[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netgear WNDR4500 jako repeater?
30-01-2016, 15:35
Post: #1
Netgear WNDR4500 jako repeater?
Witam!

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu urządzeń Dovado Tiny AC + Netgear 4500 jako repeater. Chciałbym żeby Netgear otrzymywał sygnał po wifii od TINY AC i rozgłaszał je dalej .Próbowałem coś ustawiać w opcjach netgeara we wzmacnianiu sygnału bezprzewodowego ale mi to wygląda na konfiguracje dwóch takich samych urządzeń. Czyli jakbym potrzebował netgera jako stacji bazowej + netgear repeater. Czy w ogóle mogę tak zrobić ?? Po Lanie internet śmiga i są też dostępne nowe sieci bezprzewodowe netgera .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2016, 16:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2016 05:27 przez szopen.)
Post: #2
Netgear WNDR4500 jako repeater?
0a) ludzie czy Wy się w końcu nauczycie podawać PEŁNE modele urządzeń?
0b) jak zgaduję pewnie chodzi o WNDR4500, jeśli nie to proszę wyedytować tytuł wątku (przez pełną edycję posta)

1) linki
http://www.netgear.com/home/products/net...R4500.aspx
instrukcja
http://www.downloads.netgear.com/files/G...an2015.pdf

2a) moim zdaniem "wszystkomający" Netgear nie ma trybu klienta WiFi, repeatera czy WISP które mógłbyś użyć (przejrzałem manual tylko "po łebkach"), więc pozostaje połączenie kablem

2b) możesz też zrobić odwrotnie - WNDR4500 jako główny router a Dovado jako repeater (on ma taką funkcję - nazywa się nieco myląco "spotboost" w menu "internet" pod pozycją "wifi tethering"= kolejna zmyłka), "Tiny" faktycznie nie ma - sprawdziłem (ale "Tiny AC" ma) oczywiście wyklucza się ona z podłączeniem modemu USB

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2016, 22:04
Post: #3
RE: Netgear WNDR4500 jako repeater?
Dovado nie ma funkcji repeatera a Netgear ma. Co do instrukcji : przedstawiony jest sposob jak zrobic repeater z jednego majac dwa netgeary i wlasnie stad moje pytanie co i jak zmienic w dovado i w wndr4500?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2016, 23:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2016 05:32 przez szopen.)
Post: #4
Netgear WNDR4500 jako repeater?
to czemu nie podasz gdzie, może po prostu przeleciałem, ale całego nadal mi się nie chce czytać
widziałem tam tryb mostka = klienta WiFi i tryb AP, ale repeatera tam nie widziałem…

jeśli nawet nie ma to sprawę załatwiasz używając 1 szt. tiny + 2 szt. WNDR4500 (bo zakładam, że tiny pracuje z modemem jako router i AP, potem bridge na WNDR i kolejny AP też WNDR oba połączone krótkim kabelkiem)


PS dzień samokrytyki:
prawie dałbym sobie palec uciąć, że Dovado ma tryb repeatera, ale mi się zdawało ("stary" Tiny ma mniejsze możliwości niż nowsze modele, funkcja jest chyba tylko w Tiny AC), więc nie będę dawał Big Grin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2016, 15:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2016 15:51 przez malojk.)
Post: #5
RE: Netgear WNDR4500 jako repeater?
Chciałbym skupić się na tym co mam , czyli dovado tiny AC jako AP orac WNDR4500 jako repeater.
Obecnie mam tak to połączone Tiny AP + kabel do LAN Netgera
Wyłączyłem DHCP Netgera i zmieniłem mu IP na to z puli TINY AC . Ma teraz 192.168.254.2
Konfiguracja wzmacniacza sygnału tak wygląda w WNDR4500 :
[Obrazek: 3d04bba602b0c061med.jpg]
Chcę teraz uruchomić funkcję wzmacniacza sygnału na Netgarze :

Wzmacniacz sygnału bezprzewodowego
Adres IP wzmacniacza : Netgear
Adres Mac stacji bazowej : TINY
Stacja bazowa sieci bezprzewodowej
1. adres MAC wzmacniacz : tu wpisywałem MAC Netgeara ale jest problem że nie mogę go dodać

I jak konfiguruję TINY ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2016, 16:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2016 17:00 przez szopen.)
Post: #6
Netgear WNDR4500 jako repeater?
wyobraź sobie, że tego co pokazałeś nie ma w instrukcji do której linka podałem wyżej…
wygląda na to, że jednak twój Netgear ma tryb WDS

ale nie ustaję w wysiłkach - jak się okazuje jest jeszcze jedna wersja instrukcji - patrz strona 88
http://www.downloads.netgear.com/files/G...8Jul12.pdf

niestety jest to WDS w "tradycyjnej" wersji (czyli z grubsza mówiąc ograniczonej do połączenia urządzeń często na tym samym chipsecie i zazwyczaj w obrębie urządzeń jedynie tego samego producenta)

więc mam tą złą wiadomość - Dovado nie wspiera tego trybu wcale, więc masz problem "z głowy" - musiałbyś mieć jeszcze jednego Netgeara, aby skorzystać z WDS w tej implementacji (można oczywiście podjąć próby łączenia z urządzeniem wyposażonym w klasyczny WDS innego producenta, ale nikt nie da gwarancji, że to się uda)


dodatkowe informacje "dla potomnych" - aby skorzystać z "klasycznego WDS'u" trzeba (warunki konieczne)
- przełączyć tryb radia, aby maksymalny tryb był ustawiony na "g" (54Mbps = ograniczamy sobie wydajność jeśli mamy dowolnie szybsze radio), czyli "g only", "b only" lub "b+g" (w przypadku radia 5GHz jest to "a" ale nie "an", ani "ac")
- użyć szyfrowania WEP lub sieci otwartej (z tego powodu ten tryb jest niezalecany do użytku, bo to jest praktycznie brak zabezpieczeń, WEP jest do złamania w kilkanaście minut)
- oba urządzenia (baza i klient) muszą pracować na tym samym kanale (co powoduje ograniczenie wydajności o kolejne ponad 50%)
- wszystkie urządzenia muszą być w tej samej podsieci

dodatkowo zalecane są urządzenie tego samego producenta lub na tym samym chipsecie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2016, 23:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2016 23:24 przez malojk.)
Post: #7
RE: Netgear WNDR4500 jako repeater?
No to lipa jeszcze to ograniczenie przepustowości do 54 mbps.
Proszę mi powiedzieć jeszcze jedną rzecz. Do tej pory miałem tak podłączone dwa routery :

Tiny lan -> lan netgara -> wifi
w konfiguracji LAN netgeara zmieniłem tylko IP na IP z puli Tiny w ten sposób loguje się poprawnie na oba routery poprzez wifi nie zależnie do którego wifi jestem podłączony.

czy mogę zrobić tez tak ?

tiny lan -> WAN netgeara ->wifi
wiem już ze to działa, ale będąc na wifi od tiny nie mogę wejść na netgera, ale jak jestem na wifi netgera to loguje się bezproblemowo na jeden jak i na drugi router.

PC podłączony do netgera otrzymuje IP z jego puli a powinien chyba z puli tiny ?
Co i jak zmienić ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 00:00
Post: #8
Netgear WNDR4500 jako repeater?
Ta druga konfiguracja powoduje, że sieci są (domyślnie) izolowane - robisz to więc celowo i świadomie. No chyba, że używasz alternatywnego firmware i złącze WAN dołączysz do switcha LAN i nie będziesz używać jako wejścia sieci WAN.
W konfiguracji z izolacją (port WAN) komputery z sieci Netgeara pracują na adresach przydzielanych przez Netgeara - zwykle powinna to być inna podsieć, żeby nie było problemów i wątpliwości.
Pierwsza konfiguracja i z wyłączonym DHCP w Netgear - jest najlepsza w domu i gdy nie jest potrzebna izolacja (biuro w domu z pracownikami z zewnątrz, goście itd.), nie widzę powodu, żeby ją stosować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 00:18
Post: #9
RE: Netgear WNDR4500 jako repeater?
Czyli w tej drugiej konfiguracji nie można ustawić tak jak chce ? Przy zmianie IP netgera na jakiś z puli tiny wyskakuje komunikat że dane IP wchodzi w konflikt z adresem sieci WAN .
Czyli LAN do LAN w domu to najlepsze rozwiązanie jeżeli nie potrzebuje izolacji ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 01:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2016 01:19 przez szopen.)
Post: #10
Netgear WNDR4500 jako repeater?
malojk napisał(a):Czyli w tej drugiej konfiguracji nie można ustawić tak jak chce ?
a jak chcesz?

konfiguracja 1 to 1 router + 2 AP ( w tym jeden "zdalny") - czyli połączeni wszystkich urządzeń nawzajem sa możliwe - "bez izolacji"
konfiguracja 2 to 2 routery (każdy z własnym AP) połączone kaskadowo i to co opisałeś jest właściwym działaniem dla takiej konfiguracji

nie musisz robić AP z routera "partyzancką" metodą (wyłączenie DHCP i UPnP oraz łączenie kablem LAN---LAN)

przejrzyj instrukcję - twój WNDR ma przewidziany tryb pracy jako AP opis zaczyna się na stronie 113 i jest generalnie do d**y
(tej do której linka podałem ostatnio to jest instrukcja od v3 poprzednia była od v1, więc jednak połowicznie miałem rację - routery po prostu są w różnych wersjach, nie wiem która masz, ale raczej nowszą Big Grin)

pomijam fakt, że tam nie zalecają ustawiania statycznego IP (dla łatwiejszej konfiguracji, czyli równocześnie prostszej instrukcji, bo nie da się tego inaczej wyjaśnić i tak jest właśnie wyjaśnione Big Grin) jednak statyczne jest wygodniejsze, byle było z tej samej podsieci co główny router, ale spoza zakresu jego DHCP

natomiast wskazówki co do sieci bezprzewodowej po prostu mnie rozwaliły - po prostu użyj niepokrywających się kanałów na każdym z urządzeń (dla pasma 2,4GHz właściwie nie ma wyboru - dla 1AP musi to być zestaw kanałów 1+5, a dla drugiego 9+13), dla wygody używania tak samo zabezpieczonych (WPA2 AES) tym samym hasłem

w razie wątpliwości co do kanałów użyj inssidera
https://www.google.pl/search?q=inssider+3.1.2.1

PS WiFi powinno mieć wybrany region Polska lub Europa, jeśli nie ma Polski (np. dla USA niedostępny jest kanał 13, który jest potrzebny)

malojk napisał(a):Przy zmianie IP netgera na jakiś z puli tiny wyskakuje komunikat że dane IP wchodzi w konflikt z adresem sieci WAN .
po stronie WAN i LAN nie można mieć tej samej puli, chyba, że skorzystasz z konfiguracji, która nie jest routerem np. AP (wtedy nie ma 2 interfejsów i router nie jest routerem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 10:42
Post: #11
Netgear WNDR4500 jako repeater?
malojk napisał(a):Czyli w tej drugiej konfiguracji nie można ustawić tak jak chce ? Przy zmianie IP netgera na jakiś z puli tiny wyskakuje komunikat że dane IP wchodzi w konflikt z adresem sieci WAN .
W skrócie: jeżeli Dovado ma pulę DHCP od 192.168.x100 do 200, to ustaw IP NetGeara na wolny IP spoza puli DHCP - np. 192.168.x.2. W przeciwnym wypadku ryzykujesz, że Dovado przydzieli IP drugiego routera jakiemuś innemu urządzeniu.
Komunikat zniknie, jak wyłączysz DHCP (w dowolny sposób - albo taki, jak w instrukcji przez przejście do trybu AP, albo po prostu ręcznie).
malojk napisał(a):Czyli LAN do LAN w domu to najlepsze rozwiązanie jeżeli nie potrzebuje izolacji ?
Tak. Netgear działa tutaj jako Access Point, czyli AP. Część routująca WAN-LAN jest wyłączana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem Tomooo 18 30 168 11-12-2018 13:11
Ostatni post: szopen
  Prośba o pomoc w konfiguracji routera Netgear AC810s jacek_w 3 5 345 23-08-2017 23:00
Ostatni post: jakubd
  Ustawienia Asus AC750 jako reapeter. Vuko2000 1 2 756 20-08-2017 12:48
Ostatni post: jakubd
  Tani Router jako switch spag 11 6 971 05-08-2017 15:15
Ostatni post: szopen
  NETGEAR AirCard 810S (*AC810S) z PLAY (4G LTE ULTRA) - pierwsze wrażenie; bakahk 95 67 121 10-04-2017 02:00
Ostatni post: szopen