Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Mazowieckie - Cyganówka k. Garwolina
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich mam taki problem mieszkam w miejscowości cyganówka powiat garwolin woj mazowieckie modem huwei e173u2 ( aero2 działało w wawie sprawdzone) jest bts w miescowości wilga aero2 http://mapa.btsearch.pl/ w linni prostej do nadajnika mam niecałe 2km z tego co sie oriętuję to bts jest w lesie czy to może być problem ? skanowałem sieć telefonem nokia 5230 z kartą aero2 wyszukuję siec i piszę aero2 a modem nie wykrywa wogóle sieci modem jest podłączony z anteną dookólną 11dbi nic nie pomaga czy antena kierunkowa umts900 http://allegro.pl/najmocniejsza-antena-d...55222.html pomogła by czy jakeś inne rady?
Dla przypomnienia - sieć nazywa się Aero2 Smile

Wskazany przez ciebie nadajnik "Wilga, Spacerowa i Muminków, dz. nr 2651" jest na liście pozwoleń, ale nie ma potwierdzenia, że został uruchomiony. Wybierz się na wycieczkę pod nadajnik i sprawdź, czy sygnał został uruchomiony - zrobić to można po wymuszeniu UMTS 900 MHz - http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei i wyszukaniu - jeżeli pojawi się Plus (i pewnie Play) to sygnał jest.

Nadajnik jest nad lasem i pewnie na lekkim wzgórzu. Problemem może być najwyżej to to, że ty jesteś za lasem.

Użycie anteny ATK-20 w odległości 2km od nadajnika (jeżeli faktycznie jest taka odległość) to użycie karabinu maszynowego na muchę. Poza tym zadziała w zasadzie tylko wtedy, gdy masz bezpośrednią widoczność sprawdzonego nadajnika Aero2 z miejsca instalacji.

Skanując "eter" telefonem nie dowiesz się, czy jest zasięg Aero2, czy nie - Informacja, że modem widzi Plusa (czasem wyświetlanego jako Aero2) o niczym nie świadczy. Spróbuj włożyć kartę i zobacz, czy telefon się po prostu (przy automatycznym wyborze operatora i zezwoleniu na pracę w 3G i roamingu) zaloguje do sieci.
OK pojadę pod nadajnik i spróbuje. Wymuszalem na modemie ale znajdował tylko 3g play nadajnik wokoło ma las więcja jestem za lasem spradziłem na cyfrowypolsat zasieg dzwoniłem do polsatu ale powiedzieli ze niekożystają z tego nadajnika czyli wstrzymam się z zakupem anteny . A czy jest możliwość sprwawdzenia inaczej czy dany nadajnik jest uruchomiony? czy tylko wywiat terenoowy z laptopem i modemem pod nadajnik?
Inna metodą jest wysłanie kogoś innego pod nadajnik Smile Na razie tej lokalizacji nikt nie potwierdził na btsearchu.
Ja proponuję wejść na dach i tam wymusić listę operatorów, być może jest gdzieś w pobliżu nadajnik W900, o którym nie wiesz.
Fale elektromagnetyczne tego typu są bardzo podatne na byle jakie przeszkody: np. u mnie jak stoję w otwartych drzwiach balkonowych, mam 4 kreski. Jak zamknę balkon to - w tym samym miejscu - mam 2 kreski(!). A jak usiądę wygodnie w fotelu 3 metry wgłębi z laptopem na kolanach, mam już zero(!) kresek.

Tak więc jak już będziesz na tym dachu Smile, i po wymuszeniu W900 zobaczysz, że coś tam masz, przy pomocy top_netinfo zidentyfikuj nadajnik: Linia stan sesji Aktywna->prawoklik->Lista BTSów (xls)->Szukaj (w okienku szukania będzie już numer BTSa z którym jesteś połączony). Oczywiście przedtem wsadź Listę BTSów (xls) do katalogu TNI.
Nadajnik o którym mówi art361 prawdopodobnie nie jest jeszcze uwzględniony w bazie (sądząc po mapa.btsearch.pl), dlatego zaleciłem wycieczkę na miejsce - znam okolicę i tam faktycznie jest stara instalacja Plusa, ale Aero2 dostało pozwolenie i w bazie CIDu tej instalacji jeszcze nie ma, więc metoda z XLSem i spisem nadajników niewiele pomoże.

Samo wyjście na dach to pomysł niezły, o ile... nie jest zbyt spadzisty Smile
witam wejdę na dach z laptopem i spróbuje jesli nic to z rana jutro pojadę pod nadajnik wydajemi się jak się wyszukałem przez wujka google to może być nie aktywny nadajnik więc na stronach powinni umieszczać sprawdzone i aktywne lub notka ze niesprawdzone . kiedyś przeskanowałem recznie ale modemem z t-mobile zte mf60 wykrywało mi sieć cyfrowy polsat a teraz już nie! może to był zasięg z nadajnika z garwolina
Pytanie o kim mówisz "powinni". BTSearch ma kilka baz danych, z czego jedna to jest lista pozwoleń radiowych - prosto z urzędu komunikacji elektronicznej, a druga jest tworzona przez fascynatów, którzy jeżdżą z netmonitorami i sprawdzają, które nadajniki działają i jakie emitują identyfikatory CID i LAC - ale to robią ludzie w wolnym czasie i nie wszystkie nadajniki w końcu są weryikowane.
witam udałem się pod nadajnik z laptopem i modemem niestety nie widział sieci szukałem recznie niby znalazł siec plusa 3g ale nie zalogował sie czyli ten nadajnik jescze nie działa
To, że ten konkretnie nie działa to jedno, a drugie to gdybyś chwycił z dachu ew. dalszy BTS, mógłbyś pomyśleć o dobrej kierunkowej antenie na dachu - a tak, to na razie jesteś odcięty od Aero2 Sad.
WITAM WSZYSTKICH
Choć minęło kilka miesięcy włożyłem kartę aero2 do zte mf60 i jest zasięg i połączono wiec nadajnik ruszył pozdrawiam i życzę wszystkim udanych transferów
Cześć.

Możesz sprawdzić, z jakiego nadajnika łapiesz ten sygnał? Włożyłem na chwilę kartę do modemu - bez anteny (lub z patykiem) nie widzi nic, z ATK-20 wycelewaną w całkiem drugą stronę, złapał sygnał z Ewelina (http://btsearch.pl/szukaj.php?search=2F9...3&mode=adv - pewnie po wcelowaniu w Ewelin będzie całkiem niezły zasięg), mimo że Wilga sporo bliżej. Jak jest u Ciebie?
A jak spr. skąd ma się zasięg moj to zte mf60
Nie jest to wygodne: w interfejsie jest gdzieś status połączenia i jest LAC i CID podany nadajnika, ale w HEX - trzeba przeliczyć w DEC i poszukać na stronie btsearch.pl - jeżeli już go dodali, to znajdziesz.
witam wszystkich ponownie mam taki problem w modemie jest full zasięg pisze pl-plus R ale pisze umts ale strasznie się muli na stronie speedtest max 170kbs a ściąganie pliku nie przekroczy 35kbs od jakiegoś tygodnia mam ten lepszy zasięg ale wcześniej miałem trzy kreski pisało też pl-plus R ALE HSPA+ i chodził ok 400kbs a ściągał ok 60kbs proszę o podpowiedz o co chodzi w tym ?
Dobudowali bliżej nadajnik, który działa jeszcze kulejąco - zwykle poprawiają to dość szybko (kilka dni).
poczekamy zobaczymy ale dzięki za odpowiedz
jak długo możne być kulejący nadajnik? bo dalej kuleje i się muli ewentualnie jak złapać hspa w innego bts w moim modemie ?
Chyba zaczął działać już w miarę przyzwoicie
http://www.speedtest.net/result/2513536549.png

wcześniej pingi były w okolicach 600ms i download 0.3Mb/s
Przekierowanie