[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet ze Starlinków
24-02-2021, 10:27
Post: #1
Internet ze Starlinków
Swego czasu zapisałem swój adres (może nie do końca obecny, ale chodzi o Polskę Północną, "powyżej" tego równoleżnika podanego w zeszłym roku jako graniczny dla usługi testowej) i zapisałem się na listę mejlingową na stronie Starlinka:

https://www.starlink.com/

Wczoraj dostałem w końcu mejla, że moja lokalizacja jest już dostępna, ale okazało się, że jest to łącze nie testowe, które miało kosztować bodajże 7 USD/m-c, a łącze komercyjne, które kosztuje 449 zł/m-c i opłata za sprzęt 2 269,00 zł i za przesyłkę i manipulacyjna 276,00 zł. W dodatku od razu przy zamówieniu należy uiścić opłatę za miesiąc 449 zł. Kolejna sprawa to czas startu internetu - środek-końcówka 2021 r.

Próżno szukać na tej stronie regulaminu usługi czy cennika, jest tylko FAQ dla usługi beta-testów:

https://www.starlink.com/faq
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2021, 12:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2021 12:17 przez szopen.)
Post: #2
Internet ze Starlinków
Dziwisz się, że jest stosunkowo drogo? przecież to przedsięwzięcie komercyjne, może trochę stanieje wraz z upływem czasu (przypuszczam, że 7$/m-c to szacowana finalna cena usługi) - firmy Elona Muska wysyłają na orbitę bodajże przeciętnie 60 satelitów tygodniowo - jakiś czas temu astronomowie zaczęli bić na alarm z tego powodu - taka ilość satelitów powoduje tzw. zanieczyszczenie światłem nocnego nieboskłonu co przeszkadza w badaniach (i zapewne za jakiś czas stopień zaśmiecenia niskich orbit stanie się problemem).

PS jeśli dobrze doczytałem, to za sprzęt jest tylko kaucja, bo nie dostajesz go na własność.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2021, 12:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2021 12:22 przez Ekonomista.)
Post: #3
Internet ze Starlinków
Swoją drogą ciekawe, czy za "parę lat" "wszyscy" będą mieli w komórce modem "starlinkowy" i upadną wszystkie usługi internetu mobilnego naziemnego...

szopen napisał(a):PS jeśli dobrze doczytałem, to za sprzęt jest tylko kaucja, bo nie dostajesz go na własność.

Zakładam, że można niechcący zepsuć i trzeba tę kwotę poświęcić...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2021, 16:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2021 16:56 przez szopen.)
Post: #4
Internet ze Starlinków
Nie sądzę, talerz ma jakieś pół metra średnicy Big Grin może to jeszcze nie jest osiągnięta granica technologiczna, ale niżej niż te kilkaset kilometrów nie da się zejść z satelitami.
Jak sieć startowała koszt satelity z "dowozem" wynosił koło 1 miliona $ biorąc pod uwagę masówkę pewnie jeszcze zejdą z kosztami, ale te satelity nie są wieczne (załóżmy, że planowane na 10 lat) więc będzie trzeba je wymieniać (ciekawe jak z kosztami utylizacji? - czy po prostu kolejne transporty będą zabierać w drodze powrotnej te przechodzone).
Więc każdy satelita musi zarobić 100 000 $ rocznie, by przedsięwzięcie wyszło na zero finansowo (no ale to dla zysku jest… więc zarobek musi być wyższy).

Mamy antyszczepionkowców, mamy anty-5G, to będą i antystarlinkowcy Tongue (w końcu ten system stosuje jeszcze wyższe częstotliwości niż 5G).
Jakkolwiek chyba zapiszę się do tych ostatnich - o ile promieniowania się nie boję, to ta ilość satelitów robi się niepokojąca…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2021, 16:46
Post: #5
Internet ze Starlinków
A GPS w zegarku nawet...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2021, 16:57
Post: #6
Internet ze Starlinków
Ale GPS nie wymaga nadajnika w zegarku…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2021, 16:58
Post: #7
Internet ze Starlinków
Ale telefon satelitarny już tak, a jest wielkości paczki fajek...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2021, 20:09
Post: #8
Internet ze Starlinków
Paczki fajek z domontowanym cygarem Tongue ale, OK - wiadomo miniaturyzacja kosztuje.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet światłowodowy Vectra. Ekonomista 24 9 950 31-03-2020 15:19
Ostatni post: szopen
  Internet mobilny za granicą - Białoruś szopen 0 2 623 31-07-2019 01:13
Ostatni post: szopen
  Jaki tani internet na wyjazd za granicę do UE? Iks 5 4 021 10-04-2019 04:19
Ostatni post: Iks
  Internet mobilny za granicą - Szwajcaria szopen 6 24 948 28-02-2018 19:05
Ostatni post: Steaven
  Najlepsza oferta prepaid na rozmowy, internet i VPN w Niemczech Stahlmann 0 2 619 01-07-2017 00:48
Ostatni post: Stahlmann