[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mnóstwo pytań, zmiana ADSL na LTE sprzęt i oferty
28-12-2016, 15:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2016 15:12 przez kitachi.)
Mnóstwo pytań, zmiana ADSL na LTE sprzęt i oferty [spl]
witam
Podobne problemy miałem z DVB-T znakomicie uatrakcyjniało mi oglądanie kilka drzew na drodze sygnału. Gdy wiało to miałem ładną "kratkę". Jestem i mieszkam w lesie i to w takiej płytkiej niecce. Nawet stawiając antenę na dachu razem z antenami TV mogę nie "zobaczyć" poprzez drzewa nadajników. Na odbicia raczej nie ma co liczyć. Mam w zasięgu 2 maszty/nadajniki (najbliższe) i na nich wiszą wszystkie telekomy więc podejrzewam, iż będą tak samo odbierać. W domu dla najlepszego odbioru rozmów przełączam telefon na 2G, przy 3G telefon konsumuje baterię w zawrotnym tempie, a rozmowy bywają przerywane i zrywane.
Dziecku w telefonie LTE wewnątrz domu pojawia się incydentalnie i na chwile z bardzo słabym sygnałem. Gdy przejdę 300 m od domu na małe wzniesienie jest już ok.
Dorwę modem to pobadam, jednak piętro to poddasze mieszkalne pokryte blachą więc w grę wchodzą tylko okna dachowe, co ogranicza możliwości.
Jeśli mogę prosić o wskazanie przykładowego zestawu antenowego lub schematu/kosztorysu instalacji to będę wiedział czego szukać i ile mnie to wyniesie.
Coś zaczynam podejrzewać, że ten ADSL ze mną zostanie.
Mam jeszcze kilkanaście tygodni na rozważania i badania Smile
Może jakiś telekom daje całą instalację z montażem taką z anteną na dachu w ofercie bez puszczania z torbami ?
Pozdrawiam

Ps. Wiem mniej więcej co to są modemy HiLink czy taki będzie problemem przy podłączaniu do routera ? Lepszy będzie zwykły czy nie ma to różnicy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2016, 16:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2016 16:04 przez jakubd.)
Montażu nie spotkałem, żeby dawali za darmo. Jak masz sat z CPolsatu, to masz do wyboru IDU-ODU2 (jedynki nie brać nawet, jakby dopłacili - montaż sprowadza się do przymocowania na uchwycie do masztu od antetny satelitarnej, ale narzekania na takie zestawy też się pojawiają, ale nie tak straszliwe, jak na jedynkę.

Co do innych rozwiązań - jak nie widzisz z miejsca instalacji masztu, to może się okazać, że anteny kierunkowe nie mają sensu, ale to jest sens sprawdzać dopiero na wiosnę, jak wyjdą liście.

Doraźnie można kupić maszt około 2m do GSM (przy tym badziewiu nie ma różnicowania na pasma) i w niewielkiej odległości jak podłączysz pod router/modem to powinno działać. Jak chcesz mieć pewność, że będzie działać, to wyjdź na dach, postaw telefon z wymuszonym LTE z dala od blachy i ręki (komin?) i sprawdź po minucie lub dwóch jaki masz sygnał i ew. prędkości. Jeżeli sygnał będzie w miarę OK, to jest sens pchać się w antenę typu pręt. Jak nie, to sobie darować - kierunkowa być może zadziała, ale póki nie ma liści, szkoda kasy na eksperymenty.

kitachi napisał(a):Ps. Wiem mniej więcej co to są modemy HiLink czy taki będzie problemem przy podłączaniu do routera ? Lepszy będzie zwykły czy nie ma to różnicy ?
http://jdtech.pl/2013/10/huawei-e3131s-2...ilink.html
http://jdtech.pl/2016/03/jaka-wersje-mod...iadam.html
28-12-2016, 16:37
Witam
jakubd napisał(a):Co do innych rozwiązań - jak nie widzisz z miejsca instalacji masztu, to może się okazać, że anteny kierunkowe nie mają sensu, ale to jest sens sprawdzać dopiero na wiosnę, jak wyjdą liście.
Rozumiem, zapewne to najlepsza rada. Pewnie na wiosnę jak mnie nerwacja weźmie to postaram się również uruchomić odbiór MUX-8 na DVB-T. Opinia na temat parametrów tego MUX nie nadaje się do cytowania. Ani moja antena, ani 2 TV (dekoder) nie odbierają VHF. Ale to osobny temat. Przy okazji moich obecności na dachu popatrzę co się da zrobić z LTE.
Mam jednak nadzieję, iż te przechadzki z pożyczonym modemem coś sensownego dadzą.
Człowiek chce więcej zamiast cieszyć się z tego co ma Smile
Chwilowo wszystkim dziękuję za pomoc i zainteresowanie.
Odezwę się gdy pojawią się jakieś istotne informacje. Nie wiem kiedy ten modem pozyskam, ale dam znać.
Pozdrawiam
28-12-2016, 18:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2016 00:44 przez szopen.)
co do liści to zapewne trafna uwaga (chyba, że masz wokół las ściśle iglasty) bo zwiększają one tłumienie i to znacznie

co do dvb-t na VHF, to prawdopodobnie będziesz potrzebował dodatkowej anteny
tak swoją drogą to MUX-8 w zależności od nadajnika jest w polaryzacji poziomej lub pionowej (wszystkie inne multipleksy czyli te na UHF są tylko w poziomej)
tzn. jeśli masz szerokopasmówkę obejmującą VHF, ale lokalny nadajnik mas z polaryzacja pionową, to ta szerokopasmówka nie da rady (tak samo było w czasach tv analogowej - część nadajników pracowała w H a cześć w V właśnie w paśmie VHF)

PS ewentualną dyskusję o MUX-8 oraz generalnie o dvb-t proponuję prowadzić w innym odpowiedniejszym dziale

edit powyższe skreślenie dla zwrócenia uwagi, temat MUX-8 przeniosłem do specjalnie poświęconego mu wątku:
http://forum.jdtech.pl/Watek-mux-8
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-12-2016, 21:04
witam
Tak wiem, to osobny temat. Wkurzyło mnie tylko to, iż w założeniach DVB-T była jedna polaryzacja i UHF. Tak były sprzedawane anteny i dekodery. Teraz co, nowy sprzęt po całości czyli anteny, dekodery czy TV. Przeżyłbym dodatkową antenę, ale tylko 1 z 3 moich odbiorników (ten najnowszy) łyka VHF.
To tyle.
Więcej napiszę gdy coś będę wiedział o tym moim upragnionym LTE.
Pozdrawiam
Odpowiedz