[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
huawei s7 problem z aero2
07-03-2013, 21:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2013 00:44 przez jakubd.)
Post: #1
huawei s7 problem z aero2
Witam
Jestem tu nowy i witam wszystkich, a szczególnie witam Wrocławian. Mam problem i proszę o pomoc. Kupiłem używanego tableta Huawei s7 z GPS i moedemem 3G, z myślą, że wykorzystywał go bedę do bezpłatnego internetu z Aero2. Tablet ten według opisu może być wykorzystywany także jako telefon. Do tableta włożyłem najpierw kartę telefoniczną sieci Orange, skonfigurowałem internet, zainstalowałem Skype, podzwoniłem do znajomych wykorzystujac tablet jako telefon. Wszystko ładnie działało. Potem oczywiście chciałem wypróbować Aero2, ale nie udało mi sie uruchomić internetu. Potem było już tylko gorzej... Po wyjęciu karty Aero2 nie udało mi sie już uruchomić tabletu jako telefonu... Tablet żąda kodu PIN, nie przyjmując PINu karty telefonicznej. Karta telefoniczna funkcjonuje natomiast w sposób prawidłowy w innym telefonie- kod jest przyjmowany. Co mam zrobić, żeby odblokować tablet, żeby przyjął ponownie PIN telefonu? Miał ktoś taki problem? Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-03-2013, 22:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2013 23:31 przez szopen.)
Post: #2
RE: huawei s7 problem z aero2
usunąłem numer telefonu (bynajmniej nie złośliwie - podawanie numeru na publicznym forum jest bezcelowe, a naraża Cie na spam telefoniczny)
jeśli za 2-3 tygodnie będziesz miał nadal problem napisz do mnie na PW - pomyślimy co 2 głowy to nie jedna (jestem z Wrocka ale przez najbliższe 2 tyg. w trasie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-03-2013, 22:54
Post: #3
RE: huawei s7 problem z aero2
Na początek propozycja standardowa - przywrócenie ustawień fabrycznych (tzw. hard reset) - jest w menu. I przetestuj ponownie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-03-2013, 00:01
Post: #4
RE: huawei s7 problem z aero2
Robiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych... niestety bez rezultatu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-03-2013, 00:46
Post: #5
RE: huawei s7 problem z aero2
W kwestii usług telefonicznych (nie wiedziałem, że S7 to ma) spróbuj z inną kartą bez PINu.
Co do Aero2 - czy pokazuje się zasięg i czy dodałeś profil połączeniowy dla Aero2 (z APN: darmowy)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-03-2013, 23:55
Post: #6
RE: huawei s7 problem z aero2
Nie ma możliwości ustawienia nowego punktu APN i skonfigurowania go...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 00:09
Post: #7
RE: huawei s7 problem z aero2
Każdy android ma możliwość dodania profilu połączenia z APN, S7 także (własnoręcznie robiłem to na tym tablecie). Szukaj w ustawieniach sieci komórkowej w Ustawieniach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 00:30
Post: #8
RE: huawei s7 problem z aero2
W tym właśnie problem że u mnie nie można... Chyba dlatego, że własnie karta Aero2 zablokowała tablet... W tym problem... chyba trzeba odkodować tablet...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 01:08
Post: #9
RE: huawei s7 problem z aero2
A jak objawia się to "nie można"? Nie ma części ustawień poświęconych sieci komórkowej? Bo nie rozumiem problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 17:00
Post: #10
RE: huawei s7 problem z aero2
W tablecie jest tak; sieci komórkowe.. punkty dostepowe.. nazwa APN i na tym koniec. Nie ma opcji dodaj APN... Po przeanalizowaniu sprawy wydaje mi się, że problem tkwi w instalacji tableta... Gdy łączę tablet z laptopem poprzez USB nie mogę dotrzeć do plików w tablecie... wyskakuje mi problem braku sterowników do tableta... Szukałem w necie i u producenta- nie mogę sobie z tym poradzić... Moze ktoś mi pomoże? Tablet Huawei s7-105... Z góry dziękuje...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 19:52
Post: #11
RE: huawei s7 problem z aero2
Jest opcja - przycisk menu w górnym, prawym rogu ekranu (trzy kwadraciki).

Podłączenie do komputera nie ma z tym związku - nie wiem w jakim trybie USB masz tablet (jest w ustawieniach komunikacji z komputerem) ani nie wiem, jaki system w komputerze.
W XP konieczna jest instalacja sterowników do obsługi zdalnych urządzeń fotograficznych czy jakoś tak. Vista i 7 obsługują to bez walki domyślnie. Na stronie Huawei gdzieś są odpowiednie sterowniki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 21:17
Post: #12
RE: huawei s7 problem z aero2
Nie ma u mnie trzech kwadracików w prawej górnej części ekranu... Mam połączenie poprzez USB bez problemów. System laptopa Windows7. Sterowników nie mogę zainstalować...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 00:46
Post: #13
RE: huawei s7 problem z aero2
No to jak nie jest to android 4, to naciskasz przycisk menu kontekstowego (pod ekranem lub wyświetlony na dole ekranu).

A co do USB napisałeś "działa, ale nie działa" - no to się zdecyduj Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 14:05
Post: #14
RE: huawei s7 problem z aero2
Sorry, ale potrzebuję kompleksowej pomocy kogoś kto zna temat, ma tableta Huawej s7, miał ten sam problem i rozwiązał go. Potrzebuję konkretnej pomocy w rodzaju: zrób to, to i to... Inaczej nie ma sensu... Może ktoś poradzi mi przez Skype? zaprezentował bym co do tej pory zrobiłem i w czym tkwi problem... A może ktoś z Wrocławia miał ten problem i go rozwiązał... Adminie... dziękuję Ci serdecznie za chęć pomocy ale nie masz z tym tabletem doświadczenia- tu może mi pomóc ktoś kto ten problem rozwiązał... ja siedzę nad tym już kilka dni i nie ruszyłem niestety z miejsca... Nie wiem np czy kod SIM by mi pomógł? Mogę taki uzyskać ale obawiam się o skutki...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 14:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2013 14:20 przez jakubd.)
Post: #15
RE: huawei s7 problem z aero2
Z instrukcji obsługi tego urządzenia:
Cytat:2.3.3 Setting GSM/UMTS options
If you and your wireless service provider determine that you need to change the settings of your current access point name (APN) or to create a new one, you must obtain the APN and detailed settings from your provider.
1. Open the Mobile networks settings screen, and touch GSM/UMTS Options > Access Point Names.
2. Touch an existing APN to edit it. Or press the Menu key and touch New APN. Enter the APN settings supplied by your service provider by touching each setting that you need to edit.
3. When you are finished, press the Menu key and touch Save. If you created a new APN, touch it in the APNs screen to start using it.
Dokładnie tak, jak mówiłem. Z którym elementem masz problem? Na pewno masz instrukcję obsługi także po polsku i w niej opisany ten punkt.

Nie wiem też co rozumiesz pod "kod SIM".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 14:28
Post: #16
Odp: RE: huawei s7 problem z aero2
(09-03-2013 17:00)szron4 napisał(a):  W tablecie jest tak; sieci komórkowe.. punkty dostepowe.. nazwa APN i na tym koniec. Nie ma opcji dodaj APN...


A jak klikniesz na menu to co wyskakuje?
Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 14:51
Post: #17
RE: huawei s7 problem z aero2
Wracam do pierwszego postu: Kupiłem używanego tableta Huawei s7 z GPS i moedemem 3G, z myślą, że wykorzystywał go bedę do bezpłatnego internetu z Aero2. Tablet ten według opisu może być wykorzystywany także jako telefon. Do tableta włożyłem najpierw kartę telefoniczną sieci Orange, skonfigurowałem internet, zainstalowałem Skype, podzwoniłem do znajomych wykorzystujac tablet jako telefon. Wszystko ładnie działało. Potem oczywiście chciałem wypróbować Aero2, ale nie udało mi sie uruchomić internetu. Potem było już tylko gorzej... Po wyjęciu karty Aero2 nie udało mi sie już uruchomić tabletu jako telefonu... Tablet żąda kodu PIN, nie przyjmując PINu karty telefonicznej. Karta telefoniczna funkcjonuje natomiast w sposób prawidłowy w innym telefonie- kod jest przyjmowany. Co mam zrobić, żeby odblokować tablet, żeby przyjął ponownie PIN telefonu? Miał ktoś taki problem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 15:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2013 16:18 przez szopen.)
Post: #18
RE: huawei s7 problem z aero2
tu nie ma co wracać do pierwszego postu - próbujesz wykonać zaproponowane rozwiązania?
dużo większe szanse na spotkanie kogoś kto miał ten sprzęt w ręce masz na androidowych forach, ponadto opisane problemy w znacznie mniejszym stopniu dotyczą Aero2 niż systemu Android lub jego współpracy z tym konkretnym sprzętem
http://forum.android.com.pl/forum.php
http://www.androidforum.pl/
http://androidforums.com/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 15:50
Post: #19
RE: huawei s7 problem z aero2
Dodam jeszcze, że generalnie tutaj (a zwłaszcza w tym dziale) koncentrujemy się na Aero2 i problemach z tym związanych, dlatego zająłem się tym, w czym na 100% jestem w stanie pomóc.
Jak rozwiążemy problem z Aero2, zaczniemy szukać rozwiązań do innych rzeczy. Choć z tym PINem to najlepiej unikać takich rozwiązań, jak karty, które żądają PIN i blokują możliwość zdjęcia tego zabezpieczenia (czyli całego Orange, także z powodu simlocków).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 18:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2013 18:40 przez spag.)
Post: #20
Odp: huawei s7 problem z aero2
Zrobiłeś reset fabryczny? Do połączeń z komputerem (opieram sie na generalnych zasadach andka) to chyba musisz wybrac tryb , player/karta pamięci połączyć i wtedy zaakceptować na tablecie z menu górnego.przy tym ostatnim komputer widzi tablet jako dysk zewnętrzny.

Co do kodu PIN czy nie mieszales coś w ustawieniach właściciela/akceptowane karty sim? Pytam bo za mało wiemy żeby ci pomóc. I staramy się znaleźć rozwiązanie.

Co się dzieje jak klikniesz na menu w ustawieniach apn gdzie powinno wyskoczyć dodaj apn lub coś takiego    
Wtedy wpisujesz tylko nazwę aero2 DZIĘKI JDTECH.PL Wink a w polu apn darmowy, Ważne żeby był wyróżnik sieci mcc uzupełniony 260 i mnc 01, jeśli tego nie ma to może być problem zasięgu/uszkodzonego modemu/karty.
jeszcze dobrze zmienić uwierzytelniania na PAP lub CHAP i kliknij na menu daj zapisz. Kliknij cofnij i kliknij na kółeczku po prawej aby aktywować punkt, wtedy powinien w górze pojawić się symbol 3G lub H ze strzałkami
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 - Problem z Kruger&Matz Eagle 975. pipeck 23 24 164 11-04-2018 13:28
Ostatni post: jakubd
  Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu Robson1 23 29 298 31-05-2017 22:24
Ostatni post: szopen
  Colorovo Citytab 10 3G i Aero2 ExPrezes 13 12 482 08-04-2017 18:08
Ostatni post: zmiecz7
Information Huawei MediaPad T1 7.0 Plus K4r0lSz 0 9 572 21-04-2016 07:33
Ostatni post: K4r0lSz
  Tablet Lenovo Idea Tab A3000-H problem z aplikacją YouTube bogdanzieba 4 7 582 03-04-2016 21:13
Ostatni post: bogdanzieba