[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173u-2 jako Pendrive
06-11-2021, 14:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2021 14:54 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E173u-2 jako Pendrive
Witam
Posiadam 2 stare modemy Huawei E173u-2, posiadają one czytnik kart microSD , w związku z tym mam pytanie.

Czy jest możliwość za pomocą poleceń AT, wyłączenia wszystkich funkcji tego modemu (modem ,wirtualny cd-room, itd), pozostawiając jedynie działający czytnik kart microSD ?

Chciałbym uzyskać z nieużywanych już modemów, coś na kształt Pendriva do odczytu katy microSD..

Znalazłem jak dotąd polecenie AT^U2DIAG=256 wyłączający wirtualny cd-rom ..

Oraz taką tabelkę
[Obrazek: attachment.php?aid=3795]
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2021, 15:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2021 15:29 przez szopen.)
Post: #2
Huawei E173u-2 jako Pendrive
Na taki pomysł nigdy nie wpadłem, jako, że działanie modemu było zawsze ważniejsze od potencjału możliwości wykorzystania czytnika jako pamięci masowej (jak mnie pamięć nie myli próbowałem to wykorzystać na extroot w routerze który równocześnie używał modemu w charakterze modemu, ale to nie był dobry pomysł Tongue), więc ostatecznie nie próbowałem nigdy podobnego eksperymentu (raczej likwidowało się widoczność innych elementów modemu niż sam modem Tongue), więc musisz samodzielnie poeksperymentować, wydaje mi się, że jest to możliwe do uzyskania (jakkolwiek niektóre środowiska mogą samodzielnie próbować uruchomić modem).

Ta tabelka to chyba stamtąd źródłowo pochodzi
https://web.archive.org/web/201907200439...T-commands
widziałem kiedyś sensowniejsze wytłumaczenie jak z tego korzystać, ale niestety nie umiem znaleźć tego teraz.

Proponuję jeszcze wykorzystanie komend
AT^SETPORT?
w odpowiedzi dostaniesz listę komponentów modemu
AT^SETPORT={tu_jakaś_konkretna_konfiguracja}
przykład (to akurat defaultowa konfiguracja jakiegoś modemu, ale chciałem podrzucić składnię - wyłączone elementy urządzenia kompozytowego jak mnie pamięć nie myli po prostu pomijamy, jeśli mnie pamięć nie myli przed średnikiem są widziane urządzenia po podłączeniu do USB, a po prawej po wykonaniu komendy eject)
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,7,A1,A2"

ewentualnie AT^GETPORTMODE

zdecydowanie nowsza specyfikacja komend AT dla Huawei jest np. tam, ale nie widzę żadnej komendy to obsługi elementów urządzenia kompozytowego
http://download-c.huawei.com/download/do...adId=51047
(niestety nie mam czasu na szukanie archaicznej wersji z czasów świetności twojego modemu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2021, 17:48
Post: #3
RE: Huawei E173u-2 jako Pendrive
Dzięki za odpowiedź Smile

Zgadzam się, 10 lat temu działanie tego modemu było ważniejsze niż wykorzystywanie jego innych funkcji niż modem Wink Jednakże w obecnych czasach, zwykły użytkownik najpewniej wyrzuci taki modem na śmietnik..
Jako posiadacz kilku nie używanych kart microSD, postanowiłem jednak wykorzystać ten modem do czegoś więcej niż wyniesienie go do elektrośmieci Smile
Zgodnie z zamieszczoną tabelką i jej opisem, wpisałem polecenie AT^U2DIAG=256, poskutkowało to tym że mam dezaktywowany wirtualny cd-rom oraz mogę korzystać z czytnika kart microSD bez instalacji sterowników..

[Obrazek: Bez-tytu-u.png]

Napotkałem jednak pewne niedogodności, spowodowane wykrywaniem modemu przez inne urządzenia np TV.. Gdy podłączam modem do gniazda USB w TV, pojawia się kilka komunikatów o nieobsługiwanym sprzęcie (pewnie wykrywa modem), po czym wykrywa czytnik microSD i działa dobrze, np można oglądać filmy. Tuner WIWA H.265 Pro działa dobrze z takim modemem/czytnikiem kart microSD, można nagrywać sygnał DVBT jak i odtwarzać filmy, sprawdziłem wraz z kartą microSD 32 GB..

Do wprowadzania komend AT używam programu Top_netinfo.

Komenda AT^SETPORT? daje taką odpowiedź:

Polecenie:
AT^SETPORT?
Odpowiedź:
AT^SETPORT?

COMMAND NOT SUPPORT

Komenda AT^GETPORTMODE daje taką odpowiedź:

Polecenie:
AT^GETPORTMODE
Odpowiedź:
AT^GETPORTMODE

^GETPORTMODE:TYPE:WCDMA:Qualcomm,MDM:0,DIAG:1,PCUI:2,SD:3

OK

Gdyby udało się jeszcze dezaktywować funkcję modemu, te niedogodności ( wykrywanie modemu ) by nie występowały i byłby to prawie prawdziwy pendrive Smile
Niestety nwm co z tym zrobić dalej..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2021, 18:44
Post: #4
Huawei E173u-2 jako Pendrive
Prawdę mówiąc wątpię by dało się wyłączyć wszystko oprócz czytnika kart, bo odcięłoby to możliwość wydania jakiejkolwiek komendy AT.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alternatywa dla Huawei E3131 @@Maciek@@ 5 6 406 11-09-2020 15:07
Ostatni post: szopen
  Radio samochodowe i modem 3g huawei longlemur 2 5 925 26-10-2019 03:46
Ostatni post: jakubd
  Huawei simlock kalkulator online (v1, v2 i v2.1) kokoksik 2 9 381 24-12-2018 14:53
Ostatni post: jakubd
  Ubuntu, modem huawei e3131 adomenn95 5 10 430 25-03-2018 00:42
Ostatni post: jakubd
  Huawei e3131s2 łączenie za pomocą aplikacji nie przeglądarki domini1 4 8 900 05-03-2018 21:03
Ostatni post: szopen