[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja multisensora temperatura + wilgotnosć XIAOMI BT LYWSDCGQ
01-03-2020, 22:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2020 23:11 przez szopen.)
Post: #1
Instalacja multisensora temperatura + wilgotnosć XIAOMI BT LYWSDCGQ
   
Próbowałem ogarnąć temat czujnika xiaomi w standardowy sposób czyli przez poszukiwanie adresu MAC BT w eterze + deklarację w customise.yaml tego MAC adresu itd ale jakoś mi nie szło więc zainstalowałem wszytko wg tego https://github.com/custom-components/sensor.mitemp_bt tutka i sprzęt w końcu zainstalowałem super szybko, łatwo i przyjemnie czyli w tak:
Kod:
sudo setcap 'cap_net_raw,cap_net_admin+eip' `readlink -f \`which python3\``
potem sprawdzamy czy działa i spodziewamy się pozytywnej odpowiedzi:
Kod:
sudo getcap `readlink -f \`which python3\``
w Community wyszukujemy + instalujemy
Kod:
Xiaomi passive BLE monitor sensor platform
rolujemy komputerek
dopisujemy do configuration.yaml:
Kod:
sensor:
  - platform: mitemp_bt
    rounding: True
    decimals: 2
    period: 10
    log_spikes: False
    use_median: False
    active_scan: False
    hci_interface: 0
    batt_entities: False
rolujemy komputerek
w stanach powinnosię się pokazać nowe urządzenie, np coś takiego:
Kod:
sensor.mi_h_1234567890
a potem to jak zwykle :-)

W domu mam jeszcze coś takiego:
   
i pomiary obydwu idą w zasadzie identycznie

polecam

PS: kurcze, jak zmniejsza się rozmiary takich kobylastych obrazków???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jerzs za tę wiadomość:
szopen (2020-05-09)
01-03-2020, 23:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2020 23:12 przez szopen.)
Post: #2
Instalacja multisensora temperatura + wilgotnosć XIAOMI BT LYWSDCGQ
jerzs napisał(a):PS: kurcze, jak zmniejsza się rozmiary takich kobylastych obrazków???
następnym razem wrzuć je jako załączniki, a tekście wstawisz odwołania do nich, linka też poprawiłem (miał 0 na końcu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
jerzs (2020-03-01)
06-04-2020, 15:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2020 14:12 przez szopen.)
Post: #3
Instalacja multisensora temperatura + wilgotnosć XIAOMI BT LYWSDCGQ
@jerzs "Namówiłeś mnie" i niestandardowy komponent, który opisałeś użyłem z MiFlora HHCCJCY01 (bo do integrowania czujnika BLE w zegarku Xiaomi LYWSD02, jak pisałem wcześniej zasięgu BT brakuje i używam pośrednio ESPHome@ESP32).
   

Choć oczywiście jestem leniem (więc używam HassOS) i użyłem metodę z HACS (a nie ręczną instalację), który i tak mam zainstalowany z innych powodów, wygląda wstępnie na to, że jest to idealne rozwiązanie, choć traci się wskazanie stanu baterii (użyłem go wkrótce po twoim opisie w testowej instalacji, bo w głównej i tak miałem integrację standardową, a z niestandardowymi integracjami miewałem problemy wcześniej, więc dmucham na zimne), parę dni temu wrzuciłem to także do mojego "głównego systemu", gdy zacząłem podejrzewać, że problem systematycznych błędów w systemie (po migracji na NUC!) jest wywoływany prze Bluetooth (no nie ukrywam szkoda mi było wskazń baterii Tongue) i "odpukać w niemalowane drewno", ale chyba to rozwiązało problem…

PS mały off-topic (może kogoś zainteresuje?)
Kwestia problemu z BT na RPi3B+/RPi3B została ponoć rozwiązana parę dni temu w spatchowanym HassOS 4.5… więc zanim dotrze to do gałęzi stabilnej przyjdzie sporo poczekać (póki co ratunkiem było downgrade systemu do 2.12, ale nie wiem czy to nadal działa).
Edit: poprawkę wprowadzono już wersji stabilnej (3.9 bodajże)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Xiaomi Yeelight LED Bulb E27 White i Color (RGBW) "inteligentne żarówki" [WiFi] szopen 6 9 220 18-09-2017 10:53
Ostatni post: szopen
  Yeelight Mi LED Desk Lamp (lampa biurkowa znana też jako Xiaomi Mijia) szopen 5 4 425 28-03-2017 14:34
Ostatni post: szopen