[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mazowieckie - Cyganówka k. Garwolina
18-10-2012, 12:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2013 23:19 przez szopen.)
Post: #1
Mazowieckie - Cyganówka k. Garwolina
Witam wszystkich mam taki problem mieszkam w miejscowości cyganówka powiat garwolin woj mazowieckie modem huwei e173u2 ( aero2 działało w wawie sprawdzone) jest bts w miescowości wilga aero2 http://mapa.btsearch.pl/ w linni prostej do nadajnika mam niecałe 2km z tego co sie oriętuję to bts jest w lesie czy to może być problem ? skanowałem sieć telefonem nokia 5230 z kartą aero2 wyszukuję siec i piszę aero2 a modem nie wykrywa wogóle sieci modem jest podłączony z anteną dookólną 11dbi nic nie pomaga czy antena kierunkowa umts900 http://allegro.pl/najmocniejsza-antena-d...55222.html pomogła by czy jakeś inne rady?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 13:53
Post: #2
RE: AREO2 NIE WYKRYWA MODEM ZASIEGU
Dla przypomnienia - sieć nazywa się Aero2 Smile

Wskazany przez ciebie nadajnik "Wilga, Spacerowa i Muminków, dz. nr 2651" jest na liście pozwoleń, ale nie ma potwierdzenia, że został uruchomiony. Wybierz się na wycieczkę pod nadajnik i sprawdź, czy sygnał został uruchomiony - zrobić to można po wymuszeniu UMTS 900 MHz - http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei i wyszukaniu - jeżeli pojawi się Plus (i pewnie Play) to sygnał jest.

Nadajnik jest nad lasem i pewnie na lekkim wzgórzu. Problemem może być najwyżej to to, że ty jesteś za lasem.

Użycie anteny ATK-20 w odległości 2km od nadajnika (jeżeli faktycznie jest taka odległość) to użycie karabinu maszynowego na muchę. Poza tym zadziała w zasadzie tylko wtedy, gdy masz bezpośrednią widoczność sprawdzonego nadajnika Aero2 z miejsca instalacji.

Skanując "eter" telefonem nie dowiesz się, czy jest zasięg Aero2, czy nie - Informacja, że modem widzi Plusa (czasem wyświetlanego jako Aero2) o niczym nie świadczy. Spróbuj włożyć kartę i zobacz, czy telefon się po prostu (przy automatycznym wyborze operatora i zezwoleniu na pracę w 3G i roamingu) zaloguje do sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 14:57
Post: #3
RE: AREO2 NIE WYKRYWA MODEM ZASIEGU
OK pojadę pod nadajnik i spróbuje. Wymuszalem na modemie ale znajdował tylko 3g play nadajnik wokoło ma las więcja jestem za lasem spradziłem na cyfrowypolsat zasieg dzwoniłem do polsatu ale powiedzieli ze niekożystają z tego nadajnika czyli wstrzymam się z zakupem anteny . A czy jest możliwość sprwawdzenia inaczej czy dany nadajnik jest uruchomiony? czy tylko wywiat terenoowy z laptopem i modemem pod nadajnik?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-10-2012, 18:41
Post: #4
RE: AREO2 NIE WYKRYWA MODEM ZASIEGU
Inna metodą jest wysłanie kogoś innego pod nadajnik Smile Na razie tej lokalizacji nikt nie potwierdził na btsearchu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2012, 09:04
Post: #5
RE: AERO2 NIE WYKRYWA MODEM ZASIĘGU SIECI
Ja proponuję wejść na dach i tam wymusić listę operatorów, być może jest gdzieś w pobliżu nadajnik W900, o którym nie wiesz.
Fale elektromagnetyczne tego typu są bardzo podatne na byle jakie przeszkody: np. u mnie jak stoję w otwartych drzwiach balkonowych, mam 4 kreski. Jak zamknę balkon to - w tym samym miejscu - mam 2 kreski(!). A jak usiądę wygodnie w fotelu 3 metry wgłębi z laptopem na kolanach, mam już zero(!) kresek.

Tak więc jak już będziesz na tym dachu Smile, i po wymuszeniu W900 zobaczysz, że coś tam masz, przy pomocy top_netinfo zidentyfikuj nadajnik: Linia stan sesji Aktywna->prawoklik->Lista BTSów (xls)->Szukaj (w okienku szukania będzie już numer BTSa z którym jesteś połączony). Oczywiście przedtem wsadź Listę BTSów (xls) do katalogu TNI.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2012, 09:52
Post: #6
RE: AERO2 NIE WYKRYWA MODEM ZASIĘGU SIECI
Nadajnik o którym mówi art361 prawdopodobnie nie jest jeszcze uwzględniony w bazie (sądząc po mapa.btsearch.pl), dlatego zaleciłem wycieczkę na miejsce - znam okolicę i tam faktycznie jest stara instalacja Plusa, ale Aero2 dostało pozwolenie i w bazie CIDu tej instalacji jeszcze nie ma, więc metoda z XLSem i spisem nadajników niewiele pomoże.

Samo wyjście na dach to pomysł niezły, o ile... nie jest zbyt spadzisty Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2012, 10:19
Post: #7
RE: AERO2 NIE WYKRYWA MODEM ZASIĘGU SIECI
witam wejdę na dach z laptopem i spróbuje jesli nic to z rana jutro pojadę pod nadajnik wydajemi się jak się wyszukałem przez wujka google to może być nie aktywny nadajnik więc na stronach powinni umieszczać sprawdzone i aktywne lub notka ze niesprawdzone . kiedyś przeskanowałem recznie ale modemem z t-mobile zte mf60 wykrywało mi sieć cyfrowy polsat a teraz już nie! może to był zasięg z nadajnika z garwolina
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2012, 12:14
Post: #8
RE: AERO2 NIE WYKRYWA MODEM ZASIĘGU SIECI
Pytanie o kim mówisz "powinni". BTSearch ma kilka baz danych, z czego jedna to jest lista pozwoleń radiowych - prosto z urzędu komunikacji elektronicznej, a druga jest tworzona przez fascynatów, którzy jeżdżą z netmonitorami i sprawdzają, które nadajniki działają i jakie emitują identyfikatory CID i LAC - ale to robią ludzie w wolnym czasie i nie wszystkie nadajniki w końcu są weryikowane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2012, 14:08
Post: #9
RE: AERO2 NIE WYKRYWA MODEM ZASIĘGU SIECI
witam udałem się pod nadajnik z laptopem i modemem niestety nie widział sieci szukałem recznie niby znalazł siec plusa 3g ale nie zalogował sie czyli ten nadajnik jescze nie działa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2012, 14:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2012 14:20 przez Janeo.)
Post: #10
RE: AERO2 NIE WYKRYWA MODEM ZASIĘGU SIECI
To, że ten konkretnie nie działa to jedno, a drugie to gdybyś chwycił z dachu ew. dalszy BTS, mógłbyś pomyśleć o dobrej kierunkowej antenie na dachu - a tak, to na razie jesteś odcięty od Aero2 Sad.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2012, 08:13
Post: #11
RE: AERO2 NIE WYKRYWA MODEM ZASIĘGU SIECI
WITAM WSZYSTKICH
Choć minęło kilka miesięcy włożyłem kartę aero2 do zte mf60 i jest zasięg i połączono wiec nadajnik ruszył pozdrawiam i życzę wszystkim udanych transferów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 15:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2013 16:03 przez raski.)
Post: #12
RE: AERO2 NIE WYKRYWA MODEM ZASIĘGU SIECI
Cześć.

Możesz sprawdzić, z jakiego nadajnika łapiesz ten sygnał? Włożyłem na chwilę kartę do modemu - bez anteny (lub z patykiem) nie widzi nic, z ATK-20 wycelewaną w całkiem drugą stronę, złapał sygnał z Ewelina (http://btsearch.pl/szukaj.php?search=2F9...3&mode=adv - pewnie po wcelowaniu w Ewelin będzie całkiem niezły zasięg), mimo że Wilga sporo bliżej. Jak jest u Ciebie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 16:02
Post: #13
RE: Mazowieckie - Cyganówka k. Garwolina
A jak spr. skąd ma się zasięg moj to zte mf60
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 18:19
Post: #14
RE: Mazowieckie - Cyganówka k. Garwolina
Nie jest to wygodne: w interfejsie jest gdzieś status połączenia i jest LAC i CID podany nadajnika, ale w HEX - trzeba przeliczyć w DEC i poszukać na stronie btsearch.pl - jeżeli już go dodali, to znajdziesz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 17:09
Post: #15
RE: Mazowieckie - Cyganówka k. Garwolina
witam wszystkich ponownie mam taki problem w modemie jest full zasięg pisze pl-plus R ale pisze umts ale strasznie się muli na stronie speedtest max 170kbs a ściąganie pliku nie przekroczy 35kbs od jakiegoś tygodnia mam ten lepszy zasięg ale wcześniej miałem trzy kreski pisało też pl-plus R ALE HSPA+ i chodził ok 400kbs a ściągał ok 60kbs proszę o podpowiedz o co chodzi w tym ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 20:02
Post: #16
RE: Mazowieckie - Cyganówka k. Garwolina
Dobudowali bliżej nadajnik, który działa jeszcze kulejąco - zwykle poprawiają to dość szybko (kilka dni).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2013, 18:59
Post: #17
RE: Mazowieckie - Cyganówka k. Garwolina
poczekamy zobaczymy ale dzięki za odpowiedz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2013, 16:11
Post: #18
RE: Mazowieckie - Cyganówka k. Garwolina
jak długo możne być kulejący nadajnik? bo dalej kuleje i się muli ewentualnie jak złapać hspa w innego bts w moim modemie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2013, 23:07
Post: #19
RE: Mazowieckie - Cyganówka k. Garwolina
Chyba zaczął działać już w miarę przyzwoicie
http://www.speedtest.net/result/2513536549.png

wcześniej pingi były w okolicach 600ms i download 0.3Mb/s
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mazowieckie - Żelechów (08-430) polp 0 3 661 11-12-2014 00:14
Ostatni post: polp
  Mazowieckie - Żyrardów - Międzyborów jakubd 0 2 194 10-03-2014 11:53
Ostatni post: jakubd
  Mazowieckie - Warszawa ro_beri 9 7 149 02-10-2013 18:41
Ostatni post: ro_beri
  Mazowieckie - Warka lavirant 0 2 448 14-09-2013 23:42
Ostatni post: lavirant
  Mazowieckie - Małkinia Górna jakubd 1 3 215 19-08-2013 20:46
Ostatni post: jakubd