 instalacja gargoyle pytanie
90tomash napisał(a):Ps w x-kom jest promocja na "TP-Link H5 zestaw PowerLine AP (600Mb/s a/b/g/n) + PLC" - 149 z 199, co to jest ?
zestaw router z obsługą PLC + adapter PLC to do budowy sieci lokalnej w oparciu o instalację zasilającą (w obrębie domku czy mieszkania)

znakomity swoją drogą dla mieszkańców nowooddanych osiedli, gdzie często internet dostarczany jest jako ETTH, ale główne przyłącze jest w jakimś absurdalnym miejscu np. w sypialniani przy łóżku Tongue

edit: (uzupełnienie) ten sprzęt nie ma nic wspólnego z modemami GSM USB, ale nie mam już siły na kolejne cięcia wątku na mniejsze

ciekawą opinię znalazłem "zaszyfrowaną" w opiniach o produkcie właśnie w x-komie oto link w działającej postaci:
http://pastebin.com/aC2YbLhP


90tomash napisał(a):"jako inną alternatywę tego typu widzę to
https://www.gl-inet.com/products/"
Co to ????

alternatywa dla tego nexxa'a o którym wspomniałeś - dostępne są modele na mediateku (jak w/w nexx) albo na atherosie (jak te twoje tp-linki o których cały czas rozmawialiśmy) swoją drogą miałem na myśli modele podobne mechanicznie do TL-MR3020


90tomash napisał(a):A ten Asus na oryginalnym sofcie nie da rady ??
mnie nie pytaj, nie mam i nie miałem takiego (i chyba mieć nie będę w najbliższym czasie - posiadany sprzęt zaspokaja moje potrzeby na najbliższe 2-3 lata, a mam pilniejsze wydatki niż wymiana sprzętu "na siłę")

sam bym pewnie i tak wrzucił sobie jakiś soft alternatywny Tongue choćby dla zaspokojenia potrzeby poznania czegoś innego, fabryczny soft Asusa obsługuje modemy (ale dla jedynego Asusa, którego (nadal) posiadam RT-N10U producent nie aktualizował softu i w związku z tym pula obsługiwanych modemów byłą dość mała, a ostatecznie i tak mam na nim alternatywę: tomato by shibby)


przeanalizuj co Jakub pisał, Asus generalnie obsługuje modemy w routerach z USB, ale oficjalna lista kompatybilności "woła o pomstę do nieba" (brak konkretnych informacji co z jaką wersją softu działa i na jakie modele routerów występuje soft w jakiej wersji - to ostatnie można sprawdzić ale tylko na stronie z fw dla danego routera, może coś uległo poprawie, ale wątpię, bo przez lata lista kompatybilności nie była poprawiana)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2017, 19:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2017 17:48 przez szopen.)
Post: #5
RE: TP-Link TL-MR3420 v1 instalacja gargoyle pytanie
hmmm ciezko bedzie do 400 zł znaleśc cos co bedzie na zasadzie"włącz i zapomnij"...

Skłaniam się już zestawowi Asus + e3372 (chyba że jest coś lepszego podobnego ). X-kom sprzedaje chyba w wersji high link

///mod: tu chodziło o Asus RT-AC51U ale przez to, że w wątku było kilkanaście odrębnych tematów model się gdzieś zmył…
wszystkie dyskusje na tematy poboczne mają już własne wątki, więc ewentualną dyskusję proszę tam prowadzić
(ten pozostaje tylko dla tytułowych modeli routerów!)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2017, 12:02
Post: #6
TP-Link TL-MR3420 v1 instalacja gargoyle pytanie
Ja w ofercie stałej nie mam nic innego, trochę się tego naszukałem i wybrałem coś, co działa mi na biurku doskonale i ma rozsądną cenę.
Wszystko inne co testowałem, to:
- Jest droższe (Dovado Tiny+E3372)
- Jest skomplikowane w użyciu (Mikrotik)
- Jest skomplikowane w zdobyciu i przygotowaniu (NEXX WT3020 + E3372, albo Xiaomi Mi Router Mini+E3372), do tego nie ma wsparcia oficjalnego
- Ma ograniczoną wydajność (MR3420+E3372)
- Albo jest ogólnie droższe (rozwiązania zintegrowane jak B593s-22, B315 itd. - choć to można już kupić w okolicach 400 i starsze odmiany za mniej)
- Albo nie nadaje się do pracy ciągłej (routery mobilne)

Modeli Asusów z USB z obsługą modemów jest więcej, ale ten ma najlepszy stosunek możliwości do ceny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2017, 18:09
Post: #7
Nexxx WT3020, routery GL-inet i TP-Link H5
dyskusja o ofercie Sklepu JDtech prowadzonego przez Jakuba ma swój wydzielony wątek,
powyższe zostawiłem tylko jako referencję powiązaną z tematem tego (również wydzielonego) wątku,

więc ewentualną dyskusję związaną z ofertą sklepu proszę prowadzić tam:
http://forum.jdtech.pl/Watek-pytanie-o-a...epu-jdtech

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 71 755 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster
  wymiana tp-link 3420 na asus rt-ac750 mshmaster 4 3 760 07-03-2019 21:01
Ostatni post: Ekonomista
  TP-Link TL-MR3420 v2 i E3372h-153 hlink z Play mshmaster 1 1 956 15-11-2018 14:24
Ostatni post: szopen
  D-Link DWR-116 + Huawei E3131s-2 router nie widzi modemu Ekin 18 10 850 08-02-2018 20:30
Ostatni post: Ekin
  Alcatel Link Zone MN40V przenośny hotspot LTE (router mobilny) szopen 1 10 569 26-09-2017 09:01
Ostatni post: jakubd