[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
27-10-2016, 19:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2017 19:08 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
Ludzie, pomóżcie bo chyba będę miał zawał. Big Grin Starter RBM z puszką (fizycznie dołączona, nie zdjęcie). Przełącza mi się bez żadnego konkretnego powodu na 3G. Co za tym idzie, zżera pakiety i koniec LTE. W PLAY twierdzą, że to wina u mnie i koniec. Komputer stacjonarny. Co i jak mogę sam sprawdzić? I pytanie na zaś, jeśli to faktycznie wina modemu - co najtańszego z LTE (bez żadnych bajerów, zwykłe USB i ma działać) szukać?

E3272s-153 HiLink
s/N J5HDW...
Hardware version: CH1E3272SM
Software version: 22.491.09.00.00
Web Ui version: 17.100.08.00.03

Data roaming: Disable
Auto disconnect interval (min): 120
Profile name: PLAY
APN: internet
SUpport LTE networks: ON
Network search: MANUAL - PLAY (4G)

Windows 7 (64), legalny. Na wszelki wypadek przeinstalowałem od zera. Przeglądarka nie ma znaczenia, Chrome czy Firefox - nadal to samo.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2016, 20:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2016 20:41 przez szopen.)
Post: #2
E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
przeglądarka ani wszystko inne nie ma żadnego znaczenia

przełączenie trybu pracy następuje w samym modemie (i zapewne z powodu kiepskiego zasięgu LTE w miejscu gdzie go używasz czyli nie bez powodu)

modem musi mieć po prostu możliwość wymuszenia pracy w LTE (tryb o nazwie "4G only" albo "LTE only")
ewentualnie możliwość ręcznego wymuszania pasm pracy (wtedy wyłączysz sobie wszystkie pasma 2G i 3G)
nie da się tego stwierdzić zdalnie nawet po danych modemu, które podałeś (mimo, że są wyjątkowo precyzyjne, może ktoś by to rozpoznał po wersji WebUI, ale ja się nie podejmuję)

jeśli nie masz dostępnych takich opcji to możesz
1) popracować nad miejscem umieszczenia modemu, aby zapewnić mu możliwie najlepszy sygnał sieci (czyli przy oknie, wykorzystując np. przedłużacz USB)
2) [niezalecane, bo można bezpowrotnie uszkodzić modem] samodzielnie zmodyfikować modem (przez flashowanie innego WebUI i/lub firmware)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2016, 21:15
Post: #3
RE: E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
Dzięki. Big Grin Co do zasięgu, dokładnie w tym samym miejscu używałem na tym samym modemie PLAY jak LTE był za 30 PLN. Nic dziwnego się nie działo. Co do wskaźnika zasięgu, to teraz faktycznie wariuje, raz na maksa, raz do zera. Ale to przecież nie moja wina. Nikt tu nie prowadzi żadnych robót, żadnego wieżowca nie postawiono itd. Mogę nie mieć tego LTE, niech mnie rozłączy i tyle bez tego przełączania. Bo miało być tanio, wyszło na to że bulę jak każdy inny. Dwa lata się czaiłem na ten starter, w końcu dopadłem na PP, schowany skrzętnie tak... Że gdyby nie kolejka to bym go w życiu nie wypatrzył.Big Grin Nowszego softu nie widzę, update krzyczy, że mam aktualne. Na co proponujesz przejść, jakieś linki poproszę. Pozdrawiam. Co do ustawień, u mnie wygląda to tak:


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2016, 21:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2016 21:55 przez szopen.)
Post: #4
E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
źle szukasz - wybór technologii jest w "Mobile Connection" (2 linijki wyżej w menu po lewej)

aby móc zmienić tryb połączenia musisz mieć modem odłączony od internetu (w przeciwnym razie opcje są "wyszarzone"), aby to wykonać trzeba wyłączyć autopołaczenie z internetem i się rozłączyć (nie pamiętam gdzie, ale jeśli nie znajdziesz to wrzuć kolejne screenshoty)

PS to co pokazałeś to wybór operatora (możesz powrócić na wybór automatyczny, bo wybór LTE w tym miejscu nie "przyspawa" modemu do pracy w LTE)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
quartuz (2016-10-27)
27-10-2016, 22:27
Post: #5
RE: E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
Ale czego źle szukam? Szarość jest wtedy, kiedy próbuję wybierać manualnie PLAY 4G, modem sam się wyłączy. Zmieniałem na AUTO, jest to samo. Loguje się do 4G i nagle (bo tu nie ma żadnej zależności) przeskoczy na 3G. Śmieszniej, ale to może być tylko moje subiektywne wrażenie. Przełączy się przeważnie wtedy, kiedy brak obciążenia na łączu. Już mnie oczy bolą od patrzenia na diody i WebUi. Big Grin Popatrz z łaski swojej na załącznik, ja tam nic więcej nie mam.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2016, 23:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2016 23:40 przez szopen.)
Post: #6
E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
masz zatem wersję bez wyboru technologii, gdybyś miał modem z możliwością wyboru pasma bądź choćby technologii to właśnie tu się powinny znajdować odpowiednie ustawienia (to jest tylko i aż kwestia softu w modemie, nic konkretnego nie mogę polecać, bo nie przerabiałem tego modelu, ale w sieci znajdziesz odpowiedni soft, zmiany robisz na swoje ryzyko)



to co zamieściłeś na SS wcześniej, to menu ręcznego wyboru operatora - możesz się zalogować ręcznie równie dobrze do "Play 2G" a efekt uzyskasz ten sam (bo karta SIM ma uprawnienia do pracy w każdej z technologii, żaden z polskich operatorów nie różnicuje dostępu do wybranych technologii przynajmniej w ofertach dla zwykłych użytkowników)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
quartuz (2016-10-28)
27-10-2016, 23:32
Post: #7
E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
No mam wybór, bo sobie ustawiam PLAY (4G). Akceptuję i wciąż mam zaznaczone z czym mam się łączyć. To działało na innych kartach, tylko na tej nie działa. Ustawiałem na sztywno na różnych starterach 4G i nigdy w życiu samo nie przeskakiwało. Żeby było jasne, zaraz po zakupie tego RBM z puszką i doładowaniu ponad dwa tygodnie szło super. Nagle ni z tego zero netu, sprawdzam, no tak, cholera wie kiedy zeżarło. Po kolejnym doładowaniu (tylko po to, żeby mieć te ich pakiety) identyczna sytuacja. No dobra, bo widzę że nic ciekawego i tak nie wymyślimy. Dobrej nocy i dzięki za chęci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2016, 23:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2016 23:44 przez szopen.)
Post: #8
E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
wystarczy zapewnić dobry poziom sygnału - a modem sam przeskoczy do LTE
(sam używam RBM DIL na modemie bez opcji wymuszania technologii i nie mam z tym problemu - modem sam przeskakuje do LTE gdy tylko poziom sygnału sieci jest wystarczający)

i jeszcze jedno - przy częstotliwościach stosowanych w GSM różnica położenia rzędu kilkunastu centymetrów może mieć kolosalne znaczenie (ponadto nie potrzeba nowego wieżowca w okolicy - wystarczy, że sąsiad zrobił przemeblowanie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
quartuz (2016-10-28)
28-10-2016, 00:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2016 03:14 przez quartuz.)
Post: #9
RE: E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
Ale ja już tłumaczyłem. To blaszak, stoi od lat tam gdzie stał. Nie ma mowy o bieganiu z laptopem itp. Jak mam zapewnić dobry sygnał, skoro na tym samym komputerze jak jeszcze był LTE w PLay po 30 PLN wszystko działało? Sąsiad nie zrobił żadnego przemeblowania i dajmy sobie już spokój. Od od blaszaka i modemu do okien mam może 150 cm. Nie mam po drodze żadnego sąsiada, to 3 piętro... Sednem problemu jest to przełączanie - którego być nie powinno. Ty mi tłumaczysz jak dziecku. Nic nie pomaga przedłużacz i takie tam. Ja się nie pytam o takie rzeczy. Ja się pytam, dlaczego mi się mimo wymuszenia sam przełącza na 3G. Czego robić nie powinien. A specjalnie dla Ciebie kolejny zrzut z ekranu, co mam robić z tym zasięgiem? Za mało? Kolejne załączniki są z godziny 3 nad ranem, nic na razie się nie przełączyło. Bo takiego dziś to ma focha. Nawet firan nie ruszałem. Big Grin Nic nie zmieniane w modemie, komputer nawet nie ruszony o centymetr. Ktoś coś z tego rozumie?


Załączone pliki Miniatury
           
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-10-2016, 08:13
Post: #10
E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
Rozumiem, że jesteś także jedynym użytkownikiem sieci komórkowej Play w zasięgu tej stacji bazowej, sam także od lat nie przesuwałeś się względem modemu, nie otwierałeś okna, a komputer pozostaje WYłączony przez cały czas eksperymentu (nawet inna lista uruchomionego oprogramowania powoduje zakłócenia na innych częstotliwościach). Operator także nie modyfikował stacji bazowej (nie dokładał pasm, nie zmieniał poziomów sygnału itd.)
To tylko kilka przykładowych czynników, które wpływają na poziom sygnału w modemie, a co za tym idzie, na jakie pasmo i jaką technologię przełącza się modem.

Z drugiej (mojej) strony nie ma znaczenia co się zmieniło. Jak chcesz wymusić LTE, musisz to zrobić. W przypadku twojego modemu wymaga to zmiany jego oprogramowania, bo to co masz nie ma takiej opcji. Wybór operatora z listy jedyne co umożliwia, to właśnie wybór operatora, a nie technologii - wybór 2G/3G/LTE dotyczy tylko momentu logowania do sieci. Dalej zostawiasz modemowi (i po części operatorowi) wolną rękę, w jakiej technologii ma działać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
quartuz (2016-10-28)
28-10-2016, 14:11
Post: #11
E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
Sarkazm zbyteczny ale w dobrej formie. Zatem na plus. Zapewne nie jestem jedynym użytkownikiem Play w tej miejscowości. Okna otwieram, , bo czasem smród z chałupy trzeba wypuścić. Ciężko mówić o poruszaniu się siedząc przy biurku przed kompem. Ale masz rację, oddycham, kichnę, kaszlnę i takie tam. Big Grin

O zmianie softu też myślałem i między innymi o to pytam przecież. Pytam mądrzejszych od siebie o coś sprawdzonego, pewnego. Tak jak piszesz, niech będzie to wymuszenie LTE, żadne wodotryski czy nowości mi nie są potrzebne.

Pozdrawiam.
P.S. Kawał dobrej roboty na tej stronie wykonałeś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-10-2016, 20:05
Post: #12
E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
Co do sarkazmu czasem tak mam Smile

Cała ekipa wykonała - bez moderatorów i komentujących informacji by nie było ani porządku na forum Smile

W kwestii softu - musisz trochę poczytać i znajdziesz choćby na bezkabli instrukcję. Ja wolę nie opisywać tego, bo po jednej takiej instrukcji miałem górę zażaleń, co się popsuło. To trzeba po prostu zrozumieć co się robi bardzo precyzyjnie, inaczej grozi to uwaleniem modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-10-2016, 20:25
Post: #13
E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
Jakubie, spokojnie. Ja nie proszę o gwarancję na działanie. Jak coś pójdzie nie tak - mogę mieć pretensje tylko do siebie. Ja się pytam o coś sprawdzonego. Grzebiąc w necie dostaję pierdyliard informacji, których nijak ze sobą powiązać nie można. To z tym, to bez tego, to nie działa z tym, to dobre ale po rosyjsku, a to od jakiegoś Hindusa. Big Grin
Proste - miałem to i to, było wymuszenie LTE, działało dobrze. Robisz to na własne ryzyko tak i tak. Rozumiem Ciebie i wiem o co Ci chodzi. Sam się przejechałem wielokrotnie w necie za udzielanie darmowych porad (oczywiście w innej dziedzinie). Wierz lub nie, ja nie z tych "roszczeniowców".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2016, 23:09
Post: #14
E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
W przypadku E3272 muszę sam zrobić próbę, bo ja tego z tym modemem nie trenowałem. Tomi zajmie kilka dni, bo potrzebuję wolnych 2h, a do środy nie zapowiada się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
quartuz (2016-10-31)
03-11-2016, 19:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2017 02:11 przez quartuz.)
Post: #15
E3272s-153 RBM z puszką - samoistne przełączanie na 3G
    Ja tak tylko kontrolnie, przypominam. Że wątek nie jest opuszczony. Big Grin
A na samą myśl, że znowu będzie mnóstwo błędów przy wgrywaniu to już mnie trafia. 10,16,19, czysty system, inny komputer i walka z wiatrakami. Big Grin

Dziękuję serdecznie za 3 strony nic nie wnoszących odpowiedzi. Już sobie poradziłem sam, niestety bez "igły" nic nie szło wgrać. Rosja to jednak potęga, nasze fora mogą im buty czyścić.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HUAWEI E3372 1. najnowszy firmware 2.firmware od Orange josephwriter123 4 7 636 14-01-2021 21:53
Ostatni post: Ekonomista
  Huawei e3372s-153 hilink na zwykły pod Linuksem loginlog 5 5 868 24-10-2020 21:52
Ostatni post: szopen
  Huawei E3372h-320 jaki ruter mbr 1 5 537 26-08-2020 09:22
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3272 - jaka antena LTE? JanTroll 6 7 990 23-08-2020 21:30
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3372h-153 HiLink prolblemy z Orange Maximus Magnus 13 15 718 12-06-2020 01:34
Ostatni post: szopen