[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LTE z play i aero2 na jednym routerze
25-02-2017, 18:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2017 18:44 przez Ekonomista.)
Post: #61
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Nawet nie przyszło by mi do głowy wyciągać kartę. Gdyby nawet nie było m.in. możliwości, których opisałeś powyżej. Program "play online" obsługuje przecież kody USSD. Nie pamiętam kiedy z resztą ostatnio kupowałem doładowanie w postaci fizycznej. Trochę mnie to śmieszy, a jeszcze bardziej, że jednak większość myśli, że zdrapka i wydruk to jedyne sposoby. Sam korzystałem z co najmniej siedmiu różnych kanałów doładowań. No siódmy sposób to już z 10 lat temu pierwszy raz korzystałem. To było przez aplikację na sim co doliczali mi do faktury. ...ale offtop się zrobił.

(21-02-2017 16:55)szopen napisał(a):  (przy takich kwotach nie opłaca się kombinować z doładowaniami kupowanymi poniżej wartości nominalnej ze znanego portalu aukcyjnego)

Oczywiście, że się nie opłaca. Po pierwsze procentowo piątki dochodzą do 10% "rabatu" (pomijając, że to 50gr., a czekania czasem godzinę); po drugie jednak jak się płaci przez stronę operatora kartą płatniczą to wg mnie jest najpewniej.
Zabawa jest przyjemna od 50zł, jak się poszuka to za 30zł są tylko czasem 2 m-ce czekania.
(21-02-2017 16:48)Ekonomista napisał(a):  Temat już rozwiązany. Znalazłem antenkę na chyba 900 MHz od sdr'ka czy jak kto woli tunera dvbt usb. Tam jest inne złącze, ale wchodzi pewnie choć widać, że tylko "+", bo "-" idzie na zewnątrz. Antenka tak mała, że nie przeszkadza na biurku, a efekt w Aero 2 lepszy niż na 4 razy większej "oryginalnej" antenie gsm, którą zostawiam do Play'a. Chyba tu nadajnik Plus'a, z którego korzysta Aero 2 jest na 900 MHz. Przedłużacz zostawiam jeden, bo wygodniej skoro jest wpięty z tyłu stacjonarnego pc'ta mieszczącego się we wnęce. Za to przykleję końcówki kabli antenowych do modemów tak, aby absolutnie nic nie pracowały złącza. I tak mam za darmo zestaw do neta, który mnie zadowala, czasami mogę ale nie muszę doładować Play'a za 5zł. Z czasem pewnie skorzystam z DIL'a albo coś podobnego, jeśliby Play zakończył ofertę nocną za 5 zł, ale raczej za rok, gdy skończy mi się ważność połączeń wychodzących.

A tak wygląda mój modem po zaklejeniu taśmą samowulkanizującą w celu zabezpieczenia połączenia złącza antenowego przed pracowaniem i samoczynnym wypięciem i zniechęcenia do otwierania. Ładne to nie jest, ale skuteczne, mam nadzieję.

   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-03-2017, 18:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2017 18:29 przez Ekonomista.)
Post: #62
LTE z play i aero2 na jednym routerze
Jakbym jednak nie chciał nic rozłączać i przy okazji zwiększyć szanse na lepszy zasięg przemieszczając wszystko w inne miejsce (w końcu ogranicza mnie tylko zasięg wifi wtedy i długość kabla antenowego) to mam pytanie o router do play 3.75g na e3131s-2. Czy NETGEAR MBRN3000 się nada i czy trzeba coś więcej grzebać niż tylko konfiguracja?

Czy aktualizacja routera do najnowszego softu coś się przyda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-03-2017, 20:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2017 12:59 przez szopen.)
Post: #63
LTE z play i aero2 na jednym routerze
0) czasem zastanawiam się gdzie wygrzebujecie takie zabytki…

1) jakkolwiek znalezisko ze względów cenowych jest interesujące, więc dyskusję na nowy temat wydzieliłem do nowego wątku:
http://forum.jdtech.pl/Watek-netgear-mbr...i-e3131s-2



i niestety muszę to napisać - tasiemcowe wątki typu "mydło i powidło" są często niezwykle trudne do późniejszego uporządkowania, więc bardzo proszę - zakładajcie NOWE wątki przy wprowadzaniu nowych tematów, w treści posta można podać link, również taki prowadzący do konkretnego posta w wątku na który się powołujemy, jest on "ukryty" po numerem posta

przykładowy link wskazujący na tego właśnie posta to:
http://forum.jdtech.pl/Watek-lte-z-play-...1#pid39821

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Agregacja w sieci play. seba842005 3 9 491 16-02-2017 19:25
Ostatni post: seba842005
  router LTE Play matimon 12 11 424 25-09-2016 02:09
Ostatni post: jakubd
  Smartfon Bluboo Maya Max z SIM-em Play pigwa 6 7 008 20-09-2016 18:06
Ostatni post: pigwa
  LTE Play problem: TP-Link TL-WR1043ND v2 + Huawei e3372 + Natec HUB USB 3.0 riemann91 1 4 380 09-06-2016 15:06
Ostatni post: szopen
  LTE w FaktMobile (sieć Play) kokosek1960 4 4 611 23-05-2016 09:43
Ostatni post: jakubd