[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netgear N300 - jak wybrać operatora sieci Virgin w routerze?
04-07-2013, 07:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2015 20:19 przez szopen.)
Post: #1
Netgear N300 - jak wybrać operatora sieci Virgin w routerze?
Witam,

Niedawno kupiłem kartę Virgin mobile, żeby za jej pośrednictwem korzystać z internetu. Włożyłem ją do modemu Huawei E220 i podłączyłem do routera Netgear N300. Virgin jako domową sieć widzi Play, która u mnie ma bardzo słaby zasięg i niską szybkość tranferu. Do tego często nie daje się połączyć i szybko następuje zerwanie połączenia. Ostatnio Orange coś w okolicy poprawiło. Sygnał od nich jest super i szybkość stabilnie wysoka. Pomimo silnego sygnału od Orange i bardzo słabego od Play moja karta upiera się, żeby łączyć się z Play.

W telefonach przeważnie udaje się ręcznie wybrać operatora. Czy zna ktoś metodę wyboru konkretnego operatora przy korzystaniu z routera Netgear N300? Będę również zadowolony, jeżeli ktoś poda metodę wybrania operatora w przypadku bezpośredniego połączenia modemu do komputera z Linuxem. W ostateczności metoda dla Windows też może się przydać.

Pozdrawiam, Felek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2013, 09:58
Post: #2
Virgin - jak wybrać operatora sieci w routerze Netgear N300?
Podłącz modem do komputera i wybierz na sztywno operatora za pomocą TopNetInfo. Jeżeli router nie grzebie w ustawieniach modemu, to powinno wystarczyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2013, 16:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2013 22:34 przez szopen.)
Post: #3
Virgin - jak wybrać operatora sieci w routerze Netgear N300?
nie na temat (a może jednak?)

zakładając, że karty sim w modemie podłączonym do routera używasz wyłącznie do korzystania z internetu i biorąc pod uwagę, że masz znakomity zasięg Orange może warto zastanowić się nad kartą prepaid z Orange? (ze względu na wakacyjną promocję 6GB za 6zł w taryfach One, POP i NOG a od września/października czyli po wykorzystaniu transferu z promocji przejść na OFnK)
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2...041160.pdf

jakiś czas temu (zanim było 6GB za 6zł) porównywałem oferty pod kątem bardzo niewielkiego wykorzystania internetu i generalnie najniższych kosztów w ofertach prepaid (planowane zastosowanie to nawigacja + Yanosik w smartfonie dedykowanym do tego celu, czyli bez rozmów telefonicznych)
i Orange wypadło znakomicie nawet jeśli zużyty transfer jest na poziomie w miarę normalnego używania internetu (oczywiście bez ściągania filmów zakładałem szacowany miesięczny transfer rzędu do 500MB) oczywiście wymaga to skorzystania z promocji "konto ważne na rok", bo bez tego oferta jest zupełnie przeciętna
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4...ticle.html
oraz doładowania pożądaną kwotą dopiero po uzyskaniu potwierdzenia aktywacji tej promocji
ciekawostka też jest taka, że OFnK jest lepsza od reklamowanej jako smartfonowa oferty SMART
(dużym minusem taryfy OFnK były droższe rozmowy do Play, ale stawkę można obniżyć do normalnego poziomu tak:
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4...ticle.html )

Virgin w tym porównaniu wypadł słabiutko, może później spróbuję streścić jak to liczyłem, w tej chwili (promocja jest do końca sierpnia!) i tak rację bytu ma 6GB za 6zł w NIEINTERNETOWYCH ofertach prepaid w Orange

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2013, 20:17
Post: #4
RE: Virgin - jak wybrać operatora sieci w routerze Netgear N300?
Dzięki za odpowiedzi.

@jakubd
Przed włożeniem karty do modemu ustawiłem Orange w telefonie.
Przez kilka pierwszych sekund sciągałem z szybkością 4 Mb/s. Potem niestety coś się przełączyło i transfer spadł poniżej 1 Mb/s. W telefonie też coś takiego chyba wcześniej mi się z tą kartą zdarzyło. Wygląda mi na to, że Virgin zdalnie, na siłę zmienia operatora na Play.

@szopen
Zaraz po napisaniu na forum przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić ofertę Orange. Do tej pory u mnie w domu właściwie źaden operator nie dawał dobrego internetu, więc Virgin z potencjalną możliwością ręcznego przełączania wydawało się atrakcyjne. Teraz wygląda na to, że właściwie Virgin jest równoznaczne z Play. Tym czasem Orange i T-mobile coś razem w okolicy zrobili i od nich połączenia śmigają.

Pozdrawiam, Felek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2013, 09:55
Post: #5
Virgin - jak wybrać operatora sieci w routerze Netgear N300?
Każdy operator korzystający z roamingu może ustawić sobie priorytety - np. Play nakłania karty SIM do przelogowywania się do Play, gdy tylko telefon znajdzie się w nawet słabym zasięgu sieci macierzystej, co często kończy się zrywaniem połączeń.
Natomiast my, jako użytkownicy, możemy ZAWSZE ręcznie wymusić pracę telefonu/modemu z jedną, konkretną siecią, jeżeli tylko operator nasz na to pozwala - jak wymusisz Orange, powinno działać. Jak nadajnik padł, no to nic nie poradzisz oczywiście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-07-2013, 09:02
Post: #6
RE: Virgin - jak wybrać operatora sieci w routerze Netgear N300?
Zrobiłem przegląd aktualnych ofert i kupiłem sobie kartę Orange, żeby włączyć 6 GB za 6 zł. Jeszcze nie włączyłem, bo po sobotnio/niedzielnej awarii aero2 znowu działa. Inne sieci traktuję jako zapasowe na wypadek awarii.

Przypomniałem sobie dlaczego wybrałem Virgin. Otóż w tej sieci za stosunkowo nieduże pieniądze można kupić małe ilości transferu, które ważne są przez 30 dni. W innych sieciach małe doładowania są bardzo krótko ważne.

Przy okazji porównania - najgorzej wypadł Play.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-07-2013, 18:28
Post: #7
Virgin - jak wybrać operatora sieci w routerze Netgear N300?
jeśli chodzi o Virgin to jest dokładnie tak jak mówisz - niewielkie pakiety są stosunkowo tanie, porównanie z Play Fresh/PRWK (gdzie pakiety są podobne, a wręcz identyczne, tyle, że droższe)

Play Fresh (PF) i Play Rok Ważności Konta (PRWK)
Kod:
    25 MB      *111*212*1#     30 dni     3 zł     
    100 MB     *111*213*1#     30 dni     7 zł     
    200 MB     *111*214*1#     30 dni     9 zł     
    500 MB     *111*215*1#     30 dni     15 zł     
    1 GB       *111*216*1#     30 dni     25 zł

Virgin
Kod:
    25 MB      *222*212*1#     30 dni     2 zł     
    100 MB     *222*213*1#     30 dni     5 zł     
    200 MB     *222*214*1#     30 dni     7 zł     
    500 MB     *222*215*1#     30 dni     12 zł     
    1 GB       *222*216*1#     30 dni     19 zł

w Virgin jest rok ważności konta po doładowaniu
w PRWK jest rok ważności konta po doładowaniu ale pakiety w/g cennika powyżej
a w Play Fresh przy doładowaniu 5zł 5 dni, 10zł 10 dni, 25zł 30 dni, 50zł 100dni i 100zł 150dni

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Netgear MBRN3000 + Huawei E3131s-2 Ekonomista 32 53 043 19-07-2017 08:00
Ostatni post: Ekonomista
  MR3420 + e3372 rozłączenie sieci NarQu 27 23 515 31-05-2016 13:50
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF60 (Plus) problem z działaniem w sieci Play dominikxp 57 55 802 20-04-2013 08:48
Ostatni post: bether