[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372 problemy z łączeniem
30-07-2017, 20:05
Post: #1
Huawei E3372 problemy z łączeniem
Witam . Mam problem z Huawei e3372.Modem podłączony jest do routera ASUS RT-AC68U.Mimo że oficjalnie router nie współpracuje z tym modemem jednak internet działa. Raczej działał do momentu jak brat przjechał ze swoim laptopem z win10 i skorzystał przez wifi z internetu. Nie wiem czy to ma to jakieś znaczenie ale od tego momentu nie mam internetu. To znaczy jedna strona otwiera mi się prawie zawsze inne nie. Podłączyłem modem bezpośrednio do komputera i to samo. Jedna strona otwiera się prawie zawsze inne nie. Robiłem restart . Po restarcie popracował może z 10 minut łącząc się z internetem a potem znów tylko jedna strona się ładowała.Zrobiłem jeszcze raz reboot a potem zapisałem ustawienia do pliku funkcją backup.Teraz za każdym razem jak nie łączy z internetem robię restore z pliku. I działa znów na jakieś 10 może 15 minut. Proszę o pomoc co zrobić by działało to cały czas. Router asusa ma listę modemów z którymi współpracuje może potrzeba wymienić na któryś z nich. Jeśli tak to który polecacie.

Oto lista:
Asus-T500
Bandluxe-C120
Bandluxe-C170
Bandluxe-C339
Huawei-E1550
Huawei-E160G
Huawei-E161
Huawei-E169
Huawei-E176
Huawei-E220
Huawei-K3520
Huawei-ET128
Huawei-E1800
Huawei-K4505
Huawei-E172
Huawei-E372
Huawei-E122
Huawei-E160e
Huawei-E1552
Huawei-E173
Huawei-E1823
Huawei-E1762
Huawei-E1750c
Huawei-E1752cu
Alcatel-X200
Alcatel-Oune-touch-X220s
AnyData-ADU-510A
AnyData-ADU-500A
Onda-MT833up
Onda-MW833up
MTS-AC2746
ZTE-AC5710
ZTE-MU351
ZTE-MF100
ZTE-MF636
ZTE-MF626
ZTE-MF632
ZTE-MF112
ZTE-MFK3570-Z
CS15
CS17
ICON401
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-07-2017, 22:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2017 22:36 przez jakubd.)
Post: #2
Huawei E3372 problemy z łączeniem
"Działa jedna strona" - napisz jaka, bo to może być istotne. No i czy http:// czy https://
Podaj też jaki operator i jaki jest komunikat, gdy "nie działa".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2017, 10:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2017 13:10 przez szopen.)
Post: #3
RE: Huawei E3372 problemy z łączeniem
Strona która sie otwiera to [wymoderowano pozycjonujący adres, pozostawiam podgląd] http://preview.tinyurl.com/y929rzge
Gdy inne strony nie działają (a są to jdtech ,yotube,google to tylko nie które) to pojawia się taki komunikat :

Nie odnaleziono serwera

Firefox nie może odnaleźć serwera jdtech.pl.

Sprawdź, czy adres nie zawiera literówek jak np. ww.example.com zamiast http://www.example.com
Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, sprawdź swoje połączenie sieciowe.
Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, sprawdź, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.


Spróbuj ponownie
I to wszystko.Dalej musze wczytać ustawienia z pliku jak pisałem i znów działa.
Na jakiś czas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2017, 10:53
Post: #4
Huawei E3372 problemy z łączeniem
To problem pewnie z DNS, próbowałeś na sztywno ustawić w windows? np. 8.8.8.8?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2017, 12:32
Post: #5
RE: Huawei E3372 problemy z łączeniem
Grzech 1991 dzięki za odpowiedź.
Dodam jeszcze że dostawcą internetu jest Areo2. Wykupiłem u nich 30G za 30 zł na miesiąc.
Nic nie ustawiałem bo się na tym nie znam. Nie rozumie co oznacza ustawić na sztywno i co to jest.
Znalazłem w routerze zakładke LAN i tam jest "Ustawienia serwera DNS oraz WINS" i dalej "Adres IP serwera DNS" i obok wolna kratka. To oto chodzi tu trzeba wpisać te ósemki?Pod spodem "Serwer WINS" i znów wolna kratka.Dodałem załącznik nie wiem czy widoczny.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2017, 13:08
Post: #6
Huawei E3372 problemy z łączeniem
nie, nie chodzi o to, w routerze to pole puste jest OK

ponieważ z opisu problemu wynika, że prawdopodobną przyczyną jest działanie wirusa lub innego szkodliwego oprogramowania, należy sprawdzić komputer (i wypadałoby przeskanować go świeżym skanerem antywirusowym)

sprawdź ustawienia serwera DNS w ustawieniach windowsa (karty sieciowej) - najłatwiej dojść w ustawienia sieci z zasobnika systemowego (tray koło zegarka) klikając ikonę powiązaną z siecią (bezprzewodową)


PS spytaj brata czy nie modyfikował ustawień w twoim komputerze i czy sam nie ma podobnych problemów
Rene napisał(a):Raczej działał do momentu jak brat przjechał ze swoim laptopem z win10 i skorzystał przez wifi z internetu. Nie wiem czy to ma to jakieś znaczenie ale od tego momentu nie mam internetu.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2017, 23:34
Post: #7
Huawei E3372 problemy z łączeniem
Gdy pojawi się problem, uruchom Start->Wiersz polecenia i wpisz polecenie:
Kod:
ipconfig /all
i enter.
i skopiuj tutaj wynik działania tego polecenia.

Ale faktycznie źle to wygląda - komputer/system operacyjny do sprawdzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2017, 15:58
Post: #8
RE: Huawei E3372 problemy z łączeniem
Szopen u brata wszystko chodzi dobrze. Nie ma żadnych wirusów.U siebie zainstalowałem ESET NOD32.Też nie wykrył żadnych wirusów. Tu mała uwaga. Programy antywirusowe optymalizowane są pod nowsze systemy operacyjne. Ja mam XP. Starsze wersje obsługują XP ale nie można zaktualizować bazy danych wirusów.Być może nie jest to regułą. Ale ponieważ już sama instalacja a potem skan komputera zajeły mi dużo czasu nie sprawdzałem innych programów. Ten nie wykrył. Dodaje konfiguracje komputera (proszę się nie śmiać wiem że to zabytek ale chciałbym tylko internet nic więcej). Dodałem jeszcze ustawienia serwera DNS karty sieciowej oraz na prośbę jakubd wynik ipconfig/all. Na razie bardzo dziękuje.


Załączone pliki Miniatury
           

.bmp  ustawienia sieci.bmp (Rozmiar: 2,25 MB / Pobrań: 380)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2017, 19:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2017 19:44 przez szopen.)
Post: #9
Huawei E3372 problemy z łączeniem
chodziło o ipconfig /all a nie o dxdiag

uruchom najpierw linię poleceń czyli start->uruchom->cmd.exe
a w dosowym okienku wpisujesz
ipconfig /all

wynik da się skopiować jako tekst (użyj prawego klawisza myszy)

same ustawienia karty sieciowej są poprawne, ale szkodliwe oprogramowanie potrafi podmienić adresy DNSów na zupełnie innym poziomie (więc nie widac tego w interfejsie graficznym)

PS to jest karta sieci przewodowej - masz połączony komputer z routerem przewodowo?

PPS skoro to xp, to ewentualnie możesz użyć tego narzędzia
https://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
UWAGA antywirus MUSI na czas jego działania zostać skutecznie wyłączony lub odinstalowany (w przeciwnym razie mogą wystąpić konflikty o trudnych do przewidzenia skutkach)

ewentualnie w ustawieniach karty sieciowej (drugi screenshot) możesz spróbować podmienić DNS z automatycznych na następujące
8.8.8.8
8.8.4.4
(to są serwery DNS google i powinny działać w niemal każdej konfiguracji połączenia z internetem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-08-2017, 07:23
Post: #10
Huawei E3372 problemy z łączeniem
A Windows XP mógł zostać zaatakowany w tle z innego komputera - taki jest dziurawy teraz (brak aktualizacji bezpieczeństwa od ponad 2 lat).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-08-2017, 17:12
Post: #11
RE: Huawei E3372 problemy z łączeniem
Jakubd wniosek z tego że trzeba iść po kredyt i kupić nowy komputer z win 10. Do rzeczy.
Szopen - karta połączona za pomocą przewodu do routera. Tak jak prosiłeś zrobiłem plik tekstowy z wynikiem działania polecenia "ipconfig/all". Komputer przeskanowałem programem combofix. Wynik działania tego programu to plik tekstowy ale hmm...... mnie nie wiele mówiący. W każdym razie nie ma tam wpisu który by wskazywał że komputer jest zawirusowany.
Chyba że to:
catchme 0.3.1398 W2K/XP/Vista - rootkit/stealth malware detector by Gmer, http://www.gmer.net
Rootkit scan 2017-08-02 16:30
Windows 5.1.2600 Dodatek Service Pack 3 NTFS
.
skanowanie ukrytych procesów ...
.
skanowanie ukrytych wpisów autostartu ...
.
skanowanie ukrytych plików ...
.
skanowanie pomyślnie ukończone
ukryte pliki: 0
No i teraz najważniejsze. Wpisałem te ósemki i wydaje się że jest lepiej.
To znaczy od kiedy je wpisałem nie było przypadku braku połączenia z internetem.Sprawa wymaga jeszcze obserwacji. Na razie bardzo wszystkim dziękuje za pomoc. Dołączę screenshot gdzie je wpisałem. Może nie w tym miejscu. Jeżeli będzię się coś działo to dam znać. Pozdrawiam.


Załączone pliki Miniatury
   

.txt  ustawienia sieci ipconfig.txt (Rozmiar: 1,12 KB / Pobrań: 278)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-08-2017, 18:22
Post: #12
Huawei E3372 problemy z łączeniem
tak wpisane są we właściwym miejscu, ale to załatwia problem jedynie na twoim komputerze - to jest jakby obejście problemu a nie jego zlokalizowanie i ostateczne rozwiązanie
(jeśli podepniesz kolejne urządzenie, to problem może się powtórzyć)

wcześniejsza konfiguracja także była prawidłowa
(choć nie sposób z dostarczonych danych stwierdzić, gdzie leżał błąd),
czyli prawdopodobnie coś niedobrego stało się z routerem (powinien otrzymać od dostawcy internetu jego adresy serwerów DNS i one powinny działać prawidłowo)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2017, 09:31
Post: #13
Huawei E3372 problemy z łączeniem
Sprawdziłbym dla pewności jeszcze C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts czy nie ma tam jakichś bzdur powpisywanych i przeskanował komputer adwcleaner.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2017, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-08-2017 15:54 przez Rene.)
Post: #14
Huawei E3372 problemy z łączeniem
Arathefu w tym pliku do którego podałeś ścieżkę jest to : 127.0.0.1 localhost . Inic więcej.
Szopen niestety masz rację. O ile internet po wpisaniu ósemek na komputerze działa. To niestety na telewizorze (samsung 49 kc7000) poprzez wifi działa jak pisałem na początku. Zwykle otwiera się jedna strona a inne nie. Komunikat "Nie znaleziono serwera". Na komórce to samo. Więc moje kłopoty się nie skończyły.
Szopen jeśli router nie otrzymuje tych adresów DNS to co trzeba zrobi? I czy to oznacza awarie routera czy modemu. A może jest to przyczyna aktualizacji oprogramowania routera. Nie tak dawno ją robiłem. Morze trzeba powrócić do ustawień fabrycznych. Zrobię przywrócenie do ustawień fabrycznych i zobaczę co będzie.

Nic z tego jest tak jak było. I nie wiem co teraz zrobić. Dziękuje wszystkim którzy zechcieli odpowiedzieć. Wiem że na odległość trudno jest zdiagnozować problem i pomóc. Pozostaje wymienić router lub modem.Sam nie wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2017, 16:16
Post: #15
Huawei E3372 problemy z łączeniem
w 5 poście
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e337...8#pid41318
pokazałeś fragment interfejsu routera

tam także możesz ustawić te DNSy, o których wspomnieliśmy wcześniej (8.8.8.8 i 8.8.4.4)
tyle, że idąc tą droga oddalamy się od ustalenia przyczyny, a brniemy w coraz bardziej rozbudowane obejście problemu

zrób screenshoty z pozostałych zakładek interfejsu routera, może znajdziemy jakiś błąd?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2017, 20:47
Post: #16
Huawei E3372 problemy z łączeniem
Być może jestem zbyt ostrożny. Ale czy ja mogę bezpiecznie wszystkie dane zawarte w ustawieniach routera publikować na forum. Tych zakładek jest dużo. I screen shototów będzie dużo. Obawiam sie o bezpieczeństwo sieci. Być może nie potrzebne. Tym bardziej że informacje tutaj umieszczone mogą się komuś przydać do rozwiązania problemów ze sprzętem u siebie. Na tym polega idea takich forów Szopen proszę w tej sprawie o rade.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2017, 22:00
Post: #17
Huawei E3372 problemy z łączeniem
hasła (jeśli są widoczne) można zamalować, pozostałe dane nie są wrażliwe

swoją drogą zawsze należy ustawić własne hasła, a nigdy nie korzystać z fabrycznych (pozostawienie fabrycznych haseł powoduje podatność routerów na ataki szkodliwego oprogramowania)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2017, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-08-2017 23:23 przez Rene.)
Post: #18
RE: Huawei E3372 problemy z łączeniem
W takim razie dołączam screenshoty.

Mogę tylko dziesięć.

Następna dziesiątka.

I jeszcze jedna dziesiątka.

Następna dziesiątka.

Już nie dużo zostało.

Już końcówka.


Załączone pliki Miniatury
                                                                                                                                                                                                                                                               
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2017, 01:36
Post: #19
Huawei E3372 problemy z łączeniem
wystrzelałeś się jak z automatu a zabrakło chyba jedynej istotnej sekcji - WAN
w tym szczególnie może być interesujący dual-WAN (bo widzę, że nie masz wyłączonego WANu Ethernet)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2017, 16:41
Post: #20
RE: Huawei E3372 problemy z łączeniem
Istotnie może być trudno zlokalizować właściwy screenshot. Sekcja WAN na powyższych miniaturkach to szósty rząd pionowy trzeci poziomy. I tam jest właśnie możliwość wyłączenia Dual Wan i określenia która sieć jest główna a która pomocnicza. Jeśli myślisz że jest to błędne ustawienie to zaraz to zmienię i dam (screenshota "Dual Wan").
Po "wciśnięciu" przycisku (zastosuj) w sekcji Wan i podsekcji Dual Wan sekcja Mapa sieci wygląda tak(screenshot "mapa sieci po ustawieniu jednej sieci USB)).
Teraz by mieć internet muszę wejść w sekcje Aplikacja USB w powyższych miniaturkach to jest miniaturka 13 licząc od lewej strony lub szósty pionowy i drugi poziomy i "kliknąć" na 3G/4G.I wtedy mam już sekcje WAN tą o której pisałem wyżej i kliknąć na zastosuj . Jeśli to nie pomoże to klikam na przycisk Restartuj na samej górze obok Wyloguj. I wtedy po tych zabiegach mam taki obraz (screenshot "Po restarcie" tutaj uwaga WAN IP 0.0.0.0 - czy to jest prawidłowe).
Dodałem jeszcze jak wygląda screenshot Uaktylnianie nazwa miniaturki "sekcja WAN po kliknięciu Zastosuj.


Załączone pliki Miniatury
           

.bmp  Po restarcie.bmp (Rozmiar: 2,85 MB / Pobrań: 237)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 646 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 876 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 541 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 7 999 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange Maximus Magnus 13 15 734 12-06-2020 01:34
Ostatni post: szopen