[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaki router do LTE
01-10-2016, 15:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2016 15:54 przez amatoramator.)
Post: #1
jaki router do LTE
hej,

chcialbym sie Was poradzic.

planuje przeniesc sie z "kablowej" neostrady na lacze radiowe..
mysle o play internet elastyczny,rbm lub virgin..
mam jeszcze troche czasu poniewaz dotychczasowa usluge odlacza 30 pazdziernika.
prawdopodobnie do lutego 2017 bede kupowal nowe startery i korzystal z promocji 10 GB za rejestracje karty.tu sprawa nie jest skomplikowana..

natomiast nie mam doswiadczen co do sprzetu ani w tej chwili urzadzenia z LTE.

ZALOZENIA:
- zamieszkanie piastow kolo warszawy do stacji BTS 26006 - WAR3117 w prostej linii ok 250 m (bez przeszkod w postaci duzych budykow, innych masztow/anten itp anteny masztu sa widoczne) zatem nie powinno byc problemow z zasiegiem
- zalezy mi na stabilnosci polaczenia, przynajmniej od strony sprzetu, zeby np po utracie polaczenia router/modem ponownie je nawiazywal to sie chyba nazywa "sprawdzanie polaczenia z internetem"
- braku koniecznosci restartow sprzetu... no chyba, ze raz na miesiac
- preferuje firmy na poziomie fritz, edimax, netgear, asus, huawei itp z d-link i tplink mam kiepskie doswiadczenia
- cenowo chcialbym przeznaczyc w sumie do ok 200 pln (sprzet moze byc uzywany)
- wystarcza mi lacze z predkoscia 10 MB.. zatem sprzet moze byc z poprzednich sezonow Wink
- sprzet stacjonarny waga i wymiary nie maja znaczenia

pytania:
1
co lepiej kupic router z wbudowanym gniazdem karty sim (modemem LTE/3G/4G) czy router z portem usb pod modem LTE/3G/4G ?

2
daloby sie korzystac z karty sim z internetem rowniez jako tel... podobno sa takie routery/bramki gdzie wklada sie karte sim podlacza tel stacjonarny i dzwoni jak z komorki... zastapiloby to forme tel stacjonarnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2016, 17:23
Post: #2
jaki router do LTE
http://forum.jdtech.pl/Watek-dobor-sprzetu-pod-lte-play

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
amatoramator (2016-12-26)
06-10-2016, 00:17
Post: #3
RE: jaki router do LTE
(01-10-2016 17:23)szopen napisał(a):  http://forum.jdtech.pl/Watek-dobor-sprzetu-pod-lte-play

Szopen dzieki, ale to jest nieco inny watek. ja nie mam problemow z zasiegiem. poza tym przez 1,5 roku sytuacja raczej sie zmienila w infrastrukturze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2016, 00:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2016 00:35 przez szopen.)
Post: #4
jaki router do LTE
nie mamy tu takich mocy przerobowych, aby pisać w kółko to samo…

ja wiem kiedy ten wątek powstał, ale ostatnie posty są całkiem świeże - przeczytaj cały

a nie nastąpiła rewolucja przez te 2 lata lecz raczej ewolucja, a sprzęt LTE-A jest wciąż słabo dostępny

ponadto jeśli przejrzysz świeże wątki w tym dziale, to znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
a polecam te 2:
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e518...arto-kupic
http://forum.jdtech.pl/Watek-tp-link-arc...arto-kupic

jeśli chcesz mieć funkcję bramki GSM/VoLTE/VoIP (nie każdy model obsługuje wszystkie) to w zasadzie tylko rozwiązania stacjonarne Fritz lub Huawei
pytaj sprzedawców o funkcje, bo to że są gniazda RJ11 jeszcze nie znaczy że funkcja bramki jest zaimplementowana w sofcie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
amatoramator (2016-12-26)
06-10-2016, 01:01
Post: #5
jaki router do LTE
jasne rozumiem. i tak fajnie, ze ogarniasz pomoc i cala strone - chyle glowe.

czytalem caly... bardziej pasujace, sa te dwa powyzsze watki.
duzo ciekawych informacji.

co do kpl GSM/VoLTE/VoIP nie przypieram sie, VoIP-a moze nie byc.
istone dla mnie przed zakupem i dalszymi poszukiwaniami to odpowiedz na moje pytanie nr 1..
ktore rozwiazanie bys polecal ?

poza tym..
czy warto inwestowac w sprzet nowszy pracujacy na wyzszych szybkosciach ?
przykladowo, jesli trafie na duzy ruch w sieci, to router wolniejszy i szybszy beda pracowac na tej samej predkosci ? zakladajac, ze ta chwilowa predkosc jest w mozliwym zakresie pracy obu urzadzen.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2016, 02:02
Post: #6
jaki router do LTE
jeszcze ad. 2
zasadniczo jeśli chcesz mieć choćby potencjalną możliwość obsługi rozmów GSM lub VoLTE, to pozostają do wyboru tylko rozwiązania zintegrowane (i raczej nie ma wielkiego wyboru ;D)

w kwestii VoIP jest jeszcze jedna ewentualna możliwość - zastosowanie oddzielnej bramki VoIP

a co do 1
ja jestem zwolennikiem rozwiązań zintegrowanych dla ludzi którzy samodzielnie nie lubią grzebać w sprzęcie (raz konfigurujesz i zapominasz do momentu, aż nie padnie ze starości)

ale sam wolę mieć osobne klocki - to daje pewną elastyczność wyboru, ponadto w przypadku LTE (jak i GSM generalnie) nie do końca jest obojętne gdzie się znajduje modem co w przypadku combo determinuje miejsce montażu routera (no chyba, że stosujesz anteny zewnętrzne, ale i wtedy lepiej mieć kable krótsze niż dłuższe)

amatoramator napisał(a):czy warto inwestowac w sprzet nowszy pracujacy na wyzszych szybkosciach ?
przykladowo, jesli trafie na duzy ruch w sieci, to router wolniejszy i szybszy beda pracowac na tej samej predkosci ? zakladajac, ze ta chwilowa predkosc jest w mozliwym zakresie pracy obu urzadzen.
to zależy tylko od budżetu - zmiana sprzętu na nowocześniejszy jest nieunikniona, więc to tylko kwestia kompromisu pomiędzy ceną a możliwościami

oczywiście kupno sprzętu "na wyrost" nie ma żadnego sensu, więc jeśli nie jesteś na mapie w (przynajmniej teoretycznym) zasięgu LTE-A to nie widzę sensu kupna takowego sprzętu teraz

i w kwestii ostatniego pytania - zazwyczaj szybszy (tj. mający modem wyższej kategorii) osiągnie większą prędkość mimo obciążenia sieci (w tym wypadku pomoże agregacja pasm, jeśli mówimy o LTE-A), chyba że przyczyną problemu na danej stacji bazowej jest wysycenie łącza dosyłowego

generalnie czynników jest więcej, ale w dużym skrócie lepiej mieć sprzęt nowocześniejszy (ale czy możliwe szybkości są w stanie zrekompensować różnicę w cenie?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
amatoramator (2016-12-26)
05-11-2016, 13:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2017 19:56 przez amatoramator.)
Post: #7
jaki router do LTE
dziekuje za pomoc i sugestie.

uzywam routera huawei 593-22 i karty prepaid orange za 5 pln z limitem miesiecznym 100 GB

jest jak nalezy. predkosc pobierania na poziomie 42 MB na podst speedtest

dodatkowo mozna podlaczyc zwykly (analogowy) tel stacjonarny pod jeden z portow TEL1 lub TEL2 i realizowac polaczenia wychodzace z nr komorkowego przydzielonego do karty sim. mając zarejestrowany nr voip i wprowadzone ustawienia sip w routerze, mozna na wspomnianym tel odbierac polaczenia VOIP i z nr przypisanego do karty sim.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 264 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 279 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 116 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 986 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 637 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991