[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
04-03-2018, 20:31
Post: #1
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
Witam, muszę kupić modem LTE który bezproblemowo obsłuży mi DILa z RBM, a więc będzie posiadał możliwość wymuszenia działania tylko w trybie LTE oraz tylko z nadajników PLAYa. Spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami na temat sprzętu Huawei E3372H, które po zmianie oprogramowania oferują wszystko czego potrzebuję. Widzę jednak, że nie każdą wersję da się bezboleśnie przerobić bez tzw. "igły". Szukam zatem takiej, która da mi taką możliwość. Na OLX i Allegro są głównie urządzenia z brandem Play oraz T-Mobile.

Czy któryś z tych operatorów stosuje nadal starszy firmware który da się łatwo przerobić?
A może lepiej kupić router LTE Huawei E5573 i trzymać go na stałe wpięty do prądu? ( na stałe to w moim przypadku około 6-7 godzin dziennie, router stacjonarny nie wchodzi w grę)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-03-2018, 00:04
Post: #2
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
Orientację mam dobrą w ofercie tych z Play - najnowsze ich HiLinki h wymagają igły. Wcześniejsze nie robią takich utrudnień. Rozróżnienie masz tutaj:
http://jdtech.pl/2017/06/huawei-e3372-cz...-play.html
Aktualnych z T-Mobile w ręku nie miałem, ale pewnie już mają też nowszą wersję softu (bo o to chodzi, sprzęt jest ten sam).
Ew. możesz szukać s-153, z tym problemów nie ma.

Generalnie "igła" jakoś problematyczna nie jest, tylko trzeba przetrenować procedurę Smile

Routery mobilne nie służą do pracy ciągłej, do tego zasięg WiFi jest marny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2018, 08:29
Post: #3
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
Czy to czy jest HiLink czy nie, ma nadal znaczenie - poza faktem ze DIL będzie w tej formule wycofany?

Posiadam router Netgear z OpenWRT, z modemem E398 bez HiLink - coś to zmieni, czy kupowac dowolny brandowany czy nie, etc. - Jaki teraz jest najlepszy modem?
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2018, 13:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2018 13:26 przez szopen.)
Post: #4
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
whiteindian napisał(a):Czy to czy jest HiLink czy nie, ma nadal znaczenie - poza faktem ze DIL będzie w tej formule wycofany?
a jakie miało do tej pory? - zasadniczo żadnego
podstawowe różnice to kwestia innej obsługi + ewentualnie kompatybilności routerów

ale skoro to openwrt, w szczególności w miarę współczesne, (a jeśli nie to można zaktualizować), to obsługiwane są wszystkie popularne konstrukcje modemów GSM

dodatkowo modem "klasyczny" łatwiej oskryptować np. właśnie pod openwrt, choćby gdy ma się wykonywać coś na podstawie otrzymanego SMS (morfik kiedyś podawał przykład takiego skryptu, by router "sam dbał o włączenie DIL", a wiedząc co się chce otrzymać i jakie przychodzą SMSy można go dostosować do innej taryfy)

główna różnica to fakt, że E398 jest kat 3, a współczesne modemy są kat 4 (wyższa kategoria od 4 wymaga kupna zintegrowanego routera, bo modemy nie są produkowane)
więc moim zdaniem póki działa wymiana nie ma większego sensu, choć sprzęt wyższych kategorii umożliwia uzyskanie wyższych prędkości w LTE (zależnie od możliwości okolicznych stacji bazowych, w szczególnych wypadkach wymiana może nie mieć żadnego sensu)

PS można założyć, że DIL już jest wycofany (bo można go włączyć na miesiąc najwyżej do końca bieżącego miesiąca)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2018, 13:54
Post: #5
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
do obsługi E398 już się przyzwyczaiłem, openwrt chyba jest bez zmian od prawie dwóch lat.
aktualnie jest w zaisęgu LTE, no ale z tym modemem mogę raptem HSPA DC (testowo na smartfonie tutaj w LTE DL= ~40Mbps).

Czyli który ten Huawei brać, brandowany nie-brandowany? Celuję bez Hi Link.
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2018, 14:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2018 14:23 przez szopen.)
Post: #6
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
Pisałeś, że już masz E398, nie widzę sensu wymiany… na jego czułość jakoś strasznie nie można narzekać - sprawdź czy nie masz wymuszonego 3G, ewentualnie umieść modem w miejscu gdzie sygnał LTE jest najwyższy
(no chyba, że masz dostępne LTE w paśmie którego E398 nie obsługuje? wniosek - to musiałoby być raczej B20)

Jeśli masz od kogo pożyczyć sprzęt na test to byłoby wskazane… (lub jeśli umiesz za pomocą smartfona stwierdzić w jakim paśmie masz to LTE)

Kwestia openwrt - nic nie stoi w miejscu… poniżej przykład (nie wiem jaki masz router, bo jeśli coś z 4MB flasha to faktycznie może nie być nic nowszego)
http://dl.eko.one.pl/luci/openwrt-18.06/ar71xx/generic/

Kwestia wyboru brandowany/niebrandowany
- brandowany może mieć poukrywane/wyłączone niektóre opcje w firmware
- niebrandowany jest zwykle kilkukrotnie droższy (nowy z oficjalnej dystrybucji), jeśli jest tańszy, to zapewne jest to "garażowa" produkcja, czyli modem brandowany, zdebrandowany przez sprzedawcę przez wgranie odpowiedniego firmware (czasem są wpadki z takimi konstrukcjami, ale bywa że w ten sposób przerobione modemy mają więcej opcji odblokowanych nawet od oficjalnej wersji bez brandu, NIE MA na to żadnej reguły, więc pytaj sprzedawcy o dodatkowe opcje, np. wybór pasm, bo wybór technologii jest standardem również w brandowanych)
jeśli zamierzasz grzebać w firmware, wersja nie ma znaczenia
do normalnych zastosowań kupowałem zwykle nowe E3372 z Playa (były dostępne w zestawach prepaid, więc z 2-letnią gwarancją)

Wersji non-hilink nie widziałem od dawna (z oficjalnej dystrybucji)

Hilinki są obsługiwane w openwrt przynajmniej od kilku lat (raczej >2)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2018, 14:52
Post: #7
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
szopen napisał(a):(no chyba, że masz dostępne LTE w paśmie którego E398 nie obsługuje? wniosek - to musiałoby być raczej B20

tak, chyba to. bo E398 podłączone pod Mobile Partner pokazywało - o dziwo - jako sieć dostępną LTE Plus - oczywiście nie dało się zarejestrować.

Ze smartfona S5 Neo złapało LTE, i to prawie na pewno chodzi o to pasmo. No aktualnie DL~10Mbps, czasem w porywach do ~20Mbps, więc sens wchodzenia na LTE średni z punktu widzenia codziennej aktywności w domu.
----
ta lepsza mapa beta.btsearch.pl nie pokazuje nic, ta druga pokazuje LTE 2600/1800/800 Orange. Na lokalizatorze Androida pokaxywała wtedy Aero2 (Sferia) 800MHz. Coś tu jest nie tak.
szopen napisał(a):(nie wiem jaki masz router, bo jeśli coś z 4MB flasha to faktycznie może nie być nic nowszego)

Srednio mi się spieszy do update, bo za pierwszym razem i ostatnim, zaraz po flashowaniu wyłączono prąd...

Nazwa hosta OpenWrt
Model NETGEAR WNDR4300
Wersja firmware OpenWrt Chaos Calmer 15.05 / LuCI (git-16.018.33482-3201903)

W zasadzie chodzi mi o wybór pasm bo reszty nie wiem co byłoby mi potrzebne, więc jeśli jednak hi-link to cokolwiek znajde z ta opcją okej?

szopen napisał(a):zdebrandowany przez sprzedawcę przez wgranie odpowiedniego firmware

czy tu tez mowa o wynalazkach z Ukrainy etc.?
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2018, 19:11
Post: #8
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
whiteindian napisał(a):pod Mobile Partner pokazywało - o dziwo - jako sieć dostępną LTE Plus - oczywiście nie dało się zarejestrować.
nie bardzo rozumiem sytuację, rozumiem, że kartę SIM masz innego operatora niż Plus (wtedy jest normalne, że nie chce się rejestrować)
E398 nie pracuje w B20, więc jeśli miałeś zasięg LTE w Plusie to znaczy, że tylko ten operator ma rozwiniętą infrastrukturę LTE w twojej okolicy…

whiteindian napisał(a):Na lokalizatorze Androida pokaxywała wtedy Aero2 (Sferia) 800MHz. Coś tu jest nie tak.
miałem na myśli ręczne przełączenie pasm w trybie inżynierskim (serwisowym) i sprawdzenie zasięgu
co to za "lokalizator" na androida to nie mam pojęcia (jakkolwiek netmonitor działa różnie w zależności od sprzętu)

whiteindian napisał(a):Wersja firmware OpenWrt Chaos Calmer 15.05 / LuCI (git-16.018.33482-3201903)

na CC 15.05 chyba już w dowolnie starej wersji była już dość dobra obsługa współczesnych hilinków
(dokładną wersję podałeś tylko w odniesieniu do LuCI)

whiteindian napisał(a):W zasadzie chodzi mi o wybór pasm bo reszty nie wiem co byłoby mi potrzebne, więc jeśli jednak hi-link to cokolwiek znajde z ta opcją okej?
W zasadzie Tongue to nie spotkałem się z możliwością wyboru pasm (w LTE) w przypadku sprzętu z jakiejkolwiek oficjalnej dystrybucji (prawdopodobnie Huawei ukrył te opcje celowo i to w szlachetnym celu ułatwienia poprawnego działania sieci Big Grin) jakkolwiek nie żyję z handlu sprzętem GSM, więc mogłem przeoczyć jakiś rzadki model z odblokowanymi zaawansowanymi opcjami.

whiteindian napisał(a):czy tu tez mowa o wynalazkach z Ukrainy etc.?
tak mam głównie na myśli import zza wschodniej granicy, ale modem ze zmodyfikowanym firmware może pochodzić od dowolnego operatora (bo sprzętowo Huawei E3372s-153 oraz M150-2 i E3370 są identyczne)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2018, 19:51
Post: #9
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
szopen napisał(a):nie bardzo rozumiem sytuację, rozumiem, że kartę SIM masz innego operatora niż Plus

karta Orange. Na Mobile Partner znalazło LTE Plus jako Dostępny, być może tak ma to wyglądać, bo generalnie 3G innych operatorów wykrywa jako Niedozwolone. Stąd faktycznie działał w roamingu na smartfonie, a tutaj z modemem E398 już nie.

szopen napisał(a):co to za "lokalizator" na androida to nie mam pojęcia (

BTSearch Poland 1.3.5

szopen napisał(a):W zasadzie Tongue to nie spotkałem się z możliwością wyboru pasm (w LTE) w przypadku sprzętu z jakiejkolwiek oficjalnej dystrybucji
Chyba racze chodziło o wymuszanie LTE, ale chyba to już nie ma znaczenia, bo pisanie o tym było w kontekście DIL do znudzenia.

Na to wygląda że E3372H bez Hi Link brandowany czy nie w tej sytuacji wystarczy.
On jest długo czasu wałkowany na różnych forach jako standard.
Czy jest coś w sprzedaży już coś lepszego, czy nie ma to znaczenia na razie póki co.
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2018, 22:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2018 22:34 przez szopen.)
Post: #10
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
Orange w roamingu krajowym ma ograniczenie prędkości do 1,5Mbps o ile to nadal aktualne (i nie wiem czy mają umowę z Plusem?) więc jest raczej wykluczone, że telefonem połączyłeś się do LTE Plusa skoro masz takie wyniki.

Na modemie widzisz LTE plusa jako zabronione czy nie widzisz go wcale?
screenshoty by znacznie rozjaśniały sytuację…

whiteindian napisał(a):Chyba racze chodziło o wymuszanie LTE, ale chyba to już nie ma znaczenia, bo pisanie o tym było w kontekście DIL do znudzenia.
Chyba wiem co napisałem - wymuszenie technologii (w kontekście DIL faktycznie chodziło o wymuszenie LTE i było to "wałkowane" setki razy, bo to był warunek darmowości połączenia z netem) jest możliwe praktycznie na każdym sofcie (a przydatność tego rozwiązania jest niewątpliwa gdy np. modem uporczywie chce pracować w LTE, a na danej stacji bazowej znacznie lepsze prędkości osiągamy w… 3G i to zjawisko może występować u każdego operatora i wtedy warto wymusić 3G), ale wymuszenie konkretnego pasma przeważnie jest niedostępne w WebUI (nawet jeśli firmware samo w sobie nie ma zablokowanej tej funkcji, a w takim wypadku można przełączać pasma za pomocą API, jednak bywają wersje firmware, które nie reagują nawet na takie polecenia API).


whiteindian napisał(a):Czy jest coś w sprzedaży już coś lepszego, czy nie ma to znaczenia na razie póki co.
jest i wspomniałem to już wyżej - router zintegrowany z modemem wyższej kategorii niż 4, czyli LTE-A
(np. Huawei B525 kategorii 6 z możliwością agregacji w 2 pasmach, czy B715 z agregacją 3 pasm)
warunek jest tylko jeden - jesteś w zasięgu LTE-A swojego operatora, w przeciwnym razie to wyrzucanie kasy w błoto, a skoro podejrzewamy, że jesteś w zasięgu wyłącznie B20…

PS apka "BTSearch Poland" jest od dawna niedostępna w sklepie, ale wersja z linków poniżej wydaje się być bezpieczna:
https://apkpure.com/pl/btsearch-poland/p...archpoland
https://btsearch-poland.pl.aptoide.com/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2018, 09:31
Post: #11
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
Na modemie widze E398 jako Dostępny (Plus) co jest kuriozalne, bo w momencie próby zarejesrowania odrzuca.

BTSearch:
Plus - 2600MHz
Orange (NetWorks) - LTE800/1800/2600
T-Mobile (Networks) - LTE800
Aero2 - LTE900
Sferia - LTE800

UKE:
Aero2 - LTE900/1800


Starter Aero2 posiadam też.

szopen napisał(a):na CC 15.05 chyba już w dowolnie starej wersji była już dość dobra obsługa współczesnych hilinków

W zasadzie to chodzi o to, aby OpenWRT pozwoliło mi dowolny modem - a już ten tytułowy na pewno - ustawić albo na LTE albo na 3G/HSPA DC, ponieważ router obejmuje zasięgiem cały dom, a Internet LTE całą dobę to marnotrastwo transferu (zwłaszcza gdy ktoś wączy wideo w FHD bez sensu).

szopen napisał(a):ale wymuszenie konkretnego pasma przeważnie jest niedostępne w WebUI (nawet jeśli firmware samo w sobie nie ma zablokowanej tej funkcji, a w takim wypadku można przełączać pasma za pomocą API, jednak bywają wersje firmware, które nie reagują nawet na takie polecenia API).

Chyba z Luci nic nie zrobię, tylko z komend? To byłoby kłopotliwe. Aktualnie sprawdzałęm z E398 bez HiLink, wystarczyło przełączyć i zapisać w Mobile Partner ustawienie - router je odczytywał poprawnie albo nie zgodnie z stanem faktycznym dostępności usługi w okolicy.
Ja myślę że jakbym wyrwał stary E3372s-153 i wróćił do wersji klasycznej to byłoby po sprawie. Albo te sposrod h-153 (nie ma znaczenie "obrandowanie"?)

Podobny problem "Na takich BTS-ach Orange uruchamia na początek LTE800, chce pokryć zasięgiem jak największy obszar." http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=48002

Nie wiem czy czekać na LTE1800/2600 od Orange i jak długo, czy zostać przy tym HSPA DC z tym E398???
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2018, 02:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2018 02:22 przez szopen.)
Post: #12
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
whiteindian napisał(a):W zasadzie to chodzi o to, aby OpenWRT pozwoliło mi dowolny modem - a już ten tytułowy na pewno - ustawić albo na LTE albo na 3G/HSPA DC,
to nie ma żadnego znaczenia - openwrt obsługuje hilinka jako… hilinka, więc przełączenie technologii zrealizujesz sobie przez przekliknięcie bezpośrednio w WebUI hilinka

whiteindian napisał(a):Podobny problem "Na takich BTS-ach Orange uruchamia na początek LTE800,
przecież właśnie o tym pisałem wyżej - jeśli umiesz sprawdź tym telefonem czy nie jest to wyłącznie B20
albo pożycz modem z wsparciem B20…

Jakkolwiek prędkości w LTE bywają czasem niższe niż w 3G (gdy się zrobi obłożenie stacji bazowej przez abonentów z odpowiednim sprzętem) - taki przykład z życia wzięty - w zabitej głuszy (w miejscu mnie interesującym) akurat w Orange uruchomiło tam kiedyś (z rok temu) LTE, w speedteście "mało co wskazówki nie urwało" na telefonie w LTE, pół roku później się tam zająłem modernizacją sprzętu (w zasadzie wystarczyła podmiana modemu), ale jak się okazało przez te pół roku okoliczni mieszkańcy też zmodernizowali sobie sprzęt, więc zysk prędkości stał się symboliczny, a w godzinach szczytu czasem tam obecnie przełączam modem w 3G bo działa szybciej.

A samo B20 jest też generalnie wolniejsze od wyższych częstotliwości (mniejsze są kawałki pasma dla operatorów).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2018, 08:44
Post: #13
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
szopen napisał(a):to nie ma żadnego znaczenia - openwrt obsługuje hilinka jako… hilinka, więc przełączenie technologii zrealizujesz sobie przez przekliknięcie bezpośrednio w WebUI hilinka

tak podglądałem tematy na Internecie, i ludzie raczej pisza że z tym routerem to używają wersji bez hilinka nie wiem...

szopen napisał(a):A samo B20 jest też generalnie wolniejsze od wyższych częstotliwości (mniejsze są kawałki pasma dla operatorów).

S5 Neo - tam jest B20 prawie na pewno o to chodzi. Krótko - jakbym czekał z pół roku na inne niż 800MHz pasma od Orange to nie kupuję modemu. A to już nie lepiej wyrwać z podlinkowanego tematu 2w1 Huawei E5573 ??
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2018, 13:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2018 13:24 przez szopen.)
Post: #14
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
whiteindian napisał(a):tak podglądałem tematy na Internecie, i ludzie raczej pisza że z tym routerem to używają wersji bez hilinka nie wiem...
Podejrzewam, że wndr4300 do nowości nie należy (aby nie pisać że jest"stary jak świat") więc zapewne jego użytkownicy kupowali modemy jeszcze w "erze przedhilinkowej".
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, po prostu pożycz od kogoś modem jaki planujesz i sprawdź
(moim zdaniem będzie działał, a jeśli nie, to przecież możesz zaktualizować firmware routera).

Swego czasu było duże parcie na non-hilinki z 2 powodów:
1) niektóre routery nie współpracowały z nowymi hilinkami
2) w powiązaniu z "klasycznym" modemem jest dużo łatwiej zrealizować zarządzanie modemem z poziomu routera (można w zasadzie robić z nim wszystko łącznie z czytaniem/wysyłaniem SMS czy czymkolwiek innym łącznie ze sprawdzaniem siły sygnału na żywo, a skrypty które do tego trzeba wykorzystać nie są jakoś hardkorowo skomplikowane, z tego powodu fabryczne oprogramowanie niektórych routerów np. dovado czy d-link przełącza tymczasowo hilinka w tryb klasyczny i obsługuje go już jako modem klasyczny, ale openwrt/lede czy gargoyle tego nie robi).

E5573 jest routerem mobilnym i zarżniesz go użytkiem stacjonarnym (szlag trafi akumulator) i można się naciąć na jego wersje na rynki inne od europejskiego (z obsługą innych pasm) i w dodatku to kat 4, więc nie ma sensu kombinować pod górkę, skoro E3372s-153 nie jest jakoś specjalnie drogi (a bezproblemowo go kupisz w wersji od jakiegoś polskiego operatora).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2018, 14:01
Post: #15
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
szopen napisał(a):2) w powiązaniu z "klasycznym" modemem jest dużo łatwiej zrealizować zarządzanie modemem z poziomu routera

Tak dokładnie o tym piszę, smsy od operatora.

szopen napisał(a):E5573 jest routerem mobilnym i zarżniesz go użytkiem stacjonarnym

lecz czy warunkiem nie jest to że LTE800 i tak sie zapcha, a po roku E398 = E3372 w mojej sytuacji?

E5573 tak przejściowo, docelowo jako mobilny - tu za 60 PLN chodzą.

Ewentualnie E3372s-153 i wrócić do trybu klasycznego - używka w cenie jak wyżej chyba OK. (w wersji 'h' - tu trzeba pytać sprzedawcę)

Tak BTW - jak teraz ludzie się dowiedzą w takiej gminie 5.000 osob że jest LTE, ciekawi mnie ile zajmie aż to LTE będzie działać na poziomie osiągów 3G - ciekawi mnie czy robiono gdzieś takie statystyki. E3372h-2 już chyba operatorzy nie sprzedają.
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2018, 14:29
Post: #16
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
No cóż to nawet nie jest kwestia czy ci ludzie się czegokolwiek dowiedzą, po prostu gdy wymieniają sprzęt na nowszy, to sam się łączy z nowo-uruchomionymi pasmami, jeśli to wynika z przyjętego algorytmu wyboru technologii i pasma (a fabrycznie jest zawsze ustawiona preferencja LTE).

Jeśli masz czas na eksperymenty, to po prostu kup modem (nie mobilny router) i pokombinuj z firmware, E3372 jest już słabo dostępny jako nowy, a być może nawet już niedostępny… ale skoro i tak celujesz w sprzęt z drugiej ręki to chyba nie ma znaczenia.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2018, 14:26
Post: #17
Huawei E3372H - z jakim brandem kupić
Ja myslalem tak, że jeśli LTE800 i tak używałbym poza domem, a nie mam urządzenia tylko do tego celu teraz.
To kupno tabletu 200PLN + E5573 LTE 100 PLN jest ciekawą opcją mobilną - o ile ten przenośny routerek ma silniejsza baterię niż przeciętny tablet. (Przy zalożeniu że zarowno tablet jak i router mobilny byłyby działały 2x dłużej niż opcja ekonomiczna - smartfonem jest aktualnie S5 Neo z powerbankiem).

Aktualnie dla samego LTE800 kupowanie tylko modemu taka średnia opcja... Tak czy inaczej ten mobilny E5573 do czego się nada?
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cos lepszego od E3372h-153? @@Maciek@@ 11 3 062 22-09-2021 18:37
Ostatni post: szopen
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 646 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 876 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 541 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 7 999 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd