[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
13-09-2017, 23:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2017 15:29 przez szopen.)
Post: #1
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
///mod: to jest część wątku oddzielona z
http://forum.jdtech.pl/Watek-router-mode...et-od-play
w związku z całkowitą zmianą tematu

Rozmawiałem z kuzynem i dowiedziałem się, że ma on internet od Inei po kablu 10 Mb/s. Mieszka on na tej samej ulicy, więc problemu z montażem nie powinno być. Teraz tylko czekać do końca umowy Big Grin
Gdybym rok temu był bardziej obeznany to już bym go miał, ale mówi się trudno
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-09-2017, 23:46
Post: #2
Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
15Mbps (twój ostatni wynik) to o połowę więcej niż 10Mb/s

inna kwestia to stabilność prędkości w przypadku łącza po kablu - to 10Mbps będziesz (zapewne) miał i rano i wieczorem i w godzinach szczytu telekomunikacyjnego też

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 07:45
Post: #3
Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
Prawda jest taka, że nawet w miarę dobra radiówka jest stabilniejsza niż dobry net mobilny, ale od kiedy mam ten zestaw, o którym pisałem i wszystko ustawione w najlepszym miejscu to przestałem żałować. Bałem się też, że będę szybko wchodził w lejek po stu gigabajtach, ale nigdy mi się nie udało (leci szósty miesiąc). Nawet jak przez parę tygodni jeszcze dodatkowo korzystały 2 smartfony m.in z YT, a sam się nie ciaćkam (wciąż YT, Tidal na HiFi, większość stron otwieram w nowych kartach to po dniu 100 do zamknięcia, aktualizacje automatyczne wszystkich prawie programów, gg, ściąganie plików etc.). Właśnie - napisz co masz w tym abonamencie i ile płacisz, a ile zużywasz, bo może się okazać, że warto jednak rozwiązać umowę i albo podłączyć stałe łącze albo RBM DIL.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 08:38
Post: #4
RE: Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
(14-09-2017 07:45)Ekonomista napisał(a):  Prawda jest taka, że nawet w miarę dobra radiówka jest stabilniejsza niż dobry net mobilny
Z moich obserwacji wynika że wcale nie. Jak miałem radiówkę to wystarczyła burza żeby były problemy z łącznością, co roku trzeba było przycinać drzewa żeby w ogóle dało się podłączyć + cała masa innych problemów. Od kiedy mam RBM nie przypominam sobie żebym choć raz nie mógł się połączyć czy żeby połączenie się rwało.
Poza tym rozmawiałem z różnymi osobami i prawie wszystkie miały złe doświadczenia z łączami radiowymi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 09:13
Post: #5
Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
Ja też tam miałem jakieś problemy i z połączeniem i z obsługą, ale jak patrzę ogólnie na te 2 lata umowy to nie było tak źle, chociaż jak ktoś mieszka w niskim budynku zasłoniętym budynkami, drzewami i t.p. to firma nie założy Ci wysokiego masztu tylko będzie szukać jakiegoś miejsca na dachu, żeby złapać sygnał nawet z dalszej wieży, byle była tzw. widoczność i chyba to jest największy problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 09:30
Post: #6
Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
Jeżeli sieć radiowa jest dobrze zaprojektowana i utrzymana, to jest super stabilna. Ale jak warunki są trudne, to żadne radio nie pomoże bez infrastruktury, która często jest nieopłacalna.
Światło też ma swoje wady Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 09:51
Post: #7
Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
jakubd napisał(a):Światło też ma swoje wady
To pewnie temat na osobny wątek, ale tak w dwóch zdaniach - jakie ma wady? Poza koniecznością podpisania długotrwałej umowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 10:55
Post: #8
Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
1. Znajdź naiwniaka, który ci to dociągnie. Ja mam 30m od bloku do węzła Orange, 2 lata ciągną. a niby 120 mieszkań, a Neo tylko 2Mbit/s daje radę w tym bloku.
2. Napraw to, jak padnie (ojej, koparka? jaki światłowód?) Jak padnie, to masz długą przerwę w działaniu.
3. No to dzisiaj przestawimy sobie węzeł z routerami pod okno. O kurcze, kabelek sięga tylko do połowy pokoju... Albo dziecko urwało. No to wzywamy operatora. Mało kto umie spawać światła i ma do tego sprzęt.
4. Ja chcę własny router z interfejsem do światła, bo ten od operatora mi nie pasuje (chciałem zielony, a dostałem biały) - no tak, albo się nie da, albo nie znamy parametrów światła (aktywne, pasywne, rodzaj światłowodu itd.) albo haseł (podobnie jak w UPC i sieciach DOCSIS ogólnie).

Ale jak działa, to wiadomo, że jest świetnie i super i w ogóle, póki nie okazuje się, ze to Orange i nie dają rady routery w środku sieci, bo niestety nie ma umowy z Google na cacheserwery youtube, więc ruch idzie przez pół Europy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 11:03
Post: #9
RE: Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
(14-09-2017 07:45)Ekonomista napisał(a):  Prawda jest taka, że nawet w miarę dobra radiówka jest stabilniejsza niż dobry net mobilny, ale od kiedy mam ten zestaw, o którym pisałem i wszystko ustawione w najlepszym miejscu to przestałem żałować. Bałem się też, że będę szybko wchodził w lejek po stu gigabajtach, ale nigdy mi się nie udało (leci szósty miesiąc). Nawet jak przez parę tygodni jeszcze dodatkowo korzystały 2 smartfony m.in z YT, a sam się nie ciaćkam (wciąż YT, Tidal na HiFi, większość stron otwieram w nowych kartach to po dniu 100 do zamknięcia, aktualizacje automatyczne wszystkich prawie programów, gg, ściąganie plików etc.). Właśnie - napisz co masz w tym abonamencie i ile płacisz, a ile zużywasz, bo może się okazać, że warto jednak rozwiązać umowę i albo podłączyć stałe łącze albo RBM DIL.

Mam internet "elastyczny" za 50zł/msc lejek 100gb po przekroczeniu prędkość do 1mbit/s. Korzystam już od 10 miesięcy i zdarzyło mi się trzy razy przekroczyć limit (w tym miesiącu będę pobierał Fifę 18, około 45-50gb więc możliwe, że znowu przekrocze)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 11:21
Post: #10
Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
Ja bym się rozejrzał za stałym łączem, powinno być taniej, szybciej, stabilniej, bez limitów transferu. Najlepiej jakbyś znalazł co najmniej 30Mbps do 30zł. Jak nie ma takiej oferty w Twojej lokalizacji to RBM DIL i większe pliki (typu 50GB) u kolegi/kuzyna (/dziadka/wnuka ;P) ze światłowodem, chociaż nie jest to zapewne idealne rozwiązanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 11:40
Post: #11
RE: Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
(14-09-2017 11:21)Ekonomista napisał(a):  Ja bym się rozejrzał za stałym łączem, powinno być taniej, szybciej, stabilniej, bez limitów transferu. Najlepiej jakbyś znalazł co najmniej 30Mbps do 30zł. Jak nie ma takiej oferty w Twojej lokalizacji to RBM DIL i większe pliki (typu 50GB) u kolegi/kuzyna (/dziadka/wnuka ;P) ze światłowodem, chociaż nie jest to zapewne idealne rozwiązanie.

No właśnie myślę nad ineą, mój kuzyn pójdzie zapytać o światłowody ale to pewnie będzie niemożliwe jeśli chodzi o ich instalacje. Jeszcze dzisiaj dowiem się ile płaci za te 10Mb/s Smile
Zapewne jest to koszt w okolicach 80-90zł jak to bywa w mniejszych miejscowościach cena nie równa się wydajności
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 12:00
Post: #12
RE: Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
Zrób research i wtedy będzie Ci łatwiej zdecydować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 14:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2017 14:10 przez szopen.)
Post: #13
Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
TheHugo napisał(a):Mam internet "elastyczny" za 50zł/msc lejek 100gb po przekroczeniu prędkość do 1mbit/s.

albo trafiłeś na niezłą promocję (piszesz, że umoczyłeś na 2 lata, a umowę na "zwykły" elastyczny można rozwiązać w ciągu miesiąca) , albo to jakaś wiązanka z innymi abonamentami, bo normalnie "internet elastyczny" w Playu jest na innych warunkach, konkretniej 10zł za każde rozpoczęte 10GB przy czym limit opłaty sami sobie ustalamy, obecnie "na dzień dobry" jest to 60zł ale można zmienić w obie strony,
czyli za 50zł/m-c można mieć 50GB

(a w przypadku "abonamentu ze sprzętem" tak naprawdę płacimy dodatkowo 361zł za router lub modem (ukryta oplata w abo 15zł/m-c x 24m-ce)+1zł (za sprzęt na fakturze), więc trudno o bardziej niekorzystną ofertę
swoją drogą można zerwać umowę w dowolnym momencie, ale o ile się nie mylę tą opłatę trzeba ponieść w całości, jakkolwiek w takim wypadku należałoby przeanalizować podpisaną umowę)

Ekonomista napisał(a):Jak nie ma takiej oferty w Twojej lokalizacji to RBM DIL i większe pliki (typu 50GB) u kolegi/kuzyna
RBM to także Play, więc w tej samej lokalizacji, @TheHugo będzie miał te same osiągi
jedyny plus jest taki, że średni miesięczny koszt to ~17zł (przy konieczności połączenia w LTE i lejku po 100GB)

TheHugo napisał(a):Korzystam już od 10 miesięcy
więc pozostało 14 m-cy do końca jeśli to umowa na 2 lata, nie wiadomo czy wtedy nadal będzie RBM DIL
proponuję zainteresować się tym tematem za rok (lub sprawdzić możliwości rozwiązania umowy natychmiast)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 21:25
Post: #14
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
(14-09-2017 10:55)jakubd napisał(a):  4. Ja chcę własny router z interfejsem do światła, bo ten od operatora mi nie pasuje (chciałem zielony, a dostałem biały) - no tak, albo się nie da, albo nie znamy parametrów światła (aktywne, pasywne, rodzaj światłowodu itd.) albo haseł (podobnie jak w UPC i sieciach DOCSIS ogólnie).

Ale jak działa, to wiadomo, że jest świetnie i super i w ogóle, póki nie okazuje się, ze to Orange i nie dają rady routery w środku sieci, bo niestety nie ma umowy z Google na cacheserwery youtube, więc ruch idzie przez pół Europy.

W UPC masz bridge który rozwiązuje problem. Oczywiście są dwa urządzenia ale też router na koncentryk nie jest oczywistością.

Chociaż poniekąd masz rację wystarczy poczytać o problemach puma6.

Ogolnie FTTH to porażka, drogo, brak bridge, jak masz ont to w triple play musisz mieć dodatkowy switch z vlan ami.

Dodtakowo telia, tylko ciekawe czy już naprawili.

Poza Netia jacyś operatorzy mają cache? I chyba nie działa na sslu? Mam https everywhere.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 21:35
Post: #15
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
Umowę mam na abonament w telefonie z internetem oraz na ten mobilny internet. Na jednej ze stron mam napisane internet elastyczny, a w drugiej Play Internet bez limitu gb z urządzeniem. Mogę pójść do punktu Play i zapytać najwyżej czy jeśli chciałbym zerwać umowę to liczyłbym się z karą pieniężna. Jeśli chodzi o internet od Inei to możliwe, że jutro lub pojutrze pójdę porozmawiać co mają do zaoferowania teraz i czy za ten rok coś się polepszyło. Mój kuzyn płaci 80zł za internet od nich z czego 20zł to utrzymanie telefonu stacjonarnego, więc jest to najprawdopodobniej łącze na zasadzie neostrady, dobrze myślę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 08:30
Post: #16
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
Jak idzie po kablach TPSA/Orange, to wiadomo, że opłata dla TPSA być musi.
Ale jakość będzie podobna do tego, co daje TPSA - tylko inny dostawca internetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 11:57
Post: #17
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
Tak, jeśli jest opłata za utrzymanie łącza to jest to ADSL. Osobiście miałem ADSL w domu i chodziło to stabilnie jak skała. Lepiej niż UPC bo nie było ani jednej awarii.

Natomiast prędkości 10/1 to nic specjalnego. Chociaż możesz mieć więcej lub mniej, zależy od odległości od centrali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 14:44
Post: #18
RE: LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
(15-09-2017 11:57)grzech1991 napisał(a):  Tak, jeśli jest opłata za utrzymanie łącza to jest to ADSL. Osobiście miałem ADSL w domu i chodziło to stabilnie jak skała. Lepiej niż UPC bo nie było ani jednej awarii.

Natomiast prędkości 10/1 to nic specjalnego. Chociaż możesz mieć więcej lub mniej, zależy od odległości od centrali.

Około 1,2 km mam od ich centrali u mnie w mieście
Nawet będę miał bliżej około 1km, bo będę się przeprowadzał Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 22:31
Post: #19
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
Witam ponownie, co do internetu z Inei najwcześniej się przeniosę w drugiej połowie lub pod koniec 2018, więc pozostaje kwestia polepszenia osiągów (pobierania, pingu w grach) na necie od Play. Do internetu z Inei będę tak czy siak potrzebował routera, więc myślę o tym: TP-LINK TL-WR1043ND (ma go mój kuzyn i jest zadowolony) lub tańszy: TP-LINK TL-MR3420 oraz modem Huawei E3131 HSPA+ do karty sim z internetem
Jeśli kupiłbym jeden z tych routerów z modemem i podpiął bezpośrednio z routera kablem rj-45 do komputera to pobieranie plików powinno być stabilniejsze oraz ping w grach mniejszy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 23:11
Post: #20
LTE "elastyczny" w Play, kabel w Inea czy coś innego?
teraz jadę na tp-linku i jest to fatalny router, w sensie zależy czego wymagasz. Bo jak to ma pochodzić rok, a wi-fi śmigać w cały świat - to jak najbardziej ok.

Kabel a wi-fi to chyba podobny ping, jeśli wi-fi ogranicza prędkość, to tak będzie stabilniej.

Natomiast największy zysk z pingami masz na dovado, ale to oczywiste.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Play ma zwrócić klientom ofert prepaidowych niewykorzystane środki tps4 15 4 222 23-02-2021 17:37
Ostatni post: morfik
  Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru? Ekonomista 15 9 608 25-03-2019 16:44
Ostatni post: adamus581
  Kody USSD Play (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 9 306 830 13-02-2019 14:41
Ostatni post: szopen
  Play oraz MVNO na jego infrastrukturze z ograniczeniem do 3Mbps w roamingu? mshmaster 6 8 380 23-07-2018 13:32
Ostatni post: mshmaster
  Od kiedy działa roaming LTE danych w Play? Ekonomista 12 6 578 12-03-2018 21:13
Ostatni post: mshmaster