[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtańsze "gniazdko WiFi".
22-05-2020, 20:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2020 20:05 przez szopen.)
Post: #41
Najtańsze "gniazdko WiFi".
Ekonomista napisał(a):poza tym gniazdka padły już na poprzednim routerze, na którym wcześniej działały.
no sorki, ale szklana kula u mnie nie hula Tongue

najprostsze rozwiązanie - tymczasowo postaw sobie hotspota z telefonu (będziesz potrzebował 2 sztuki, bo jeden będzie hotspotem, a drugi klientem WiFi wraz z aplikacją eWelink), nie znam reszty okoliczności, ale stawiam w ciemno np. na problem z DNS



Wyszło na to że zacząłem tu "około-wirusowy OFF-TOPIC", więc wyciąłem go do osobnego wątku
http://forum.jdtech.pl/Watek-covid-19-dyskusja-ogolna

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-05-2020, 20:08
Post: #42
Najtańsze "gniazdko WiFi".
Zeszliśmy na wirusowy temat, a jak tam sytuacja z ewelinkiem? próbowałeś hotspota?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-05-2020, 20:28
Post: #43
Najtańsze "gniazdko WiFi".
Akurat mam tylko jedynego smartfona. Mam też pod ręką taki mini tablet Samsunga, znajomego (któremu miałem wgrać lepszą nawigację, ale zresetowałem go, bo "szalał" i... szaleje nadal i nie działa tam za bardzo "android market", więc tylko "popsułem") i to jest jakiś android 2.0, więc też nie wgram ewelinka. Poza tym Vectry to mam jeszcze 3 routery (ten poprzedni Asus z modemem e3372, zwykły Tp-Link i Netgear z modemem e3131) i nie wiem co ma największy sens konfigurować (?).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-05-2020, 20:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2020 21:01 przez szopen.)
Post: #44
Najtańsze "gniazdko WiFi".
Ekonomista napisał(a):i to jest jakiś android 2.0,
Sorry, ale możesz spokojnie polecić zutylizowanie tego sprzętu (chyba, że masz gdzieś archiwalny apk z tamtych czasów) na dziś już android 4.0 staje się bezużyteczny z braku wsparcia przez oprogramowanie (a pośrednio wymusza to korporacja google wywalając ze sklepu aplikacje niewspierające współczesnych wersji API, również brak aktualizacji = wylot z androidmarketu), jeśli zrobiłeś backup przed resetem, zreinstaluj aplikacje z plików apk.

Swoją drogą eWelink teraz wymaga andka 4.1 - aż z ciekawości zajrzę do tabletu pod 4.0 (nadaje się na śmietnik, bo już nawet aplikacje typu "kiosk browser" nie są wypuszczane na tak stary system, więc użycie go jako nawet jako "sieciowy wyświetlacz" nie bardzo wchodzi w rachubę…)

Ekonomista napisał(a):Poza tym Vectry to mam jeszcze 3 routery (ten poprzedni Asus z modemem e3372, zwykły Tp-Link i Netgear z modemem e3131) i nie wiem co ma największy sens konfigurować (?).
Oczywiście jakiś sens jest, o ile jesteś w stanie problemy powiązać w jakikolwiek sposób z przesiadką na Vectrę - próbnie odpal sprzęt na łączu GSM.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2020, 18:48
Post: #45
Najtańsze "gniazdko WiFi".
szopen napisał(a):Oczywiście jakiś sens jest, o ile jesteś w stanie problemy powiązać w jakikolwiek sposób z przesiadką na Vectrę - próbnie odpal sprzęt na łączu GSM.

Nie odpalałem jeszcze na Netgearu, a na Asusie, jak pisałem wcześniej, właśnie są problemy... ale dziś uruchomiłem żarówkę Yeelight i Google Chromecast 3 na routerze Vectry i śmigają, więc nie wiem czy może być jakikolwiek problem z routerem Vectry?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-05-2020, 00:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2020 00:29 przez szopen.)
Post: #46
Najtańsze "gniazdko WiFi".
Przecież nie mówiłem o problemie z routerem tylko z dostawcą - jak zauważyłeś podłączyłeś sprzęt komunikujący się z innymi chmurami - jeśli Vectra wycina część ruchu (a akurat jest w tym zakresie chmura eWelinka, to masz problem).

Chociaż z drugiej strony można podejrzewać też jakieś kwestie kompatybilności chipsetów WiFi, ale żarówki przecież nie będziesz rozbierał by sprawdzić czy bazuje na chipsecie Espressif czy jakimś innym (ale prawdę powie o tym google, a model chyba znasz), głośnik i chromecast mają z pewnością inne flaki WiFi niż ESP.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WLED "dla leniwych" - sterowanie każdą diodą RGB oddzielnie [WiFi, ESP, Android, iOS] szopen 3 6 611 04-04-2022 14:12
Ostatni post: szopen
  DSTIKE WiFi Deauther MiNi szopen 0 1 500 08-04-2021 00:32
Ostatni post: szopen
  Porządne gniazdko/wyłącznik Wi-Fi. Ekonomista 7 2 038 04-11-2020 13:30
Ostatni post: Ekonomista
  Czujnik pyłu zawieszonego, smogu, "smogomierz", ale nie tylko [WiFi, ESP] szopen 6 3 136 03-06-2020 18:42
Ostatni post: szopen
  DGM PP-W162 smart-plug z pomiarem energii [WiFi, Tuya, Android, iOS] szopen 5 8 103 14-04-2020 16:27
Ostatni post: szopen