[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131s-2 Zrywa połączenie
18-01-2014, 23:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2015 01:36 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131s-2 Zrywa połączenie
Witam

Otóż nie wiem czy problem leży po stronie nadajnika (czy jak to też się zwie), czy po stronie modemu. Przejdźmy więc do tematu

Posiadając stary modem zakupiłem internet mobilny Orange, wszystko git majonez internet śmiga bez żadnych problemów przez dobre dwa tygodnie, a od kilku dni mam problem, internet potrafi się rozłączyć niespodziewanie i nieprzewidywanie. Nie wiem czy problem leży po stronie odpowiedniej konfiguracji, ale modem przerzucając się na tryb WCDMA traci internet (na telefonie jest identycznie), działa na HSPA+, co i tak nie tłumaczy tego że na obu sprzętach posiedzę przez 2h bez problemów lub jak wczoraj stracę internet na pół dnia.

Byłbym wdzięczy za wszelką pomoc Smile

ps. myśląc że coś go strzeliło wgrałem nowy firmware od pana lesiolo o jest identycznie z tym że zasięg jest trochę lepszy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2014, 13:49
Post: #2
[E3131s-2] Zrywa połączenie
Zmiana dashboardu nie zmienia niczego w działaniou samego modemu. Wskaźnik po prostu teraz inaczej przelicza faktyczny sygnał na "kreski", o czym pisałem tutaj:
http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html

Twój problem prawie na pewno związany jest z przeciążeniem sieci - jaki to rejon jest? dużo mieszkańców? W jakich godzinach się pojawia? Co dzieje się po próbie rozłączenia i połączenia ponownego (i od razu rozpoczęcia korzystania z sieci, póki modem jest w trybie HSPA)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2014, 14:28
Post: #3
[E3131s-2] Zrywa połączenie
Nie jest to zbyt duży rejon na oko z 3tyś (Powiat Inowrocławski, kuj-pom). Ponowne połączenie nie daje żadnego rezultatu.

Powiem dla przykładu że łącząc się poprzez EDGE nie ma takich problemów ale co to za internet 20kb/s.

Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale problem zaczął się od kiedy do mojego miasta przyjechała Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy, i odpalili parę fajerwerków w okolicy jednego z nadajników (z tego co wiem należy on raczej do T-Mobile, bo kolega stracił całkowicie internet)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2014, 15:37
Post: #4
[E3131s-2] Zrywa połączenie
Oczywiście, że to może mieć związek, ale także może nie mieć żadnego. Ja bym po prostu... zgłosił problem operatorowi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2014, 21:40
Post: #5
RE: [E3131s-2] Zrywa połączenie
Problem zgłosiłem operatorowi lecz...

Okazało się że rzeczywiście mają problem z siecią tyle że 2G

Otóż zauważyłem drugą zależność. Podczas przeglądanie stron WWW nie ma żadnego problemu z internetem, ale (niestety zawsze musi być jakieś ale) zauważyłem że problem powstaje podczas grania w gry, nie chce uważać się za specjalistę lecz wygląda to jakby operator nagle zablokował jakieś porty, skąd takie przypuszczenia? Otóż mój poprzedni operator miał po blokowane niektóre porty (T-Mobile) dzięki którym nie mogłem grać np. w Call Of Duty i FEAR 2, na domiar złego tutaj te gry działają a teraz nie mogę grać w żadne gry MMO
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2014, 23:08
Post: #6
[E3131s-2] Zrywa połączenie
Przecież zablokowane porty nie powinny mieć wpływu na podłączenie do serwera. Co innego na postawienei, ale w aero2 wszystkie są jakoby zablokowane (brak zewnętnrzego IP)

Chyba, że coś mi się pomyliło ;] ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2014, 00:14
Post: #7
[E3131s-2] Zrywa połączenie
W Aero2 zewnętrzny (publiczny, routowalny) IP dostaje każdy, ale ruch inicjowany i przychodzący od strony Internetu jest zablokowany w całości.

Z tym, że nie chodzi tutaj o porty - wychodzący ruch możemy inicjować na dowolne porty. Ale u nas nikt nie otworzy portu żadnego. I faktycznie niektóre aplikacje/gry mogą tego nie lubić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173u-2 jako Pendrive Tom2 3 3 125 08-11-2021 18:44
Ostatni post: szopen
  Alternatywa dla Huawei E3131 @@Maciek@@ 5 6 250 11-09-2020 15:07
Ostatni post: szopen
  Radio samochodowe i modem 3g huawei longlemur 2 5 807 26-10-2019 03:46
Ostatni post: jakubd
  Huawei simlock kalkulator online (v1, v2 i v2.1) kokoksik 2 9 281 24-12-2018 14:53
Ostatni post: jakubd
  Ubuntu, modem huawei e3131 adomenn95 5 10 268 25-03-2018 00:42
Ostatni post: jakubd