[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
02-06-2020, 08:52
Post: #1
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Witam

Mam od kilku tygodni problemy z internetem z Orange w ramach oferty na kartę Orange Free.
Mam Huawei E3372h-153 hilink z wgranym oprogramowaniem modowanym E3372h-153_Update_22.333.01.00.00_M_AT_05.10 oraz webui Update_WEBUI_17.100.13.01.03_HILINK_Mod1.12.
Zarówno na tym jak i wcześniej na oprogramowaniu T-Mobile (to był non hilink) modem nie nawiązuje ponownie połączenia z Orange.
Modem traci połączenie właściwie codziennie ok. 4 - 6 rano i później czasami również ok. 12 - 14 popołudniu.
Który soft modowany będzie na pewno wznawiał połączenie z Orange?
Do nadajnika mam ok. 700 m. Sygnał nie najgorszy. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-06-2020, 02:34
Post: #2
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Regularność padów wskazuje na problem z sygnałem operatora - albo spada ci jakość sygnału (przeciążenie) albo coś ci go zakłóca. Oczywiście zakładam, że to nie jest porblem np. z zasilaniem modemu w tych godzinach.
Samo wznawianie - to już tylko opcja w samym sofcie, który wgrałeś. Zwykle w HiLinkach włączenie (wirtualna diodka zielona) połączenia powoduje, że wznawia "do upadłego".
W jakim stanie zatrzymuje się modem po takim zawieszeniu? Rozłączony, zawisa, czy jakiś stan pośredni?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Maximus Magnus (2020-06-07)
07-06-2020, 10:13
Post: #3
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Przetestowałem kilka softów i gui do tego modemu. Na każdym gdy był włączony do D-linka DWR 116 z softem producenta nie wznawiał połączenia z Orange. Znalazłem gdzieś info, że te D-linki po włożeniu modemu hilink zmieniają go w zwykły modem. Próbuje więc na innym routerze Tp-linku WR 842ND z softem Gargoyle i modemem z softem modowanym. Od piątku nie odnotowałem zerwania połączenia, albo po zerwaniu je wznowił. Natomiast na D-linku zainstalowałam również soft Gargoyle i ten z modemem, który ma soft Playa raz już rozłączył. Teraz zamieniłem modemy i będę obserwował. Wg mnie muszę mieć taki zestaw, który będzie po zerwaniu wznawiał połączenie z Orange. Możliwe, że coś zakłóca sieć Orange. Nie mam jednak pojęcia co to może być?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2020, 16:03
Post: #4
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Krótka piłka - jeśli na jednym routerze ten sam modem pracuje stabilnie, a na drugim nie, to w 90% przypadków dotyczy to problemu z zasilaniem, użyj aktywnego huba USB.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Maximus Magnus (2020-06-07)
07-06-2020, 16:40
Post: #5
RE: Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Będę jeszcze obserwować, ale może mógłbyś polecić jakiś dobry, nie koniecznie drogi aktywny hub USB? Będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam.

PS. Nie ciągnąłbym wątku z tym Orange, bo zdecydowanie lepiej działa u mnie np. Play (nie odnotowałem jeszcze nigdy zwiechy!), gdzie na karcie Play INK 50 mam Noce bez limitu i 24 GB na rok. Wiadomo jak wyglądają oferty na kartę, a nie chcę się wiązać umową.
Mam kartę Orange z limitem ok. 1300 GB właśnie przedłużoną na rok i chciałbym z tego internetu korzystać jako głównego, a Play ma być uzupełnieniem.
Stąd moje zabiegi, żeby Orange, tak jak kiedyś działał u mnie stabilnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2020, 20:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2020 20:39 przez szopen.)
Post: #6
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Nie widzę szans by coś konkretnego polecić, ale czasy gdy większość chińszczyzny nie działała jak należy mamy raczej już za sobą…
po prostu kup przez internet w PL (hub aktywny + oczywiście zasilacz), jeśli nie zadziała jak należy zrobisz zwrot ustawowy i po wszystkim.
Konkretnie to mogę polecić zasilanie modemu z oddzielnego zasilacza kablem samoróbką (to się sprawdza zaskakująco dobrze - potrzebny jest ktoś, kto włada lutownicą i sprawny zasilacz 5V).
Czemu nie użyjesz z SIM Orange tego zestawu router+modem, który działa stabilnie (tak poza tematem: to Grunwald?).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2020, 06:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2020 06:22 przez Maximus Magnus.)
Post: #7
RE: Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Prawdopodobnie dziś będę miał dwa huby aktywne zasilane z ładowarki/zasilacza? Czy wystarczy zasilanie z ładowarki 5V/1A? Może na którymś nie będzie zrywał połączenia? Wczoraj podpiąłem modem z softem fabrycznym Play do D-Linka DWR 116 (Gargoyle). Modem wpiąłem do (starego) huba któremu dałem zasilanie z ładowarki 5V/1A. Raz widziałem jak po rozłączeniu wznowił połączenie, ale niestety w nocy ok. 2-ej już tylko rozłączył, także nie mam jakieś wielkiej nadziei, że to rozwiąże mój problem?
Na Tp-linku WR 842ND z softem Gargoyle nie zauważyłem rozłączenia chyba, że szybko się ponowne połączył?
Oczywiście mam zamiar coś kupić, chciałem po prostu na maxa wykorzystać te D-linki, ale chyba nie da rady do Orange? Prawdopodobnie sygnał lub jego jakość jest w niektórych momentach na tyle niska, że D-link nie może wznowić połączenia.
Jaki sprzęt mógłbym kupić w kwocie do ok. 200/300 zł., żeby internet z Orange działał u mnie dobrze? Rozumiem, że z modemów już nie ma co korzystać w połączeniu z jakimś innym nowszym routerem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2020, 10:10
Post: #8
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Maximus Magnus napisał(a):Prawdopodobnie dziś będę miał dwa huby aktywne zasilane z ładowarki/zasilacza? Czy wystarczy zasilanie z ładowarki 5V/1A?
Maximus Magnus napisał(a):Modem wpiąłem do (starego) huba któremu dałem zasilanie z ładowarki 5V/1A. Raz widziałem jak po rozłączeniu wznowił połączenie, ale niestety w nocy ok. 2-ej już tylko rozłączył, także nie mam jakieś wielkiej nadziei, że to rozwiąże mój problem?

Wydaje mi się, że ten zasilacz może nie dawać daje tego 1A, bo mało jest takowych, które spełniają parametry znamionowe i stąd jednak problemy z rozłączaniem. Sporo zasilaczy opisanych 1A daje mniejszy prąd, często ledwo połowę. Ja bym jednak spróbował zasilić ten hub lepszym zasilaczem - takim co najmniej 2A.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi tps4 za tę wiadomość:
szopen (2020-06-10)
10-06-2020, 09:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2020 19:28 przez Maximus Magnus.)
Post: #9
RE: Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Żaden z zakupionych i przetestowanych aktywnych hubów - Unitek Y-3089 oraz Unitek Y-2179B - nie dział właściwie.
D-link z softem producenta w ogóle nie obsługuje hubów.
Na D-linku z Gargoyle i modemem z softem Play po kilku / kilkunastu minutach rozłączał połączenie z Orange na obu hubach zarówno z zasilaczem 5V/1A jak i 5V/2A.
Wygląda na to, że te D-linki najprawdopodobniej mają jakieś uszkodzenie i nie pracują dobrze z modemem w siecie Orange, bo z Playem nie ma żadnych problemów.
Szczęśliwie staruszek Tp-linku WR 842ND póki co działa bez problemów i muszę z niego korzystać.
Wiadomo, że to sprzęt ma już swoje lata i należy pomyśleć o wymianie. Jak do tej pory najmniej problemów miałem z Tp-linkami, więc chciałbym również i teraz pójść w tym kierunku.
Który Tp-link możecie polecić z uwzględnieniem sieci Orange?

Jakie zasilanie powinien dostać aktywny hub USB, żeby modem działał właściwie? Chodzi mi o wartość prądu. Oczywiście, żeby nie przedobrzyć i nie uszkodzić modemu.
Może za szybko się poddaje, bo skoro na Tp-linku Orange działa OK bez aktywnego huba, to dlaczego ciągle są rozłączenia na D-linkach?
Gdzieś przeczytałem, że modem na tych D-linkach dostaje bezpośrednio zasilanie z zasilacza routera. Może powinienem zacząć od wymiany zasilacza routera?
Nie wiem czy dobrze myślę, ale może sytuacja wygląda u mnie w ten sposób, że są w ciągu doby okresy kiedy sygnał Orange jest słabszy i D-link nie daje modemowi potrzebnego zasilania do wznowienia połączenia, a Tp-link takie zasilanie daje i na nim wszystko działa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-06-2020, 20:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2020 20:36 przez szopen.)
Post: #10
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Maximus Magnus napisał(a):Jakie zasilanie powinien dostać aktywny hub USB, żeby modem działał właściwie? Chodzi mi o wartość prądu. Oczywiście, żeby nie przedobrzyć i nie uszkodzić modemu.

Ma być 5V, @tps4 wspomniał 2A i dlatego dostał "podziękowanie" - miałem nadzieję, że nie muszę tego pisać drugi raz.
Nie da się przedobrzyć, bo większa obciążalność zasilacza nie ma wpływu na pobór prądu - obowiązują zwykłe prawa fizyki (więc obciążalność zasilacza może być i 100A, ale to i tak niczego nie zmienia), a zbyt mała spowoduje jedynie nieprawidłowe działanie.

Jeśli używasz tego sprzętu zamiast stacjonarnego routera LTE, to po prostu sugeruję takowy np. Huawei B525
Nie widzę sensu dalszego brnięcia w konstrukcje typu router "uniwersalny" + modem LTE

Maximus Magnus napisał(a):Gdzieś przeczytałem, że modem na tych D-linkach dostaje bezpośrednio zasilanie z zasilacza routera. Może powinienem zacząć od wymiany zasilacza routera?
Możliwe, nie otwierałem nigdy takiego d-linka.

Maximus Magnus napisał(a):Nie wiem czy dobrze myślę, ale może sytuacja wygląda u mnie w ten sposób, że są w ciągu doby okresy kiedy sygnał Orange jest słabszy i D-link nie daje modemowi potrzebnego zasilania do wznowienia połączenia, a Tp-link takie zasilanie daje i na nim wszystko działa?
Być może tak jest, ale jedyna skuteczna metoda sprawdzenia sytuacji to używanie modemu bezpośrednio z komputerem (eliminując router).

Może jeszcze powinienem dodać, że d-linki prywatnie uważam za elektrośmieci (i nie zmieniło się to od wielu lat), a tp-linki były doskonałym tematem parę lat głównie temu dzięki temu, że większość modeli z tamtych lat miała doskonałe wsparcie alternatywnego oprogramowania (głównie openwrt i pochodnych jak gargoyle, ale nie tylko).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2020, 02:33
Post: #11
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
DWR-116 mistrzem niezawodności nie jest choć w specyficznych warunkach (resetowanie codzienne) działa nieźle. Powstawanie softu alternatywnego dla DWR-116 wspierałem osobiście, ale to jednak masakra była, zwłaszcza, że odmian tego czegoś jest mnóstwo i do tego słabo oznaczonych.

Przełączanie HiLinka na tradycyjny dotyczy oczywiście tylko firmware fabrycznego - Gargoyle już tego nie robi i tam trzeba polegać na wznawianiu przez soft HiLinkowy, jeżeli taki mamy.

I oczywiście tak, sygnał 3G może falować wraz z ruchem w sieci, ale LTE już o wiele mniej, tutaj raczej większe znaczenie mają zakłócenia ze świata.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2020, 20:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2020 01:40 przez szopen.)
Post: #12
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Maximus Magnus napisał(a):Jaki sprzęt mógłbym kupić w kwocie do ok. 200/300 zł., żeby internet z Orange działał u mnie dobrze? Rozumiem, że z modemów już nie ma co korzystać w połączeniu z jakimś innym nowszym routerem?
Od jakiegoś czasu są tacy, co chwalą Netgear R6220 jako niskokosztowy router nadający się na Gargoyle/OpenWRT (nie wiem kto i skąd je sprowadza, ale na znanym portalu aukcyjnym są do znalezienia jako używane do 100zł)
https://dl.eko.one.pl/firmware/?vendor=N...able=false
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=18941
moim zdaniem procek może mieć słaby (główny bólem w niektórych zastosowaniach może być fakt, że jest jednordzeniowy) w porównaniu do nieco ciekawszych chińczyków (jak Newifi D2, który ostatnio mocno podrożał, ale dobrze dostępne źródło to tylko ebay lub https://www.aliexpress.com/item/32272246018.html ) ale do zastosowania jako router do obsługi modemu LTE powinny być wystarczające.

Oczywiście to propozycje sprzętu do wykorzystania ze starawymi modemami USB (jeśli chcemy coś LTE powyżej kat. 4 to już wypada wyłożyć kasę na konstrukcję zintegrowaną - stacjonarny router LTE jak wspomniany wyżej Huawei).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2020, 22:58
Post: #13
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Newifi D2 wygląda całkiem fajnie przez to, że można sobie nawet wybrać soft, z którym przyjedzie. Ciekawe, czy soft jest bez problemu dostępny potem do zmiany samodzielnej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-06-2020, 01:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2020 11:48 przez szopen.)
Post: #14
Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange
Soft jest do łatwej zmiany, wprawdzie bootloader (breed) jest po chińsku, ale filozofii w tym nie ma.
(gdyby kupować u źródła, a nie u sprzedawcy, który sprzedaje odblokowane routery operatorskie, to by tak łatwo nie było, ale w tej chwili nie modyfikowane nie do znalezienia)
link na temat - są też podlinkowane tam oferty z ebaya (szkoda tylko, że sprzedawca teraz ściśle nastawiony na rynek australijski, ale może gdy minie wirus to sposoby przesyłek wrócą do normy)
http://aiiot-technology.eu/web/2019/03/2...a-systemu/

PS
U Cezarego do znalezienia jest pasujące Gargoyle czy OpenWRT (w pełni oficjalne wydania openwrt też istnieją, nawet na jednym egzemplarzu mam takie - wgrałem testowo i zostało)
ten router kiedyś występował pod brandem D-team, teraz raczej jako lenovo (ale soft jest pod oryginalną nazwą)
swoją drogą w tych samych katalogach, gdzie inne "słynne" bazujące na mediateku MT7621 w różnych odmianach (więc i R6220, i R3G i kilka innych zbliżonych konstrukcyjnie)
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/openwrt...ps/mt7621/
http://dl.eko.one.pl/luci/openwrt-19.07/ramips/mt7621/
oczywiście chińskiego softu (m.in. modów Padavana) trzeba szukać w innym miejscu (czyli w kraju, gdzie się nikt nie przejmuje licencjami Tongue).

dla bardziej oszczędnych są chińczyki na MT7620 (ale ja nie widzę sensu w kupowaniu ich w 2020, bo niczego pokroju Nexx'a WT3020 dawno nie widziałem, a on był hitem jedynie z racji ceny porównywalnej do 1-2 paczek fajek Tongue)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cos lepszego od E3372h-153? @@Maciek@@ 11 3 062 22-09-2021 18:37
Ostatni post: szopen
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 646 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 876 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 541 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 7 999 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd