[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet mobilny za granicą - Włochy
04-02-2017, 16:11
Post: #1
Internet mobilny za granicą - Włochy
Bedzie opis jak wyląduje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2017, 16:35
Post: #2
Internet mobilny za granicą - Włochy
wylądowałeś? Tongue

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2017, 17:15
Post: #3
RE: Internet mobilny za granicą - Włochy
Tak, trochę sprawy rodzinne mnie zajęły. Ale opis będzie krótki. Jest ok 4 głównych sieci i parę MVNO ale miejsc gdzie karty oferują to nie jak w PL na każdym kroku.
Pytałem w dwóch punktach operatorów TIM i Vodafone ceny powalają podali mi odpowiednio 25 i 35 € za 30dni 3GB plus 500 i 1000minut więc porażka. Ja użyłem do netu karty angielskiej sieci Three (3) maja usługę Feel at Home i jesli kupi się u nich pakiety minimum £5 za 500MB to mozna używać w 32 lub 42 krajach w tym praktycznie cała EU.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-04-2017, 17:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2017 17:07 przez locarno.)
Post: #4
Internet mobilny za granicą - Włochy
Mam parę pytań odnośnie tej sieci Three
1.Jak to jest z tym udostępnianiem internetu przez telefon ? Czy w ofercie nielimitowanej za £25 internet udostępniany przez hotspot internet jest limitowany ?

2.Czy taką kartę można bez problemu doładować z Polski ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-04-2017, 18:15
Post: #5
Internet mobilny za granicą - Włochy
wszystkie odpowiedzi można znaleźć w około minutę (znacznie więcej czasu zajęło mi pisanie niż szukanie)

1)
http://www.three.co.uk/Discover/Phones/F...ce-details
http://support.three.co.uk/SRVS/CGI-BIN/...EM38751%29
czyli
- tethering jest niedostępny
- "nielimitowany" internet jest limitowany do 12GB

jeśli chcesz używać prepaida
http://support.three.co.uk/SRVS/CGI-BIN/...%283475%29

2) doładowania - przez internet z całego świata,
http://www.three.co.uk/Support/Top_Up
inne metody dość standartowe
http://www.three.co.uk/Support/Pay_As_Yo..._to_top-up

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
locarno (2017-04-21)
21-04-2017, 19:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2017 19:30 przez locarno.)
Post: #6
RE: Internet mobilny za granicą - Włochy
Rozumiem.
Czyli tak poza tym, to nie ma sensu szukać lepszej oferty ?

I odnośnie tego tethering'u. Jak włożę taką kartę do bezprzewodowego modemu/routera to też nie będzie działać ? Bo w sumie to już jest udostępnianie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-04-2017, 22:10
Post: #7
Internet mobilny za granicą - Włochy
jeśli się wybierasz do jakiegokolwiek kraju, to zazwyczaj lokalne oferty mimo wszystko są najlepsze
(z nicka i wątku wnoszę, że do Włoch Tongue a nie mam praktyki dotyczącej tamtejszych możliwości ani operatorów i w dodatku nie znam języka, więc wiele nie pomogę)


nie wiem jakiego rodzaju jest to blokada w "3" i czy opiera się na rozpoznawaniu urządzenia końcowego

jeśli to jest zwykłe obniżenie TTL do 1 to nie zadziała żaden zwykły router, nie zadziała też modem typu hilink, ale zwykły modem będzie działał (ale tylko z 1 komputerem do którego jest wpięty, sygnału nie udostępnisz dalej)

jeśli blokada opiera się na rozpoznaniu urządzenia końcowego, to mogą działać np. wyłącznie smartfony i telefony (oczywiście bez teheringu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
locarno (2017-04-22)
26-04-2017, 21:56
Post: #8
Internet mobilny za granicą - Włochy
Jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa a prędkościami ? W Polsce nie ma szału jak teraz testuje tą kartę przez router wifi. Czy we Włoszech można liczyć na szybszy internet ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2017, 23:56
Post: #9
Internet mobilny za granicą - Włochy
znając życie, to pewnie cały ruch przechodzi przez UK (jeśli używasz karty z sieci "3 UK")
pochwal się wynikiem polecenia
tracert wp.pl

PS czytając pytanie między wierszami rozumiem, że ograniczenie tetheringu jest tylko regulaminowe, skoro karty używasz w PL w routerze GSM?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-05-2017, 11:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2017 16:30 przez szopen.)
Post: #10
Internet mobilny za granicą - Włochy
Jeżeli z telefonu router Wi-Fi to wtedy internet się blokuje i wyświetlana jest informacja o tym, że należy wyłączyć tą funkcję. Ale na mobilnym routerze Wi-Fi wydaje się, że nie ma problemów. Mimo wszystko nie można narzekać:

[Obrazek: 8532505900_1493804251_thumb.jpg] [Obrazek: 6052436700_1493804251_thumb.jpg]


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-05-2017, 16:28
Post: #11
Internet mobilny za granicą - Włochy
IP masz brytyjski, wiec cały ruch będzie szedł przez UK

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2017, 21:52
Post: #12
RE: Internet mobilny za granicą - Włochy
Mam pytanko, na stronie three po zalogowaniu i wybraniu Ad-on mamy formy płatności kartą i komunikat " We only accept cards that are registered to a UK address." zadziała to z kartą PL?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2017, 22:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2017 22:31 przez szopen.)
Post: #13
Internet mobilny za granicą - Włochy
wątpię,
no chyba, że masz konto w polskim banku założone na brytyjski adres Tongue


a tak poza konkurencją to podobną ofertę do opisanej powyżej "3 UK" ma obecnie bodajże sieć Wind IT (po połączeniu z "3 IT"), z pewnością dla kogoś przebywającego na terenie IT będzie ona wygodniejsza niż coś adresowanego do obywateli UK
(choć z drugiej strony jeśli chodzi o możliwości doładowań z PL zapewne wersja UK jest u nas dostępniejsza)

oczywiście jak zawsze i wszędzie preferowani są miejscowi "tambylcy", a dla turystów jest taryfa na gorszych warunkach, ale jeśli ktoś zna język itd. to skorzystanie z oferty "dla miejscowych" powinno być możliwe (w końcu jesteśmy w UE i trzeba z tego korzystać póki jesteśmy…)

PS "ad-on"y możesz włączyć ze środków będących na głównym saldzie z doładowania dowolną metodą

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2017, 22:45
Post: #14
RE: Internet mobilny za granicą - Włochy
Na innym forum podano jak sobie poradzić i to działa z voucherem

a) brytyjska karta płatnicza i doładowanie bezpośrednio na stronie three
b) polska karta płatnicza i zakup vouchera na http://www.mobiletopup.co.uk/three i za jego pomocą doładowanie konta na stronie three
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-05-2017, 00:54
Post: #15
Internet mobilny za granicą - Włochy
o czym wspomniałem powyżej
szopen napisał(a):"ad-on"y możesz włączyć ze środków będących na głównym saldzie z doładowania dowolną metodą

ale miło że się podzieliłeś konkretami, bo aktualnie siedzę wyłącznie w PL i nie jestem na bieżąco

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-05-2017, 11:22
Post: #16
RE: Internet mobilny za granicą - Włochy
Czesto jest tak z 3 UK ze oni maja problem z telefonami i tez blokują Internet, mnie sie zdarzyło. Nagle w okolicy lotniska w Wenecji przestał działać Internet, po wylądowaniu w Krakowie tez nie bylo chwile potem wrócił. Generalnie dopuszczają internet tylko dla telefonów (nawet tablety blokują jesli nie ma funkcji call) bez tetheringu w kartach "nie data".

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2017, 01:10
Post: #17
RE: Internet mobilny za granicą - Włochy
(17-05-2017 11:22)spag napisał(a):  Czesto jest tak z 3 UK ze oni maja problem z telefonami i tez blokują Internet, mnie sie zdarzyło. Nagle w okolicy lotniska w Wenecji przestał działać Internet, po wylądowaniu w Krakowie tez nie bylo chwile potem wrócił. Generalnie dopuszczają internet tylko dla telefonów (nawet tablety blokują jesli nie ma funkcji call) bez tetheringu w kartach "nie data".

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Jestem już parę dni we Włoszech, to wypowiem się na temat działania internetu mobilnego we Włoszech

Jeżeli chodzi o 3 Three to kartę oraz doładowania zakupiłem w PL na Allegro. Potem zakupiłem Add-on z 12GB internetu za 20 funtów. Aktualnie wykorzystałem 3GB. Karta jest włożona do mobilnego routera Wi-Fi Huawei. Dwa urządzenia spokojnie działają jednocześnie. Na telefonie nie było możliwe udostępnienie internetu.

Co do lokalnych ofert, to:
-WIND - 30GB za 45€
-TIM - 30GB za 25€ (15GB na dzień i 15GB na noc)

W WIND dostępne były też mniejsze pakiety, ale nie pamiętam dokładnie. Jeżeli chodzi o czas aktywacji, to WIND (ok. 2h), a TIM dopiero następnego dnia. Wszystko załatwiamy w salonie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet ze Starlinków Ekonomista 7 2 141 24-02-2021 20:09
Ostatni post: szopen
  Internet światłowodowy Vectra. Ekonomista 24 9 924 31-03-2020 15:19
Ostatni post: szopen
  Internet mobilny za granicą - Białoruś szopen 0 2 620 31-07-2019 01:13
Ostatni post: szopen
  Jaki tani internet na wyjazd za granicę do UE? Iks 5 4 020 10-04-2019 04:19
Ostatni post: Iks
  Internet mobilny za granicą - Szwajcaria szopen 6 24 947 28-02-2018 19:05
Ostatni post: Steaven