[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E367 u-8 nie rejestruje się w sieci [niewymieniona karta SIM na nową]
02-03-2013, 14:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 22:17 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E367 u-8 nie rejestruje się w sieci [niewymieniona karta SIM na nową]
Witam wszystkich. Po wielu przeczytanych artykułach głównie na tym portalu. Zakupiłem wczoraj uzywany modem Huawei model E367 u-8 z Cyfrowego Polsatu (z roku 2011), siedzę już kilka godzin aby uruchomić internet z moją kartą Aero2. Wszystko jest niby proste. Ale z tego co widze nie widzi sieci w Lublinie, czyli powinien widzieć. Najpierw próbowałem z orginalnym Mobile Partnerem z CP, a także z samym Mobile Partnerem. Ustawiam nowy profil, wpisuję APN: darmowy. Zapisuję klikam połącz i wyskakuje mi po chwili: Połączenie zakończone. W lewym dolnym rogu nie pokazuje sieci. Wcześniej krzyczał tez o rejestracji sieci.
Z Mobile Partner:
Stan sieci:
Nazwa: nieznane
RSSI: -95dBm
Rejestracja CS: Rejestruje
Rejestracja PS: Rejestruje
Załącznik sieci PS: Nie dołączony

Ustawienia sieciowe: darmowy
Tryb wyboru sieci: automatyczny

Urządzenie: E367
Port aplikacji: COM13

Narzędzia/ wybierz urządzenie
zielona strzałka i E367

Ustawiony jest w Opcjach Automatyczny tryb rejestracji
ale gdy spróbuję Ręczne wyszukiwanie sieci pokazuje tylko
Plus, Era, Orange, PL06
w wersjach 2G i 3G
stan sieci wszędzie: zakazany

Nie widzi ani CP ani PL11

każdy program uruchomiony jest pojedyńczo z kt sprawdzam kartę
modem miga podwójnymi krótkimi zielonymi mignięciami - czyli modem usb jest włączony

próbowałem tez topnetinfo

Tak samo zachowuje się zestaw modem-karta na laptopie hp i na stacjonarnym, oba z xp.
gdy spróbowałem podłączyć modem bez karty podał od razu na początku że brak karty, czyli jakoś ją widzi

ale z sieci nie rejestruje.

Czy oddać do komisu modem czy i jakie robię błędy, co sprawdzić, proszę o pomoc.

Karta juz była raz wymieniana przez Aero choć jej jak dotad nie użyłem

Mam nadzieję że do poniedziałku-wtorku otrzymam wskazówkę, tyle mam na przetestowanie modemu i bede mógł otrzymać zwrot pieniędzy. Tak obiecał sam z siebie sprzedawca zarzekając się że nic nie wie jakby o niczym, co może oznacza że modem jest uszkodzony? ale mam nadzieje że to spiskowa teoria.

odinstalowałem commodo by nie robiło problemów

czy karta jest dosunięta do końca sprawdzałem, i więcej się chyba nie da Wink

W pasku usb siedzi mi jako 2 usb i mobile connect - 3g network card

W menedzęrze urządzeń windows:
karty sieciowe - mobile connect - 3g network card
modemy - 3g modem #2
porty - 3g Aplication Interface Com 12 i 3G PC UI Interface Com 13

W MP
ustawienia protokołu uwierzytelniania ktos dla CP proponował PAP, ale i z CHAP nie chodzi

Typ sieci: preferowane WCDMA, zakres wszystkie pasma

zrób ustawienia tak aby łączył się w roamingu (zwykle opcja pozwól na połączenie w roamingu lub podobnie brzmiaca) - - szukam też tu w wykazie http://forum.jdtech.pl/Watek-poradnik-co...mu-do-aero - ale ten roaming nie wiem gdzie się ustawia

Punkt 3 i 4 z http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
ustawiłem w TNI

Zastosuj: polecenie zostało wykonane, nie miał W 900 ale za to Pasmo miał na; wszystkie...

no i nie stety: MP pokazuje od razu : połączenie zakończone, a sieci jak nie było tak i nie ma... ale jeszczę zrobie restart.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 15:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2013 15:34 przez Lorek.)
Post: #2
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
No i nic z tego.
ostawiłem jeszcze na 900 i W900 i GSM900, ale jak się nie połączy zostanie mi oddać modem- no i nic z tego
zmieniłem więc pasmo na : wszystkie by ktoś nie miał problemu

proszę więc o radę wszystkie punkty stąd:
http://forum.jdtech.pl/Watek-poradnik-co...mu-do-aero
i stąd
http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
przerobiłem
poza hlinkiem

kupa czasu ;(
dziękuję za jakąś poradę?

sieć w lewym rogu: Poziom sygnału 0%

mój Huawei E367 kosztował 95 zł...

w komisie

IMEI: 353615040257642

Mobile Doctor:
Check network registration status: -
network device: +
dashboard status: +
network function status: +

nic nie naprawił: failed to repair 1 items

The mobile broadband device failed to register with a network. Please check that a Sim card is present on the device or move the device to place where network signals are strong

no ale Lublin jest cały pokryty sygnałem wg mapki...

Kartę włożyłem kiedyś do starego samsunga i jakoś siec pokazało, więc nie wiem czy to karta...

Polecam jednak do Huaweja użyć tego:
Mobile Doctor
Rozwiązywanie problemów związanych z użytkowaniem modemu USB.
z
http://www.huaweidevice.pl/technical/index.html
zaoszczędziłbym kilka godzin jakbym zaufał temu urządzonku, choć problemu nie naprawiło

Także nadal będę wdzięczny za poradę kogoś kto ma więcej pojęcia niż ja, co z moim e367
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 16:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2013 16:11 przez jakubd.)
Post: #3
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
Natychmiastowe wyświetlenie "połączenie zakończone" na 99% wskazuje źle ustawiony profil połączenia - domyślny profil nie jest właściwy, słowo "darmowy" zostało wpisane źle (np. z wielkiej litery, ze spacjami przed lub po itd.)
Skrajnie rzadkim przypadkiem jest po prostu awaria nadajnika, który aktywnie odrzuca połączenia internetowe, choć jako taki pozwala się do sieci zalogować. To łatwo wykluczyć łącząc się z Internetem za pomocą innego urządzenia lub udając się na wycieczkę w zasięg innego nadajnika.

Czasem też może się tak dziać, jak nie wszystkie elementy modemu się wykryją i wiszą bez sterowników w Managerze urządzeń. Pomaga... podłączenie do innego gniazda USB i/lub restart systemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 16:48
Post: #4
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
Mi to wygląda na brak zasięgu sieci Aero2 WCDMA 900 Mhz w lokalizacji, w której kolega dokładnie przebywa. Może wystarczy przemieścić się w troszkę inną lokalizację, kupić przedłużacz USB bądź antenę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 19:13
Post: #5
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
Faktycznie nie zauważyłem tego:
Lorek napisał(a):Stan sieci:
Nazwa: nieznane
RSSI: -95dBm
co wprost oznacza, że modem miga podwójnie na zielono i jest poza zasięgiem jakiejkolwiek sieci związanej z kartą w modemie.
Tylko, że w tym wypadku komunikat powinien wyglądać mniej więcej tak: "Zarejestruj się w dostępnej sieci przed nawiązaniem połączenia". Generalnie tutaj jest coś więcej na rzeczy - może jakieś inne sterowniki jeszcze od Huawei siedzą w systemie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 12:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 12:58 przez Lorek.)
Post: #6
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
Dziękuję. W systemie sa sterowniki do optiona, kiedyś używałem z Erą. ale z Huawejem 1 kontakt komputera, z resztą w stacjonarnym nie było tego optiona a teraz modem się tak samo zachowuje. Wyinstaluję to.
Dodatkowo jak do modemu wkładam kartę od telefonu a mam w sieci wRodzinie to od razu wykrywa sieć Plus (bo to jest na Plusie) i w lewym dolnym rogu pokazuje HSDPA i iles tam pasków mocy nadajnika. Więc doszedłem do wniosku że modem jest ok. Tylko może coś z kartą. Bo do plusa na karcie wRodzinie się rejestruje, a na karcie Aero się nie rejestruje.
Ze słowem darmowy już sprawdzałem.
"Zarejestruj się w dostępnej sieci przed nawiązaniem połączenia". - taki komunikat mi się czasem pojawiał.
Lokalizacje już 2 sprawdzałem. Co prawda nie tak daleko od siebie. Ale blisko centrum miasta.

Nie chce mi sie wierzyć że tu nie ma sieci. To centrum Lublina.

Nie łączy się z siecią bo się w niej nie rejestruje. Kartę jakoś widzi, bo jak wyjmę to jest komunikat że brak.

Dziwnie się zachowuje Mobile Partner z CP bo po włożeniu modemu się najpierw uruchamia a zaraz potem wyskakuje okienkoże jest już zainstalowany i czy chcę go usunąc przed zainstalowaniem, ale gdy siedziała karta z wRodzinie nie chciał sie ponownie instalować.

Z Mobile Partnerem sobie poradziłem, wynikało to pewnie z faktu że były 2 w systemie (1 z CP).

Moje pytanie: opisane objawy wykluczają usterkę po stronie karty? Tak rozumiem po przeczytaniu
http://jdtech.pl/2013/02/aero2-problem-z...miany.html
Komunikat Błąd karty SIM, Brak karty SIM nigdy mi się nie pojawił... Więc nie mam co szukac problemów w karcie. Modem chyba jest dobry bo z kartą wRodzinie wykrywa sieć Plus i rejestruje.
Do aero nie rejestruje bo zostaje chyba brak zasięgu.... w centrum Lublina nie chce mi się wierzyć, przedłużke do usb zastosowałem

Z Aero: modem miga podwójnie na zielono i jest poza zasięgiem jakiejkolwiek sieci związanej z kartą w modemie. - Z wRodzinie zaczął migać pojedyńczo na zielono.

a co do zasięgu w Lublinie, kilkaset metrów ode mnie:
matisobek
07/02/2012, 11:01
też jestem z lublina i na karte czekałem jakies 3 tyg. Co do zasięgu to jest bardzo dobry (róg Sikorskiego i Racławickie) więc i u Ciebie nie powinno być problemu.

Uważam więc że może to kwestia karty?

Tyle że karte chyba czyta skoro mogę przejżeć Operacja/Książka telefoniczna że sa wpisane nr telefonów alarmowych, policja itd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 13:07
Post: #7
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
Skoro Aero2 posiłkuje się siecią Plusa to sieć Plus napewno jest, gdyż do niej właśnie rejestruje moją kartę z wRodzinie, więc problem z siecią raczej odpada. Kartę widzi, ale jej nie rejestruje do Plusa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 13:11
Post: #8
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
To nie jest kwestia karty SIM - MP od razu by o tym powiedział, no chyba, że masz kartę sprzed sierpnia 2012 i nie została zrealizowana wymiana na nową.
Odczytaj dokładnie model (3 znaki po oznaczeniu E367) i podaj je.
Po drugie: sprawdź, czy nie wymuszona została praca w trybie 2G (powinno być preferowane 3G/WCDMA - ktoś z poprzednich użytkowników to mógł zmienić w ustawieniach), a potem jeszcze spróbuj ręcznie zalogować się do sieci Plus (sieć musi być oznaczona jako dostępna, widoczna jej wersja 3G, nie może być zabroniona; znajdziesz w ustawieniach sieci po zaznaczeniu opcji ręcznego wyboru operatora i odświeżeniu listy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 13:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 14:11 przez Lorek.)
Post: #9
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
28.12.2011 - to była 1 karta, potem ją wymienili (ale nie pamiętam kiedy to było) karta ma już microSim juz do wyłamania - więc może jest nowa
E367u-8 to z Cyfrowego Polsatu modem

w MP pokazuje Plus w ręcznej rejestracji (2G)(3G) zabroniony i nie chce zarejestrować - "rejestracja nie powiodła się czy chcesz przełączyć w tryb automatyczny"

w TPN szukam gdzie to 2G sprawdzić

W TPN ustawienia/inne info o modemie ma m.in: +GCAP. +CGSM. +DS. +ES - ?

W TPN GPRS/UMTS przywróciłem mu ustawienia fabryczne

W TPN Komunikacja AT jest jeszcze 3 porty do wyboru i było na 5: Port Huawei Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM5)

jest jeszcze
COM4 - Port Huawei Mobile Connect - 3G Aplication Interface
COM3 - Modem Huawei Mobile Connect - 3G Modem

No i nic nie wywalczyłem ... jak na razie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 16:30
Post: #10
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
Plus pojawia się jako zabroniony? To jest to prawie na pewno karta, która podlega wymianie i nie działa od 1 października 2012. Numer (jest na karcie, nawet wyłamanej) można potwierdzić na stronie Aero2.

Należy użyć tej drugiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 20:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 21:31 przez Lorek.)
Post: #11
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
Tylko że to jest juz ta karta wymieniona... Pierwszy raz dopiero użyta. Nie wiem co juz zrobic. Wysłałem formularz ZGŁOSZENIE USTERKI BEZPŁATNY DOSTĘP DO INTERNETU
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 20:47 przez szopen.)
Post: #12
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
wydaje mi się, że łatwo to sprawdzić
nr IMSI kart starych generacji zaczynał się od 26017100
a nowych od 26017110

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 21:21
Post: #13
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
To bardziej skomplikowane Smile
http://jdtech.pl/2012/09/aero2-wymiana-k...wiemy.html
Teraz są wydawane karty 2601712000..., ale działa część kart 2601711000.... Więcej informacji w artykule.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 21:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 21:42 przez Lorek.)
Post: #14
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
I na 3 komputerze w 3 lokalizacji sprawdziłem tym razem na Viście i to samo, nie rejestruje sieci z karta Aero.

To mój opis z formularza usterki:

Informacja o problemie:

Częstotliwość występowania problemu:

Karta nie została zarejestrowana, mimo że modem rejestruje kartę np. wRodzinie do sieci Plus

Poziom sygnału (dBm lub inny podawany przez producenta modemu):

-85dBm, - 95dBm tak odczytuję z Mobile Partner

Komunikat błędu aplikacji modemu:

‘Nie możesz się połączyć przed rejestracją dostępnej sieci”

System operacyjny z którego korzysta abonent:

Próby na 3 komputerach z:
- Windows HP Home
- Windows XP Profesional
- Windows Vista
wynik wszędzie taki sam – karta nie jest rejestrowana:
‘Nie możesz się połączyć przed rejestracją dostępnej sieci”

Jak najdokładniejszy opis zdarzenia:
modem:

Huawei E367 u-8

Data / godzina wystąpienia problemu:
Od 01 do 04.03.2013
01.04.2013 – to data zakupu modemu i pierwsza próba użycia karty zakupionej wcześniej. Karta wczesniej nie była uzywana. Były próby użycia jej w telefonach ale nieskuteczne, ze wzgl na telefony.


informuję iż chciałem rozpocząć korzystanie z internetu przez Aero2 z kartą przesłaną jak poniżej. Niestety wg wszelkich praw i rozeznania ze wsparciem fachowców jakie przeprowadzam na
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e367...-ok?page=2
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e367...-ok?page=3
jako Lorek, wynika iż karta się nie rejestruje w Lublinie, kilkaset metrów od centrum. gdzie do sieci Plus ten sam modem rejestruje kartę wRodzinie. Przy ręcznej rejestracji pokazuje sieć Plus (2G)(3G) jako zabroniony, co wskazuje na błąd karty. Sieć jest karty nie rejestruje. Stanęło że wina karty. Testy trwały kilkadziesiąt godzin.
I są opisane na w/w stronach internetowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 21:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 21:56 przez Lorek.)
Post: #15
RE: Huawei E367 - prawdziwe PNP!!! [OK]
Chciałem podziękować 2 użytkownikom, kt brali udział w dyskusji, a zwł P.Jakubowi ... po potraktowaniu nru karty kapciem wyskoczyło:

Karta SIM Aero2 BDI podlega wymianie, do końca września br. na adres podany w Zamówieniu otrzymasz nową, o wysyłce karty zostaniesz poinformowany e-mailowo lub SMSem.

nie zostałem powiadomiony, i straciłem troche czasu na walke z wiatrakami ....

Ciekawe co na to Aero
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 22:17
Post: #16
RE: Huawei E367 u-8 nie rejestruje się w sieci [niewymieniona karta SIM na nową]
takie pytanie na koniec - kartę SIM zamawiałeś w normalny sposób w Aero2 czy może jest to zakup z Allegro?
a jeśli w normalny sposób, to czy adres korespondencyjny nie zmienił Ci się w międzyczasie?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 22:35
Post: #17
RE: Huawei E367 u-8 nie rejestruje się w sieci [niewymieniona karta SIM na nową]
Karta zamówiona jest na mnie i adres się nie zmienił
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 00:58
Post: #18
RE: Huawei E367 u-8 nie rejestruje się w sieci [niewymieniona karta SIM na nową]
Napisałeś, że karta była wymieniona przez operatora we wrześniu (tak zrozumiałem) - sprawdź, czy przypadkiem nie zamieniłeś ich miejscami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 14:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2013 16:21 przez Lorek.)
Post: #19
RE: Huawei E367 u-8 nie rejestruje się w sieci [niewymieniona karta SIM na nową]
Nie mam innej karty. Ważne pytanie: Czy karty wydawane w listopadzie 2011 miały już mikroSim?
Wyjśniam sprawę z Aero
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 18:49
Post: #20
RE: Huawei E367 u-8 nie rejestruje się w sieci [niewymieniona karta SIM na nową]
Wszystkie wydawane przez Aero2 karty były microSIM.
Co dokładnie wyjaśniasz z operatorem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy karta SIM zostala deaktywowana po dluzszym okresie ? maliszep 16 17 825 08-09-2015 22:00
Ostatni post: jakubd
  Problem z kartą w telefonie brak karty w mifi ok spag 5 9 106 17-06-2014 17:19
Ostatni post: jakubd
  karty poza aero nie rejestrują się do sieci elek99 5 10 586 20-10-2013 13:52
Ostatni post: elek99
  Sprzedaż modemu z kartą Aero2 cabanmat 4 10 977 16-10-2013 11:56
Ostatni post: grzech1991
  Kaucja a zgubiona karta sirVir 3 5 859 30-06-2013 12:56
Ostatni post: jakubd