[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w samochodzie
08-05-2018, 12:55
Post: #1
Internet w samochodzie
Witajcie, założyłem do auta sprzęt 2 din na androidzie prosto z Chin co uwieczniłem tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=WTDwWWtU5rc

Łącze sie przez hotspota w komórce ale niestety mój telefon coś nie chce współpracować z WiFI sprzętu i albo zrywa albo prędkości bardzo małe. Z innymi telefonami jest miód malina. Także albo muszę zmienić telefon, a nie chciałbym bo sprzet Xiamoi wymiata i jest rewelacyjny, albo wsadzić do auta modem i wziać jakiegoś pre-paida. Po zmianie routera w domu, został mi E5372 i on super współgra ze sprzętem w Aucie, a do tego ma baterię więc necik byłby w każdym momencie dostępny. Choć mam nadzieję że nie ma simlocka (ma logo PLAY). A druga sprawa czy w zimie na mrozie ten modem nie zepsuje się? Miałem w domu jeszcze gdzeiś e3372 ale nie mogę go znaleźć, ewentulanie jakoś używkę bym kupił jeśli były lepszy na mrozy.

Szukam więc jakieś najtańszego możliwego rozwiązania. W jakiej sieci wziąć pre-paida? Tak żeby przelewać groszę typu min 5-10zł miesięcznie i mieć neta do google maps. Myślę, że 1giga miesiecznie netu by wystarczyło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2018, 15:14
Post: #2
Internet w samochodzie
E5372 jest ok, nie ma simlocka, ale mrozu to to za bardzo nie lubi jednak - jak każda bateria li-ion. Ale żeby się od razu popsuć to nie, po prostu pojemność baterii na mrozie jest o wiele niższa - a jak bateria stara, to może być problem nawet z uruchomieniem. Ja bym szedł w tę stronę.
Co do E3372 to nie wiem, czy zadziała - bo to jednak połączenie przez USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2018, 15:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2018 15:23 przez kaliope.)
Post: #3
Internet w samochodzie
Przypomniałem sobie jeszcze, że mam kartę Aero2. Wsadziłem ją do E5372 i mam brak usługi. Ta karta w ogóle jest aktywna? Leżała w szafie chyba 5 lat. Wsadziłem ją do mojego telefonu i mam full zasięg Areo2 ale neta brak. Wsadziłem ją do E3131 z którym kiedyś na 100% chodził i też nic. Mam info na kompie, które tu wrzuciłem.
Czy bedzię coś z tej karty? Pójdzie na E5372? Ewentulanie mógłbym ją wsadzić do starego telefonu Huawei i zrobić hotposta. Ten stary telefon też ją widzi tak jak mój obecny telefon, tzn jest full zasięg ale neta brak. Wsadzilem tez Aero2 na próbę do B715 ale on ją w ogóle nie widzi. Proszę o pomoc w jakiś ustawieniach.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2018, 22:18
Post: #4
Internet w samochodzie
OK, chyba znalzałem super ofertę. Karta na rok na internet za 50zł. Co daje 4zł na miesiac. Super, w tym 25 giga na cały rok. Myśłe, że w życiu tego nie wykorzystam w aucie

https://www.play.pl/oferta/play-internet...glte-50zl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2018, 13:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2018 13:51 przez szopen.)
Post: #5
Internet w samochodzie
Jest tylko jeden istotny fuck-up - ten internet działa wyłącznie w zasięgu Playa, czyli do samochodu pasuje jak pieść do nosa (no, chyba, że jeździsz wyłącznie po mieście).

Jeśli potrzebujesz wyłącznie danych do nawigacji on-line (czy ewentualnie dodatkowo ostrzegania przed zagrożeniami w aplikacjach typu Yanosik, oczywiście mówimy o obszarze wyłącznie PL), to… Virgin Mobile ze swoimi 300MB(!) miesięcznie we Freemium wciąż jest wystarczające (przy koszcie 10x mniejszym = koszt startera 5zł lub wręcz zerowym - zależnie od dostępności promocyjnych starterów), od razu ostrzegam - wymaga włączenia danych w roamingu co z kolei jest słabe w obszarach przygranicznych.

Nie śledzę rynku prepaid na bieżąco, ale oferty pozostałych operatorów (dające szansę przyzwoitego działania poza miastami) nadal nie wyglądają za różowo, natomiast mając abo można czasem wykombinować dodatkową kartę SIM (ale nawet w takim rozwiązaniu koszty zwykle nie są niższe niż dodatkowe 5zł/m-c).

kaliope napisał(a):Ta karta w ogóle jest aktywna? Leżała w szafie chyba 5 lat. Wsadziłem ją do mojego telefonu i mam full zasięg Areo2 ale neta brak. Wsadziłem ją do E3131 z którym kiedyś na 100% chodził i też nic.

podejrzewam, że masz kartę BDI sprzed wymiany (choć wydaje mi się, że powinna być nieaktywna?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2018, 22:21
Post: #6
Internet w samochodzie
Co do Aero2:
1. Jak pokazał zasięg sieci Plus/Aero2 w innym urządzeniu, to karta sprawna.
2. Informacja o braku SIM wskazuje na problem w połączeniu między kartą a modemem - w E3131 ten problem był czasem widoczny i związany z jakością niektórych kart - pomagała wymiana, albo zwiększenie grubości SIMa (taśma klejąca), ale w modemach z wsuwaną kartą z boku obudowy to raczej nie to.
3. Jeżeli karta sprzed wymiany 2012, to pokazałaby normalnie brak zasięgu sieci (bo nie ma już sieci 260-17 w eterze), a nie brak kontaktu z kartą SIM.
Może karta po prostu źle włożona?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2018, 23:03
Post: #7
RE: Internet w samochodzie
Karta chodzi na telefonie i odpaliem neta po zmianie ustawień, więc jest ok. Na E3131 dalej nie chodzi, choć jeszcze nie próbowałem patentu z taśmą klejąca. A dlaczego nie widzi jej też E5372?

(10-05-2018 13:41)szopen napisał(a):  Jest tylko jeden istotny fuck-up - ten internet działa wyłącznie w zasięgu Playa, czyli do samochodu pasuje jak pieść do nosa (no, chyba, że jeździsz wyłącznie po mieście).

Jesteś pewny? Przecież w umowie ma nawet roaming zagraniczny (200mega miesięcznie), więc na krajowym roamingu też musi działać, a PLAY słynie z tego że cały czas przełącza użytkowników na różnych innych sieciach. Więc czemy niby ta karta ma być inna? Ona jest niby tylko to neta, ale gość mi powiedział że normlanie mogę też niej dzwonić. Więc wnioskuje, że jest ona kartą jak każda inna w play.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2018, 23:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2018 23:57 przez szopen.)
Post: #8
Internet w samochodzie
kaliope napisał(a):Jesteś pewny? Przecież w umowie ma nawet roaming zagraniczny (200mega miesięcznie), więc na krajowym roamingu też musi działać, a PLAY słynie z tego że cały czas przełącza użytkowników na różnych innych sieciach. Więc czemy niby ta karta ma być inna? Ona jest niby tylko to neta, ale gość mi powiedział że normlanie mogę też niej dzwonić. Więc wnioskuje, że jest ona kartą jak każda inna w play.
Jestem pewny.
Bezkrytycznie kierując się zapewnieniami przedstawicieli handlowych daleko w życiu nie zajdziesz Tongue (to dotyczy każdej dziedziny życia, a nie tylko sieci komórkowych, a dopowiadanie sobie rozwiązań korzystnych dla siebie zawsze kończy się rozczarowaniem po zderzeniu z rzeczywistością), swoją drogą to nie są żadne tajne informacje - wszystko znajdziesz w regulaminie i cenniku.

Można z niej dzwonić, ale jest to "internetowa" taryfa prepaid, a takie nie dopuszczają krajowego roamingu danych (roaming zagraniczny jest już całkiem inną kwestią - tam występuje całkiem jasny przelicznik - ilość wydanej kasy liniowo przekłada się na wielkość pakietu zagranicznego).
Natomiast jeśli chcesz mieć roaming krajowy (reklamowy bełkot: "zasięg 4 sieci"), to musisz mieć taryfę "głosową" (a tam nie ma tak korzystnych długoterminowych ofert na dane), aby było weselej - nadal w Playu z prepaidowych taryf "internetowych" nie można zmigrować do "głosowych" (ani odwrotnie).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-05-2018, 11:18
Post: #9
Internet w samochodzie
Wszystkie taryfy internetowe działają tylko w zasięgu macierzystym Play (i czasem poza Polską) - dlatego internet na kartę nie można ot tak przenieść do np. taryf na kartę głosowych, bo w SIMie zaszyta jest ta informacja. Jak chcesz z internetem przejść do oferty głosowej z zachowaniem numeru, musisz robić... migrację przez innego operatora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2018, 07:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2018 07:45 przez kaliope.)
Post: #10
Internet w samochodzie
No to lipa, czyli tylko Virgin Mobile ma roaming krajowy na karcie internetowej czy też nie tylko dałeś przykład czegoś taniego? 300 mega chyba nie wystarczy do samochodu. Podłaczyłem ten inernet z play i widzę w statystykach, że poszło 200 mega w jeden dzień, gdyż sprzęt sobie rózne rzeczy aktualizuje, choćby mapy, plus słuchałem trochę radia internetowego. I to mnie przeraża, gdyż wygląda na to, ze potrzebuje z 5-6 giga miesięcznie, albo ograniczać np radio internetowe, a po to kupiłem sprzęt na androidzie, żeby mieć m.in taką opcję i słuchać sobie angielskiego w np. BBC 4

To może internet w T-mobile? Oni chyba mają najlepszy zasięg i może wziąć 10giga za 10zł miesięcznie. 10 zł to jest wszystko co mógłbym dać za neta w aucie. Zobaczcie na tę ofertę, kliknijcie 'bez urządzenia" http://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml Co to znaczy internet mobilny? Tu może jest właśnie roaming krajowy? Widzę, że T-mobile dzieli karty internetowe na: 'domowy', 'mobilny' i 'na kartę'.

Albo kurcze coś muszę zrobić z telefonem. Mam Xiaomi 4x i on właśnie coś się nie lubi ze sprzętem w aucie. Żona ma Xiaomi 3 pro i chodzi bez zastrzeżeń, nic nie zrywa, dobre prędkości na speedteście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2018, 22:27
Post: #11
Internet w samochodzie
kaliope napisał(a):To może internet w T-mobile? Oni chyba mają najlepszy zasięg
Witki mi opadają jak to czytam. Każdy operator ma dziury i miejsca z super zasięgiem i każdy ma inne. Sprawdź tam, gdzie potrzebujesz najwięcej i tyle.
kaliope napisał(a):może wziąć 10giga za 10zł miesięcznie
Oferta sprawdzona i całkiem niezła, bez jakiś dziwnych zapisów.
kaliope napisał(a):Co to znaczy internet mobilny?
Tyle, że przez sieć GSM, a nie po kablu np. w ramach WLR z TPSA/Orange w technologii ADSL. To nic więcej nie znaczy.
Oferta domowa, o ile ciągle to działa, to taki wynalazek, który działa w zasięgu kilku BTSów i tutaj jest jakiś większy limit (nie ma "bez limitu" w żadnej sieci) a poza tą strefą domową limit jest niższy. W każdej ofercie musisz doczytać takie szczegóły.
kaliope napisał(a):Albo kurcze coś muszę zrobić z telefonem. Mam Xiaomi 4x i on właśnie coś się nie lubi ze sprzętem w aucie.
Pogrzeb w ustawieniach.
1. Aktualizuj ROM do najnowszego stabilnego (albo DEV jak lubisz grzebać)
2. Sprawdź opcje dotyczące pasma (czasem jest przełączanie między 2,4 i 5 GHz) oraz innych parametrów sieci, np. nazwa bez dziwnych znaczków, czy rodzaj szyfrowania, eksperymentalnie spróbuj bez, choć odradzam na dłuższą metę.)
Czasem faktycznie są niskopoziomowe niezgodności sprzętowe i nic nie poradzisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-05-2018, 02:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2018 14:23 przez szopen.)
Post: #12
Internet w samochodzie
jeszcze moje 3 grosze
każdy operator ma dziury w zasięgu, ale Play to niestety ma tych dziur tyle co sitko (w porównaniu do pozostałych) dlatego jako jedyny stosuje na dużą skalę roaming krajowy (ale tylko w taryfach głosowych)

nie pisałeś wcześniej nic o tym, że głównym zastosowaniem ma być radio internetowe - multimedia niestety żrą sporą ilość danych, natomiast do "gołej" nawigacji online (również do serwisów typu yanosik) 300MB/m-c wystarcza w zupełności (mapy są przesyłane wektorowo, a powiadomienia o zagrożeniach to w zasadzie dane tekstowe, nawet natrętne reklamy w Yanosiku nie zjadają za dużo danych, jedynie widok satelitarny w mapach google jest "dano-żerny") zasadniczo wspomniane Freemium jest tylko przykładem możliwie bezkosztowego dostępu do sieci

"10giga za 10zł" wydaje się trafiać w twoje potrzeby

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-05-2019, 15:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2019 15:37 przez kaliope.)
Post: #13
Internet w samochodzie
Minął rok i skończyła mi się karta internet na rok za 50zł. Byłem nawet zadowolony, choć rzeczywiście internet był tylko w zasięgu PLAY, czyli nie było roamingu, z czego play słynie. Niestety już nie ma tej oferty. W tej chwili myślę o ofercie internet elastyczny 10 giga za 10zł. Pytanie czy tu też będzie internet tylko w zasięgu play? W Tmobile już nie oferty 10zł za 10giga. Mają coś za 20zł, ale nie chce takich dodatkowych kosztów miesięcznych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-05-2019, 19:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2019 19:57 przez jakubd.)
Post: #14
Internet w samochodzie
Jak masz tę kartę to można dokupić chyba pakiet kolejny za 50 PLN? Czy całkiem zlikwidowali?
Mój pakiet ciągle ważny, więc nie mam jak sprawdzić czy się da ponownie aktywować, ale ogólnie działa:

24 GB na rok
Pakiet 2 GB przyznawany co miesiąc przez 12 miesięcy. Starter jest aktywny przez rok bez konieczności doładowywania konta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet mobilny 100GB/2 m-ce/39 zł GigaHeyah tps4 1 1 858 22-10-2020 10:55
Ostatni post: jakubd
  Orange internet domowy 4G Lector 1 5 375 06-04-2020 20:07
Ostatni post: grzech1991
  Awaryjny internet do sprawdzania poczty elektronicznej. Ekonomista 24 9 495 06-09-2018 21:05
Ostatni post: grzech1991
  T-Mobile 1 - internet domowy Lector 4 5 321 30-09-2017 12:45
Ostatni post: Arathefu
  Sposób na internet i telefon dla chytrych i wymagających Ekonomista 1 7 203 15-09-2017 18:33
Ostatni post: Ekonomista