[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Który telefon wybrać do 550zł
17-02-2014, 12:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2014 13:14 przez raven.michal17.)
Post: #1
Który telefon wybrać do 550zł
Prosiłbym o opinię użytkowników, ich własne odczucia
Chodzi o zakup smartfona do 550zł

Przeznaczenie: dzwonienie, smsowanie, przeglądanie plików pdf czy innych plików z pakietu offica jak zajdzie taka potrzeba. Przeglądanie internetu, od czasu do czasu oglądnięcie jakiegoś filmu.
Ma to płynnie chodzić po zainstalowaniu kilkunastu aplikacji.
Przekątna wyświetlacza od 3,5 do 4,5
Dodam jeszcze, że aparat musi być znośny.

To nie dla mnie telefon ale biorę pod uwagę również dual sima z racji możliwości skorzystania z aero2.
Czy w dualach mimo włożenia dwóch kart, da się wyłączyć obsługę danej, której się nie używa by nie zżerała baterii np slotu 3g z aero 2?

Na początek wybrałem 4 telefony
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6989/6936/6805/6990/


Zastanawiam się też, czy nie namówić tej osoby do lekkiego dopłacenia i wybrania czegoś z ciut wyższej półki cena to góra równowartość galaxy s ii plusa ze sklepu euro com pl czyli 777zł
Również wybrałem 4 telefony do porównania
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6841/7009/7178/5857/

Zastanawiam się czy jest sens dopłacać tej różnicy cenowej. Ta grupa telefonów posiada już chociażby NFC , które też może być w jakiś sposób wykorzystane.
No i oczywiście mają więcej pamięci RAM, a w przypadku samsungów lepszu wyświetlacz. Jednakże osoba której postaram się pomóc w wyborze telefonu w głównej mierze patrzy na cenę telefonu czyli do 550 zł


Zależy mi na wsparciu telefonu, nie tylko od strony producenta, ale także zainteresowanie niezależnych deweloperów (co w przypadku galaxy s ii plus wygląda chyba kiepsko), wsparcia technicznego w razie jakiś problemów czy też ułatwienie sobie życia poprzez modyfikację telefonu.

Jeśli istnieje telefon również godny zainteresowania w wyżej wymienionych widełkach cenowych to wymieńcie, z chęcią zerknę.

PS ja osobiście nie przepadałem za LG-kami, być może przez ich kanciasty kształt. Sam w tej chwili posiadam xperię E, na moje potrzeby, które również się pokrywają z wyżej wymienionymi wystarcza. Oczywiście trzeba się niektórych dogodności wyrzec i przywyknąć do nie których spraw (czyli trzeba się nauczyć żyć w zgodzie z telefonem), ale nie jest źle.
Największa bolączka to bardzo kiepska jakość aparatu. Gorzej już być nie mogło. No i miewa okresy kiedy strasznie muli nawet po wybudzeniu. Wybór romów chyba też nie powala, nawet się nie bardzo orientuję bo siedzę na czystym niebrandowanym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2014, 17:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2014 17:53 przez szopen.)
Post: #2
Który telefon wybrać do 550zł
niedawno byłem w podobnej ale jednak innej sytuacji - szukałem telefonu dla siebie i ustaliłem ostateczny pułap cenowy na 1000zł (kupiłem troszkę taniej jakkolwiek poszło 750zł - wybrałem wprawdzie ofertę, która nie była najtańsza, ale z możliwością obejrzenia i odbioru telefonu na miejscu, "kasting" wygrała tak naprawdę Xperia L, ale nie znalazłem żadnego nowego egzemplarza w kolorze CZARNYM we Wrocławiu ani rozsądnie bliskiej okolicy) ostatecznie kupiłem Sony Xperia M i czuję w kościach, że nie był to optymalny wybór, a wydawała mi się tylko minimalnie gorsza od Xperii L (chociaż niech pewnym plusem będzie Android 4.2.2), może to dziwne, ale zdecydowanie nie chciałem kupić telefonu w "damskim" białym kolorze obudowy (swoją drogą nawet iphone'y wprowadzono na rynek w kolorach innych od białego Smile )


jak nazbieram doświadczeń to uzupełnię tamten wątek
http://forum.jdtech.pl/Watek-sony-xperia...sja-ogolna

jeśli chodzi o dual-simy, to jak dotąd nie spotkałem się z takim, aby nie można było wyłączyć drugiej karty (chociaż zysk energetyczny nie jest wielki)

istotne uwagi
1) jeśli ktoś ustalił sobie pułap cenowy 550zł to staraj się go nie przekroczyć, jeśli wybierzesz coś droższego nie licz na wdzięczność, bo przeważnie zostaje to odebrane tak: "naciągnął mnie na parę dodatkowych gadżetów, których nie używam za ileśtamset zł", wśród znajomych zrobiłem mały research w grupie osób mających telefony z NFC - jak się okazało część z nich nie wiedziała, że ma taką funkcję ani do czego to można użyć (przy okazji się okazało, że do Xperii E dodawano naklejki NFC)

2) biorąc pod uwagę zastosowania - z tym poradzi sobie praktycznie każdy współczesny smartfon, w tym również Nokie ze starszymi systemami lub windowsem (jakkolwiek nie widziałem dual-sima z innym od Androida systemem, oczywiście pomijając telefony dual-sim 2G)

3) jeśli chodzi o aparat fotograficzny, to zwróć uwagę na to aby był wyposażony choćby w doświetlacz LED (nie mówię o prawdziwej lampie błyskowej choć i takie telefony bywały) niestety z doświadczenia wiem, że obecne smartfony z najlepszymi aparatami to Nokie i Samsungi ale tylko modele z naprawdę górnej półki

4) nie zwracaj uwagi na "zainteresowanie deweloperów" poza garstką pasjonatów większość ludzi chce telefonu działającego stabilnie jak skała z w miarę jednorodnym interfejsem (a nie np. częściowo po polsku, tam gdzie zabrakło tłumaczenia to po angielsku i z duńskimi wstawkami, bo się komuś "palec omsknął") - i tego jestem pewien "z doświadczeń na ludziach", więc jedyne co w takich wypadkach pozostaje, to stockowe oprogramowanie (zazwyczaj wolne od błędów jakkolwiek zwykle bez wodotrysków) natomiast istotne może być wsparcie producenta, a właściwie najnowsza aktualizacja systemu,

jeśli jednak bardzo się upierasz to najlepsze wsparcie developerów mają... najdroższe modele (dziwne, ale jednak to prawda), na drugim miejscu są telefony sprzedawane w naprawdę masowych ilościach, a dual-simy są zawsze na szarym końcu, bo z założenia są targetowane do małych grup odbiorców o dość specyficznych potrzebach

5) tak przy okazji jeśli to ma być Android to wybierz >4.0 (jeśli jakiś telefon ma w tej chwili system w wersji <=4.0 to raczej bym nie liczył na przyszłą aktualizację), android 2.x lub 3.x jest właściwie powodem do dyskwalifikacji

PS sądząc po dziale gdzie umieściłeś wątek, zgodność z Aero2, a zatem i dual-sim nie są kluczowe, czy może przenieść wątek do działu związanego z Aero2?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2014, 23:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2014 00:02 przez raven.michal17.)
Post: #3
Który telefon wybrać do 550zł
Dzięki szopen za opinie, jak zwykle można coś ciekawego z niej zaczerpnąć.

Porównania wyżej wymienionych telefonów, możemy sobie darować, porozmawiam niebawem z osobą dla której będzie ten telefon i dobierzemy coś dla niej.
Wydaje mi się, że na tą chwilę postawimy na dual sima, mimo, że nigdy nie miałem z nim styczności, to na tą chwilę widzę wiele zalet.
Nie ma wielkiego wyboru duali w rozsądnej cenie z marek, które wybrałem: samsung, sony, htc, LG.
Na tą chwilę zastanawiam się nad http://www.euro.com.pl/telefony-komorkow...arny.bhtml jak na pierwszy telefon jeśli spasuje do gustu wydaje mi się, że będzie to nie najgorszy wybór.
Choć jak już wyżej wspomniałem nigdy mnie nie ciągnęło do LG-ków.

Ciekawi mnie, czy warto by poczekać na premierę Sony Xperi E1 dual http://www.euro.com.pl/telefony-komorkow...bhtml#opis Ciekawe jak cena w stosunku do jakości. Andek w miarę świerzy i prawdopodobieństwo że dostanie kit kata jakieś jest.
Choć niestety dostanie ten sam kiepski aparat co starszy brat E

Powiedzcie mi jeszcze, bo zawsze zapominam jak to się patrzało, czy w tabelce na mgsmie http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7859/6805/6990/0/ w HSDPA jak jest 7,20 Mbit/s to jest kat 8 ? a 21 Mbit/s kat 10?

Co do przeniesienia wątku, sam nie wiem gdzie bardziej pasuje, mimo że również chodzi o zgodność z aero Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2014, 00:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2014 01:04 przez szopen.)
Post: #4
Który telefon wybrać do 550zł
21Mbps to kat. 14, wszystko co jest powyżej kat. 12 może być oznaczane HSPA+ (czyli jest błąd w na msgsm) w opisie xperii E1 (no ale nie wiem czy to oficjalna specyfikacja czy takie gdybanie?) nie wiem czy warto czekać na premierę czegokolwiek - w momencie premiery każdy produkt ma dość mocno zawyżoną cenę, za to premiera nowszego modelu ma wpływ na spadek ceny modeli starszych (to zwykłe prawa ekonomii)

radzę wybrać się z osobą która potrzebuje tego smartfona do sklepu - czasem wpływ na wybór mają cechy, których nie da się porównać obiektywnie czyli tzw. dizajn (kurna nowe słowo będące kalką angielskiego, ale nic mi ślina na język nie przynosi - dekor/wystrój, chyba wiadomo o co chodzi)

znakomita tabelka z kategoriami jest tam:
http://en.wikipedia.org/wiki/High-Speed_...ket_Access

jeśli chodzi o LG i telefony, to praktykę mam wręcz zerową

PS przenoszę wątek - działy poza kategorią Aero2 są przeznaczone zasadniczo na tematy całkowicie nie związane z Aero2 bo i takie się tu pojawiają

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2014, 10:50
Post: #5
Który telefon wybrać do 550zł
W przypadku płynności telefonu liczy się tylko procek i ram.

Telefony z którymi naprawdę mam styczność:
- LG L5 (nie II)
- Galaxy S Advance
- Goclever quantum

Jeśli chodzi o działanie
- LG L5 to typowa budżetówka z nawalonymi dodatkami od LG. Matryca TFT, po wgraniu paru aplikacji muli. Na plusy dodatki dzięki którym lepiej korzysta się z androida. (chociaż one zamulają telefon)
- Galaxy S Advance, brak aktualizacji. Taka dopasiona S+. Amoled, dobry procek w miarę. Chociaż na dzisijesze czasy nie powala. Na plus również aparat.
- Goclever quantum 4 - mój cenowy faworyt. Procek dwa rdzenie, niestety tylko 512mb ramu. Za to dual sim, ekran IPS. Z wad - słabo reagujący ekran na dotyk. Tragedii nie ma, ale czuć różnicę pomiędzy np. moim, nexusem. Po wyjąciu z pudełka trzeba aktualizować soft, naprawdę (jest pełno bugów, typu jakość rozmów, brak działania tetheringu, szybko zawalająca się pamięć ram) - najnowsza wersja to eliminuje. Natomiast mimo wszystko, jakość rozmów jest przeciętna. Zwłaszcza jak ktoś cicho mówi.
- xperia E - na plus dwa mikrofony, dobra jakość rozmów, dodatki od sony. Reszta gorsza w porównaniu do quantuma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2014, 13:06
Post: #6
Odp: RE: Który telefon wybrać do 550zł
(17-02-2014 12:50)raven.michal17 napisał(a):  Prosiłbym o opinię użytkowników, ich własne odczucia
Chodzi o zakup smartfona do 550zł

Przeznaczenie: dzwonienie, smsowanie, przeglądanie plików pdf czy innych plików z pakietu offica jak zajdzie taka potrzeba. Przeglądanie internetu, od czasu do czasu oglądnięcie jakiegoś filmu.
Ma to płynnie chodzić po zainstalowaniu kilkunastu aplikacji.
Przekątna wyświetlacza od 3,5 do 4,5
Dodam jeszcze, że aparat musi być znośny.
Przy tych parametrach to szukaj cos z IPS i 1GB RAM (dla filmów) najlepiej z czytnikiem kart, wtedy nie jesteś ograniczony wewn pamiecia. Jeśli ma chodzić płynnie to nie warto zamulac wieloma apkami(ciężkie obecnie). Wtedy powinno być ok. Może jakiś huawei y300 będzie w tej cenie


Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2014, 02:27
Post: #7
Odp: RE: Który telefon wybrać do 550zł
(17-02-2014 12:50)raven.michal17 napisał(a):  Prosiłbym o opinię użytkowników, ich własne odczucia
Chodzi o zakup smartfona do 550zł
(Ciach)

Aliexpress. Zdziwisz się jakie sprzęty w tej kwocie można kupić...


Wysłane z: / Send from: Lenovo IdeaTab A2107A-H 3G (mod) przy użyciu: / using: Swype, Tapatalk, Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najtańszy możliwy telefon spełniający wymagania regulaminowe. CoUsT 46 29 361 11-04-2013 18:53
Ostatni post: lukkki
  Tani telefon tylko pod AERO 2 -=Lukasz=- 8 9 756 25-03-2013 19:39
Ostatni post: kocio128
  Telefon z dual sim z takim gdzie 1 nie rozłącza 2 :P - jaki ? szymon1051 13 18 046 31-01-2013 17:26
Ostatni post: szymon1051
  Telefon do Aero fryga89 14 11 903 14-01-2013 12:27
Ostatni post: spam666
  telefon z Bluetooth PAN jako AP Aero2 ov_darkness 9 9 452 09-11-2012 17:47
Ostatni post: kohler