[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
30-03-2013, 23:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2013 23:30 przez CoUsT.)
Post: #1
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Cześć.

Jak w temacie. Chciałbym abyście dali jakąś propozycję maksymalnie taniego telefonu, ale spełniającego wymagania regulaminowe, najlepiej z androidem. Kilka tematów niżej była mowa o LG GT540, ale chcę jednak czegoś zgodnego z regulaminem.

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdro Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 00:04
Post: #2
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Ogólnie jest problem z tym segmentem - kat10 oznacza często kat14 (czyli 21 Mbit/s), a to z kolei - wysokie ceny zwłaszcza w Androidach. Ale są i wolniejsze modele.

Orientacyjne wyszukiwanie androidów kat10 gsmarena (specs trzeba sprawdzać, bo nie da się wybrać po prostu kategorii HSPA w wyszukiwarce): http://tnij.org/gsmarena_kat10
Dla wyższych kategorii można próbować szukać tak: http://tnij.org/gsmarena_kat14

Jeden z najtańszych telefonów (do kupieniach jako nowy) to chyba Nokia 500, ale to Symbian.
Inne: Samsung S8600 Wave 3 (BadaOS), Nokia Lumia 710,800,620 (Windows Phone 7.x)

Sporo wychodzi dualSIMów np. ZTE V970.

Czas chyba na zrobienie jakiegoś badania w tym temacie i przygotowanie listy - w postaci kolejnego artykułu - są modemy, tablety i dualSIMy, czas na wybrane telefony.

Macie jakieś propozycje innych modeli?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 00:25
Post: #3
Odp: Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Lumia 620 to już windows phone 8 cała seria x20 to już ten system dodatkowo 820 i 920 to 4G w pasmach ztcp 800/1800mhz.

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 01:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2013 02:57 przez CoUsT.)
Post: #4
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Jakubie, dałbyś radę dać kilka konkretnych propozycji z androidem i orientacyjnie porównać cenę tych z wyżej do tych z andkiem? Albo ewentualnie jutro sam sprawdzę z gmsareny czy coś się u nas znajdzie na naszym rynku, chociaż wolał bym konkrety.

Jeżeli byś zdecydował się zrobić taki artykuł z opisem, które najtańsze, które najwydajniejsze itp to byłoby świetnie. Z niecierpliwością czekam na wieści.

Ps. Bardzo bym chciał z androidem z tego powodu, że można go maksymalnie konfigurować i grzebać w nim. Z telefonami nie miałem jeszcze dużo do czynienia, zawsze to były proste telefony za 1 zł, przeważnie z Javą, no i niestety nie było okazji zrobić jakiegokolwiek rozeznania w tej kategorii Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 09:33
Post: #5
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Jeśli lubisz grzebać lub oczekujesz zaawansowania - to telefon z androidem to jest to.

Telefonów jest masa, ostatnio np. alcatel. Jednak ja bym się taniością nie sugerował, bo taki najtańszy LG ma dotyk oporowy, co jest według mnie tragedią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 11:39
Post: #6
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Przygotowanie nawet krótkiego spisu dualSIMów zajmuje około 2-3 tygodni pracy (ja to robię w wolnym czasie), więc na pewno przez święta tego nawet nie naruszę - aktualny pozostaje stary przewodnik sprawdzania zgodności sprzed 1,5 roku.
Przede wszystkim z powodu mnogości urządzeń to i tak będą tylko listy urządzeń wybranych - wszystkich zgodnych nie ma sensu wypisywać, bo są ich tysiące.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 23:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2013 23:04 przez CoUsT.)
Post: #7
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
No nic, jakoś przeżyję Smile

Telefon za mniej niż 100 zł jakim jest LG GT540... powiedzmy że póki co mi starczy.

Najtańsze jakie znalazłem z androidem i 14.4Mb/s to w okolicach 100 euro, a to daje jakoś 400 złotych...

Jak czegoś jeszcze będę potrzebował to ruszę temat i go nieco odświeżę. Bo nie ukrywam - kartę już mam, a telefonu brak...

A tak swoją drogą, te co podałeś też są strasznie drogie, co najmniej 500zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 23:32
Post: #8
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Zrobiłem szybkie przejrzenie rynku i zwracałem uwagę głównie na nowe. I tak jest, że są drogawe - ostrzegałem. Jak znajdziesz coś ciekawego to koniecznie daj znać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 18:00
Post: #9
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Temat jest niegłupi - takie "cusik" mam przeczucie, że z powodu duuużej ilości wprowadzonych do obiegu kart aero2 i sporym tłokiem w stacjach nasz Dystrybutor darmowych delicji zacznie eliminować z ruchu urządzenia nie spełniające wymogów regulaminu. Ja jestem wstępnie przygotowany na taką ewentualność - zakupiłem /oprócz Gigabyte GS202 nie spełniającego wymagań kat.10 za to duala/ Samsunga SII plus, który jednak jest drogi /chociaż tańszy od SII/. Spróbuję się trochę rozejrzeć i skrobnąć coś na forum na ten temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 20:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2013 22:03 przez kocio128.)
Post: #10
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Jak na razie posiedziałem blisko 2 godziny na necie i nic poniżej 500 PLN z Androidem nie znalazłem. Jednym z tańszych jest HTC Desire C - ale wg jednych danych spełnia kat.10, a wg. innych nie. Najtańsze spełniające kat. 10 są w okolicy 600 PLN z HSDPA 14,4 M i wydaje mi się, że tańszych raczej nie ma - telefony z takim modułem na ogół mają już co najmniej 0,5/4 M pamięci i aparat 5 M - stąd specjalnie tanie być nie mogą. W okolicach 400 PLN można kupić używańca w tej klasie na Alledrogo Smile IMHO z zakupem nie ma się co specjalnie śpieszyć, bo telefony jak i cała elektronika tanieją dosyć szybko i pewnie za pół roku - rok - można będzie kupić taniej, poniżej 400 PLN.
PS Jeśli chodzi o inne systemy operacyjne to jest np Nokia 300 Asha która ma ponoć /za mgsm/ WCDMA 10,2 M /system Nokia OS/ i kosztuje niecałe 300 PLN nówka nie śmigana Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 20:47
Post: #11
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Ja nienawidzę gadania "za rok to będzie tańsze". Za rok to pewnie na ich miejsce wejdą urządzenia dwa razy lepsze - ale właśnie, za rok. Co kto woli, dla mnie kupuje się teraz to co dobre. Chyba, że naprawdę masz masę czasu i jesteś czegoś na 100% pewien.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 21:04
Post: #12
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
kocio128 napisał(a):mam przeczucie, że z powodu duuużej ilości wprowadzonych do obiegu kart aero2 i sporym tłokiem w stacjach nasz Dystrybutor darmowych delicji zacznie eliminować z ruchu urządzenia nie spełniające wymogów regulaminu.
Wydaje mi się, że nie - patrz: http://jdtech.pl/2013/02/aero2-dodalo-do...modem.html
W kwestii zakupów - wiadomo, że wiele zależy od naszych możliwości, ale czekanie "bo za rok będzie taniej" to jest równie sensowne, co traktowanie zakupów komputera jako "inwestowanie" Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 21:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2013 21:42 przez lukkki.)
Post: #13
RE: Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Z tymi wymogami kat. 10 to dałbym sobie spokój. Chyba trzymamy się tego tylko my Smile Zresztą czytałem ten regulamin Aero2 i nie ma tam w żadnym z paragrafów wprowadzonego pejoratywnie zakazu czy nakazu używania urządzeń o niższych prędkościach (nie kategorii 10). Jest o tym wspomniane tylko w definicjach na początku regulaminu jako wytłumaczenie terminu "urządzenie telekomunikacyjne 2,6 MHz lub 900 MHz".
Szukajmy najtańszego telefonu spełniającego wymagania techniczne sieci Aero2, tj. obsługującego pasmo 3G UMTS 900.
A i od razu z nazwą, modelem fonu wypisujmy orientacyjne ceny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 23:33
Post: #14
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
nowy regulamin zawiera błędy w definicjach (stary zresztą też)
najbardziej harcore'owy przykład to:
"Urządzenie Telekomunikacyjne 2,6 MHz [..] terminal LTE-TD 2,6 MHz"

swoją drogą określenie "terminal HSPA 900 MHz od kategorii 10" obejmuje również kategorie 12 i 13 - których parametry są zdefiniowane jako niższe niż najpopularniejsze dziś urządzenia kategorii 8

jakkolwiek podejrzewam, że jest technicznie możliwe "odfiltrowanie" urządzeń kat. 1-9, to wydaje mi się, że takie działanie jest niezgodne z niektórymi normami ETSI na które się powołuje operator...

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 11:56
Post: #15
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
No i zrobiła się nam dyskusja o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia Smile Przypomnę tylko tytuł tematu "najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe" w którym to regulaminie zapisany jest wymóg kat. 10. Nie "najtańszy telefon który będzie współpracował z Aero2" bo tutaj lista byłaby pewnie dłuższa niż kiedyś t.zw. lista Wildsteina.
Oczywiście, lepiej być młodym, pięknym i bogatym niż starym, brzydkim i ubogim. W tym pierwszym wypadku stać nas będzie na natychmiastowy i cotygodniowy zakup najbardziej wypasionej nowinki technicznej, w tym drugim niekoniecznie. Z treści tematu wynika, że chodzi nam o telefon możliwie tani - czyli albo mamy ograniczone zasoby finansowe albo nie chcemy na to przeznaczać od razu fortuny. Wypływa z tego wniosek, że jeśli chcemy nabyć urządzenie które dziś jest dla nas za drogie a jutro stanieje - to może warto trochę zaczekać i odłożyć gotówkę zamiast z rozpaczy że nas nie stać przepić ją w najbliższej karczmie Wink
A moje długoletnie /oj, tak!/ doświadczenie życiowe uczy, że jeśli ktoś coś daje za darmo i ci darmowi użytkownicy nieco blokują użytkowników płacących, to ten rozdawca dóbr będzie robił wszystko co dozwolone w celu zmniejszenia liczby darmowych konsumentów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 12:12
Post: #16
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
niestety wszystkie moje dotychczasowe poszukiwania spełzły na niczym (a szukałem dual-sima do 500zł zgodnego z minimum kat. 10 i Aero2, oczywiście cena za nowy egzemplarz, a nie używkę)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 17:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2013 17:12 przez lukkki.)
Post: #17
RE: Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
(03-04-2013 11:56)kocio128 napisał(a):  Przypomnę tylko tytuł tematu "najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe" w którym to regulaminie zapisany jest wymóg kat. 10. Nie "najtańszy telefon który będzie współpracował z Aero2" bo tutaj lista byłaby pewnie dłuższa niż kiedyś t.zw. lista Wildsteina.

Wiem jaki jest tytuł. Jeszcze raz powtórzę, co napisałem powyżej:
W regulaminie nie ma wymogu kat. 10. W wytłumaczeniu jednej z definicji pojawia się "od kategorii 10". To Jakub wprowadził określenie "wymóg". Mam inne zdanie na ten temat.

(03-04-2013 11:56)kocio128 napisał(a):  A moje długoletnie /oj, tak!/ doświadczenie życiowe uczy, że jeśli ktoś coś daje za darmo i ci darmowi użytkownicy nieco blokują użytkowników płacących, to ten rozdawca dóbr będzie robił wszystko co dozwolone w celu zmniejszenia liczby darmowych konsumentów Smile

A moje długoletnie doświadczenie życiowe Smile mówi, że ograniczenie liczby darmowych użytkowników wcale nie potrzebują przeprowadzać poprzez nie wpuszczanie do sieci urządzeń innych niż "od kategorii 10". Mają prostsze sposoby, jak np. ograniczenie puli adresów IP. Koniec off topa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 19:47
Post: #18
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
lukkki napisał(a):W regulaminie nie ma wymogu kat. 10. W wytłumaczeniu jednej z definicji pojawia się "od kategorii 10". To Jakub wprowadził określenie "wymóg". Mam inne zdanie na ten temat.
Ja ten regulamin przeczytałem na wszystkie strony i mam inne zdanie:
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-o-co-chod...ii-10.html
Ze szczególnym wskazaniem na punkt 11.2.8 regulaminu aktualnego i 11.2.7 najnowszego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 21:48
Post: #19
RE: Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Tak. Tylko czy to jest wymaganie wskazane bezpośrednio w regulaminie w prawach i obowiązkach korzystającego, czy tylko wspomniane w definicji "urządzenia telekomunikacyjnego 2,6 MHz lub 900 MHz", a jak traktować wszystko aż tak kompleksowo to sam zwrot "urządzenie telekomunikacyjne" przecież występuje w regulaminie wiele razy i jak rozumieć ostatnie ruchy operatora z dodaniem do listy polecanych modeli Huawei E173u-2 ze słowem "zasadniczo" niejako tłumaczącego definicję z regulaminu... Czyli innymi słowy, gdyby to już nazwać wymogiem czy warunkiem regulaminowym to nie jest to warunek konieczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 00:04
Post: #20
Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe.
Ja to czytam tak, jak czytają prawnicy:
1. Jest definicja urządzenia telekomunikacyjnego i wymagań.
2. Jest zakaz korzystania z urządzenia telekomunikacyjnego, które nie spełnia wymagań.
3. Jest sankcja za łamanie regulaminu (odłączenie).
ERGO:
Użycie modemu kategorii 8 i niższej naraża nas na odłączenie od sieci, gdyby operator zdecydował się stosować sankcję (nic na to teraz nie wskazuje).

Dodanie E173u-2 do listy rekomendowanych także skomentowałem: http://jdtech.pl/2013/02/aero2-dodalo-do...modem.html

Nigdzie nie twierdzę także, że modem kat8 i wolniejszy nie działa z Aero2, ale jego używanie jest wystarczającym powodem do tego, że operator ma prawo do odcięcia użytkownika. Jasno i wyraźnie zaznaczam także, że do tej porty nie było takiego przypadku, a dodanie E173u-2 sugeruje, że nie będą się w to bawić. Ale mimo wszystko trzeba mieć świadomość tego problemu i podkreślam to w listach zgodności i osobnym artykule na ten temat:
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-o-co-chod...ii-10.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który telefon wybrać do 550zł raven.michal17 6 8 811 22-02-2014 02:27
Ostatni post: kinta
  Lenovo A830 Wymagania Aero2 (wdcma) a specyfikacja telefonu - jak to jest? dawca_nerek 1 4 064 09-10-2013 21:51
Ostatni post: spag
  Tani telefon tylko pod AERO 2 -=Lukasz=- 8 9 720 25-03-2013 19:39
Ostatni post: kocio128
  Telefon z dual sim z takim gdzie 1 nie rozłącza 2 :P - jaki ? szymon1051 13 17 982 31-01-2013 17:26
Ostatni post: szymon1051
  Telefon do Aero fryga89 14 11 842 14-01-2013 12:27
Ostatni post: spam666