[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
07-04-2019, 18:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2019 18:59 przez szopen.)
Post: #21
Tani i szybki dysk do odtwarzania filmów na tv z USB.
Uciąłem trochę "na lenia", ale nie będę kombinował

edycja postów ma sens jedynie na bieżąco (dopiski, literówki itd.) zmiana toku dyskusji post factum nie ma żadnego sensu, bo potem można wywalić takie wątki jedynie do kubła

natomiast hotlinkowanie zdjęć/grafiki to zmora, więc fajnie, że to ogarnąłeś - czasem po paru latach okazuje się, że wątek byłby nadal użyteczny, ale jest pozbawiony obrazków, które stanowiły istotne treści…
niestety ten sam problem to wszelkie linki do sklepów (poza oczywistym faktem, że sam fakt ich dopuszczania jest lepem na spamerów…), które potrafią się zdezaktualizować po paru miesiącach

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2019, 19:11
Post: #22
RE: Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
Jesli linkuje sklepy to najbardziej obojętne, bo duże zagraniczne, albo juz martwe strony, dlatego lubię newegg bo można podejrzeć specyfikację i bardzo pomocne opinie konsumentów.
Pzoostaje linkować karty produktów ze stron producentów.

4 x USB 3.0 to przeciętna opcja ale logiczna, ewentualnie zostanie jako USB 2.0, bo na przodzie zajechałem porty. Więc albo jedno urządzenie USB 3.0 na raz, albo niektóre urządzenia USB 2.0 mogą być wsadzone tam? Nie wiem czy praca kieszeni z dyskiem USB 2.0 + kopiowanie danych z pendrive USB 3.0 jednocześnie, za pomocą tej karty to normalne.
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2019, 20:23
Post: #23
Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań do równoczesnego użytku urządzeń 2.0 i 3.0 na kontrolerze 3.0

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2019, 20:35
Post: #24
RE: Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
Bardziej chodziło mi o zarzynanie transferami w jednej chwili. A propos kabli, ten "przedłużacz" F-M z panelu do "gdzieś tam z tyłu", jak się kwestia ma krótko z kablami USB 3.0 i przedłużkami, w kategorii cena/jakość?
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2019, 21:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2019 21:31 przez szopen.)
Post: #25
Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
Nie stwierdziłem nigdy "zarzynania" transferu dotyczącego jakiegokolwiek kontrolera (nie mam jednak na tyle weny, aby w każdym komputerze sprawdzać jaki akurat mam kontroler na pokładzie).

Natomiast np. są kiepskie pendrajwy USB3.0, które pracują w dość specyficzny sposób - skokowo, w ekstremalnych wypadkach wywołując nawet timeout transferu, co być może niektórzy zwalają na kontroler (wpadki z takimi konstrukcjami nie uniknął nawet Sandisk, na sprzęcie w robocie mam z tej okazji jakieś notatki czego unikać, bo kiepskie nośniki podnoszą mi ciśnienie, jeśli muszę pracować na badziewiu, gdy się liczy każda sekunda…)


Co do przedłużaczy USB3 to mam same złe doświadczenia, tzn. jeszcze nie spotkałem takiego który byłby trwały, ale to chyba kwestia tego co pisałem gdzieś wcześniej - przekombinowanych złącz USB3, które się po prostu szybko zużywają.

W sumie jeśli to byłoby podpięcie na stałe to pewnie większość z nich by się sprawdziła (tu kwestię pewnie załatwia użycie jakiegoś sensownego brandu, w rodzaju delock, unitek czy orico, to wszystko to i tak chińczyki, ale ktoś tam wybiera produkty które można tak obrandować, a których nie), ale…

jeśli nadal masz na myśli ten wynalazek podlinkowany wcześniej, to ja bym nie kombinował tylko użył tego co jest w zestawie (nie no, NIE! - po prostu wybrałbym coś innego, np. kontroler z wewnętrznym portem USB3 oraz do kompletu panel z hubem aktywnym, tak wiem to wyjdzie jakieś 2x drożej, ale raczej jest to gwarancja świętego spokoju na dłuższy czas).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2019, 21:43
Post: #26
RE: Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
(07-04-2019 21:30)szopen napisał(a):  Natomiast np. są kiepskie pendrajwy USB3.0, które pracują w dość specyficzny sposób - skokowo, w ekstremalnych wypadkach wywołując nawet timeout transferu, co być może niektórzy zwalają na kontroler (wpadki z takimi konstrukcjami nie uniknął nawet Sandisk, na sprzęcie w robocie mam z tej okazji jakieś notatki czego unikać, bo kiepskie nośniki podnoszą mi ciśnienie, jeśli muszę pracować na badziewiu, gdy się liczy każda sekunda…)
Tak, o to mi chodziło, i ta długość i jakość kabla. W przypadku zestawu z front panelem niektórzy raportowali że z przodu podpięty dysk twardy podczas kopiowania a to wariował, a to się rozłączał. O ile to ma związek (ale chyba nie ma sensu stawiać koejnych hipotezz.)

(07-04-2019 21:30)szopen napisał(a):  np. kontroler z wewnętrznym portem USB3 oraz do kompletu panel z hubem aktywnym, tak wiem to wyjdzie jakieś 2x drożej, ale raczej jest to gwarancja świętego spokoju na dłuższy czas).
Coż w przypadku sprżetu na Xeonie dłuższy czas to pojęcie względne. Jednak spróbuję 4-porty z tyłu z Molexem. A to dlatego, że wcześniej miałęm wymieniać wentylatory i szukałem kontrolera obrotów na przód i tu ceny są nienormalne. Chcę jeszcze coś wsadzić do zatoki 3,5" albo 5,25" a na przód bardziej na teraz potrzebuję nawet USB 2.0, bo te dwa mocno zniszczyłem. Tak, Twoja koncepcja od początku byłą moim faworytem ale zakup kontrolera i tak był drugim wyborem względem uporania sobie z wentylatorami i przodem obudowy.
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2019, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2019 22:56 przez szopen.)
Post: #27
Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
whiteindian napisał(a):W przypadku zestawu z front panelem niektórzy raportowali że z przodu podpięty dysk twardy podczas kopiowania a to wariował, a to się rozłączał. O ile to ma związek (ale chyba nie ma sensu stawiać koejnych hipotezz.)
Stawiam na problemy z zasilaniem, dlatego sugeruję co sugeruję - zasilanie musi być doprowadzone do kontrolera i/lub do huba (najlepiej do obu jeśli to jest konstrukcja która składa się z 2 urządzeń), a konstrukcji nie umożliwiających podpięcia zasilacza trzeba unikać.
Im dłuższy kabel i im więcej połączeń po drodze tym większe prawdopodobieństwo, że coś nie zadziała jak należy.

Przykładowy kontroler ze zintegrowanym hubem
https://www.aliexpress.com/item/5-Port-P...95277.html
oczywiście nie mogę zagwarantować, że to dobry wybór, ale konstrukcja jest bardzo elastyczna - 4 porty na zintegrowanym śledziu (do użytku "na już") + 1 port wewnętrzny - tam można wpiąć np. panel 5,25' zawierający 4-portowego huba + złącze panelu pasywnego (można tam wpiąć albo 2-gniazdowego śledzia albo pasywny panel 2,5' z 2 gniazdami USB3.0)

przykładowy pasywny panel na przód
https://www.aliexpress.com/item/NEW-20-P...76446.html
(sorry to akurat z tego samego sklepu - był w powiązanych przedmiotach Big Grin)

a panel z normalnym aktywnym hubem to pewnie już nieraz widziałeś - koszt koło 10$

PS Xeon niewiele znaczy - bo w danej generacji to zawsze były najmocniejsze procki, ale 10-letni "wypas" i tak jest słabszy od współczesnej klasy średniej…

kurza twarz, właśnie się zorientowałem, że chlasnąłem ten wątek na pół nie w tym miejscu ("palec mi się omsknął" Tongue)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 07:44
Post: #28
RE: Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
Z Alli teraz nie mam szans, druga rzecz że przy większych zakupach robiłbym teraz kilka rzeczy bo wiadomo taniej. Stąd zmiany rozciągam w czasie (taki SSD można przecież łątwo przenieść na nową platformę).

Zastanawiam się czy jest tak że ludzie mając te kontrolery musza albo na nowo stawiać system, albo profilaktycznie Load BIOS Defaults chociaż. Tu akurat OS jest bez reinstalacji ponad trzy lata....

Chytrze spojrzałem do obudowy, zostanie jeszcze jedno 1xPCI-Ex1, i 3xPCI, a nawet FireWire.(pewnie te najwolniejsze...) Ciekawe że są do kupienia śledzie z wyjściami SATA.
---
Aktualne wynik na USB 2.0 - pendrive SanDisk Cruzer Extreme USB 3.0 64GB SDCZ80-064G
           
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 13:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2019 13:39 przez szopen.)
Post: #29
Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
jeśli nie masz namotane w BIOSie to po prostu władasz kartę i instalujesz sterowniki (nowsze systemy widzą renesasa bez dodatkowych instalacji)

ale… z tego co zczaiłem to masz raczej nietypową konfigurację i modowanego biosa (by sprawdzić co to za płyta, bo brzmiała jakoś znajomo Tongue, chciałem się cofnąć do wcześniejszych postów i zauważyłem błąd w moderacji - abit ip35 to płyta do desktopów + xeon)
wprawdzie w przypadku karty rozszerzeń to raczej nie ma znaczenia, ale czy nie bedzie kłopotów z ssd to nie wiem, bo modderzy lubili wywalić niektóre moduły z biosu (te, które w tamtych czasach wydawały się nieistotne) by wstawić dodatkowy mikrokod dla procków
chociaż znając konfigurację - konkretnie procesor w sumie sam możesz sobie skroić biosa pod siebie (wrzucając mikrokod tylko dla swojego procka + pozostałe moduły w możliwie świeżych wersjach)

za pamięci
Kod:
ftp://91.121.194.115/pub/download/bios/
i
ftp://91.121.194.115/pub/download/bios/!%20E0%20Stepping%20BIOS%20Updates/
kurka - forum niepoprawnie rozpoznaje linki ftp…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 13:45
Post: #30
RE: Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
Trudno, będzie moja strata....Płyta to Abit IP35 Dark Rider, jest to płyta bliźniacza do IP35 Pro (Snake). Dark Rider nie ma np. eSATA, i sekcja zasilania chyba słabsza. Jest mylona z najsłabszą IP35-E (ma ten sam BIOS).
       
Teraz jest na niej Xeon E5430
Kłopot w tym że mój BIOS został prywatnie poprawiany dwa razy, raz przez rumuńskiego programistę, a potem jeszcze raz przez jego kolegę. Chodziło też o usunięcie tzw. double-bootowania. (a ja przekręcałem to na "dual-boot") Cóż, jak okaże się "w praniu" że nic nie działa to chyba nie ma sensu znowu bawić się tym. Chyba że tylko dla zmiany na Xeon X5460 ale to już hardcore i do tego piekranika koniecznie trzeba by na mostki dodać chłodzenie. Za to pamięć mam kozacką G Skill Pi 900MHz, niestety nie mogę znaleźć za frytki do pary 4GB stąd Geil 2GB sąsiaduje z nimi.
(Swoją drogą chyba można sygnaturkę dodac żeby nie powielać takich infromacji tutaj?)
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 13:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2019 13:48 przez szopen.)
Post: #31
Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
nie mam pod ręką takich spasionych pendrajwów, ale jak pisałem - ze mną jak z dzieckiem i podpuściłeś mnie
przetestuję jakieś Sandiski USB3 (na tym biednym renesasie w lapku, bo w robocie to w najbliższych dniach nie będę miał czasu na zabawę)

whiteindian napisał(a):(Swoją drogą chyba można sygnaturkę dodac żeby nie powielać takich infromacji tutaj?)
nie ma sensu, gdyby to było forum poświęcone modowaniu to może?
ewentualnie muzeum komputerów Tongue sorry, no nie mogłem się powstrzymać (ale sam mam "stajnię zabytków")

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 14:17
Post: #32
RE: Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
PanieExclamation Jakie antyki, na 1366x768 na wysokich detalach Wiedźmin3/GTAV (z FHD na średnie sie załapie może).

Od tej płyty zrozumiałem, ze nie ma kompromisów i być może w przyszłości lepiej dopłacić do mobo która w teorii jest polecana do oc i dobrze zrobiona, niż myśleć o ekonomicznych rozwiązaniach. Czyałęm o wielu starych płytach, które mają respekt u ludzi, i czasem wracają wspomnienia i ktoś coś zrobi (jak ten programista na moją prośbę).

PS. Kiedyś wspominałeś o laptopowych prockach, czy ten etmat jest i nadal średnio-opłacalny? (Ale tak krótko, bo znowu za bardzo dobieganie od tematu Smile
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 14:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2019 04:18 przez szopen.)
Post: #33
Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
Krótko - laptopowe procki to tylko do konstrukcji typu HTPC (czy generalnie domowych serwerów czegokolwiek - choćby jako baza do smart-home), no wszędzie tam gdzie chodzi o kompromis między wydajnością, a ciszą i niskim zużyciem energii, ale absolutnie nie do "konsoli do gier", czy "woła roboczego" (gdzie chodzi tylko o wydajność).

Był czas, że grzebałem w biosach - modowane biosy mam w blaszaku, który dziś się kwalifikuje już wyłącznie na śmietnik (a trzymam go raczej tylko z sentymentu - Asus P3B-F - to chyba jedna z płyt od których się zaczęła moda na ekstremalne OC - tam np. na przeciętnym procku dało się podnieść fsb o 100%! oczywiście redukując inne zegary) na tej płycie przez kilka lat tylko zmieniałem procki, a kwestię nowszych generacji załatwiały przejściówki na slot1 (no i grzebanie w BIOSie), robiłem to wtedy też dla znajomych jeśli chcieli i mieli odwagę, ostatni mod BIOSa mam w… starawym netbooku - tam dla czystej przyjemności sobie podmieniłem logo startowe (aby był inny niż wszystkie).


Dobra wracam do tematu - "pod młotek" poszły 2 sandiski USB3.0 16GB

Ultra Flair SDCZ73 - jego wydajność jest naprawdę spasiona przy odczycie, ale zapis przeciętny (tzn. równie dobrze mógłby to być pendrajw USB2.0 i by to wiele nie zmieniało)
SanDisk_Ultra_Flair_16GB_MSIP-REM-TAD-SDCZ73
           

Ultra SDCZ48 - ten to mógłby być wypuszczony jako USB2.0 chyba zupełnie bez utraty wydajności ;D
edit: kurza twarz akurat trafiłem na egzemplarz z "rześkiej" serii i ma całkiem ładne wyniki, choć oczywiście zapis kuleje
SanDisk_Ultra_16GB_KCC-REM-TAD-SDCZ48-16G
           
edit2: przechwaliłem go - właśnie skończył żywot Big Grin w trybie tylko do odczytu (prawdopodobnie przegrzał się)
Kod:
USB Device ID: VID = 0781 PID = 5581
Serial Number: 4C530001060921104431

Device Vendor: SanDisk
Device Name: Ultra
Device Revision: 0100

Manufacturer: SanDisk
Product Model: Ultra
Product Revision: 1.00

Controller Part-Number: Unknown


kwestia jest taka, że Sandisk pod dokładnie tym samym oznaczeniem modelu wypuszcza sprzęt z różnymi flakami, więc sposób pracy i wydajność jest różna w zależności od serii (żałuję, że nie zrobiłem kolekcji benchmarków z jednego modelu we wszystkich wariantach, które do mnie trafiły, bo różnice wydajności między seriami to widać już "gołym okiem", no ale to sprzęt służbowy więc i tak nie miałem wyboru - były jakie były…)

PS dorobiłbyś jeszcze SS ze współczesnego CDM (3.x to już zabytek) i wypada ustawić chociaż po 3 testy 1GB (taka konfiguracja jest w miarę powszechna) a nie 1x 500MB (tu brakuje uśrednienia wyniku, a zbyt mały plik się mieści w całości w szybszym buforze w niektórych pendrive), hmm no i nie ma co żydzić na zapisach - benchmark się robi "raz w życiu" a potem co najwyżej ogląda wyniki Tongue

Przy okazji kwestia xeona - w pracy jednowątkowej jest nieco wolniejszy od mojego zdecydowanie nienajświeższego procka w laptopie (i5 pierwszej czy 2? generacji bodajże) , a w wielowątkowej bije go mocą obliczeniową gdzieś o połowę (oczywiście porównanie oparłem na passmarku, można też zrobić syntetyczny test w CPU-Z), więc może pomysły z laptopowymi i7 do desktopa nie są wcale słabe (choć sam się zastanawiam czy jest sens pompowania kasy w blaszaka, bo zamiast HTPC zrobiłbym z tego normalny komputer, ale po staruszku to tam tylko obudowa z zasilaczem jest do wykorzystania…)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2019, 10:59
Post: #34
RE: Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
Hmm? https://www.savio.net.pl/produkt/riser-p...ata-ak-36/
Odpowiedz cytując ten post
09-04-2019, 13:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2019 13:59 przez szopen.)
Post: #35
Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
no i?
przecież pisałem, że kable A-A są używane w riserach, ale to jest "mocno śliskie" rozwiązanie (tzn. nikt normalny tego nie używa, no chyba, że chodzi o koparki kryptowalut, no ale kto normalny je używa? Big Grin - w sumie podobno co sprytniejsi urzędnicy na koszt podatnika ;D)
a z USB nie ma żadnego powiązania (poza faktem, że kable pasują Tongue)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-04-2019, 10:20
Post: #36
RE: Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
(08-04-2019 13:45)szopen napisał(a):  ewentualnie muzeum komputerów Tongue sorry, no nie mogłem się powstrzymać (ale sam mam "stajnię zabytków")

Wiesz na oficjalnej stronie Noctua jest lista zgodności chłodzenia dla mojej płyty Tongue
https://noctua.at/en/mainboard/Abit_IP35_Dark_Rider

Z drugiej strony aktualne chłodzenie Ultima 90i wykorzystałby pod nowe podstawki (1150...) za pomocą tego: http://thermalright.com/product/venomous-x-btk-ii/ Tongue Od lat nie ma już w sprzedaży a support Thermalright rozkłąda ręce.(krótko pozbywali sie z magazynów ponoć za pół-darmo) Sad
Została taka opcja na rynku ale nic o tym nie wiem http://www.thermalright.de/en/accessorie...rettyPhoto

Ultima90 może przyjąc nawet wentylator 120mm ale aktualna zapinka sprawia kłopot z umieszczeniem, o ile albo slim wentylator albo obudowa pomieści w pionie. Parę gratów z niego można przenieść indziej niezły ten dziadek jednak not bad Big Grin Tongue
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2019, 14:13
Post: #37
RE: Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
Kontroler PCI-e x1 4-porty USB 3.0 D720201 Made in China
tested on Abit IP35 Dark Rider

   
https://goughlui.com/2016/01/31/review-g...0-tb01200/

------ PART I ------

Windows 7 Pro x64
Sterowniki: Renesas 3.0.23.1* (http://www.station-drivers.com)

SanDisk Cruzer Extreme USB 3.0 64GB SDCZ80-064G
               
* Tak jak na ostatnim screenshot prędkość spadła do USB 2.0; być może to okazjonalna anomalia, przy przepinaniu z front panelu i podpięciu bezpośrednio do karty...albo na odwrót? Na dołączonej płycie sterowniki w wersji 3.0.16.0

Realne mierzone prędkości pendrive (duże pliki):
- zapis od 60/120 MB/s, odczyt do 100/140MB/s (HDD/SDD)
Dzięki aplikacji TeraCopy jest bardziej ciągły i stabilny transfer danych)

Windows 10 Home x64
Sterowniki: Renesas USB 3.0 eXtensible Host Controller 10.0.10240.16384 (automat)

SanDisk Cruzer Extreme USB 3.0 64GB SDCZ80-064G
           
Wyniki ATTO podobne po przedłużaczu z przodu/z tyłu wpięty bezpośrednio.
Obciążano tylko jeden port na raz. Czy zużycie procesora w HD Tune tylko w W10 poprawnie pokazywane?
Uwagi: na czas testu karty użyto nagranego na pendrive pliku obrazu .ISO

Przykładowy rezultat (Windows 7) CDM najszybszego dysku w komputerze - wewnętrzny Plextor M6S
   

P.S. Nieco frustrujące jest czytanie recenzji i komentarzy z podlinkowanego wcześniej postu pod zdjęciem produktu. Być może kontroler jest idealny na codzień aż/tylko do takich pendrive jak wyżej z moich testów.... Jestem zadowolony. Ra-ra-rakieta Big Grin
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 16:55
Post: #38
RE: Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
Jaki wniosek z tego? Transfery normalne?
Jest sens zakupu obudowy USB 3.0 i podłączania nawet SSD?
Tam są na płycie 2 x PCI-e x1, czy w przyszłości ten drugi do czegokolwiek się nada?
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 20:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2019 20:37 przez szopen.)
Post: #39
Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
wnioski
1) transfery w normie (za wyjątkiem tego w trybie USB2)
2) miałeś problem ze stykami albo front panel nie uciąga USB3
3) nie wiem czy jest sens kupna ssd do zewnętrznej obudowy - to zależy do czego używasz tego komputera
4) nie mam bladego pojęcia co będziesz jeszcze robił z tym komputerem, ale krótki slot pci-e można użyć np. do podłączenia… dysku ssd (np. z użyciem karty-przelotki do nvme, choć nie wiem czy na tak starej płycie głównej osiągniesz znacząco lepsze rezultaty niż w przypadku sata300), ale równie dobrze można tam upchnąć tuner satelitarny czy cokolwiek innego

w załączniku przykład wyników, gdzie wąskim gardłem jest właśnie sata300


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 20:45
Post: #40
RE: Kontroler USB3.0 na pci-e do starego peceta
No i trzymać się opcji podłączania jednego urządzenia i transferu naraz poprzez jeden port.

Komputer to główny pc w domu służący do przeróbki grafiki i prac biurowych.

W zasadzie jednostka jest pasywna, tzn. nie słychac go prawei wcale. Może działać 15godzin na dobę. Temperatury Xeona 23 st.

Obudowa miała chowac wrażliwe dane, przenoszone na odległość do innego komputera.

Myślałęm o Uniteku UASP albo innej bez UASP. Nie wiem czy najtańszy SSD w stylu Crucial BX500 120GB jest lepszy od używanego WD Black. Za 100PLN z SSD i tak nie kupi się nic na kościach MLC.
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz