[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP-Link Archer MR200 czy warto kupić?
01-09-2016, 15:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2016 13:50 przez K4r0lSz.)
Post: #1
TP-Link Archer MR200 czy warto kupić?
Witam powiedzcie mi bo czas nadszedł na lte u mnie w domu czy warto kupić router tp link archer mr200 . Mam zasięg lte + z Playa ??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

///mod: wydzielono z wątku nie na temat
Oki dzięki za założenie tematu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Więc jak tam wasze opinie na moje powyższe pytanie ??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2016, 16:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2016 12:21 przez szopen.)
Post: #2
tp-link Archer MR200 czy warto kupić?
to Ty musisz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie

pisząc "LTE +" miałeś na myśli LTE-A czyli to co Play określa nazwą handlową "4G LTE ULTRA‎"?
jeśli tak, to chyba powinieneś wiedzieć, że w/w model nie obsługuje agregacji pasm czyli obsługuje tylko "zwykłe" LTE (ma wbudowany modem LTE kat 4, teoretyczny maks. 150Mbps/50Mbps, słowo teoretyczny specjalnie pogrubiłem - w zależności od lokalizacji i obciążenia sieci faktyczne osiągi są znacznie niższe powiedzmy rzędu 40Mbps bądź nawet drastycznie niższe - u mnie w godzinach szczytu bywa 0,5Mbps)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2016, 17:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2016 17:07 przez cork.)
Post: #3
RE: tp-link Archer MR200 czy warto kupić?
Ok dzięki za info a powiedz mi czy jest na rynku routerów coś sensownego co obsługuje lte-a i zarazem ma jeszcze wifi żebym miał w całym domu zasięg??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2016, 23:49
Post: #4
tp-link Archer MR200 czy warto kupić?
nie, generalnie jest słabo ze sprzętem LTE-A

jeśli się na to nastawiasz, to prawdopodobnie jedyny sensowny zestaw w cenie do udźwignięcia to Netgear AC810S (jest w ofercie Playa, to sobie weźmiesz go w abonamencie, jest to router, ale można go użyć zamiast modemu) + jakiś w miarę współczesny router Dovado (minimalnym wymaganiem jest Tiny lub Pro, ale aby wykorzystać ewentualny potencjał LTE-A jeśli oczywiście będzie co wykorzystywać Big Grin należałoby pomyśleć o Tiny AC lub Pro AC)

jeśli się napalasz na LTE-A to pamiętaj, że większość obietnic operatorów, to tylko bełkot marketingowy
sprawdź chociaż mapkę zasięgu, bo jeśli w nim nie jesteś, to raczej nie warto teraz wywalać kasy na sprzęt, który będzie tańszy za jakiś czas albo pojawi się coś ciekawszego niż jest teraz
http://promocje.play.pl/4glteultra/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 06:56
Post: #5
RE: tp-link Archer MR200 czy warto kupić?
Powiem tak w samsungu s7 mam lte+ full zasięg na zewnątrz domu wyniki są w granicach 70 Mbps i ping 20 w godzinach wieczornych . Pożyczyłem tp linka mr200 od kolegi i wyniki spadły do około 20 Mbps i ping 29 , zasięg który wskazuje na routerze tob3 kreski więc tak sobie myślę że jak bym dołożył antenę zewnętrzną to może by się wyniki jeszcze poprawiły , co wy na to ??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 12:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2016 14:08 przez szopen.)
Post: #6
tp-link Archer MR200 czy warto kupić?
no jesteś szczęśliwcem jeśli masz takie wyniki, ale w sumie to całkiem możliwe, bo użytkowników LTE-A jest wciąż stosunkowo mało

skoro ten smartfon pokazuje "LTE+" to najprawdopodobniej korzysta z agregacji

S6 ma wbudowany modem kat 6 lub 9 (w zależności od wersji smartfona) - obie te kategorie LTE umożliwiają agregację pasm, co jest nieosiągalne dla w/w routera tp-link, a możliwe przy użyciu zestawu o którym pisałem (netgear jest kat. 9)

oczywiście nawet w kat. 4 można poprawić wyniki stosując zestaw anten kierunkowych wycelowanych w stację bazową, a w/w MR200 posiada możliwość podłączenia anten zewnętrznych a standartowe mają możliwość regulacji położenia (możesz zrobić też prosty eksperyment - jedną z anten ustaw pionowo, a drugą poziomo, ustaw router w takim miejscu aby był od strony stacji bazowej i obie anteny były prostopadłe do kierunku do tej stacji bazowej, powinno to poprawić osiągi niemal dwukrotnie w stosunku do obu anten pionowych)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
cork (2016-09-02)
02-09-2016, 13:44
Post: #7
RE: tp-link Archer MR200 czy warto kupić?
Dzięki będę dzisiaj testował Twoje ustawienia dam znać jak wyszły pomiary

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 14:52
Post: #8
TP-Link Archer MR200 czy warto kupić?
No i pamiętaj, żeby sprawdzić, czy M200 ma wystawione anteny komórkowe, a nie WiFi. Bo ja wystawisz za okno WiFi to raczej nic nie zyskasz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 15:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2016 15:30 przez szopen.)
Post: #9
TP-Link Archer MR200 czy warto kupić?
ma komórkowe zewnętrzne, WiFi są tylko wewnętrzne (co jest słabym punktem tego routera)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 19:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2016 19:32 przez cork.)
Post: #10
RE: TP-Link Archer MR200 czy warto kupić?
Mam jeszcze jedno pytanie jaką antenę zewnętrzną najlepiej kupić pod ten router bo mam jeden kabel od satki wolny przy tv .
A tak apropo to prędkości miałem w granicach 20Mbps więc warto ten zasięg polepszyć myślę , że prędkość wtedy wzrośnie


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 20:09
Post: #11
TP-Link Archer MR200 czy warto kupić?
cork napisał(a):bo mam jeden kabel od satki wolny przy tv .
niestety kabel musi być inny, a ponadto potrzebujesz 2 kable, bo zespół anten LTE zawiera 2 anteny o przeciwnych polaryzacjach

kabel od anteny satelitarnej można użyć tylko z zestawem IDU-ODU (dostępnym w CP i Plusie), który zawiera wyniesiony modem we wspólnej obudowie z anteną, a router przystosowany do tego nietypowego połączenia

a wracając do tematu, wielu chwali tą antenę:
http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-...-mimo.html
jest ona przeznaczona TYLKO na pasmo 1800MHz

jeśli masz stosunkowo dobry sygnał i nastawiasz się przyszłościowo na LTE-A to powinieneś pomyśleć o zestawie anten szerokopasmowych, czyli np. zestaw ATK-LOG ALP albo dwupolaryzacyjną ATK-LOG LTE
http://www.cybertech.com.pl/k48,anteny-l...00mhz.html
http://www.dipol.com.pl/oferta-telefonia...e,4953.htm

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 20:46
Post: #12
RE: TP-Link Archer MR200 czy warto kupić?
No wszystko super ale router mam na dole w pokoju koło tv i brak możliwości przeciągnięcia innych kabli . Kurcze jak bym wiedział że będą potrzebne takie kable jak budowalem chatę to bym je wcześniej pociągnął a teraz dupa . Jak postawię router na strychu to znowu zasięgu wifi nie będę miał no i podłączenia po kablu do kompa też nie zrobię. Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 21:07
Post: #13
TP-Link Archer MR200 czy warto kupić?
podczas budowy mogłeś sobie zamurować dodatkowe peszle, to by załatwiało możliwość pociągnięcia dodatkowego okablowania post factum



ale nie ma sytuacji bez wyjścia - o ile tylko masz przyzwoitą instalację energetyczną (tj. miedzianą zgodną z współczesnymi normami no i najlepiej tą samą fazę w całym domu) użyj np. adapterów PLC choćby takich
http://www.tp-link.com.pl/products/list-18.html
jeśli dom jest duży sugeruję ten zestaw
http://www.tp-link.com.pl/products/detai...T-KIT.html

router LTE zamontujesz sobie blisko anten (na strychu?) i podłączysz do tego adaptera bez wbudowanego AP
pozostałe adaptery wyposażone w AP montujesz tak aby uzyskać pokrycie zasięgiem WiFi (albo tam gdzie potrzebujesz podpięcia kablowego urządzeń)



jakkolwiek rozwiązaniem zapewniającym najlepsze osiągi jest wciąż zwykłą instalacja Ethernet czyli zbudowana ze skrętek "komputerowych" kategorii 5E lub 6

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
cork (2016-09-04)
04-09-2016, 22:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2016 08:35 przez jakubd.)
Post: #14
TP-Link Archer MR200 czy warto kupić?
Co do kabla SAT jako GSM - raczej nie da się użyć, choć jak kabel jest dobrej jakości można próbować, jednak musi być bardzo krótki - impedancja wymagana to 50 Ohm, a kable TV/.SAT mają 75 Ohm, poza tym częstotliwości podobne, tylko jakość wykonania zwykle dla GSM jest wyższa, tłumienność mniejsza, bo sygnały są słabsze i nie ma osobnego zasilania wędrującego po kablu "w górę". Próbować można, ale efekty (zwłaszcza powyżej 5m) będą faktycznie bardzo słabe. No i ktoś ci musi zacisnąć porządnie końcówki (zwykle pewnie coś w stylu FME). To nie jest tak proste, jak wkręcenie wtyku F jak dla anteny SAT (też z resztą zalecane jest zaciskanie nawet w kablówkach) zwłaszcza, że grubość się nie zgadza.
Lepiej przeciągnąć ethernet do miejsca instalacji routera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2016, 00:36
Post: #15
TP-Link Archer MR200 czy warto kupić?
jakubd napisał(a):impedancja się zgadza
no właśnie się nie zgadza
"satelitarny" 75ohm
"komórkowy" 50ohm
no chyba, że mam jakieś zaćmienie umysłowe?

ponadto widziałem już różne "wynalazki", ale raczej należy życzyć sporo powodzenia przy takiej kombinacji

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2016, 08:33
Post: #16
TP-Link Archer MR200 czy warto kupić?
Masz rację, edytuję post. Ciągnąłem kilka kabli po starym mieszkaniu i 50Ohm miałem, ale do CB. Ogólna zasada: radiokomunikacja to 50 Ohm, a TV (odbiór, niezależnie, czy SAT czy naziemna) - 75 Ohm.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 71 752 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster
  wymiana tp-link 3420 na asus rt-ac750 mshmaster 4 3 759 07-03-2019 21:01
Ostatni post: Ekonomista
  TP-Link TL-MR3420 v2 i E3372h-153 hlink z Play mshmaster 1 1 956 15-11-2018 14:24
Ostatni post: szopen
  D-Link DWR-116 + Huawei E3131s-2 router nie widzi modemu Ekin 18 10 850 08-02-2018 20:30
Ostatni post: Ekin
  Domowa siec wifi jaki sprzet kupic? malojk 73 27 605 04-10-2017 09:09
Ostatni post: jakubd