[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA
27-03-2020, 13:45
Post: #1
huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA
Cześć,

jako nieświadomy użytkownik routera huawei e5577cs-321 stwierdziłem, że ostatnio ma mały zasięg, więc dokupię do niego antenę. (za)Szybki wybór padł na Media-Tech ANTENNA 12. Jak już się pewnie domyślacie - wtyk nie pasuje. Próbuję teraz znaleźć do tego wszystkiego przejściówkę, ale tu rodzi się mały problem. Na stronach i na opakowaniu od anteny wyjście jest opisane jako RS-SMA. Ciężko mi w ogóle znaleźć jakiekolwiek informacje o tego typu złączach, nie mówiąc o przejściówkach na ts9. Czy RS-SMA to jest to samo co RP-SMA, RSMA? Kolejne pytanie - jeśli znajdę przejściówkę z jednej strony z tym tajemniczym RS-SMA to czy z drugiej strony musi być podwójne ts9? Te dwa wyjścia ts9 są traktowane wyłącznie jako jedna całość, czy mogą być traktowane osobno?

Mam nadzieję, że nikogo nie urażę tymi pytaniami ale jestem wtykowo, gniazdowo, przejściówkowo, kablowym laikiem Smile

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam Smile
M.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-03-2020, 16:51
Post: #2
huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA
są normalnie dostępne tzw. pigtaile z odpowiednim gniazdem wkręcanym z drugiej strony
RS-SMA to literówka. RSMA to pewnie skrót od RP-SMA.
SMA to mniej więcej "odwrotność" RP-SMA, nie pasują do siebie. Czasem jeden używany w WiFi, drugi w GSM, ale widziałem różne dziwactwa, oba na instalacje 50Ohm.

Jeden RP-SMA jest do jednego TS-9. Oba gniazda podłączysz mając dwie anteny, prawidłowo zainstalowane na dachu (albo za oknem), z polaryzacją skrzyżowaną o 90 stopni. bez drugiej anteny tracisz funkcjonalność MIMO, co może mieć niewielki do żadnego wpływu, albo spory, jak sygnał jest faktycznie słaby.

Jak antenę masz mieć we wnętrzu mieszkania, to sobie daruj i oddaj całkiem, bo szkoda wysiłku. Stary ale jary poradnik - do modemów, ale jednak:
https://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radz...adnik.html

I dopiero teraz zauważyłem:
Media-Tech ANTENNA 12 to antena do WiFi. A złącza, do których się podłączasz to złącza komórkowe, dlatego cała dyskusja nie ma sensu. Jak chcesz mieć lepszy zasięg WiFi, to kup.... router stacjonarny. Sprawdź także ustawienia oszczędzania energii/zasięgu WiFi, czasem jest na średniej mocy, a można ustawić na max.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
drophead (2020-03-27)
27-03-2020, 17:04
Post: #3
RE: huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA
ok, rozumiem akcję z literówką i z tym, że kupiłem złą antenę - koniec tego tematu, dzięki za pomoc Smile

Ale problem pozostaje i postaram się go opisać i proszę o pomoc. W tym poradniku z linka jest opisane wszystko fajnie, ale tylko w teorii Smile

Mam problem ze słabym połączeniem powyższego routera z nadajnikiem (nie routera z urządzeniami podpiętymi w sieć). Już odkilku miesięcy widzę straty na jakości połączenia - np. mimo połączenia tylko telewizora, Netflix często obcina jakość. Występuje to w bliżej nieokreślonych interwałach. Chciałbym polepszyć trochę jakość tego połączenia, ale nie wiem z któej strony się do tego zabrać, od czego zacząć..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-03-2020, 17:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2020 17:09 przez szopen.)
Post: #4
huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA
Pomijając inne kwestie - ta antena to i tak śmieć, więc należałoby ją oddać póki można.

drophead napisał(a):Już odkilku miesięcy widzę straty na jakości połączenia
No ale jakie widzisz straty?
Sygnał sieci się obniżył (masz mniej "słupków" na wskaźniku siły sygnału)?
Czy po prostu stacja bazowa jest ostatnio bardziej obciążona i spadły dostępne prędkości?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-03-2020, 17:13
Post: #5
RE: huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA
Widzę straty w jakości oglądanych materiałów i słupki na routerze też spadły do 1-go. Leży cały czas w tym samym miejscu, nic się nie zmieniło, a jakość połączenia gorsza.
Ciężko powiedzieć, czy stacja jest bardziej obciążona - myślę, że tak, bo wszyscy siedzą w domach i katują YT i netflixa, ale tak jak pisałem wcześniej, problem pojawił się dawno. Teraz mam po prostu czas, żeby do tego usiąść Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-03-2020, 17:52
Post: #6
huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA
To jest sprzęt mobilny, więc testy siły sygnału GSM możesz zrobić nawet poza budynkiem (o ile praca stacjonarna nie zabiła w nim już akumulatora).

Możesz spróbować zmienić pasmo LTE (jeśli masz w zasięgu więcej niż 1 i jest taka możliwość w menu) lub nawet tymczasowo przełączyć technologię połączenia na 3G.

Jeśli masz jakiegoś nowocześniejszego smartfona możesz próbnie przełożyć kartę SIM do niego.

"Nic się nie zmieniło" jest zasadniczo stanem pozornym - na działanie sieci GSM mają wpływ nawet pobliskie budowy czy zmiany pór roku, operatorzy też modernizują stacje (co wcale nie musi się przekładać na lepsze osiągi na starym sprzęcie, może być wręcz odwrotnie), a ilość użytkowników rośnie.

Na przeciążenie stacji bazowej nie masz wpływu - nie zmusisz innych do zaprzestania użytku.

W kwestii prędkości
https://www.speedtest.net/pl
sprawdzasz gdy żadne urządznie nie korzysta intensywnie z sieci

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-03-2020, 19:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2020 20:26 przez drophead.)
Post: #7
RE: huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA
(27-03-2020 17:52)szopen napisał(a):  To jest sprzęt mobilny, więc testy siły sygnału GSM możesz zrobić nawet poza budynkiem (o ile praca stacjonarna nie zabiła w nim już akumulatora).

Zabiła :O

W routerze karta jest karta SIM, w smartfonach mam nano Sad

Nie mam możliwości wyboru pasm, ale zrobiłem dwa testy na 3G i LTE (bo to mogłem przełączyć)

LTE:

   

3G:

   


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2020, 19:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2020 16:32 przez szopen.)
Post: #8
huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA
Wyniki (upload sporo wyższy od downloadu) wskazują na to, że albo stacja bazowa jest przeciążona, albo intensywnie ściągasz w tle (lub z innego urządzenia).

Wiadomo, że na przeciążenie sieci nie ma rady.

PS Druga kwestia jest taka, że YT, Netflix (i zapewne inne liczące się serwisy także) zredukowały dostępny bitrate materiałów i to już przynajmniej tydzień temu ze względu na kryzysową sytuację związaną z wirusem z Wuhan, a zrobiły to w celu odciążenia sieci.

bez szukania pierwszy lepszy przykład
https://dailyweb.pl/netflix-obniza-jakos...bonamentu/
https://g.co/yt-covid19

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2020, 22:54
Post: #9
huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA
To wszystko wskazuje jednak na rosnące obciążenie sieci operatora i tutaj opcje są tylko dwie:
- przeniesienie routera tak, żeby połączył się z inną stacja bazową (jeżeli masz okno na drugą stronę budynku i widać tam inną stację bazową, to jest szansa, czasem pomoże tylko przeprowadzka)
- zmiana operatora na innego, który ma sieć mniej obciążoną.
- namówienie operatora na rozbudowę sieci i jej pojemności (życzę szczęścia).
Ogólnie tak to już jest z operatorami GSM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
drophead (2020-03-28)
28-03-2020, 23:02
Post: #10
huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA
Dzięki za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei 4G B525s-23a wymusza otwarcie strony konfiguracyjnej w przeglądarce WWW Theofilos 4 2 397 11-02-2022 18:33
Ostatni post: Theofilos
  FRITZ!Box 3272 (DE) + Huawei E3372h-153 hilink. Czy ma szanse działać? Ekonomista 9 8 349 26-04-2021 17:13
Ostatni post: szopen
  Asus RT-AC51U + Huawei e3373h-153 - słaba prędkość egotrip 1 2 522 06-02-2020 06:10
Ostatni post: szopen
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 71 755 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster
  Huawei e5573 z Play rozłącza net na kompie 90tomash 26 16 169 14-01-2019 14:06
Ostatni post: szopen